Şimdi Ara

''α'' SONY ALFA DSLR Fotoğraf ve Bilgi Paylaşım Alanı ''α'' (184. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.938
Cevap
38
Favori
356.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şimdi bu a77'nin Türkiye'de satışı durduruldu mu? Ben hiçbir yerde göremiyorum da, şaşırdım... Bir ara yalçınlarda satışı vardı şimdi A77 yok gözüküyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: shario

Şimdi bu a77'nin Türkiye'de satışı durduruldu mu? Ben hiçbir yerde göremiyorum da, şaşırdım... Bir ara yalçınlarda satışı vardı şimdi A77 yok gözüküyor.

Stok sorunu var, üretimi henüz talepleri karşılayamıyor
  • @Jamboree

Teşekkür ederim. Bu stoklar güncellenene kadar Nikon yeni cihazları duyurur her halde :) Sony'de ekmeğini alır gibime geliyor.
  • Taylanddaki ses sony nin planlarını bozdu, bu sene A99 u da duyurmayı planlarken selden sonra 2013 e attı.

---
    Saka
     ''α'' SONY ALFA DSLR Fotoğraf ve Bilgi Paylaşım Alanı ''α''
  • Full frame hakkinda cook iyi bilgilerim yok ama simdi revacta olmaya basladi. A65 alacagim. Hop dur alma full frame le sunu yaparsin diyen var mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jamboree

Taylanddaki ses sony nin planlarını bozdu, bu sene A99 u da duyurmayı planlarken selden sonra 2013 e attı.

---
    Saka
     ''α'' SONY ALFA DSLR Fotoğraf ve Bilgi Paylaşım Alanı ''α''

a99 u daha önce duymamıştım baktım şimdii özellikleri büyüleyici

40 megapiksel miş... kesin 4K video çekimide yapıyordur.. manyak alet

• @Hakan456

Hocam 40 Megapiksel olduğu bilgisine nereden ulaştın? Sende Rumor'lardaki 36MP'den mi bahsediyorsun?
  • googleye "sony slt-a99" yazdım ilk sitede yazıyordu teknik detaylar
  • Anladım çok sağlam ve güvenilir bir kaynak değil yani... Zaten 2013'e kaldı diyorlar ki işimiz var demektir bu..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Yolgezer80

İyi günler,

uzun bir süre A700 kullandıktan sonra A77v ye geçtim. Merak ettiğiniz bir konu varsa cevaplayabilirim

60d ile a77 arasında kalmış birine hangisini önerirsiniz? hangisinin artıları daha fazla ve bu artılar nelerdir?
  • Selamlar,
    aslında 60d ile a77 karşılaştırması doğru olmayacaktır, a77 canon 7d klasmanında bir ürün . ama bir sitem seçerken sadece makina yetenekleri değil optik
    kaliteleri ve bulunabilirlikleri de ön plandadır.

Sony de durum eğer garantili kullanmak isterseniz, sony türkiyede objektifler bakımından abd fiyatlarına yakın satılmakta bazı bodyler de fiyatlandırmada kötü durumda değil.
    yurt dışında da bulunabilir durumda

ama eğer ikinci el kullanmak isterim derseniz, canon bu konuda bulunabilirlik açısından kat ve kat öndedir.
  • peki video konusundaki özelliklerini nasıl değerlendiriyorsunuz? amacım bu makineyi alıp mezuniyet için cekmem gereken kısa filmi çekmek. dolayısıyla profosyonel bir iş olacak. açıkçası 5d mark 2 performansı beklemiyorum ama piyasadaki bir çok d slr'ye oranla video özellikleri ön planda sanırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halitkin

peki video konusundaki özelliklerini nasıl değerlendiriyorsunuz? amacım bu makineyi alıp mezuniyet için cekmem gereken kısa filmi çekmek. dolayısıyla profosyonel bir iş olacak. açıkçası 5d mark 2 performansı beklemiyorum ama piyasadaki bir çok d slr'ye oranla video özellikleri ön planda sanırım.

