Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) (133. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.223
Cevap
54
Favori
131.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Merhaba,
    Samyang'ın bahsettiğiniz 35 mm 1.4 lensin tam adını verebilir misiniz?.. Samyang'ın video lens tabir edilen lenslerinden mi acaba?.. Bunu sormamın sebebi, ileride alacağım aynasız makine için prime lens olarak bana tavsiye edilmişti Samyang... Teyit edebilirsem benim de değerlendireceğim bir lens olacak çünkü...
  • raymondturkey R kullanıcısına yanıt
    fotozeynep ten almıştım linki atayım size;
    http://www.fotozeynep.com.tr/?do=shop&show=viewproduct&productid=16866
  • quote:

Orijinalden alıntı: freelyman_1980

Teşekkür ederim... Bana tavsiye edilen lens 2000 TL bandındaydı diye anımsıyorum... Video lens şeklinde yanlış ifade etmişim sanırım, sinema lens olacaktı, T serisinden bir lens tavsiye edilmişti... Eğer o modeli almış olsaydınız biraz daha detay soracaktım... Bu arada aynasız makine olarak da bu ay duyurulacak olan Fujifilm XH-1'i bekliyorum... Bütçeme uygun seçenekler sunarsa ona yönelecek gibiyim... Olmazsa Olympus OMD M10 Mark III üzerinden düşündüğüm bir set var...

• quote:

Orijinalden alıntı: raymondturkey

quote:

Orijinalden alıntı: freelyman_1980

Teşekkür ederim... Bana tavsiye edilen lens 2000 TL bandındaydı diye anımsıyorum... Video lens şeklinde yanlış ifade etmişim sanırım, sinema lens olacaktı, T serisinden bir lens tavsiye edilmişti... Eğer o modeli almış olsaydınız biraz daha detay soracaktım... Bu arada aynasız makine olarak da bu ay duyurulacak olan Fujifilm XH-1'i bekliyorum... Bütçeme uygun seçenekler sunarsa ona yönelecek gibiyim... Olmazsa Olympus OMD M10 Mark III üzerinden düşündüğüm bir set var...

hocam bende kısa film için bir set düşündüm fikriniz nedir, a6300+sigma 1.4 16mm, 5000gibi bir rakam onu alacağına şuna bak derim dediğiniz bir ürün grubu var mı, almadan önce araştırmadığım kalmasın istiyorum

• ercinoyman kullanıcısına yanıt
    Ben kesinlikle bu soruyu yanıtlayacak bilgi, birikim ve deneyimden yoksunum, o bakımdan sizi yanıltırım... Ancak arayışlarım sırasında edindiğim izlenim ve elbette bana tavsiye edilen, kısa film için 35mm lensin en uygun lenslerden biri olduğu yönünde... 16mm, 23mm gibi lensler daha geniş açılı lensler...
    Ben şunu anlıyorum, lens seçiminde en önemli husus kişinin ne tür çekimler yapacağı, bunun yanında bir de nerelerde çekimler yapacağı... Kişinin zevkine, eğilimine göre geniş açılı ve dar açlıı prime lensler ya da zoomlu lensler, hatta yaban hayatını izleyebilmek için yüksek mm (epeyce bir dar açılı) tele zoom lensler gerekebiliyor...
    Genel kullanım için bana hep söylenen 35mm idi, bunu tekrar hatırlatmış olayım...
    Video nitelikleri bakımından Sony bana da önerilen markaların başında gelmişti ve sizin de bahsettiğiniz 6300, hattâ 6500 modeli bir ara gündemimdeydi ancak ben büyük ihtimalle tercihimi Fujifilm XH-1'den yana kullanacağım... Burada da bütçeler devreye giriyor tabi...
    Gimbal gibi ekstra ekipman ihtiyacı doğuracak ve dolayısıyla masraf yaratacak gövdeler yerine IBIS'li (gövde üzerinde görüntü sabitleyicili) bir gövde ve 35mm kaliteli bir prime lensin "kısa video" ağırlıklı hedeflerinize uygun düşeceğini tahmin ediyorum...

