Şimdi Ara

SONY BD PLAYER KULLANANLAR BURAYA (7. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
288
Cevap
2
Favori
25.716
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

aphex5 Tarih 11 Mart 2010; 22:08:16

işte bluray playerların babası

SONY BDP CX7000ES
    - 400 Disc Blu-ray/DVD/CD ES MegaChanger

katkı için teşekkürler,
    insanın "oohaaaaa" diyesi geliyor.ama adamlar yapmış,saygı duymak gerekir bu cihaza
    quote:

alper029 Tarih 11 Mart 2010; 22:12:28
    @tamerege

Üstadım,

S560'a karar vermişsiniz; hayırlı olsun. Bu arada ben, o kadar hassas değilim. Dün "Buz Devri 3" DVD'sini S560'a takıp ailecek izledik (Bu arada her 3 filmi de bu kadar başarılı başka bir animasyon görmedim; şiddetle tavsiye ederim. Bıdıkları ve hanımı yanınıza alın keyifle izleyin).

Benim de bir huyum vardır. Aldığım her makinenin kullanım kılavuzunu sonuna kadar okumadan cihazı kullanmam. Aldığım arabanınkini bile aynı gün okuyup bitirdim. Bence de kurcalamak lazım ama bilerek kurcalamak lazım. Onun için de kılavuzlara başvuruyorum.

Selamlar..

elde değil dostum huy işte,yoksa hepsi tek bir cihazda neden kullanılmasınki,
    bunların üstüne birde yaz başı PS3 alcağım allah nasip ederse,oda oyun için tabi.

• ps3'ten 7.1 hd ses almak için illaki bir receiver almak zorundayım dimi?

bu harcamayı nasıl minimize edebilirim acaba?

Teşekkürler..
  • bu saatten sonra zaten yeni nesil codecleri olmayan amfi almak çok akıllıca olmaz.ve maalesef bu tarz bir
    amfi almak zorundasın...
  • Tamer Bey,

Yeni nesil ses çözümlerini hallettik; şimdi de başımıza şu 3D uyumlu tv'ler-receiverlar ve şu 1.4 hdmi meslesi çıktı, değil mi?

Yok yok, teknoloji delisi olmak bizimki gibi bir şey galiba. Resmen hastalık. Benim gibilere acil şifalar. Bu iş hem sağlığa hem cebe zarar.

Saygılar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: alper029

Tamer Bey,

Yeni nesil ses çözümlerini hallettik; şimdi de başımıza şu 3D uyumlu tv'ler-receiverlar ve şu 1.4 hdmi meslesi çıktı, değil mi?

Yok yok, teknoloji delisi olmak bizimki gibi bir şey galiba. Resmen hastalık. Benim gibilere acil şifalar. Bu iş hem sağlığa hem cebe zarar.

Saygılar...

dostum,ben açıkçası bu 3D olayına kesinlikle kafayı takmıyorum hatta hiç umurumdada değil.nedenini soracak olursan;
    bence 3D sinemada anlamlı ve güzel, o büyük perdede, seyir zevki veriyor.evde 42" veya 46" tv de ne kadar tatminkar
    sonuç alınır bilmem,yani beni kesmez aslında.ayrıca ben kendi normal tv imdede 3D film izledim illede yeni bir şeylerin
    şart olduğuna inanmıyorum.

