Şimdi Ara

SONY DAV-DZ110, LG LH-T7652, PANASONIC SC-HT855

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
3.817
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Müzik dinlemek ve DIVX seyretmek amacıyla bir ev sinema sistemi edinmek istiyorum. Profesyonel ve hacmi büyük sistemleri düşünmüyorum. Kompakt küçük olsun, hepsi bir arada olsun, kaliteli olsun, sorunsuz olsun yeterli. Bu forumdaki yorumları okudum ve bir de kendim gidip deneyebildiğim sistemleri denedim. İzlenimlerimi yazıyorum ve tavsiyenizi bekliyorum?

Panasonic SC-HT855
    899 YTL lik fiyatı ile bütçemi zorlasa da en iyi sesi bu sistemde dinledim. HDMI bağlantısının olması ürünün çabuk demode olmasını engelleyecek. Ürün receiver ve hoparlörleri oldukça kaliteli bir görünüme sahip. Ancak divx filmlerde Türkçe altyazılarda Türkçe harfleri doğru basamıyor. Teknosadaki personel durumu ve düzeltilip düzeltilemeyeceğini Pazartesi servisine sorup geri dönecek.

LG LH-T7652
    499 YTL lik fiyatı ile fiyat/performans beklentisini karşılıyor. Her türlü divx, dvd, mp3, altyazı ve usbden bağlantı konusunda oldukça başarılı. Kuvvetli bir bası var. Yalnız müziklerde mid ve tizler kayboluyor gibi geldi. Sadece gurul gurul bir bas geliyor.

SONY DAV-DZ110
    599 YTL lik fiyatı ile fiyat/performansı iyi gibi. Bir iki mağazada dinledim. Bazılarında forumdaki arkadaşların dediği gibi bas zayıftı. Ama bazı mağazalarda çok güzel bas, mid ve tiz veriyordu. Anladığım kadarıyla ayar meselesi. Bir tek mağazada televizyona bağlıydı Divx'i zor ve altyazısız açtı. Başka deneyemedim.

Forum üyelerinden Sony kullananlara ricam DAV-DZ110 divx ve altazı konusunda nasıl?

Neticede altyazı problemi çözülürse Panasonic alacağım, Sony sorunsuz ise ikinci tercihim sony, bu iki sistemde de sorun varsa müzik doyurucu olmasa da tercihim LG olacak.

Not: 2 mağazada philips denedim. ikisinde de teşhirdeki ürünler arızalıydı. Philips'i seçeneklerden çıkardım.

Değerleri yorumlarınızı bekliyorum...

teşekkürler

• bende dav dz-100 modeli sinema sistemi var. 110 ile aradaki tek fark 100 watt lık bir fark diğer özellikler aynı sanırım. Alt yazı meselesine gelince şimdiyede kadar bayağı bir divx film izledim. Siteden update edebiliyosun. Alt yazının boyutunu değiştiremiyosun. İhtiyaç duydunmu diye sorarsan. boyutunu büyütmeye daha hiç ihtiyaç duymadım.
  • Merhaba,
    LG T7652'yi aldım. 5 gün dayanamadım. İade ettim. Sadece bas veren, diğer sesleri yutan bir sistem. Bas da bir süre sonra rahatsız etmeye başlıyor. Bunun dışında her türlü DVD, Mp3, Divx, USB cihazı okuyan son derece uyumlu bir sistem.

Sony DAZ-110'u mağazada denedim. Altyazılar küçük geldi.

Neticede İzmir Forum Teksoda indirimde bir SONY HT-DDW780 sistem yakalım (20.3.2007 tarihinde 599YTL). Buna bir voxline DVD player bağladım. Anfi muhteşem güzel ses veriyor.

Tavsiye ederim.
  • @35MMUTLU35 hayırlı olsun

izlenimlerini biraz anlatabilirmisin
    teknosada bende dinlemiştim ama fazla zamanım olmadığı için detaylı inceleyemedim
    uydular bana çok küçük gibi geldi
    nasıl sence tatminkar bir ses elde edebiliyormusun
    ses seviyesi olarak fena değildi ancak volume yarıya yaklaşınca uydular zırlamaya başlıyor gibi geldi
    ama dinlediğim ortam farkettiriyor olabilir zira teknosanın metal rafları buna sebeb olmuş olabilir

7652 yi başka bir teknosada dinlemiştim
    sesleri bana daha tatminkar gibi gelmişti, aslında almayıda düşünmüştüm ama kompakt sistem istemiyorum

her ikisinide evde dinleme şansı bulmuş biri olarak ses kalitesi açısından daha ayrıntılı olarak kıyaslayabilirsen çok memnun olurum
  • Panasonic SC HT 885 'i 855 in üst modeli diye aldım ve şu an kullanıyorum. Tizleri mükemmel cihazdan bas bekleme bas yok. Ama 855 serisinde durum ne bilmiyorum. DivX lerinde alt yazı özelliğinde Ş-Ğ-Ö gibi türkçe karakterlerde sorun var hiç tavsiye etmem.

