Şimdi Ara

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU] (652. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.856
Cevap
240
Favori
796.924
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
66 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

2 ay önce düştü o fiyata 65xh9096 veya 65xh9077 idi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 9096 ile 9077 nin ne farkı var.

• erdogan.. E kullanıcısına yanıt
    Sadece çerçeve rengi 😎

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pape

65 i mi düştü o fiyata 9077 nin? Ne zaman ve hangi sitede hocam?

Alıntıları Göster

3 Ay önce Vatanbilgisayar'da.

• VRR güncellemesine ve 120hz'de yatay çözünürlük sorununun düzeltilmesine dair bir bilgisi olan var mı acaba?

4K120 sorunu X1 işlemcisinden mi kaynaklanıyor acaba? Yani yazılımsal değil de donanımsal bir sorun olabilir mi bu? Zira sorun X1 işlemcisi kullanan 2021 model 85j'de de var. Ama XR işlemcisi olan 90j'de yok.

İnsanlara VRR ve 4K120 vaadiyle tv'leri sattılar ama her iki özellik de şu an yok. Nasıl olacak bu iş bilmiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feelingtheblank2 -- 25 Eylül 2021; 19:58:35 >
  • Sony telefonum vardı güncelleme konusunda çok üzmüştü şimdi TV aldık Sony yine güncelleme bekliyoruz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine üzüleceğiz gibi görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: feelingtheblank2

VRR güncellemesine ve 120hz'de yatay çözünürlük sorununun düzeltilmesine dair bir bilgisi olan var mı acaba?

4K120 sorunu X1 işlemcisinden mi kaynaklanıyor acaba? Yani yazılımsal değil de donanımsal bir sorun olabilir mi bu? Zira sorun X1 işlemcisi kullanan 2021 model 85j'de de var. Ama XR işlemcisi olan 90j'de yok.

İnsanlara VRR ve 4K120 vaadiyle tv'leri sattılar ama her iki özellik de şu an yok. Nasıl olacak bu iş bilmiyorum.

AYNEN HALA BİR GELİŞME YOK EN SON GUNCELLEME SUBAT 24 BU

• PES_21_Murat kullanıcısına yanıt

VRR için 2021 sonu diyor Sony sitesinde; ama 120 hz sorununu çözebilecekler mi merak ediyorum. Donanımsal bir yetersizlik değildir umarım. XH900 gibi X1 kullanan 85j'de olup XR kullanan 90j'de olmaması kıllandırıyor beni.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi feelingtheblank2 -- 26 Eylül 2021; 2:17:50 >
  • Aptoide TV uygulamasını yüklememe rağmen ekranda göremiyorum.

Aptoide uygulamasının yüklenmesi ile ilgili bir çok kaynak okudum, video izledim. Denildiği gibi yapıyorum ama doğru bir şekilde yükleyemiyorum.

Bizim Sony'lere özel bir durum mu var? Yükleyebilen arkadaşlardan rica etsek yardımcı olurlar mı?

• feelingtheblank2 F kullanıcısına yanıt
    Çözemeyecekler zira xh9096 modelini kullanıyorum. 2.1 ya da 120 hz kullanamıyorum cihazı…

Xbox series x kullanan onlarca kişide benzer sorun var… resmen marketing kurbanı olduk..

• gggkkknnn G kullanıcısına yanıt
    Merhaba, eğer son güncellemeyi yaptıysanız cihazınızda 120HZ özelliği aktif olması lazım.

VRR ile ALLM özelliği daha sonraki güncelleme ile gelecek. Yabancı forumlarda 2021 kış aylarında geleceğini söylüyorlar, umarım doğrudur.