• Hepinize selamlar arkadaslar,nette arama yaparken bu topic dikkatimi cekti ve ilk sayfasinden itibaren sonuna kadar okudum,aylar oncesinden (...belki yıl olmustur..) BDP lar ile ilgili baska bir topicde yine tavsiyler almistim ama bunun uzerine cok yenilikler olmus Sony cephesinde..
    Sizlerin engin bilgi ve deneyimlerinize ACİL ihtiyacim var arkadaslar;
    Birkac saat kadar oncesinde Forum Bornova Izmir Kipa magazasinda Sony BDP-S300 modelini 199 TL ye sattiklarini gordum.Magaza gorevlisi stoklari eritmek icin boyle bir fiyat politikasi uyguladiklarini soyledi.nerdeyse Pioneer vs gibi markali bir DVD player fiyatina bir BD player fiyati...
    fakat bu model ilk cikan modellerden oldugu icin alip-almamak konusunda kafam karisti.
    ya ben yanlis anladim yada gorevli anlatamadi bilemiyorum BDP-S300'un 25GB ustu BDleri oynatamadigini soyledi,boyle birsey varmi?
    siz bu cihazi tavsiye edermisiniz yoksa daha yeni bir model mi alinmali?Yeni model derken bu topicde okuduklarima gore; BDP-350, BDP-S360 ve BDP-S560 arasindaki ciddi farklar nelerdir?
    Ben teknik verilerden pek anlamiyorum,bu modelleri detayli bir sekilde inceleyen ve kullanan arkadaslarimin tavsiyelerine ihtiyacim var.Ornegin "S350 ile S360 yada S560 teknik detaylarda ayni gibidir ama goruntu kalitesi su sebepden dolayi daha iyidir.." vs vs gibi deneyime dayali tavsiyeler istiyorum sizlerden.

Acil tavsye bekliyorum arkadaslar cunku S300 modelinden Forum Bornova AVM Kipada sadece 2 adet kalmis,bu modeli tavsiye edermisiniz?

• dostum s300 sony nin ilk çıkardığı modellerden,tamam stok eritmek için iyi fiyata indirmişler ama bu saatten sonra s300
    almak çok mantıklı olmaz.sebebi ise çok basit;ürün tamam 1080p görüntü oynatıyor ama, maalesef bd lerin en yeni ve
    güzel özelliği olan yeni nesil TRUE HD ve DTS HD MA ses formatlarını desteklemiyor.çünki çıkan tüm bd ler bu ses formatlarına
    sahip. o sebeple bence bedava olsa alınmaz.
  • tamerege kardesim cok sagol tavsiyen icin,peki senin bana onerecegin Sony BD player ne olurdu?
    okuduklarim kadariyla S560 , S360in yaninda daha iyiymis gibi duruyor..???????
  • benim s350 olur mesala
  • peki arkadaslar birkac soru daha;

surekli bahsettiginiz su "firmware update" nedir?
    neden surekli bu updateler yapilmak zorundadir?
    ve ilk msjimda sordugum S300 modelinin 25gb ustu BDleri okumama soylentisinin bu update lerle alakasi varmidir?

ve son olarak evimde Sony STR-DB930 receiver kullaniyorum,bu modelin uzerinde HDMI giris yok, ve ben baglantilari su sekilde yapmak istesem bana en uygun Sony BDP hangisi olur;

Sony BD Player dan goruntuyu HDMI ile plazma tvye,seside BD playerin optik cikisindan STR-DB930a aktarma yaparak sistemi kullanmayi dusunuyorum.cok detayli bir inceleme yapmadan hangi Sony BDP bana hem maliyet hem maddi yonden avantaj saglar?

