Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) (122. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.224
Cevap
54
Favori
131.874
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Birde ilk seri A7 ile çekilen foto ile ya da canon 6d gibi bir makine ile karşılaştırın. Yıldızların çoğunun yok olduğunu göreceksiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: serseri sirin

Birde ilk seri A7 ile çekilen foto ile ya da canon 6d gibi bir makine ile karşılaştırın. Yıldızların çoğunun yok olduğunu göreceksiniz.

"Star eater" = Sony
  • Geçenlerde sabah işten dönerken parka gidip oyalanmıştım erken saatlerde bir kaç tane ekliyorum, Siyah beyaz dikine olan güzel duvar kağıdı oluyor telefon için
     SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)
    Bank by tayfn1907 - İnstagram: tayfncetiner, on Flickr
    Salıncak by tayfn1907 - İnstagram: tayfncetiner, on Flickr
    Salıncak by tayfn1907 - İnstagram: tayfncetiner, on Flickr
    Turuncu by tayfn1907 - İnstagram: tayfncetiner, on Flickr
    SB damlalar by tayfn1907 - İnstagram: tayfncetiner, on Flickr

• Herkese merhabalar

Birkaç yıl önce Pentax K-r ile kısa süreli de olsa bir DSLR geçmişim olmuştu ve şimdi yine bir makine ihtiyacım hâsıl oldu. Hedefim Sony A6xxx serisi. Hafif, aynasız, aps-c'nin benim için fazlasıyla yeterli olacağı düşüncesi vs.

Aslında "genel-geçer/all-rounder" amaçla kullanacağım (portre, manzara, sokak ağırlıklı) ama merakımın ve tecrübemin ilerlemesi ile acaba biraz yüksekten giriş yapsam, daha uzun yıllar kullansam diye de düşünmüyor değilim. Şimdi işin içinden çıkamadığım birkaç hususu danışmak isterim:

1- Sony A6500'te bildiğim kadarıyla dokunmatik ekran var. Sensörde ve netleme noktalarında/hızında sanırım bir miktar geliştirme var. Elimde makineyle pusuya yatıp, çita veya aslan fotoğraflamak gibi bir amacım yok. Bir tarafım "A6300 yeterli olur" derken, diğer tarafım "A6500'ün bile yenilenmesi yakındır, yeni modelin çıkışını ve fiyatın düşmesini bekle, daha iyi sensöre sahip 6500'ü al" diyor. Siz ne dersiniz?

2- En iyi fotoğrafı makine veya lensin çekmediğini biliyorum. Ama kit lenslerin de bazı noktalardaki yetersizliklerini önceki tecrübemden biliyorum. Aslında ihtiyacım olanlar portre ve manzara için 2 lens: Sony FE 85mm f1.4 ve Zeiss 24mm f1.8 (Fiyatları göz ardı edersek). Bunlara en yakın performansı vereceğini düşündüğünüz 2 ayrı lens tavsiyesi ne olurdu? Ya da bunları ayırıp gezmektense biraz daha paraya kıyıp tak-gez olarak 16-70mm f4 alsam daha mı iyi olur dersiniz? (18-135mm güzel gibi, fakat beni kesmez gibi duruyor)

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler...

• freedom36 kullanıcısına yanıt
    Hocam öncelikle teknoseyirde daha yeni 6500 incelemesi yapıldı izlemeni öneririm, Çok fazla anlamam bu işlerden daha yeni yeni öğrenmeye başladım ama senin için 6500 gereksiz olur diye düşünüyorum, Amaç sadece fotoğraf ise 6000 alıp yanına kaliteli bir iki lens almak daha iyi bile olabilir, Eğer arada video'da çekerim diyorsan en güzel seçenek 6300 olur tabi.
  • Bu inceleme çok iyi oldu işte. Şimdi birçok şey daha da netleşti kafamda. Video seçeneğinden sanırım vazgeçemeyeceğim, o yüzden a6300 e daha yakınım.

Peki lensler hakkında yönlendirme yapabilecek olanlar var mi?

Lens konusunda pek bilgim yok ama diğer arkadaşlar yazacaklardır mesajları gördükçe
    A6300 ü önerecemde birazdaha katıp A7ii fulfream makina alırsan çok daha güzel olur
    5 yönlü titresim harika oluyor artı deklanjör olayıda çok rahat manuel lens kullanımlarında
    Focus peaking asistanı var

Lenslere gelirsek gidipde 6000 tl 85. Mm 1.4 f li lense verme bunun sıfırı 2300 tl olan 85.mm f 1.8 sony olanı var
    Aralarında dağlar kadar bir fark yok birde 16.35 mm f4 geniş açılı orta aralıklı zoom lens alabilirsin manzara tarıhı binalar için ikinci eli 3000 tl ye bulabilirsin

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cevaplar için teşekkür etmeyi unutmuşum; çok sağolun varolun.

