Şimdi Ara

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (65. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.623
Cevap
40
Favori
109.736
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kılavuzda tv izlerken diyor. Arc modunu kastediyor sanırım. Bizim durumda aktif olmalı.

Bu arada bu dialogun iyileştirilmesi dts:x in bir özelliği imiş. Dts.com da da anlatılıyor Diğer avr modelleri de yapabiliyor olmalı.
    1080 de çalışmalıydı ama sanırım bir yazılım problemi. Düzelir herhalde.

Öte yandan piyasa sanırım atmos yönünde gidiyor.

Siz dikkat çekmeseydiniz fast 8 de problem olduğunu anlamayacaktım . aslında düzgün değilmiş aldığım ses benim de incelememe vesile oldunuz.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: eraycelik80

Çözülür insallah ben Dts x cok beğendim

üstad, günaydın..

çözdük meseleyi, arkadaşlar sağolsun..

rahatladım..
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertb

Kılavuzda tv izlerken diyor. Arc modunu kastediyor sanırım. Bizim durumda aktif olmalı.

Bu arada bu dialogun iyileştirilmesi dts:x in bir özelliği imiş. Dts.com da da anlatılıyor Diğer avr modelleri de yapabiliyor olmalı.
    1080 de çalışmalıydı ama sanırım bir yazılım problemi. Düzelir herhalde.

Öte yandan piyasa sanırım atmos yönünde gidiyor.

Siz dikkat çekmeseydiniz fast 8 de problem olduğunu anlamayacaktım . aslında düzgün değilmiş aldığım ses benim de incelememe vesile oldunuz.

FH yapınca bir de şunu yakaladım.. belki bununla da alakalı olabilir..

Lifting up the sound of the center speaker (Center Speaker Lift Up)
    By using the front high speakers, you can lift up the sounds of the center speaker to an appropriate height on the screen, allowing you to enjoy natural sound without discomfort.
    1Select [Setup] - [Speaker Settings] from the home menu.
    2Select [Center Speaker Lift Up].
    3Select the setting you want.
    1 - 10
    Off

Note
    This function does not work in the following cases:
    [Height/Overhead Speakers] is set to other than [FH] (front high speakers) in the [Speaker Pattern] setting.

ayrıca ben diyalog sesleri az geldiği için center in LEVEL değerini yükseltmiştim.
    haliyle center dan gelen çevre sesler de yükselmiş oluyor bu durumda.
    belki burası sadece konuşma seslerini artırmaya yarıyor olabilir
    akşam deneyeceğim..

• quote:

Orijinalden alıntı: tarikahmet

yok üstad gaza gelme durumu..
    ne sony bayiine gittim ne de herhangi bir bayiye..
    işte buralardan araştırdım.
    telefonla bir iki bayiyle görüştüm ki onlarda pioneer ve yamaha idi.
    sony yi yerden yere vurdular..
    istediğin fiyata ayarlarız dediler.. e dedim ben atmos istiyorum.. atmos saçmalık dediler.. kandırmaca.. vs vs
    yani yaklaşımlar makul olsa belki biraz durur düşünürdüm..
    atmos olayı olmasa işin içinde, samsung 5.1 paket sistemimle devam ederdim işin açıkçası..

amazon fiyatlarına gelince; o gün oraları da araştırdım..
    o fiyatlar maalesef yoktu o zaman.
    yani ikici el ne bileyim..
    ayrıca peşin alma durumum da yok.
    ve yurtdışı alışveriş sadece aliexpress ten incik boncuk aldım sadece..
    gereksiz ama bir güvensizlik de yaşadım.

sony markasının diğerlerinin gerisinde olduğu doğru olabilir
    ama bu kadar da yerin dibine sokulacak kadar değil..

geçen bir arkadaş bir soru üzerine bu cihaz çöp dedi.. yok artık..
    sorunun çözümünün olmadığını anlattı durdu..
    sonra baktım arkadaş sorunu iki gün sonra çözmüş..

yani diyeceğim o ki makul olmak lazım..

benim de kafamda 7.1.4 sistem yapmak var.
    elime rahat harcayabileceğim bir miktar geçince tabi..
    o zaman buralarda olursanız size danışırım inşallah..