yardimlar icin hepinize simdiden cok tesekkur ederim,iyi hafta sonu dilerim :)
  • yazdıklarından amfini değiştirmeyi en azından şimdilik düşünmediğini anlıyorum.bu açıdan sana bir iyi bir kötü haberim var.
    önce iyi; amfinin 5.1 analog girişi mevcut,bu sana yeni nesil sesleri dinleme şansı verecek.
    sonra kötü; bunu yapabilmek için yeni nesil ses codeclerini hem çözecek hemde analog 5.1 çıkışa sahip bir bdp lazım.
    yani sıradan bir bdp ile bu işi çözemezsin s550 yada s560 gibi üst model bir cihaz almak zorundasın.bu iki cihaz hem bu formatları
    çözüp hemde analog olarak amfine gönderme yeteneğine sahip.optic kablo ile bu sesleri amfiye iletme şansın yok senin anlayacağın.
    görüntüyü hdmi kablo ile tv ne,sesleride bdp den bildiğimiz tos kablolarla amfine aktaracaksın.
  • hmmm...durum simdi karisti tamerege kardesim...dedginide haklisin amfimi degistirmeyi dusunmuyorum simdilik ben senin dedigin gibi 550 yada 560 modeline bir bakayim..buarada S550 ve S560 gibi S500de benim isimi gorebilirmi?tamam belki eski bir model ama tanidigim bir sony bayinde S500 modeli var ve uygun fiyata alabilirim bu yuzden soruyorum.
  • manuelinde 5.1 analog çıkış var diye gösteriyor,ben hiç cihazı görmedim.sen cihaza bak,arkasında "5.1 analog out" varsa alabilirsin.sony nin ilk serisi
    uygun fiyata alırsan neden olmasın,olur tabiiki
  • quote:

Orijinalden alıntı: tamerege

manuelinde 5.1 analog çıkış var diye gösteriyor,ben hiç cihazı görmedim.sen cihaza bak,arkasında "5.1 analog out" varsa alabilirsin.sony nin ilk serisi

hay allah razi olsun tamerege kardesim,sagol yazdiklarin icin..inan dunden beri cevap bekliyordum :):):)
    uygun fiyat dedigimse 650TL + 2BD film hediyesi var.ustelik bu rakami 12 aya kadar bolebilirim dedi.,eh bakcaz artik :)
  • Dostum dün astoria electroworld de 499 tl ye sony s500 gördüm teşhir olabilir ama gayet temiz görünüyordu
    evet bu cihazda 5.1 var

quote:

Orijinalden alıntı: z-yback

quote:

manuelinde 5.1 analog çıkış var diye gösteriyor,ben hiç cihazı görmedim.sen cihaza bak,arkasında "5.1 analog out" varsa alabilirsin.sony nin ilk serisi

hay allah razi olsun tamerege kardesim,sagol yazdiklarin icin..inan dunden beri cevap bekliyordum :):):)
    uygun fiyat dedigimse 650TL + 2BD film hediyesi var.ustelik bu rakami 12 aya kadar bolebilirim dedi.,eh bakcaz artik :)

• cok sagol ilgin icin Thai-Fun kardesim ama ben izmirde yasiyorum ve elektronik cihaz alirken tercihimi izmirden yapmak istiyorum :) izmirde tavsiye edeceginiz biryerler varsa sevinirim :)
  • quote:

quote:

Bu fiyat s 550 fiyatı mı ?

• quote:

quote:

yaw dostum 650 tl ye s500 alınmaz, 670-690 tl arası s560 satılıyor.s560 alman daha mantıklı olur.
    ben s500 eski model olduğu için hani 400-450 tl gibi bir rakam olur diye düşünmüştüm.650 tl çok bence,alma

• Selamlar

Bildiginiz gibi S500 um vede 46x4500 TV var sira geldi ses sistemine ne onerirsiniz... Bose kaliteli ama ucuk fiyat hem kuracagim oda kucuk o kadar bass i kaldirmaz ))), Harmon Kardon 147 anfili bir sistem 5.1 ise 1800 USD civari... Bu konuda baska onerisi olan var mi ? Simdiden tesekkurler ...
  • madem sony den gidiyoruz,str da 2400 amfi bu anlamda senin işini görecektir.aşağıya linkini verdim;
    http://www.hepsisony.com/pinfo.asp?pid=212

ayrıca bu sisteme ekleyeceğin 5.1 yada 7.1 hop. seti ile hem yeni nesil ses formatlarını sorunsuz dinler,tek kablo ile amfinin
    hdmi girişleri sayesinde tv ne bağlantı yapabilirsin.senin işini fazlası ile görecek güzel bir amfi.yanına güzel bir jamo hop. setide
    son noktayı koymanı sağlar...
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.