Şimdi Ara

SONY AVR ve MÜZİK SİSTEMLERİ GENEL KONU (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.623
Cevap
40
Favori
109.739
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • ya arkadaşlar ben bu amfi (SONY STR-DH520) için para biriktirmeye başladım yani büyük ihtimal bunu alacağım öyle aman aman yüksek ses isteyen bir insan değilim hatta çoğu insana tuhaf gelebilir bir odada koca koca hoparlörlerin gözükmesi taraftarı bile değilimdir bir insan sesi duydumu bu ses nerden gelmeli demesi bana çok zevkli geliyo neyse konuyu uzatmayalım ben buna uygun 500-600 ytl bütçeli bir hoparlör arıyorum kule yada raf tipi hoparlörler arasındaki farkı bana anlatabilirmisiniz fark sadece görüntüden ibaretmidir . ayrıca bir hoparlör alırken amfiylen uyumlu olması için watt değerleri ne kadar önemlidir 100 watt ses çıkışına sahip bir amfiye 130 -140 wattlık bir hoparlör bağladıkmı herhangi bir zararlan karşılaşırmıyız ha bide şu center hoparlörler ne demekdir bunlar raf yada kule tipi hoparlörlerin yanına takılacak extra özellikli hoparlörlermidir

ayrıca alttaki hoparlör sistemini bu amfilen kullanabilirmiyiz.

http://www.rsteknoloji.com/JBL-Northridge-E80-Floorstand-Hoparlor,PR-523.html

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eşruhuum -- 11 Temmuz 2011; 15:05:13 >

• quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

hepsi sony com a bir bak istersen ben pek fark göremedim o kadar

AKşam evden fırsat olrsa teknik olarak bakarım üstad
    lakin rakkam 1000 li rakkamlara gelınce cihaz czibe kaybedıyor sankı bende ???
  • quote:

Orijinalden alıntı: eşruhuum

ya arkadaşlar ben bu amfi (SONY STR-DH520) için para biriktirmeye başladım yani büyük ihtimal bunu alacağım öyle aman aman yüksek ses isteyen bir insan değilim hatta çoğu insana tuhaf gelebilir bir odada koca koca hoparlörlerin gözükmesi taraftarı bile değilimdir bir insan sesi duydumu bu ses nerden gelmeli demesi bana çok zevkli geliyo neyse konuyu uzatmayalım ben buna uygun 500-600 ytl bütçeli bir hoparlör arıyorum kule yada raf tipi hoparlörler arasındaki farkı bana anlatabilirmisiniz fark sadece görüntüden ibaretmidir . ayrıca bir hoparlör alırken amfiylen uyumlu olması için watt değerleri ne kadar önemlidir 100 watt ses çıkışına sahip bir amfiye 130 -140 wattlık bir hoparlör bağladıkmı herhangi bir zararlan karşılaşırmıyız ha bide şu center hoparlörler ne demekdir bunlar raf yada kule tipi hoparlörlerin yanına takılacak extra özellikli hoparlörlermidir

ayrıca alttaki hoparlör sistemini bu amfilen kullanabilirmiyiz.

http://www.rsteknoloji.com/JBL-Northridge-E80-Floorstand-Hoparlor,PR-523.html

Üstad biraz fazla zor sormuşsunuz hani bir miktar temel atsanız daha kolay ama sıfırdan sordugunuzda size yardımcı olmak biraz güç lakin basitçe anlatmak gerekir ise center merkez klondur konuşmacı olarakda adlandırılır yanı sınemeda on ortadan gelen konusma seslerının cıktıgı hop . wat konusu ise zaten her hopda bellidir derki örnek 20 vat ıla 120 arasında cıhazla çalıştırılabılır gıbı 20 vatla klonlar doymaz bellı bır volume kadar memnun eder ustunde ıse avr nın gucu yetmez ıdeal olan %50 degerkerını saglamk sankı bana gore yanı 120 bır hop 50 wat cıkıslı bır avr ıle gayet olumlu ses verır ama ev ortamnda zaten sessı en ustlere alamayacagınız ıcın iş gorur

size tavsıyem paket sistem hop 5+1 seklınde alırsanız bu avr ile gayet memnun olursunuz ornek olarak konun basında verılımıs cok cesıtlı secenekler var yanlız hop butcesı 1000 tl ıla 1500 tl cıvarı olursa cok memnun kalırsınız ılerıde avr degısse bıle hoplar ış goror v.s v.s v.s iş arası arada derede anca bu kadar

• Bende Kullanıyorum bu aleti genel olarak memnunum.
    1 hafta oldu sistemi kuralı daha tam sindiremedim.

