Şimdi Ara

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount) (119. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3.223
Cevap
54
Favori
131.880
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ben makinayı ne zaman kullansam hep manuel modu tercih ediyorum, Diğer modları denemedim hiç
  •  SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)
    sony a6300 55-210 f5.6 210 mm ile çekilmiş fotoğraf ıma olumsuz mesajlarınızı alabilirmiyim acaba :)
    https://www.instagram.com/hbkocatas/?hl=tr

• freelyman_1980 F kullanıcısına yanıt
    Biraz kırpma ile daha bir "yaban hayat" havasına bürünebilir. Ayrıca renkten tam emin olamadım. Ben mavi yapardım açıkçası. Şimdi mavi yapmaya kalkınca gökyüzündeki bantlaşmalar daha da belirgin bir hal alıyor. Fotoğrafı işlerken mi ortaya çıktı acaba bunlar?

Lightroom veya Camera RAW uygulamalarını kullanırken fotoğrafın hangi kısımlarına keskinlik vermek istediğinizi seçebiliyorsunuz. ALT tuşuna basarken masking çubuğu ayarlanırsa gökyüzüne keskinlik vermeden de fotoğrafın istenilen bölgesi keskinleştirilebilir. Böyle gökyüzünde bozulma meydana gelmez.

Mavi olmadığı için siyah-beyaz denedim ve bence güzel oldu. Zaten bu fotoğrafta olay renk değil. Hatta renk dikkati dağıtıyor bence.

SONY AYNASIZLAR Fotoğraf Paylaşım Alanı (E-Mount)

• quote:

Orijinalden alıntı: freelyman_1980

sony a6300 55-210 f5.6 210 mm ile çekilmiş fotoğraf ıma olumsuz mesajlarınızı alabilirmiyim acaba :)
    https://www.instagram.com/hbkocatas/?hl=tr

Çok güzel, duvarkağıdı yapabilir miyim :)

• Bunlarıda geçen gün çektim camdan iki farklı deneme, Ufak tefek düzenlemeler yaptım ligtroom ile olmuşmu üstadlar klasik sayılır bu tarz fotoğraflar sanırım
    Siyah beyaz by tayfn1907, on Flickr
    Bulut by tayfn1907, on Flickr

• quote:

Orijinalden alıntı: tayfn1907

Ben makinayı ne zaman kullansam hep manuel modu tercih ediyorum, Diğer modları denemedim hiç

makineye henüz tam alışmadım. bu yüzden Manuel modu, eğer zamanım bol ve kompozisyonun kaçma şansı yoksa kullanıyorum. fotoğraflarınızdan da renkli olanı daha çok beğendim. nedense gökyüzü fotoğraflarında renkleri daha çok seviyorum.
  • vbalikci kullanıcısına yanıt
    Tabiki,teşekkur ederim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Harika bir gokyuzu yakalamissiniz,elinize saglik

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Bu fotograf alttaki leylekler hariç photoshop.o bantlaşma fırca kullanarak ekledigim gunesin olusturdugu bant. Hatta bulutlarda shop. Mavi ye gelince ben fotograflarimda standart herkesin istedigi yada olmasi gerektigi gibi cekmek yada renk olusturmak icin ugrasmiyorum. Fotograf cekerken bile standart teknikleri kullanmiyorum. O yuzden fotogaflarim bakanlar tarafindan ilginc ve guzel olarak degerlendiriliyor. Hatta instagram hesabima bakarsaniz " Turkish faces " serisine ingiltereden bir galeri muduru ozel mesaj atti aynen dedigi calismalarin cok ilginc oldugu sergi acmak isteyip istemedigimi sordu..! Degerli yorumlariniz icin sagolun ama benim yapmak istedigim kendime has fotograflar uretebilmek. Yoksa elestrileriniz konusunda haklisiniz, gokyuzi neden yesil olsunki :)

Daha once bir fotograf paylasmistim yeni ve hic gormedigim benim gelistirdigim bir isiklandirma ile cektigim fotograf ve buraya attim ama farkeden olmadi sizin de fikrinizi almak isterim acikcasi"her ne kadar sizle nx basliginda tartismis olsakda" :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freelyman_1980 -- 13 Ağustos 2017; 17:0:58 >

• İkinci renkli olan gökyüzü yağlıboya tablosu gibi harika çıkmış
    Ellerine sağlık enfes görünüuor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Buda benden 70.200 le F8 de cekmistim lensi satmadan ucak sanki yoldan kalkmis gibi

Evet hatırladım tartışmayı. Bazen oluyor öyle ama unutuyorum genelde. Kin tutmam hiç :)

Özgünlük önemli tabii ki. Ya farklı teknikler kullanmak ya da bilinen tekniklerle farklı fotoğraflar oluşturmak herkesin hayalidir ama başaran çok az.

Bulutlar çok iyi. Tamamen mi photoshop yoksa başka fotoğraflardan mı alındı? Sıfırdan bulut yaptıysanız gayet doğal olmuş. Sadece fotoğrafın orta kısmındaki biraz sırıtıyor.

Genel olarak çok iyi bir fotoğraf.

Çiçek fotoğrafının ilgi görmemesinin sebebi anlaşılamaması olabilir. Yüksek isoda çekilmiş ve düzenleme sırasında kalite bozulmuş gibi bir havası var. Ben de öyle sandım açıkçası ve değişik bir teknikle çekildiğini anlayamadım. Anlayabilen de çıkacağını sanmıyorum :)
  • Bulutların hepsi shop. Çiçeğe gelince çekirdeklerle tac yaprakların buluştuğu halkada kirmizi ışık var... belli olmaması normal ama bu siteye belirli bir boyutta atilabildiginden jpeg ile %40 kucultulmus hali bu yuzdendirki iso yuksek gibi gorunuyor ama orjinali inanin oyle degil ve şimdi bu işıklandirma tekniğini portre ye tasimayi dusunuyorum. Ama sony a6300 ile zor bende satıp 5d mark iii aldım ve lens bekliyorum. Inşallah yakinda paylaşacam :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi freelyman_1980 -- 13 Ağustos 2017; 21:35:46 >
    Hayırlı olsun çok iyi bir makine. Siz fotoğraflarınızı çekin de yine konuşuruz bu konu hakkında :) İyi günler.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler arkadaşlar bilgisayar başında beklerken öylesine bir bakayım dedim camdan baktım güzel bir görüntü kaçırmayalım dedim, Severim gökyüzü fotoğraflarını bende
  • Rx100 ile süper otomatik modda bile istediğim keskinliği ve netliği yakalaamıyorum. Cihaz mi sorunlu acaba

Mıhlı Bridge by onryzc1, on Flickr

• RoadRR R kullanıcısına yanıt
    Güzel çekim hocam neresi yer?
  • Küçükkuyu/Çanakkale Mıhlı Şelalesi yakınlarında patikalardan ilerleyerek ulaşılabilen bir köprü.
  • 
Sayfa: önceki 117118119120121
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.