5 yönlü titreşim engelleme süper bi seçenek ama benim gibi bir amatör için FF detayına ve fiyat farkına en azından "şimdilik" gerek yok. Ancak geleceği düşünerek yine de 16-35mm çok güzel bir seçenek olarak duruyor. 16-70'ten ziyade bu daha çok cezbetti beni. Cepte gibi.

85mm f2.4 ile de idare edebilirim tabi ama buna yakın fiyatta şunu da bir değerlendir diyebileceğiniz bir seçenek daha var mıdır? Kıyaslayıp onda da son bir karar vereceğim.

Bana soracak olursan ff makina al derim a7 olsun ff olsun.Neden diyeceksin; üç beş ay sonra görüntü kalitesi yetmemeye başlayacak yeni arayışlara gireceksin ff olmayan lenslere para ödeyeceksin bir yıl sonra bakacaksın elinde birsürü gereksiz lens flash filtre vs vs. benim sana nacizane tavsiyem ff makina al ve lense yatırım yap.tek lensin olsun ama zeiss olsun inanki bana dua edersin. 16-35 veya zeiss 55 mm 1.8 ... biraz pahalı gelebilir ama inan uzun dönemde daha kar lı olacaksın.
    çünkü ben o hatayı yaptım nx500 ve a6300 aldım lensler falan filan derken canon 5d mark 3 aldım (güzel makina ama yanında taşınacak makina değil) hepsini sattım zararına şimdi a7 serisi alacam güzel kiki tane yanına zeiss lens tadından yenmez.kısaca en başta yapılması gerekeni en sonda yaparak okadarda zarara girdim. a7 sıfırı 3500 civarı al kardeşim güzel bir zeiss lens yanına cillop gibi takıl...
  • freelyman_1980 F kullanıcısına yanıt
    Şimdi fena halde kafamı karıştırdın hocam Zira 16-35mm alıp, tak-gez dolanmayı düşünüyordum. Lensleri ff seçip, gelecekteki muhtemel bir yükseltmeye kolay ve masrafsız geçmek zaten aklımda vardı.

Yalnız a6000 ile a7 ii arasındaki 3000 liralık farkı ne yapacağız?! Bu farkı hak ediyor olabilir, ancak benim bütçemi sıkıntıya sokar. Keşke bin lira falan oynasaydı da "olmuşken bi kere olsun" diyerek gözümü kapatıp alsaydım. Yoksa anlattıklarınızda kesinlikle haklısınız. Ama fark yüksek olunca insan bi düşünmüyor değil. Güvenilir birileri olsa, ikinci el düşünebilirdim, ama sanki etrafta pek satan da yok gibi...
    Hocam,a6000 orta seviye a6300 ve a6500 video için uretilmiş güzel makinalar. Şimdi bunlardan birisini alacaksın bisüre sonra lens arayışına gireceksin çünkü seni tatmin etmeyecek. Sonra forumlarda ucuz yollu canon lens dönuştürücü falan bulacaksın canon lens alacaksın yine tatmin olmayıp ff sony lens alacaksın falan filan bu uzar gider. Gelecek bence aynasız ff lerde. Ikinci el guzel temiz bulabilirsin bence hatta ben sahibinden com dan sattim hepside dua etti sizde elden ikinci el bulup alın bence ozellikle a7 M2 tavsiye ederim. Fotoğrafda %40 makina ve teknik ise % 60 lensdir unutmayın. Bence dedigimi yapın pişman olmayın...

• Beni ikna ettiniz bile hocam. Şu an bi arkadaşla ikinci el A7 ii için görüşüyorum. Makul bir fiyata bırakırsa, 16-35 i de alarak ilk adımı atmış olacağım. İnşallah hakkını verebiliriz makinenin...

Çok iyi yapıyorsun sana baştan dedim parayı sen harcayacağın için
    Ayırdığın bütçeni bilemediğimden fazla ısrar etmedim freelyman arkadaşım
    Israr etmiş iyide etmiş ilerde dua edeceksin iyiki ff aldım diye
    Şimdiden güle güle kullan

şuan benim makinede satılık sahibinden.com da ilgilenen olursa, gerçi artık istanbul da değilim malatya ya yerleştim elden alıp satma işi biraz zor burada, pek foto heveslisi yok
  • ysf044 kullanıcısına yanıt
    Makina nedir?

Sony A7 ii

Fiyat nedir

Bende sahibinde gördüm acaba bizim Dhf daki Yusuf hocammı dedim kendime
    Malatya Yeşilyurtmuydu lakin biZim hoca. İstanbulda diyorum

Fiyat 3850 ama hemşerimiz için indirim olur

• 
Sayfa: önceki 120121122123124
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.