• Kendi inceleme videomu paylaşmak istedim. Umarım fikir verir ve yardımcı olurum.
  • ahmetdu kullanıcısına yanıt
    Hocam sesiniz ve anlatımınız güzel.Başarılar.
  • Sony cephesinde sürekli yeni haberler geldi bu hafta

a7 iii tanıtıldı

Yeni Sony lensler tanıtıldı

Sigma tüm lensleri E mount olarak geleceğini açıkladı (sigma adaptöre gerek kalmadan direk olarak kullanılacak, fiyatları da Sigma Canon ve Nikonlarla aynı olması bekleniyor)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sony A7 mark 3 dışarda 2 bin dolar
    Burada Allah bilir kaç tl den satılacak
    Şunu diyim bu sefer mark3 gerçekten olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • A6500 ve 18-105 lensimi satışa çıkardım cihazlar sıfırdan farksızdır ilgilenen arkadaşlar linkten bana ulaşabilirler.

ÜRÜNLER SATILMIŞTIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jubahakan -- 8 Mart 2018; 11:55:19 >
  • Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    10.000 civarı olacakmış hocam, a7r2 ile aynı fiyat kulvarında.
  • İnanın bana bir A7R2 olamaz ben yine o fiata gider R2 alırım
    42 mp anti eleazing filtresiz yine A7mark3 ü katlar

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Katılıyorum hocam, zaten önemli tek değişiklik gördüğüm kadarıyla type C gelmesi olmuş.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Makineye bir bütün olarak baktığımda bence en iyi F/P ürünü full frame makine A7 iii. A7 iii ün sensörü tamamen farklı(A7 ve A7ii aynıydı, iii farklı) tıpkı r3 te olduğu gibi BSI sensör ve AA filtre onda da yok. Piksel sayısı dışında hemen her özelliği, ki fotoğrafta benim için önemli olanlar(mükemmel AF, en uzun pil ömrü, dokunmatik ekran, burst speed, iyileştirilmiş jpeg(A9 u beğenmiştim), dual card vs) A7R2 den üstün. Benim tercihim A7 iii ten yana olacak ve kısmetse geldiğinde satın alacağım(A7R3 pahalı kaldığı için). Herkesin tercihine de saygılıyım, sonuçta Sony liste fiyat etiketi olarak A7R2 yi daha üste konumlandırdı(demekki onu daha iyi düşünüyor).

http://briansmith.com/sony-fullframe-comparison-sony-a7-iii-vs-a7-ii-vs-a7r-iii-vs-a9/

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bir tek eksigi Pixel Shift ve Fokus Stack in olmamasi yoksa Dr si a7r3 ten daha iyi diyorlar

• Anti elazing filtre fotoları öldürüyor canlı çıkmıyor

• Anti-Aliasing Filter burda yok diyor

https://fstoppers.com/gear/sony-a7-iii-now-available-pre-order-226206

baska yerdede var diyor tam net bir bilgi yok galiba

• acordis A kullanıcısına yanıt
    Kesin ve net var anti aliazing filtre
    Sony den öğrendim

• Ben AA filtrenin olmayacağını düşünüyorum, bugüne kadar BSI sensörlerine koymadı çünkü. A7/ii deki sensör dizaynı çok eskiydi ve o zaman SW olarak moire problemleri çözememişlerdi. Yine de koyma hatasına düşmüş olabilirler(Sony nin nu tarz hareketleri çoktur). Amerika da tüketici hakları kuvvetli ve boşluk doldurma gibi standart bir yerde yazan "var/yok" gibi değil özellikle nasıl olmadığı ve faydasının ne olduğu B&H photo nun satış sayfasında mevcut ve bu bilgiler(tanıtım açıklaması) Sony nin ağzıyla yazılmış gibi duruyor. B&H photo makinelerini kullanıp sonra belirttiğiniz gibi değil iade ediyorum deme hakkına sahip olan müşterilerinin riskini almamıştır diye düşünüyorum. Bekleyip, göreceğiz.

This sensor structure works with gapless on-chip lens design and an anti-reflection coating, as well as eliminating the optical low-pass filter, to improve light collection and enhance detail.

https://www.bhphotovideo.com/c/product/1394217-REG/sony_ilce_7m3_alpha_a7_iii_mirrorless.html

• Sony bu sağı solu belli olmuyor işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 8 Mart 2018; 9:46:45 >
  • 
Sayfa: önceki 131132133134135
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.