Sony Bravia 2020 XH9096 (X900H) [ANA KONU]

• Merhaba. 6 ay önce aldığım TV'nin sol tarafında beyazlık oluştu. Neden oldu anlamadım, bir problem yoktu bi anda başladı. Siyah ekranda belli olmuyor. Açık gri renk ve bazı açık renkli sahnelerde orada olduğunu görüyorsunuz belli oluyor. Göz ister istemez oraya takılıyor ne kadar umursamamaya çalışsam da o kadar para verdik kafaya takıyorum. Youtube'u açınca mesela belli oluyor tam karşıdan izlerken 2-3 metreden. Bu şekilde olan var mi tvsi aynı problemi yaşayan. İleride daha fazla büyür mu bu diye düşünmüyor değilim. Servisi çağırsam bunda bişey yok diyecekler eminim

• quote:

Orijinalden alıntı: mr_fulelii

merhaba

TV ekran yansıtması ile ilgili bir sorunum var

Google üzerinden bağlantı yapıyorum ama wifi direct özeliği üzerinden bağlantı yapamıyorum laptop ile tv birbirini göruyor ama goruntu aktarıma gelince bağlantı kurulamıyor Google chrome uzerınden baska ekran yansıtma yapma sansımız yok mu bu modellerde

benım eskı sony tv de wıfı gıbı cıkıyor ve o şekilde internet bağlantısı olmasa bile direk tv ye bağlanabiliyordum bu konu hakkında yardımcı olabilecek varmı

Arkadaşlar ben de aranıza yeni katıldım ve arkadaşımız ile aynı sorunu yaşıyorum. Bir çözümü var mıdır acaba?

• 2021 modellerde Google TV var. O ne oluyor 2021 lerde de bu özellik var mı?

Bilginiz var mı?

Birde bu TV nin 2021 deki modellerde karşılığı nedir

• bluefear9 B kullanıcısına yanıt
    Pardon, tvyi ne zaman aldınız? Eğer herkes bu gibi sorunları yaşıyorsa kutuyu açmadan iade ediyim.

• quote:

Orijinalden alıntı: EchoThreeOne

Merhaba, eğer son güncellemeyi yaptıysanız cihazınızda 120HZ özelliği aktif olması lazım.

VRR ile ALLM özelliği daha sonraki güncelleme ile gelecek. Yabancı forumlarda 2021 kış aylarında geleceğini söylüyorlar, umarım doğrudur.

Sorun şu ki; 4K120 gerçek 4K değil.

120hz aktif olduğunda dikey çözünürlük yarıya iniyor. 3840*1080 oluyor yani.

Yabancı forumlardan takip ettiğim kadarıyla Sony, yayınladığı bir firmware ile oluşan bulanık görüntüyü keskinleştirme yoluyla biraz düzeltmiş; ama hala gerçek 4K değil.

Şu an TV'nin 120 hz modunda monitör olarak kullanılması imkansız, zira yazılar bu dikey çözünürlük sorunu yüzünden bulanık. Oyunlarda da belli oluyor açıkçası. Ratchet and Clank Rift Apart 120 hz modunda denediğimde 60hz kadar keskin bir görüntü olmuyor.

Umarım bir şekilde çözebilirler. Ama aynı sorun 2021 model 85j'de de var. Ama XR görüntü işlemcisi kullanan 90j'de yok. 4K120 kusursuz.

Bence bu noktadan sonra bu TV'yi özellikle 120hz için alacak kimseye önermemek lazım.

• EchoThreeOne kullanıcısına yanıt

TV'yi 120hz için aldıysan zaten hemen hiç düşünmeden iade et.

• feelingtheblank2 F kullanıcısına yanıt
    Eyvah! Peki o zaman yarın müşteri hizmetlerini arıyım gelip alsınlar. Umarım sorun çıkarmazlar. Başınızdan böyle sorunlar geçtiği için de üzgünüm.

• EchoThreeOne kullanıcısına yanıt

Açmadıysanız bir sorun olacağını sanmam.

120hz durumu gelecekte çözülebilir. Ama çözülebilir diyerek de böyle bir satın alım yapılır mı bilmiyorum. Adamlar ciddi ciddi yalan söylemişler 120hz konusunda.

Ben ekran yansıtmada herhangi bir sorun yaşamadım bu arada. Genellikle telefonu kullanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 650651652653654
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.