Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) (132. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.224
Cevap
54
Favori
131.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    En kısa sürede gündüz videosu da çekmeye çalışacağım. Abone olarak takipte kalmanızı rica ederim. Ben Nisbeten memnun kaldım lensten. Tabi ki 70-200 çok daha iyi ama fiyat ortada.
  • Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Bende de 24-70 f4 var. Ayrıca manuel lensler kullanıyorum. Lensi ben de açıkçası 2.el satın aldım. 3500 tl gibi bir fiyat vermeye gönlüm el vermedi.
    Herkes satıyor çünkü G Master ve diğer G lensler gibi keskin değil. 24mm-240mm (10x zoom) gerçekten çok büyük bir aralık ve keskinliği yitiriyor. Ama bu çok da önemsediğim bir durum değil. Sharpness ile düzeliyor yazılımsal olarak. Yüksek mm lerde kenarlarda kararma ve flu luk olmaya başlıyor normal olarak ama takgez lens açısından çok ideal.
  • ahmetdu kullanıcısına yanıt
    Haklısın bu aralar 2 nci eldede yok zaten sıfırınada bi dünya para vermeye değmez
    Zaten mevsim kış foto sezonuna daha 3 ay var gerçi bu işin yazı kışıda yoktur ya
    Bizim gibi amatörler için var sadece
    Tele lensler en çok yazın gerekli oluyor daha çok

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  •  SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)
    Cyclist in Utrecht by onryzc1, on Flickr

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)
    Castle De Haar by onryzc1, on Flickr

• Arkadaşlar Canon bayonetli lensleri a6300de kullanmak için(Afli) uygun fiyatlı adaptör arıyorum.Kullanıp memnun kaldığınız adaptör var mı ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emphire -- 6 Şubat 2018; 21:25:1 >
  • Üstatlar eğer ikinizin de çektiği foto makineden çıktığı gibiyse,Türkiye de çekilen fotoğrafların renkleri neden kötü duruyor.Ben Ankara da yaşıyorum.Hava kirliliğinden yada coğrafi konumdan dolayı diye düşünüyorum.Fotoğrafların renkleri arasında çok fark var.
  • Emphire kullanıcısına yanıt
    MC11 adaptör alıcaksın sigmanın canon için olan lensleri ve canon
    Lensleri aflı kullanabilirsin yalnız canonun tüm lenslerini kullanamıyormuşsun
    Ben hiç kullanmadım arkadaşlarımdan kullananlardan duyduklarımı yazdım

Hocam o adaptörü biliyorum ama fiyatı bin tl üzerinde.O yüzden gereksiz pahalı buluyorum.

Aliexpressde felan 40-50 dolara adaptöreler var.Forumda kullanıp memnun kalan var mı merak ettim.
  • Emphire kullanıcısına yanıt
    Sahibindense 750 tl ye var mc11. Sıfırıda 900 tl falandı
    Sizin dediğiniz bin tl üzeri olanlar metebones markalar

• quote:

Orijinalden alıntı: Emphire

Üstatlar eğer ikinizin de çektiği foto makineden çıktığı gibiyse,Türkiye de çekilen fotoğrafların renkleri neden kötü duruyor.Ben Ankara da yaşıyorum.Hava kirliliğinden yada coğrafi konumdan dolayı diye düşünüyorum.Fotoğrafların renkleri arasında çok fark var.

Bahsettiğiniz gibi bir durum var. İstanbul içinde yağmurdan sonra fotoğraf çekmek çok güzel oluyor. Gözle bile fark ediliyor havadaki kir inip yerine harika renkler geldiği.

• Bende sigma mc11 ve canon 50 mm 1.4 vardi sifir aldim 1 ay surneden sattim. Nedenine gelince canon harika bir lens ama sigma adaptor size af de cok buyuk sikinti. Tamam auto focus yapabiliyorsunuz ama kararli degil ayrica surekli af a7 m2 de calismiyordu. Bence degmez

• Bende sigma 30mm f1.4 var sony için.Epey güzel zaten.

Ama elimde canon bayonetli tamron 17-50 f2.8 var.Video da otofokus dslrların çoğunda sorunlu diye biliyorum.En azından çok kullanışlı değil.Bazı adaptörlerde videoda otofokus da çalışmıyormuş.

Eğer diyafram ayarına izin veriyorsa manuel adaptör alıp,lensi manuel olarak kullanmayı düşünmüyorum değilim.

Youtube testlerini izlediğim adaptörlerin en iyisi mc-11 ve metabones.

Yeşillerde af sorunsuz

• AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    Evet hocam kapalı havalarda güneş yansıması olmadığı için renkler güzelleşiyor.Polarize filtre de çok etki etmiyor bu durumda.Bir kaç güne karşılaştırma fotoğrafları atarım.
  • Dün akşamdan, A6000 + 18-105 ve polarize filtre ile F4'de kalmış
    181052 (1) by tayfn1907 - İnstagram: tayfncetiner, on Flickr

• Eline sağlık tayfun

Sağolun hocam.
  • Bakalım dün 10.18. mm f 4 croplu lens aldım sıfır 2950. Tl
    R2 de kullanıcağım geniş açı arkadaşda gördüm çok beğendim
    13 mm de hiç köşeler kararmıyor ff de
    Cropda kullanırsanız zaten süper tertemiz

Hayirlı olsun bende crop lens dusunmustum geniş aci olarak.sony 10-18 ile samyang 14 mm f 2.8 af arasinda kaldim.ayrica gecen ay samyang 35 mm af 1.4 aldim yeni ve sunu soyleyebilirim boyle bir lens yok.ayni sekilde samyang 14 mm f 2.8 af li lens daha cazip geliyor 2800 civari.kararsiz kaldim.siz lensi Deneyimleyebildinizmi acaba? Tesekkurler

• Temiz,garantili,aynasız fotoğraf makinesini satmak isteyen varsa pm atabilir.
  • freelyman_1980 F kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler arkadaşım
    Daha henüz tam deneyimledim sayılmaz evin içinde bir iki foto aldım
    şu karşımdaki
    Camiyi ve meydanı çekip deneyeceğim bugün fotoyuda atarım buraya

• 
Sayfa: önceki 130131132133134
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.