2 Front Sony FS-6000 Kule
    2 Sur Sony FS-6000 Kule
    1 Center Tannoy Mercury İle kullanıyorum Sub almaya param yetmedi yakın zamanda eklicem.
  • Herkese merhaba,

Bende de Sony Str Dh 520 amfi var ama önemli bir sorunla karşı karşıyayım; yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Durum şöyle:

Ben amfiyi Philips BDP7300 Blu-Ray oynatıcı ve daha çok Egreat R6B Media oynatıcı ile kullanıyorum. İkisi de HDMI ile bağlı. Oynatıcıların ses ayarını bitstream olarak ayarladım, yani sesi işlemeden olduğu gibi amfiye gönderiyor. 5.1 veya daha fazla kanallı kayıt edildiğinden emin olduğum medyaları oynatırken amfi ekranında ses LPCM 48kz olarak görünüyor ve stereo ses alıyorum. LPCM ibaresini amfinin ses ayarı A.F.D. Auto’ da iken görebilirsiniz. A.F.D. Auto sesi orijinal kayıt edildiği şekliyle gösteren ayar. Yani DTS 5.1 ise ekranda DTS 5.1 yazması lazım.

İşin ilginç ve sorun olan kısmı ise; yukarıda anlattığım durum stabil bir durum değil. Aynı film bazen DTS 5.1 olarak görünüyor, bazen LPCM stereo olarak görünüyor. Ve neye göre böyle olduğunu bir türlü çözemedim. Tüm cihazların fişlerini çekiyorum bekliyorum, tekrar açtığımda düzeliyor; sonra cihazı tekrar kapatıp açıyorum yine LPCM. Amfiyi açma kapama düğmesinden resetliyorum, sorun düzeliyor; başka bir açılışta tekrar LPCM. Yani amfi sürekli LPCM’e dönme eğiliminde.

Amfiden her türlü ayarı, farklı girişleri ve farklı HDMI kabloları da denedim ama durum aynı. Yabancı forumlarda da buna benzer sorunlar okudum, bazı ayarlarla (ses çıkışını amp+tv yerine sadece amp yapmak gibi) çözenler var sanırım ama ben denedim olmadı.

Bu durum sizde de var mı acaba, gözlemleyeniniz oldu mu? Bu Sony ile alakalı önemli bir sorun gibi görünüyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Eths

Bende Kullanıyorum bu aleti genel olarak memnunum.
    1 hafta oldu sistemi kuralı daha tam sindiremedim.

2 Front Sony FS-6000 Kule
    2 Sur Sony FS-6000 Kule
    1 Center Tannoy Mercury İle kullanıyorum Sub almaya param yetmedi yakın zamanda eklicem.

Sub olayınızı çok degiştirir umarım en kısa zamanda almak nasip olur sisteminiz hayırlı olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: solestar

Herkese merhaba,

Bende de Sony Str Dh 520 amfi var ama önemli bir sorunla karşı karşıyayım; yardımcı olabilirseniz çok memnun olurum. Durum şöyle:

Ben amfiyi Philips BDP7300 Blu-Ray oynatıcı ve daha çok Egreat R6B Media oynatıcı ile kullanıyorum. İkisi de HDMI ile bağlı. Oynatıcıların ses ayarını bitstream olarak ayarladım, yani sesi işlemeden olduğu gibi amfiye gönderiyor. 5.1 veya daha fazla kanallı kayıt edildiğinden emin olduğum medyaları oynatırken amfi ekranında ses LPCM 48kz olarak görünüyor ve stereo ses alıyorum. LPCM ibaresini amfinin ses ayarı A.F.D. Auto’ da iken görebilirsiniz. A.F.D. Auto sesi orijinal kayıt edildiği şekliyle gösteren ayar. Yani DTS 5.1 ise ekranda DTS 5.1 yazması lazım.

İşin ilginç ve sorun olan kısmı ise; yukarıda anlattığım durum stabil bir durum değil. Aynı film bazen DTS 5.1 olarak görünüyor, bazen LPCM stereo olarak görünüyor. Ve neye göre böyle olduğunu bir türlü çözemedim. Tüm cihazların fişlerini çekiyorum bekliyorum, tekrar açtığımda düzeliyor; sonra cihazı tekrar kapatıp açıyorum yine LPCM. Amfiyi açma kapama düğmesinden resetliyorum, sorun düzeliyor; başka bir açılışta tekrar LPCM. Yani amfi sürekli LPCM’e dönme eğiliminde.