youtube da A77 vs 60d, 7d, d7000 videolari var. acip izleyin bence, ayni kisi yapmis karsilastirmalari eger adil davranmissa fikir vermesi acisindan size guzel bir ornek olur. ki zaten biliyorsunuzdur digerlerinde af sikintili sony bu konuda digerlerinden birkac gomlek ustun. ama bu dslr isini sadece makine olarak dusunmeyin. tamam sonylerde yayginlasmaya basladi ama bi canon nikon degiller hala ben olsam 60d yi bir saniye bile dusunmezdim

• quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

Full frame hakkinda cook iyi bilgilerim yok ama simdi revacta olmaya basladi. A65 alacagim. Hop dur alma full frame le sunu yaparsin diyen var mi ?

fiyatı 2500-3000 dolar civarında çıkacağı için pek düşünmeye gerek yok açıkçası sensör büyüdükçe fotoğraflara boyut katarsınız, alan derinliği daha sığ olabilir, imaj kalitesi sensör büyüdüğü için artar falan.. ayrıca ff kameralar iyi lensleri de beraberinde ister, canon da L serisi veya sony de G serisi ve carl zeiss kullanmanız gerekiyor böyle bir sensörü besleyebilmek için..

siz sallayın ff leri, para dayanmıyor onlara

@halitkin

aslında sony lerin bu çıkardığı makinaların klasmanları biraz ilginç. a77 nin 7d den tek altta kalır yanı buffer süresi ama 24mp yi 12 kare çeken bir makina için biraz beklenen bir durum. a65 de giriş seviyesi gibi gözükse de değil, çok daha donanımlı bir cihaz mesela... aslında keşke 8 kare falan olsaydı da daha uzun tutsalardı şu süreyi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi M@rvelous -- 18 Ocak 2012; 23:04:07 >

• Yahu mark 2, mark 2 diye düşünüyorum... Bu Canon ve Nikon titreşim engellemeyi neden body'nin üstüne koymaz ki. Sinirlerim bozuluyor. Şimdi ne var ne yok satıp savıp borçla alıcaz Mark 2'yi, mesela üstünde gelen 24-70'in titreşim engellemesi yokmuş. Hadi diyelim ondan ihtiyaç yok nede olsa aralık çok dar değil. Ben teleyi çok sevdiğim için adam gibi L serisi bir tele alayım diye fiyatlara bakıyorum en kötüsünün ikinci eli 1500 liradan başlıyor ve F4 ve titreşim engelleme olmayan modeli... Titreşim engellemesi olanlara bakıyorum. Eyvah eyvah... 3000 liradan başlayıp 5000'e kadar gitmez mi... Bu nasıl bir pazarlama mantığıdır. Tam sömürü düzeni valla...

Siniden yine Sony alacağım. Ona vereceğim paraya rahatlıkla Sony 70-200 2.8 ya da 70-400g alırım... En azından a77 ile devam edip full frame'e göre lens dizip çıkınca a99 almak var şu an kafamda.. Ama bir yandan Marvelous'un da söylediği gibi full frame'in o IQ kalitesiyle fotoğraf çekmek var... Bilmiyorum valla... Kafa beyin bulanık...

• Yine aynı şekilde lens karşılaştırmalarına ve fiyatların bakıyorum arada uçurum var. Canon 24-70 2.8 le Zeiss 24-70 arasında 100-200 dolar fark var veya yok. Ama CAnon bu lensin üzerine IS koymadığı gibi sattığı fiyatla düşündürtüyor. Cevap efendim o L serisi ama internetteki bir çok karşılaştırma ve yapılan yorumlar gösteriyor ki Zeiss kadar iyi ve keskin değil. Aynı şekilde bu durumu iki firmanın ürettiği 16-35 serisine üzerinde düşünebiliriz.

