Şimdi Ara

Sony CP-F5 Taşınabilir Şarj Aleti (Batarya) İncelemesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.224
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, dün teknosadan aldığım Sony CP-F5 taşınabilir bataryayı sizler için elimden geldiğince inceleyeceğim. Piyasada bir çok taşınabilir harici batarya mevcut. Sony CP-F5 'i öne çıkaran şey ise 1000 şarj döngüsünden sonra bile pilin %90 verimlilikte çalışabilmesi. Küçük bir hesap yapacak olursak; 5000 mah değerindeki pilimiz 1000 şarj işleminden sonra 4500 mah kapasiteye düşecek. Gayet kabul edilebilir bir performans. Diğer teknik özelliklere göz atacak olursak;

Teknik Özellikler
    5000 mah kapasiteli Li-Ion pil
    1.0 A giriş 5V 1.5A çıkış gücü
    2 adet bildirim ledi
    9.4 mm kalınlık 156 gram ağırlık
    Kendini şarj ederken mobil bir aygıtı şarj edebilme (Pass Through Charging)
    Farklı renk seçenekleri

Teknik özellikler ardından kutuya ve kutunun içeriğine bakacak olursak üzerinde Sony ve CycleEnergy logolarının öne çıkarıldığı, arka kısmında cihazın teknik detaylarının yer aldığı şeffaf kutunun içinden; Sony CP-F5, beyaz renk bir micro usb kablosu ve kullanım kılavuzu çıkıyor. Kutu içerisinde duvar şarjına yer verilmemiş. Açıkçası cihazı şarj edebilmek için kutu içinden bir de duvar şarjı çıksaydı güzel olurdu. Tabi bu eksikliği kendi duvar şarjınızı kullanarak giderebilirsiniz.

Sony CP-F5 Taşınabilir Şarj Aleti (Batarya) İncelemesi  Sony CP-F5 Taşınabilir Şarj Aleti (Batarya) İncelemesi  Sony CP-F5 Taşınabilir Şarj Aleti (Batarya) İncelemesi

Cihazın tasarımına değinecek olursak, cihazın ön yüzünde Sony ve CycleEnergy logoları yer alıyor, arka kısmında ise teknik detaylar ver sertifikasyon detayları bulunmakta. Cihazın giriş çıkış portları, bildirim ledleri ve güç tuşu üst kısımda yer alıyor. Bu tuş, cihazın kalan şarj durumunu öğrenmek için de kullanılıyor. Cihazın malzeme kalitesi ise oldukça tatmin edici, metal bir kaplamaya sahip cihaz elde taşındığında sağlamlık hissi veriyor. Cihaz masadayken de oldukça şık durduğunu söyleyebilirim.

Sony CP-F5 Taşınabilir Şarj Aleti (Batarya) İncelemesi  Sony CP-F5 Taşınabilir Şarj Aleti (Batarya) İncelemesi  Sony CP-F5 Taşınabilir Şarj Aleti (Batarya) İncelemesi

Sony CP-F5 Taşınabilir Şarj Aleti (Batarya) İncelemesi  Sony CP-F5 Taşınabilir Şarj Aleti (Batarya) İncelemesi

Cihazın performansına gelirsek; kendi şarj olurken ya da bir cihazı şarj ederken ısınma olmuyor bu kadar az ısınmasını beklemiyordum açıkçası. Kötü bir yanı ise kendisi uzun bir sürede şarj oluyor. Sabah 11:05 gibi cihazı şarja taktım şu an 15:11 ve halen tamamı şarj olmamış durumda(Düzenleme: yaklaşık 6 saatte tamamı doldu). Cihazın şarj etme performansı ise tatmin edici düzeyde. 2300 mah bataryalı nexus 5 telefonumu 10 dakikada %11 şarj etti. Henüz 0 dan 100 e deneme fırsatım olmadı ancak 1.5 A çıkış çoğu cihaz için yeterli bir hız sağlayacaktır diye düşünüyorum. Cihaz taşınabilirlik konusunda da başarılı, cepte nexus5 le hemen hemen aynı boyutta alan kaplıyor, yanında sürekli bir çanta gezdiren kullanıcılar için hiç sorun olmayacaktır. Son olarak fiyata gelecek olursak teknosadan 120 TL karşılığında alabilirsiniz. Daha ucuza bulabileceğiniz yerler de mevcut. Aklınızda kalan sorular varsa bu konu ya da pm üzerinden seve seve cevaplarım;