Şu an ben: 885'in Ön L-R Arka L-R ve Center ini Sony STR DE 598 Anfime bağladım öyle kullanıyorum. Bunun yanına Birtane Sony Subwofer ve Magnat Motion 300A Sobwofer aldım. öyle kullanıyorum. Dediğim gibi bu ürünün tiz sesleri özellikle Centeri çok harika ama Subwoferi beş para etmez. paraana yazık olur verme bu parayı. Panasonic e derim.
  • Merhaba,

Dediğim gibi önce Teknosadan 499 YTL'ye LG 7652 almıştım. Teknosa, Bimeks ve Vatan'da dinledim. Gerçekden oradaki diğer markalara göre güzel ses veriyordu. Öncelikle baslar çok kuvvetli ve doyurucuydu. Sesi en fazla 40'a kadar açılıyordu. Son sesde bozulma yapmıyordu.
    Evde ise durum farklılaştı. Salona kurmama rağmen, sesi en fazla 10-12'ye kadar açabiliyordum. Sonra o kadar kuvvetli bas vurmaya başladı ki eşya ve dolap kapakları ses yapmaya başladı. Apartmanda komşuların da rahatsız olacağını düşünerek sesi açamıyordum. Ayrıca bu ses seviyelerinde kesinlikle tiz alamıyordum. Tiz ve midler kaybolup gidiyordu. Bas ve uyduların ses şiddetini ayarlamak mümkün değil. Yine de fiyatına göre güzel ses veren bir sistem. Ama kesinlikle profesyonel bir sistem değil. Sadece iyi. DVD playerı başarılı. Açamadığım Divx olmadı. Altyazılar sorunsuz. Yalnız filim adı ile altyazı adı aynı olmalı. Bir DVD veya CD içine yüzlerce mp3 yazıp, çalmak da keyif verici. Klasörleri görüyor. Uzun dosya isimlerini görüyor.

Sonra bunu Sony DAV-DZ110'la değiştirmeye karar verdim. EPCenter'da Sony'yi test ettim. Ses kalitesi tatmin edici geldi. Divx altyazıda Türkçe karakter veriyor. Sadece altyazılar küçük ve değişmiyor boyutu.

Bir yandan da kompak sistem alınca DVD okumamaya başlarsa ne yapacağım sorusu aklımı kurcalamaya başladı. Çünkü teşhirdeki bazı cihazların DVD ve CDleri açmamaya başladığını gördüm. Ayrıca yeni gelecek HDMI ve Blueray vb. sistemler kompakt sistemi demode edecekti.

Aklımda bu düşüncelerle Teknosaya gittim. LG'yi iade ettim. Baktım SonySTR-K780 anfi 599 YTL'ye düşmüş. Teşhirdeki ürün bozuktu. Çıkışları yakmışlar. Zaten anfinin üzerine yazmışlar çıkışları kısa devre etmeyin diye ama herhalde dikkat etmediler. Sesini dinleyemeden bir tane aldım bir de bu forumdaki okuduklarıma göre Voxline DVD player aldım.

Anfiyi çok beğendim. Evde oldukça temiz ses veriyor. Her sesi tane tane ayrılmış olarak duyuyorum. Sesi açınca zonklama yapmıyor. Ayrıca AKTİF bas var. Bas da doyurucu. Belki profesyonelleri tatmin etmeyebilir ama ortalama kullanıcı için çok yeterli ve güzel ses var. Hazır ortam efektleri çok başarılı. Bas ve uydu seviyeleri ayarlanabiliyor. Hatta içinden çıkan mikrofon ile otomatik ayar da mevcut.

Yalnız Voxline DVD'yi beğenmedim. Tepsisi çok ince, kırılacak gibi. İçine mp3 CD veya DVDsi koyunca Televizyondan menülere girip başlatıyorsunuz. Yani TV açmadan üzerindeki PLAY ile başlatmak, ileri geri almak mümkün değil. Bu müzik seti mantığıma ters geldi. Kumandanın göz hassasiyeti çok zayıf. Doğrudan cihazı görmesi gerekiyor. Ayrıca bir DVDye 5-6 Divx yazıyorum. Bunları seçmek için cihaz çok bekliyor. Uzun dosya isimlerini görmüyor. Hele dosya isimlerinin başında "THE " varsa çöz çözebilirsen ne olduğunu. Tek başarılı olduğu nokta Subtitle tuşuna basınca dosya ismine bakmadan klasördeki altyazıları sıra ile açıyor. Bu da bir filmde birden fazla altyazı kullanmayı mümkün kılıyor.

Neticede Voxline'ı geri verdim bir tane LG DVD player aldım. Progressive scan özelliği var. Composit video çıkışı var. Uzun dosya ismi desteği var. Türkçe altyazılar sorunsuz. Digital olarak anfiye giriş yaptım. Şu an çok memnunum.