Canon'a o kadar para yatırıp IS'sız lens kullanacağıma, Sony alırım ama Zeiss de lens kullanırım diyor insan... Ama bir yandan da Mark 2 gibi bir body'yi de hayranlıkla izliyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: M@rvelous

quote:

Orijinalden alıntı: BLooD_STaiN

Full frame hakkinda cook iyi bilgilerim yok ama simdi revacta olmaya basladi. A65 alacagim. Hop dur alma full frame le sunu yaparsin diyen var mi ?

fiyatı 2500-3000 dolar civarında çıkacağı için pek düşünmeye gerek yok açıkçası sensör büyüdükçe fotoğraflara boyut katarsınız, alan derinliği daha sığ olabilir, imaj kalitesi sensör büyüdüğü için artar falan.. ayrıca ff kameralar iyi lensleri de beraberinde ister, canon da L serisi veya sony de G serisi ve carl zeiss kullanmanız gerekiyor böyle bir sensörü besleyebilmek için..

siz sallayın ff leri, para dayanmıyor onlara

@halitkin

aslında sony lerin bu çıkardığı makinaların klasmanları biraz ilginç. a77 nin 7d den tek altta kalır yanı buffer süresi ama 24mp yi 12 kare çeken bir makina için biraz beklenen bir durum. a65 de giriş seviyesi gibi gözükse de değil, çok daha donanımlı bir cihaz mesela... aslında keşke 8 kare falan olsaydı da daha uzun tutsalardı şu süreyi..

teşekkürler kısa ve öz oldu :))

bir kaç yerde okudum hani beğenen var beğenmeyen var. bilmiyorum göreceli bir şey demek ki.

ama benim bütçe belli hazır fiyatlarda inmişken :)

• Selamlar,
    eğer canon düşünüyorsanız 5d mk2 güzel bir seçenek tahminimce fiyatları düşecek bile olsa (şu anda spot 2100 usd)
    canon 5d mk2 ve 24-105 l4 is düşünülebilir 2100 usd + 1600 tl (ikinci el)

yada
    a77 ise 16-50 f2.8 usm video lensi ile güzel bir ikili olabilir.

kendi adıma fazla kullanmasamda geçen hafta sonu video ve af hızı konusunda kullandığım 16-80 le bile yüksek bir af hızı gördüm, doğrusu ben bile beklemiyordum.

Genel kalite olarak ne diyebilirim web üzerinde rastladığım canon videoları etkileyici, pek videocu olmadığımdan denemedim ama 1080/50p (pal) srandartında kötü bir sonuç alacağımı da hiç sanmıyorum.
  • @shario
    hocam ffnin herzaman cazip yanlari vardir ama ben mark ii + 24-70 fiyatina a65 alir yanina da mis gibi lensleri dizerdim yani en azindan bi 70-400 alirdim para bile artardi suan icin ff benim icin ihtiyac disi birsey eger alabiliyorsaniz a77 alin hazir elinizde lensler de var guzel guzel kullanin, hatta a99 ciktiginda satmak isterseniz bana satin:) a99 u aceleye getirmezlerse efsane olacak gibi geliyor bana
  • @Yolgezer

Evet ne yazık ki video kalitesi anlamında bence Canon önde. Bu dönem 5-6 tane kısa film çekmiş ve hem Sony hem de Canon makinelerle çalışmış birisi olarak bunu söylüyorum. Evet 5d mark 2 ve 24-105 süper tercih ama benim dediğim meseleler ne olacak :) Ben onu aldıktan sonra 5 yıl daha lens alamam öğrenci halimle hocam :) Lens fiyatlarına baktıkça sinirlerim oynuyor bu Canon'da hele bir de 'IS'lı 'IS'sız diye görüyorum ya, çıldırıyor gibi oluyorum :)

@Ozeba

a65'i pek tutmadım ama a77 almayı düşünüyorum ciddi ciddi. Bilmiyorum bu aralar birisi gelip full frame ya da CAnon diye aklımı çelmezse... Ama sinemacı olmam dolayısıyla video'yada çok önem veriyorum.Canon bence Sony'den açık ara önde bu konuda. Yukarıda da söylediğim gibi. Her şeyden önce video'yu yazım formatı, codec'i falan... Ama bir yandan da Canon'daki bu sömürü düzenini gördükçe, insanın kafası bulanıyor.

• 
Sayfa: önceki 182183184185186
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.