Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)

3.092
Cevap
60
Favori
111.446
Tıklama
Giriş
    3903 Mesaj

olympus derken fujiye :) bende elimdeki olympusu satıcam. hiç kullanamıyorum kenarda yatmasıda dokunuyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Glorfindel1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Yarbay
    18755 Mesaj

Biraz öyle olacak sanırım hocam, Mft sistem lens olarak çok iyi ama istediğim makina ile birlikte ikinci elleri dahi çok pahalı oluyor, Neden kullanamıyorsun zormu geliyor kullanması?
    |
    |
    MetalWave kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

yok, kendim ile ilgili. iş spor çocuk derken uzun zamandır çekemediğimi farkettim.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    |
    |
    Glorfindel1907 kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör
  • Binbaşı
    1334 Mesaj

Evet,öyle gözüküyor.Ekipmanı iyi tanımak önemli.Bu şekilde kullanarak gündüz iyi çekimler yapılabilir.

@Glorfindel1907 Hayırlı olsun hocam şimdiden. XT3 incelemiştim gövde tasarımı güzel bayağı.
    |
    |
    Bahsedilenler: MetalWave kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Glorfindel1907

Anladım hocam zaten işin içinde çocuk varsa herşey zorlaşıyor sanırım,

Bakalım hocam hayırlısı sony tarafı çok pahalı şuan benim için olympusda öyle o yüzden tercihim fuji olacak şuan.
    |
    |
    Bahsedilenler: MetalWave kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör Emphire

Orijinalden alıntı: Emphire

Flickr hesabınıza baktım da, 28-70 bayağı kötüymüş gerçekten.Fotoğraflar bayağı soft.
    Hocam lensi az önce sattım. Fakat benim gözüme öyle abartılı yumuşak gelmemişti. Sonradan keskinleştirme de çok yapmıyorum. Bakalım nasip olursa Zeiss 16-35 alacağım bu hafta içinde. O lens nasıldır tecrübeniz var mı?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    |

• Teğmen
    136 Mesaj
    |
    |

• Binbaşı
    1334 Mesaj

16-35 f4 hiç kullanmadım ama kullananların çok memnun olduğunu biliyorum.

Tamronun'da 17-28 ve 28-75 f2.8 lenslerinin yorumları da güzel bayağı.
    |
    |
    atanamayansantrafor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Sony 16-35 f4 muhteşem bir lens, 28-70 ve 85 f1,8 çantanın bir köşesinde dururken bu lensi hiç çıkartmıyorum diyebilirim.

Yıllardır 70-200 almak istiyorum bende ama halen alamadım.

|
    |
    atanamayansantrafor kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Tech-Mania
    Acer Predator 17 G5-793G-78QB | iPhone X 256gb Space Gray | Ps4 | Ps Vita | Sony Fdr-X1000 - Fdr-X3000R 4k Action cam | Canon G7X | Sony a7ii (iLCE M2) 28-70mm kit - Sony 85mm f1.8 - Sony 16-35mm f4
  • Teğmen
    136 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: coaxem

Sony 16-35 f4 muhteşem bir lens, 28-70 ve 85 f1,8 çantanın bir köşesinde dururken bu lensi hiç çıkartmıyorum diyebilirim.

Yıllardır 70-200 almak istiyorum bende ama halen alamadım.
    Aldığımda sonuçları paylaşacağım hocam. 70-200 benim de aklımda olan bir lensti. Fakat Sony çok pahalı. Bari Canon kullanayım diye sigma Mc-11 almıştım. Sonra da bu 70-200den vazgeçtim. Sigma elimde kaldı öyle

|
    |
    Merhaba, Ben Canon 6d Mark2 kullanıcısıyım. Lens olarak 27-70 F2.8 USM / 16-35 F4 IS USM / 85mm f1.8 / 50mm f1.8 sahibiyim. Ayrıca canon 70-200 IS USM II almayı düşünüyorum. Ancak Gerek portre gerek manzara çekimlerim için Sony A7R III'e geçmeyi düşünüyorum. Malum sony lensler çok pahalı bu yüzden canon lenslerimi kullanmak için adaptör kullanmayı düşünüyorum. Sigma MC11 önerdiler. Metabones de iyi diyorlar. Sizce Adaptör kullanılmalı mı? Hangi adaptörler kullanılmalı? Nasıl bir eksisi olur? Hangi özellikler kullanılmıyor? Yada önerileriniz var mı bu konuda?.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi crackzz -- 13 Kasım 2019; 15:46:29 >
    Anakart: MSI X470 Gaming Pro Carbon, İşlemci: AMD Ryzen 2700X, CPU Soğutucu: Corsair H115i RGB Platinum, RAM: GIGABYTE 16GB (2x8GB) AORUS DDR4 3200MHz CL16 RGB, Ekran kartı: MSI RTX 2070 GamingZ, Monitör: Viewsonic VP2768, Kasa: CoolerMaster H500M, Güç kaynağı: Corsair RM750x, M2 SSD: Samsung 960 EVO 250GB, SSD1: Samsung 860 Evo 500 GB, SSD2: Kingston HyperX Fury 120GB, HDD: Seagate 2TB ST2000DM001
  • Teğmen
    136 Mesaj

Hocam adaptörler konusunda çok araştırdım. Hızlıca özetlersem görüntü kalitesi olarak tatmin eder. Autofocus hızı çok az yavaş kalır. Hızlı hareket eden şeyler çekecekseniz adaptörle olmaz. Fakat portre ya da küçük hareketli çocuk ne bileyim, azıcık da kuş çekecekseniz gayet güzel olur. Hele 3. Nesilde çok hızlı. Paranız yetiyorsa metabones alın. Ama sigma gayet iyi. Bazı lenslerde göz af çalışıyor bazılarında çalışmıyor. Ben almıştım. Sonra uyguna sony lens bulunca gerek kalmadı. Sıfıra yakın durumda. İsterseniz lensleri de deneyebilirsiniz

https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-aksesuarlari-sigma-mc-11-canon-ef-sony-fe-adaptor-744673648/detay

|
    |
    crackzz kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

HızlıCevap
Reklamlar
Bey Azura
Veri Merkezi;Metro Ethernet;Cloud Sunucu
Masal
google reklamları
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHSQLZ
0,469
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.