Şimdi Ara

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
1.623
Cevap
40
Favori
109.737
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    hayırlı olsun..

dts-x filmlerde sorun yaşıyor musun?
    ben de bir sorun var.
    ekranda DTS:X MA ibaresi çıkıyor ve 360 derece ses yok
    d.atmos ta herhangi bir sorun yok..
  • 1080 Avr gerçekten çok iyi ve uygun fiyatlı bir seçenek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Pek çok atmos film temin ettim ama dts-x li filmim olmayabilir. Yıukarda yazmışsınız fast 8 varmış. Bunun atmos olanını bulamamıştım demek ki dtsx bakmam lazımmış. Bulmaya çalışayım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mertb -- 9 Eylül 2017; 1:02:00 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarikahmet

hayırlı olsun..

dts-x filmlerde sorun yaşıyor musun?
    ben de bir sorun var.
    ekranda DTS:X MA ibaresi çıkıyor ve 360 derece ses yok
    d.atmos ta herhangi bir sorun yok..

filmin sesinde bir sorun vardır int dts x demo indirdim sorunsuz 5.1.2 çalıştı (avr onkyo 656 ) dts x destekli ham bluray temin etmeye çalışın birkaç güne kadar zaten bende deneyip buraya yazarım
  • Ben de demo indirip denedim ama maalesef aynı sorun gene var. Normal dts filmlerin performansı da iyi değil. Dts filmlerde avr otomatik neural:x e geçiyor. Ses çok cazip değil. Dolby surround yaptığımda daha güzel oluyor. Dolby filmler de film 2 kanallı bile olsa çevre sesler yan ve tavan hoparlörlere dağılıyor. Dts de (neural:x) bu yok. D.surround yapınca idare ediyor. Sony ile irtibata geçtim. Yarın bilgilendirme yapacağız dediler. Bakalım..

• quote:

Orijinalden alıntı: tarikahmet

Ben de demo indirip denedim ama maalesef aynı sorun gene var. Normal dts filmlerin performansı da iyi değil. Dts filmlerde avr otomatik neural:x e geçiyor. Ses çok cazip değil. Dolby surround yaptığımda daha güzel oluyor. Dolby filmler de film 2 kanallı bile olsa çevre sesler yan ve tavan hoparlörlere dağılıyor. Dts de (neural:x) bu yok. D.surround yapınca idare ediyor. Sony ile irtibata geçtim. Yarın bilgilendirme yapacağız dediler. Bakalım..

Dts x demo indirdim avr onkyo 656 sorun yok bende butun kanallar calisiyor dts x yazisi cikiyor birkacgune kadar filmdede denerim ama avr kaynakli birsey oldugunu dusunmuyorum

• tarikahmet kullanıcısına yanıt
    Merhaba bu yorumunuzdan sonra acaba Hdmi çıkış ayarı tv+avr mi kaldı diye düşündüm. Biliyorsunuz bu avr olmalı amfinin çözmesi için.
    Dts-x henüz deneyemedim ama dts ve dolby digital de böyle bir sorun yok avr mod seçildiğinde...

Filmi zaten Dts modda izleyememişsinizki performansını nasıl ankadıniz.Film Dts ise ayarlarındada bir problem yoksa film başladığında Avr Dts moduna kendi geçer zaten..Sizin Avr den mod seçmenize gerek yokki...Bizim genelde vatandaşın sıkıntısı filmi takktiği zaman Avr yi kurcalamak ,normali filmi takarsin Disk yada Hdd filmin kodu neyse Avr zaten direk o moda otomatik olarak gecer.

Hdmi ayarını kontrol ettiniz mi?

• aydinsakaryali A kullanıcısına yanıt
    Merhaba dediğiniz gibi değil. Sony lerde böyle bir ayar var. Eğer tv+avr seçerseniz ses hem tv den hem de avr den çıkıyor. Bu nedenle de sesi dolby veya dts almıyorsunuz. PCm olarak veriyor bu durumda.
    Ama avr seçerseniz bu ayarı o zaman avr bitstream neyse ona göre çözüyor....

Bu ayarı bozan şey ise ctrl Hdmi denilen ayarın on bırakılması. Off olması gerekiyor.

• mertb M kullanıcısına yanıt
     SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU

Kılavuzu da ekleyeyim şüphe kalmasın:
  • Tv ile Avr den ayni anda ses gelmesinin mantiği nedir niye böyle bir seçenek koymuşlarki sesler üst üste biner karışır yani

• Bilmiyorum ki öyle isteyen de var demek ki.

• Bugün ben de aldım bir DN1080.

GG'un birkaç saatlik %5 indirimi ile worldpuan kampanyası birleşince fena bir fiyata gelmedi.

Emektar 2400es ile vedalaşma vakti.

• Dts-x film denedim bir de sample dts-x dosyası. Bilbigasayardan oynattım. Çok kanallı sesi aldım fakat avr ekranda herhangi bir ibare göstermiyor dts-x için. Hiç bir şey yazmıyor yani. Ama çözüyor PCm 48 bit fAlan da yazmıyor.
    Aynı setup ile atmos oynatıyorum ve ekranda atmos yazısını alıyorum.

• Herkese merhaba. SONY STR-DH770 alma arifesindeyim. amfim ile birlikte maksimum 1000-1500 arası hoparlör 2. el sıfır farketmez ne alabilirim? önerileriniz nelerdir. film ve müzik için kullanıcam. Bütçemi ne yazıkki arttırmam mümkün değil. zaten alıcağım herşeyi taksitle alıcam.
    Müzik için stereo amfi gerektiğinin farkındayım ancak durumum şu anda ancak buna el veriyorki daha öncesinde z5500 ile müzik dinleyen ve bundan bile zevk alan bana bu sistemin başka bir zevk yaşatacağını düşünüyorum.
    Odam 20 m2 ancak gelir. ancak bir kaç seneye zaten taşınıcam. haliyle yer sorunumda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: korcin

Bugün ben de aldım bir DN1080.

GG'un birkaç saatlik %5 indirimi ile worldpuan kampanyası birleşince fena bir fiyata gelmedi.

Emektar 2400es ile vedalaşma vakti.

2400es in ses kalitesini dn1080 den alamazsınız bu arada hayırlı olsun
  • tnakresss T kullanıcısına yanıt
    Merhaba Müzikte istiyorsunuz, frontlar ve center öncelik verin.
    Bende Frontlar ve center magnat. Surroundlar tepe hoparlörleri ve subwoofer hkts16.

Bence iyi front ve center alın surroundlar için daha idareten bir şeyler bakın.

• mertb M kullanıcısına yanıt
    Kontrol ettim. Sadece avr olarak ayarlı.

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.