Amfiden her türlü ayarı, farklı girişleri ve farklı HDMI kabloları da denedim ama durum aynı. Yabancı forumlarda da buna benzer sorunlar okudum, bazı ayarlarla (ses çıkışını amp+tv yerine sadece amp yapmak gibi) çözenler var sanırım ama ben denedim olmadı.

Bu durum sizde de var mı acaba, gözlemleyeniniz oldu mu? Bu Sony ile alakalı önemli bir sorun gibi görünüyor.

SLm.

Evet buna yakın bir durum da ben yaşıyorum . Sizin özel mesajınızda cevapladım konuyu şahsa munhasır sanıyordum ıyıce netleşmeden foruma yazmak istemedim sanırım ıkımızde aynı sorunla ugrasıyoruz ıyıce netkeşsin topıkde de paylasırız .

• quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

quote:

Herkese merhaba,

SLm.

Evet buna yakın bir durum da ben yaşıyorum . Sizin özel mesajınızda cevapladım konuyu şahsa munhasır sanıyordum ıyıce netleşmeden foruma yazmak istemedim sanırım ıkımızde aynı sorunla ugrasıyoruz ıyıce netkeşsin topıkde de paylasırız .

Bende öyle birsey olmadi. Neyse o gosteriyor çalıyor., Akşam bir daha kontrol edeyim bakalim.

• Az önce optik kablo ile çeşitli denemeler yaptım; hiçbir sorun yok, herşey olması gerektiği gibi.
    HDMI 'da ise bahsettiğim sorunlar var. 3 farklı HDMI kablo denedim, yine de sorun kablodan kaynaklanıyor olabilir mi bilemiyorum...
  • Merhaba arkadaşlar benimde STR-DH520 hakkında sorularım olucak.Bu amfiden HDMI 1.4 üzerinden bir ekran kartından örneğin Atı 6950 üzerinden Dolby® TrueHD ve DTSHD Master Audio Ve normal DTS ses biçimlerini sağlıklı bir şekilde dinleye bilirmiyiz.?Çünkü yeni nesil kartlar bu ses biçimlerini destekliyotmuş.Yeni örendimde Teşekkürler.
  • quote:

Az önce optik kablo ile çeşitli denemeler yaptım; hiçbir sorun yok, herşey olması gerektiği gibi.
    HDMI 'da ise bahsettiğim sorunlar var. 3 farklı HDMI kablo denedim, yine de sorun kablodan kaynaklanıyor olabilir mi bilemiyorum...

optik bende de sorunsuz dert HDMİ uzerınden kaynaklı yazılım veya donanım bılemıyorum ama sorun hdmi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Atı Radeon

Merhaba arkadaşlar benimde STR-DH520 hakkında sorularım olucak.Bu amfiden HDMI 1.4 üzerinden bir ekran kartından örneğin Atı 6950 üzerinden Dolby® TrueHD ve DTSHD Master Audio Ve normal DTS ses biçimlerini sağlıklı bir şekilde dinleye bilirmiyiz.?Çünkü yeni nesil kartlar bu ses biçimlerini destekliyotmuş.Yeni örendimde Teşekkürler.

basit mantıkla bakarsak eger ekran kartında hdmi 1.4 veya 1.3 cıkıs destegı varsa ve sesı avr ye hdmi dan iletiyorsa sorun olmaz pc kartları konusunda malesef bılgım yok ama durum dedıgım gıbı ıse sorun cıkmaz sanırım
  • Teşekkür ederim kardeş.Ekran kartı bölümüde yazdım orayıda takip ederim.Yazarım burayada.Örenmek istediğim sağlıklı bi sonuç alınabilirmi.Örneğin bi ses kartından veya orjilen blu ray oynatıcıdan farkı olurmu.Saygılar.
  • quote:

Teşekkür ederim kardeş.Ekran kartı bölümüde yazdım orayıda takip ederim.Yazarım burayada.Örenmek istediğim sağlıklı bi sonuç alınabilirmi.Örneğin bi ses kartından veya orjilen blu ray oynatıcıdan farkı olurmu.Saygılar.

eger orjınal gıbı kaydedılmıs ıse sesler fark etmez ama farklı format ıse randıman alınır aksı ıcın bır sebebep yok
  • Ekran kartı forumundanda olumlu cevaplar geldi sorun olmaz heralde şuan 4870 var elimde oda DTS ye kadar çözüyor.Sony DH520 amfiyide kısa sürede almaya calışıcam.Hop.olarak iyi bişi alana kadar.Aşağıdaki sistem mevcut elimde acaba amfiye bağlaya bilirmiyim ?.Baya bir eski 10 sene civarı ilk sinama sistemlerinden sharp hiç unutmam ne günlerdi be cok geri kaldık şimdi

