Şimdi Ara

SONY CDX-GT490US için 6x9 hoparlör tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
22
Cevap
0
Favori
4.132
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Anfisiz SONY CDX-GT490USteybi kullanmak istiyorum çok yüksek sese ihtiyacım yok kaliteli gelsin ses yeter.
    Bunun için de 2 tane 6x9 hoparlör arıyorum ama kafama takılan bir durum var.
    İnternette okuduğuna göre 50 w çıkışı olan bir teybin nominal çıkış gücü 25 30w civarıymış
    Baktığım birkaç hoparlörün nominal giriş değerleri ise 50w 40w ben bu teybe nominal değeri 50w olan bir hoparlör taksam ne olur teyibi yakarmıyım.
    Yada bu işten anlayan arkadaşlar bana bu ünite ile kaliteli ses alabileceğim 6x9 bir hoparlör tavsiye edebilirlermi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankardes -- 21 Ocak 2010; 20:53:27 >

• Bu teybi yakmak falan gibi saçma şeylri kim çıkarıyor bilmiyorum.
    Eğer ki yanma falan olsaydı, ilk benimkisi yanardı.
    40 watt RMS Pioneer oval işinizi görür, TS-A6963 ya da TS-A6902 idi sanırım.
    Başka markalar da olabilir, Alpine mesela.
  • İşgüzar elektronikçiler çıkarıyor teyibi yakmak tabirini.
    Öle herşey olmaz bak sonra yakarsın cihazı diyorlar.
    Tavsiye için teşekkürler. Ben de TS-A6963 e bakmıştım.
    Önler için ne önerirsin araç kataloğunda ön kapı yuvalarının büyüklüğü 6 1/2 yazıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankardes -- 19 Ocak 2010; 13:08:01 >
  • 6,5 inç yani 16 - 17 cm olur.
    Pioneer TS-G1642R olur.
    Teypten beslersiniz.
  • Teşekkürler.
    Bir de bu 3 yol 4 yol meselesi anfi olmadan bir fark yaratırmı seste basla ve aşırı tizle değil işim kaliteli orta ses olsun hafif bas üstünede biraz tiz serpiştirelim tamam olsun.
  • Yol olayı, kolonda kaç farklı ses çıkaran bölüm olduğunu ifade eder.
    Mesela 3 yollu ise 1-göbeği ve 2 tane de küçük tizi var demektir.
    Besleme konusuna gelince, RMS lere dikkat edilir.
    Teypten besleyeceğiniz için, düşük RMS li olmalıdır.
    Size yazdığım ovaller ve 16 cm olan işinizi görür.
    Ben teşekkür ederim ayrıca.
    Forumun amacına hizmet etmeye çalışıyorum.
  • Tamamdır. ben o yazdığın 2 kolona da bakayım ozaman.
  • 2 si 150 Tl falan eder, sıfır olarak.
    Ovaller 90 falandı, 16 cm olanlar da 60 ya da 70 tir, sıfır.
  • Oval olanı 75 dediler 16 cm içinse 70 Haftasonuna gider alırım büyük ihtimalle.
    Bu ikisi yeter bana aslında önleri alsam bile yeter arkalar mühim değil. Arkada oturan da idare etsin
  • Arka camın altındaki ovaller, bass ı iyi destekleyeceği için iyi olur.
    Zaten kapılardan bass falan beklemeyin fazla.
  • Peki dostum son bir soru sorayım. CDX-GT490US yerine 60 lira daha fazla verip Pioneer DEH-4150SD alsam nasıl olur. Arada ki farka değermi sence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozankardes

Peki dostum son bir soru sorayım. CDX-GT490US yerine 60 lira daha fazla verip Pioneer DEH-4150SD alsam nasıl olur. Arada ki farka değermi sence.

http://www.atateknolojicenter.com/?D=1455 Sony CDX-GT490US 193,00 TL

http://www.atateknolojicenter.com/?D=1281 PIONEER DEH-4150SD 256,00 TL

http://www.atateknolojicenter.com/?D=1282 PIONEER DEH-P5150UB 276,00 TL

Muhtemelen sizin dışarıda bulduğunuz fiyatlar bu fiyatlardan yüksekti ve alacağınız ürün garantisizdi. Buradan alırsanız garantili ürün almış olursunuz.