şu an dn1080 beni son derece mutlu ediyor. (umarım dts:x film çok çıkmaz)

ya bir ayar hatasm söz konusu ya da DTS yazılımında bir sorun var..
    yazılımsal bir sorunu anlamanın yolu var mıdır?

teşekkürler

Hocam bayi dedigin adam emin ol buradaki forumdaki arkadaslardan kesinlikle daha cok sey bilmiyor. Adamin profesyonel olarak para kazandigi sey bu. Ama adam hic birsey bilmiyor arastirmiyor. Yabanci siteleri kurcalayip ne sattigini bilmiyor, bilemiyor zaten İngilizce desen hak getire vs. Kulaktan dolma bilgilerle seni yonlendiriyor. İsten bir tik anlayani forum forum geziyor. Guncel teknolojiyi takip etmiyor. Bir de adam mal sahibi. Almanya mediamarkta gittim hi-fi bolumundeki eleman o kadar dikkatliki ne sorduysam detayli olarak cevap verdi, yardimci oldu ilgilendi soru sorabilmem icin kendi mediamarkt domainli adresini verdi. Bu adam isini kendi isi olmamasina ragmen cok iyi bir sekilde yapti. TR de bu sekildeki esnaf sayisi cok azdir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• tarikahmet kullanıcısına yanıt
    Merhaba dtsx de ve atmos da sesler lokasyon bazlı olduğu için sesin geldiği ipozisyonu değiştirebiliyoruz. Yani lift up ses daha yüksekten gelsin olmalı. Volume değil yani.

Benzer şekilde frontlar center falan da tavana gömülüyse ceiling speaker modu on yaparak sesin aşağıya inmesini sağlayabiliyoruz.

Dialog mod disabled bence bug. Yabancı forumlara yazmamız lazım.

• Aynen katılıyorum.

• Merhaba konunun son sayfaları tamamen 1080 ile ilgili. Sorunuz neydi?

• Arkadaşlar sony 1080 ürününü aldım kurulum yaptım tv sesini optik üzerinden alabiliyorum ancak hdmi arc üzerinden alamıyorum varmıdır bir ayarı falan. Yardımcı olursanız sevinirim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi aydnksvl -- 24 Eylül 2017; 1:13:3 >
  • Merhaba tv nin Hdmi girişlerinden sadece bir tanesi arc destekler buna dikkat edin.

1080 nin ise sadece Hdmi a arc çııkışlı buna bAğlamanız şart.

Bunlar doğru ise tv nin üzerinde ayar yapmak gerekiyor. Modelini söylerseniz yardımcı oluruz.

• mertb M kullanıcısına yanıt
    Televizyon lg uydu ps4 vs. tvye bağlı tv de hdmi ile amfiye bağladım anca ses alamadım. Tv ses çıkışı olarak hdmi arc/optik var. Optik Kablo ile ses alabiliyorum ancak hdmi ile ses alamadım.

Amfi çıkışı out tv arc yazan ile tv de arc çıkışlarına bağladım Hdmi kabloyu. Simplink denilen birsey var tv de tüm ayarları yaptım. Ancak optik hariç ses alamıyorum.

• aydnksvl kullanıcısına yanıt
    lg nin sayfasında aşağıdaki gibi bir bilgi buldum. Anlaşılan hdmi bağlantıda default ayar optical kablo. Settings te Sound out diye bir ayarı Sony AVr ye döndürmeniz gerektiğini düşünüyorum.

Refer to the following guidelines when using the Home Theater or the Sound Bar.

When an HDMI cable is connected, the default sound setting is set to optical digital.

The HDMI ARC device must be connected to the HDMI ARC input port.

Select SettingsSoundSound Out to configure the settings for the external speaker.