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-muzik-seti-sharp-cd-pc671-5-1-muzikseti-ev-sinema-sistemi-28538195/pasif-ilan/#classifiedTitle

• quote:

Ekran kartı forumundanda olumlu cevaplar geldi sorun olmaz heralde şuan 4870 var elimde oda DTS ye kadar çözüyor.Sony DH520 amfiyide kısa sürede almaya calışıcam.Hop.olarak iyi bişi alana kadar.Aşağıdaki sistem mevcut elimde acaba amfiye bağlaya bilirmiyim ?.Baya bir eski 10 sene civarı ilk sinama sistemlerinden sharp hiç unutmam ne günlerdi be cok geri kaldık şimdi

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-muzik-seti-sharp-cd-pc671-5-1-muzikseti-ev-sinema-sistemi-28538195/pasif-ilan/#classifiedTitle

Bağlamasına baglarsınızda bütçeye dokunmuyor ise bence ivedi olarak guzel bhir 5+1 alın harman kardon - bose - mırage - dalı v.s ama daha dusuk butce ile gecici bir şeyler de bakmak mumkun avr olmadan logıtec z550 gıbı

• Evet şimdilik idare etsinde iyi bir set alırım.Hop olarak bunu düşünüyordum amahttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-jbl-scs-200-5-5-1-sinema-hoparlor-sistemi-41931533/detay/?

odada fazla büyük değil benim.Bileme nedersiniz MM de falanda var galiba bu JBL orta hallli bakıcaz artık.Herşey için teşekkür ederim keyman2 konuları takipteyim zaten görüşürüz gene.İyi forumlar.

• quote:

Evet şimdilik idare etsinde iyi bir set alırım.Hop olarak bunu düşünüyordum amahttp://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-ev-elektronigi-ev-ses-sistemi-jbl-scs-200-5-5-1-sinema-hoparlor-sistemi-41931533/detay/?

odada fazla büyük değil benim.Bileme nedersiniz MM de falanda var galiba bu JBL orta hallli bakıcaz artık.Herşey için teşekkür ederim keyman2 konuları takipteyim zaten görüşürüz gene.İyi forumlar.

Bence bırde HKTS 7veya 9 bakın rakkamlar yakın hatta bence az daha uztune katıp garantılı 2. el bir hkts11 bulursanız 900 tl gibi hop defterını baya uzun bır sure kaparsınız ama jbl lerde fena cıhazlar degıl

• Şöyle bir sıkıntım var AVR ile ilgili değil ama yardımcı olabilen olursa memnun olurum.

PC 'min anakartında optik çıkış yok. ses kartımdada yok , ekran kartımdada yok.
    Ekran Kartım 8800 GT (DVI to Hdmi aparat ile AVR ye bağlı)
    Ses Kartım Creative Audigy Value (Stereo Çıkışdan AVR ye Tv Kanalından bağlı)

Pc deki oyun ve filmlerin digital sesleri AVR ye aktarmak için en akıllıca çözüm ne olur arkadaşlar.

Biraz Araştırdım Ses kartının Stereo çıkışından optik kablo ile alabilirmişim, burdada stereo to optic kablo bulmak gerekcek

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Eths -- 14 Temmuz 2011; 21:36:11 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: cryptdlg

quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

quote:

Herkese merhaba,

SLm.

Bende öyle birsey olmadi. Neyse o gosteriyor çalıyor., Akşam bir daha kontrol edeyim bakalim.

Sanırım sorunun çözümünü buldum.

HDMI ses çıkışını "amp+tv" yerine "amp" seçince sorun ortadan kalktı.(HDMI Ctrl.'u da "off" olarak ayarladım.)

Peki önceki denemede neden olmamıştı derseniz; muhtemelen HDMI ses çıkışını "amp" olarak ayarladıktan sonra sorunun çözülüp çözülmediğini kaynak cihazı kapatmadan kontrol etmişim ve çözülmediğini görünce eski haline(amp+tv) getirmişim. Oysa ki bu ayarı yaptıktan sonra amfiyi ve diğer cihaz(lar)ı kapatmak, sonra tekrar açmak gerekiyormuş. Yani Sony'nin bir çeşit hafızaya alma sorunu da denebilir.

Şimdilik sorun yok ve çözüm kalıcı gibi görünüyor. Bu sorunu yaşayanlar ayarları yazdığım gibi yaparak sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol edebilirler.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.