Şimdi Ara

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (52. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.623
Cevap
40
Favori
109.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Mrb arkadaslar.suan sony sitesinde gorunen str-Dn840 model av amfi hakkinda yardimci olabilirmisiniz...fcr4000 hoparlor seti ve w2500 subwofer ile nasil olur?hepsine antalya deepo sony den yaklasik 1800tl gibi bi rakam verildi.tv de sony oldugu icin hepsi sony olsun diyorum...tv yide forumdan yardim alarak aldim.bu konuda da yardim lutfen...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: evro07

Mrb arkadaslar.suan sony sitesinde gorunen str-Dn840 model av amfi hakkinda yardimci olabilirmisiniz...fcr4000 hoparlor seti ve w2500 subwofer ile nasil olur?hepsine antalya deepo sony den yaklasik 1800tl gibi bi rakam verildi.tv de sony oldugu icin hepsi sony olsun diyorum...tv yide forumdan yardim alarak aldim.bu konuda da yardim lutfen...

http://forum.donanimhaber.com/m_83544607/tm.htm
  • selamlar

Sony str dh520 kullanıyorum av-r içinde her hoparlör kanalına ait -10db . 0db . +10db şeklinde menüler mevcut.

Av-r oto kalibre modunda bu menülere çevreseller için -2db sub için -4db atıyor ben tamamiyle keyfi olarak 0db değerini elle giriyorum.

Basitçe +db yönünde ses çıkış şiddetinin yükseldiğini -db yönünde azalacağını söyleyebilirmiyiz yoksa işin altında başka ayrıntılarmı gizli?
  • sony pascal sa-ve 835 ed uydu hoparlör ariyorum satmayı düşünen varsa 0533 433 22 28 hakan tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar merhaba

sony nin yeni modeli str-dn540 kullanan varmı?

nasıl bir amfidir tavsiye edermisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: celalettin53

Arkadaşlar merhaba

sony nin yeni modeli str-dn540 kullanan varmı?

nasıl bir amfidir tavsiye edermisiniz?

520 ile arasında çok fark yok.. 1040 modelinden aşağısında performans olarak çok fark yok deniyor..
  • merhaba arkadaslar bende sony strdh520 amfi kullanıyorum mkv filmlerde hoparlör çok cızırtı yapıyor tv izlerkn filan böyle cızırtı olmuyor sebebi ne olabilr teşkrler
  • Arkadaşlar bende hk avr 265 var bunu sony str dh 3700 es ile değiştirmeyi düşünüyorum. Bu avr ile bilgisi olan var mı ?
  • travers kullanıcısına yanıt
    Cihazı tanımasamda ses renkleri olarak vede tarz olarak 2 markada hayli farklıdır buradan da değerlendirmek gerekir konuyu
  • keyman2 kullanıcısına yanıt
    Hocam ses renkleri farklı ama avr 265 müzik konusunda pek başarılı gelmedi bana. Tabi ki bir stereo amfi performansı beklemiyorum ama biraz daha iyi olabilirdi.
  • bu konuyu okuyarak satın aldıgım ilk amfim Sony DH 520 'yi sistem değişikliği nedeniyle satıyorum. Yerine Sony DN 1040 alacağım.
    22.Ocak.2012 tarihinde eski adıyla Satürn'den almıştım. Hiçbir problemi yoktur.
    Fiyatı 500 TL'dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvadankpakal -- 28 Mart 2014; 11:59:05 >

• kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Hayırlısı olsun,
    STRDN 1040 incelemesi yaptınızmı?
    bende almayı düşünüyorum.
    Bir SONY kullanıcısı olarak hangi hoparlör seti tavsiyeniz olur?
    teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: F2000

Hayırlısı olsun,
    STRDN 1040 incelemesi yaptınızmı?
    bende almayı düşünüyorum.
    Bir SONY kullanıcısı olarak hangi hoparlör seti tavsiyeniz olur?
    teşekkürler.

Teşekkür ederim.
    STR DN 1040'ın internette bulunan tüm incelemelerini okudum diyebilirim.
    en üst düzey bir amfi olmasa da, son teknolojik özelliklerin hepsini barındırıyor, AirPlay, wifi, vs..
    muadilleri en az 2 kat daha pahalı, whathifi'de ki yazılanlar beni etkiledi.
    Bir de benim hoparlörlerim çok üst düzey olmadıgı için Onkyo, Denon, HK gibi baba amfilere çok yanaşmıyorum.
    Ama DN 1040'dan çok güzel ses alacağıma inanıyorum, DH 520'den sonra çok iyi gelecektir bana.
    Ben de hoparlör olarak JBL CS 480 modeli var, hoparlör sürmelerden çok anlamam, konuda çok bilgili üstadlar var, onlar size çok güzel yol gösterebilirler.
    HK HKTS 11, HKTS 16 vs.. gibi başlangıç seviyesi setler düşünebilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

bu konuyu okuyarak satın aldıgım ilk amfim Sony DH 520 'yi sistem değişikliği nedeniyle satıyorum. Yerine Sony DN 1040 alacağım.
    Fiyatı 500 TL'dir.

1040 i nereden alacaksiniz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim
    Ben büyük ihtimal önümüzdeki ay içersinde İngiltereden STRDN 1040 alacağım.
    Dediğiniz gibi F/P olarak gayet mantıklı ve yurtdışı yorumlarda yüksek puanları var.
    aynı özelliklerde başka bir markaya en az 2 katı fiyat çekiyorlar.
    Bir de SONY AVR yi bose acoustimass ile güzel uyumlu olduğunu biliyorum
    sanırım hoparlör seçeneği de Bose olcak (bir arkadaşımdan 2.el alacağım)

http://www.richersounds.com/product/av-receivers/sony/strdn1040/sony-strdn1040

• quote:

Orijinalden alıntı: wNchstR

quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

bu konuyu okuyarak satın aldıgım ilk amfim Sony DH 520 'yi sistem değişikliği nedeniyle satıyorum. Yerine Sony DN 1040 alacağım.
    Fiyatı 500 TL'dir.

1040 i nereden alacaksiniz?

Amazon.com Türkiye'ye gönderim yapmıyor (499 USD) ama amerikadaniste.com aracılığıyla alabilirim.
    öyle olursa da 178 USD TR'ye kargo ücreti ve muhtemel 170 USD gümrük ücreti oluşacak. Bu konuda kararsızım.
    Yada biraz daha sabredip, su andaki amfiyi satarsam Mayıs'ta Hong Kong'a gideceğim, oradan getireceğim.
    Sony bu modeli Türkiye'ye getirmiyor, bir düşük modeli 1030 Türkiye'de var o da 1600 TL civarı.

• Sony ile yazismistim uzun zamandir getirmedikleri icin, bana TR ye getirmeyeceklerini soylediler.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • wNchstR W kullanıcısına yanıt
    Olsun onlar getirmesede bizler bir yolunu bulur alırız
  • travers kullanıcısına yanıt
    Haklısınız, Zaten bu sebeple sinema ve sterio sistemi ayrı ayrı düşünmek daha mantıklı veya genel ortalamaya razı olmak gerekiyor.
  • Yaklaşık bir hafta oldu dikkatimi çekiyor , DH520 den zız-lama gibi bir sürekli kesilmeyen ses geliyor , bu tarz bir durumla karşılaşan varmı ?
  • 
Sayfa: önceki 5051525354
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.