Sorunuza gelince, sony kullanıcısı olarak cihazımdan kısmen memnun olsamda, pıoneeri yakın bir sistemde dinledikten sonra kesinlikle aradaki farkı ödeyip pıoneer alın derim. 4150 yerine 5150 almak daha da mantıklı. Verdiğiniz farka değecektir.

• Teşekkürler,
    5150 benim de aklımdan geçiyor da USB girişi öncde olması gıcık ediyor beni öyle uzun bişe teyipten uzuyor elim çarpar kırarım ben onu. O yüzden sd li bir model istiyorum yada arkadan usb olan bir model de olabilir aslında.
    Bu arada
    Sony'i 185'e Pioneeri 249'a 6 taksitle buldum. Peşin fiyatları ise sony 175, pioner 227 benim fiyatlar daha uygun.
    Benim duyduğum sonu 50 ile biten seri türkiyeye yasal olarak girmeyen seri uluslar arası garantimi işliyor acaba.
  • Firma garantisi veriyor.

Yani anlaşmalı bazı teknik servisleri var. Cihaz arızalandığında irtibata geçip ister onun aracılığı ile, ister siz kendiniz tavsiye edilen servise götürmek suretiyle arızanın giderilmesi sağlanıyor.

Ben tüm ürünlerimi buradan aldım. Bir cihazımda da problem yaşadım ve bahsettiğim şekilde problem halledildi.

Merak ettim, siz bu giyatları nereden aldınız? Garantili değil sanırım.

Garanti olmadıktan sonra doğubankta biraz daha ucuz bulmak mümkün.
  • Arkadan USB benim de tercihim olur.
    7950 vardı 1 ara, bulursan iyi teyiptir kendisi.
    Resimde, 30 Gb Apple iPod dan çalıyor.

SONY CDX-GT490US için 6x9 hoparlör tavsiyesi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MustangGT39 -- 20 Ocak 2010; 17:54:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: akerimoglu

Firma garantisi veriyor.

Yani anlaşmalı bazı teknik servisleri var. Cihaz arızalandığında irtibata geçip ister onun aracılığı ile, ister siz kendiniz tavsiye edilen servise götürmek suretiyle arızanın giderilmesi sağlanıyor.

Ben tüm ürünlerimi buradan aldım. Bir cihazımda da problem yaşadım ve bahsettiğim şekilde problem halledildi.

Merak ettim, siz bu giyatları nereden aldınız? Garantili değil sanırım.

Garanti olmadıktan sonra doğubankta biraz daha ucuz bulmak mümkün.

dogubankshop'tan aldım peşin fiyatları taksitlileri ise gittigidiyordan garanti konusunda da bi fikrim yok. Kolay bozulan cihazlar olmadığını biliyorum. Zaten Adana'da firmanın anlaşmalı servisi olduğunu sanmıyorum ama istanbul için garanti işi iyiyimiş.

quote:

Orijinalden alıntı: MustangGT39
    Arkadan USB benim de tercihim olur.
    7950 vardı 1 ara, bulursan iyi teyiptir kendisi.
    Resimde, 30 Gb Apple iPod dan çalıyor.

Son bir U dönüşü ile JVC KD-LH911 aldım 910 915 diye de geçiyor özelikkler burda yazıyor.
    Sd kart ve animasyonlu ekran aklımı çeldi 185'e maloldu.
    Umarım iyi çıkar JVC konusunda hiç bir fikrim yok. Çıkmasa da canımız saolsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozankardes -- 22 Ocak 2010; 7:45:44 >

•  SONY CDX-GT490US için 6x9 hoparlör tavsiyesi

İlginç ve farklı bir tasarımı var
    Nerden aldın ? bu tip bir şey ben de cok aradım ancak bulamamıştım
    Ben de Mağza açılışında uygun fiyatlı KENWOOD almıştım
    Bu model googleda fazla yok
  • 4*50 çıkış gücü olan sonny cd. var bende de.
    300lük jbl kolonlarla amfisiz 2 yıl kullandım. hiçbişey olmadı
  • RMS nominal 300 watt mı?
    Valla bütün tabuları yıkmışsın
    Ben de hep aynı tarz düşünürüm ama burda çok bilenler çalışmaz verim alamazsın vs tarzında yorum yaparlar.
    Yani onların bahsettiği verimlerin ancak ölçü aletleriyle kontrol edildiğinde fark edilebilcek sesler olduğuna halen de inanırım
  • hayır rms si 300 değil
    ama ses desibeli müthiş diyebilirim
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.