Diğer İncelemelerim;
    Asus Memopad HD10
    Google Nexus 7 2013
    Sony Xperia SP
    LG G2 İncelemesi
    LG G2 için Spigen Slim Armor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bunela? -- 27 Temmuz 2014; 18:23:48 >

• Paraya kiyip sony alarak cok dogru bir hareket yapmissiniz sizi tebrik ederim.İnsanlarin 2000 3000 liralik telefon kullanip çinden 3 4 dolarlik powerbank almasina oldum olasi bi anlam veremedim.Bende 1 yil once singapurdan 100 singapur dolarina 10400 mah powerbank almistim.Yaklasik 80 amerikan dolarina denk geliyordu.1 bucuk senedir kullaniyor hala ilk gunku performansiyla calisiyor ve gercek bir 10400 mah

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ROUGE44

Paraya kiyip sony alarak cok dogru bir hareket yapmissiniz sizi tebrik ederim.İnsanlarin 2000 3000 liralik telefon kullanip çinden 3 4 dolarlik powerbank almasina oldum olasi bi anlam veremedim.Bende 1 yil once singapurdan 100 singapur dolarina 10400 mah powerbank almistim.Yaklasik 80 amerikan dolarina denk geliyordu.1 bucuk senedir kullaniyor hala ilk gunku performansiyla calisiyor ve gercek bir 10400 mah

sizin batarya kac saatte sarj oluyor hocam ? 10400 mah oldukca yuksek bir deger

• Bunela? kullanıcısına yanıt
    9 saatten fazla.11 12 saat civari

• ROUGE44 R kullanıcısına yanıt
    anladim hocam, duzenleme yapip ekledim benim cihaz da yaklasik 6 saatte sarj oluyor. Bu tarz buyuk piller icin hizli sarj ekleseler guzel olurdu dogrusu

• Bunela? kullanıcısına yanıt
    Hizli sarj olayi suan ki teknolojo ile biraz zor

• Hocam ben de nexus5 kullanıyorum da. Alakasız olacak ama ekran jelatini iz parlak mi? Ekran güzel gözüktü de

• CDBurnerXP kullanıcısına yanıt
    ekran jelatini kullanmıyorum hocam, nexus 4 ve lg g2 mde xtremeguard kullanırdım,nexus 5 icin almaya firsat bulamadim henuz

• Hocam içinden cihazı şarj etmek için adaptör çıkmıyorsa neyle şarj edeceğiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: YNQs

Hocam içinden cihazı şarj etmek için adaptör çıkmıyorsa neyle şarj edeceğiz?

usb kablosu ile pcye baglayacagiz ya da telefonumuzu sarj ettigimiz adaptor ile sarj edecegiz. Neyle sarj edersek edelim 6 saatte tam sarja ulasiyor zira usb girisi 1.0 A

• arkadaşlar hala tavsiye edermisiniz z5 compact kullanıyorum 2700 mah bataryayla telefon agırlında gayet makul geldı
    2 defa şarj alabılırmıyım
  • sem_dh S kullanıcısına yanıt
    Hala kullanıyorum ürünü oldukça memnunum 3000 mahlık telefonları aradan neredeyse 2 sene geçmiş olmasına rağmen 1-1.5 kez dolduruyor
  • teşekürler sipariş verilmiştir ...
    aldığım fiyatı da paylaşayım sizlerle 39 tl gitti gidiyor
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.