For home theaters that support SIMPLINK, connect to the HDMI input port and then connect the TV's optical digital output port to the SIMPLINK-linked device's optical digital input port with an optical cable (sold separately).

This feature works only with devices with the logo. Check for the SIMPLINK logo on the external device.

There may be a problem using the device if the device does not meet the required specifications.

A high-speed HDMIⓇ cable with CEC (Consumer Electronics Control) function is required to use SIMPLINK. Pin 13 of the high-speed HDMIⓇ cable is used for data transfer between devices.

Optical cable connection is supported only for models with an optical digital port.

Neden cihazları doğrudan avrye bağlamayıp arc ile uğraşıyorsunuz.

• Televizyonun dahili uydu alıcısını da kullanıyorum o yüzden bir şekilde sesi tvden almam gerekiyor.

Ayrıca avr sanırım mkv filmleri oynatmıyor yada farklı birşey yapmak gerekli mi bilmiyorum. Hdd taktığımda cihazı görüyor ancak içerik açmadı.

Mertb hocam teşekkürler bu sayfayı okumuştum ama sorun burda değil hdmi kablodaymış. Aldığım kablo hdmi 2.0 dı. Ps4 kablosunu değiştirdim onunla denedim sorun çözüldü.

Sanırım kablonun arc desteği yokmuş. Bunuda öğrenmiş oldum.

Şu an herhangi bir sorun kalmadı ufak ufak kurcalayıp en iyi sesi almaya çalışacağım.

Bu arada elimde ki filmlerin hepsi dts, true hd veya dts hd ma film bulup onları da denemem gerek:)

Teşekkürler yorumlar için.

Hayırlı olsun. sony 1080 usb den sadece ses dosyalarını oynatıyor. atmos dtsx vb. için medya player ihtyacınız olacağını dşünyorum. TV niz muhtemelen desteklemez bunları. Bende ki lg bluray desteklemedi. bu yüzden zidoo x9s aldım bir tane.

• mertb M kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam. Şu an sistem 5.1 ileride 5.1.2 yapmayı düşünüyorum o zaman gelince bir media player almak şart olucak sanırım :)

•  SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU

• Str dn-1080'e güncelleme geldi

Son güncellemeye eklenen avantaj ve iyileştirmeler
    Dolby Vision geçişini etkinleştirir
    Multi-room Grup Senkronizasyonunu etkinleştirir
    Yakın gelecekte "Spotify Connect" için bakım özelliğini etkinleştirir
    Önceki Faydalar ve İyileştirmeler
    Dahili Chromecast'te Spotify Oynatma desteği (Spotify Cast)
    Hizmet Google tarafından sunulmaya başladığında bu özellik de kullanıma açılacaktır
    Spotify Connect özelliği, bu yazılım güncellemesinden etkilenmez ve önceden olduğu gibi kullanılmaya devam eder
    https://www.sony.com.tr/electronics/support/audio-components-receivers-amplifiers/str-dn1080/downloads/00014836

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi newfel -- 28 Eylül 2017; 12:32:9 >

• quote:

Orijinalden alıntı: newfel

Str dn-1080'e güncelleme geldi

güncellemede neler var
  • Yukarda bahsettiğimiz dts-x ile ilgili hoparlör düzeni ve dialog control menüsü kapalı olması sorunları vardı.

Yen'i yazılım bunları çözdü mü göreceğiz...

• merhaba,

elimde bir miktar film arşivim var.
    bazı filmlerin için zaman zaman Atmos ses destekleri geliyor.
    ya da elimdeki full hd filmin 4k versiyonunda Atmos ses olabiliyor.

geçen 1080 filmime monte etmek için bir filmin 4k olanını indirdim (50gb)
    haliyle külfet..
    tr de Türkçe ses dosyası siteleri mevcut, ama haliyle İngilizce ses dosyası yok.

yurt dışında da benzer siteler var mıdır?
  • 
Sayfa: önceki 6364656667
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.