599 YTL andi, 125 YTL DVD player maliyetim oldu. Ama içime sindi.

Herkese gönlüne göre bir sistem sahibi olmasını dilerim.

selamlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 35MMUTLU35 -- 25 Mart 2007; 12:40:51 >

• quote:

Orjinalden alıntı: 35MMUTLU35

Merhaba,

Dediğim gibi önce Teknosadan 499 YTL'ye LG 7652 almıştım. Teknosa, Bimeks ve Vatan'da dinledim. Gerçekden oradaki diğer markalara göre güzel ses veriyordu. Öncelikle baslar çok kuvvetli ve doyurucuydu. Sesi en fazla 40'a kadar açılıyordu. Son sesde bozulma yapmıyordu.
    Evde ise durum farklılaştı. Salona kurmama rağmen, sesi en fazla 10-12'ye kadar açabiliyordum. Sonra o kadar kuvvetli bas vurmaya başladı ki eşya ve dolap kapakları ses yapmaya başladı. Apartmanda komşuların da rahatsız olacağını düşünerek sesi açamıyordum. Ayrıca bu ses seviyelerinde kesinlikle tiz alamıyordum. Tiz ve midler kaybolup gidiyordu. Bas ve uyduların ses şiddetini ayarlamak mümkün değil. Yine de fiyatına göre güzel ses veren bir sistem. Ama kesinlikle profesyonel bir sistem değil. Sadece iyi. DVD playerı başarılı. Açamadığım Divx olmadı. Altyazılar sorunsuz. Yalnız filim adı ile altyazı adı aynı olmalı. Bir DVD veya CD içine yüzlerce mp3 yazıp, çalmak da keyif verici. Klasörleri görüyor. Uzun dosya isimlerini görüyor.

Sonra bunu Sony DAV-DZ110'la değiştirmeye karar verdim. EPCenter'da Sony'yi test ettim. Ses kalitesi tatmin edici geldi. Divx altyazıda Türkçe karakter veriyor. Sadece altyazılar küçük ve değişmiyor boyutu.

Bir yandan da kompak sistem alınca DVD okumamaya başlarsa ne yapacağım sorusu aklımı kurcalamaya başladı. Çünkü teşhirdeki bazı cihazların DVD ve CDleri açmamaya başladığını gördüm. Ayrıca yeni gelecek HDMI ve Blueray vb. sistemler kompakt sistemi demode edecekti.

Aklımda bu düşüncelerle Teknosaya gittim. LG'yi iade ettim. Baktım SonySTR-K780 anfi 599 YTL'ye düşmüş. Teşhirdeki ürün bozuktu. Çıkışları yakmışlar. Zaten anfinin üzerine yazmışlar çıkışları kısa devre etmeyin diye ama herhalde dikkat etmediler. Sesini dinleyemeden bir tane aldım bir de bu forumdaki okuduklarıma göre Voxline DVD player aldım.

Anfiyi çok beğendim. Evde oldukça temiz ses veriyor. Her sesi tane tane ayrılmış olarak duyuyorum. Sesi açınca zonklama yapmıyor. Ayrıca AKTİF bas var. Bas da doyurucu. Belki profesyonelleri tatmin etmeyebilir ama ortalama kullanıcı için çok yeterli ve güzel ses var. Hazır ortam efektleri çok başarılı. Bas ve uydu seviyeleri ayarlanabiliyor. Hatta içinden çıkan mikrofon ile otomatik ayar da mevcut.

Yalnız Voxline DVD'yi beğenmedim. Tepsisi çok ince, kırılacak gibi. İçine mp3 CD veya DVDsi koyunca Televizyondan menülere girip başlatıyorsunuz. Yani TV açmadan üzerindeki PLAY ile başlatmak, ileri geri almak mümkün değil. Bu müzik seti mantığıma ters geldi. Kumandanın göz hassasiyeti çok zayıf. Doğrudan cihazı görmesi gerekiyor. Ayrıca bir DVDye 5-6 Divx yazıyorum. Bunları seçmek için cihaz çok bekliyor. Uzun dosya isimlerini görmüyor. Hele dosya isimlerinin başında "THE " varsa çöz çözebilirsen ne olduğunu. Tek başarılı olduğu nokta Subtitle tuşuna basınca dosya ismine bakmadan klasördeki altyazıları sıra ile açıyor. Bu da bir filmde birden fazla altyazı kullanmayı mümkün kılıyor.

Neticede Voxline'ı geri verdim bir tane LG DVD player aldım. Progressive scan özelliği var. Composit video çıkışı var. Uzun dosya ismi desteği var. Türkçe altyazılar sorunsuz. Digital olarak anfiye giriş yaptım. Şu an çok memnunum.

selamlar

Belirtmek isterimki subwooferin ses seviyesini ayarlar kısmından kısabilirdin . Bu şekilde daha net tiz alabilirdiniz

• Eminmisin subwooferı ayarlar menüsünden kısma imkanı olduğuna? Ona göre almayı düşünüyor bir arkadaşım bu sistemi?

quote:

Orjinalden alıntı: byurt

quote:

Orjinalden alıntı: 35MMUTLU35

Merhaba,

selamlar

Belirtmek isterimki subwooferin ses seviyesini ayarlar kısmından kısabilirdin . Bu şekilde daha net tiz alabilirdiniz

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.