Şimdi Ara

''α'' SONY ALFA DSLR Fotoğraf ve Bilgi Paylaşım Alanı ''α'' (145. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.938
Cevap
38
Favori
356.538
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yenileri bitirdik eskilerden bir kare. İlkbahar ve Karadeniz.

''α'' SONY ALFA DSLR Fotoğraf ve Bilgi Paylaşım Alanı ''α''
  • a35 ne zaman çıkar acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: synchro

a35 ne zaman çıkar acaba?

Bak yine sayfa başını fotosuz koydun olmuyor böyle kış kış topağına

A35 baya zamandır piyasada tr piyasasında olmayabilir ama ebayda felan satan çok var

http://www.ebay.com/ctg/Sony-alpha-SLT-A35K-16-2-MP-Digital-SLR-Camera-Black-Kit-w-Sony-DT-18-55mm-lens-/108773659?_dmpt=Digital_Cameras&_pcategid=31388&_pcatid=782&_refkw=a35&_trkparms=65%253A12%257C66%253A2%257C39%253A1%257C72%253A5216&_trksid=p3286.c0.m14

• ya hep konubaşı oluyor harbiden

galiba türkiyeye gelmez o zaman neyse ben toğağıma döneyim
  • quote:

Orijinalden alıntı: synchro

ya hep konubaşı oluyor harbiden

galiba türkiyeye gelmez o zaman neyse ben toğağıma döneyim

iyiydik daha karpuz kesecez A77 ile A65 eğer bi sorun olmazsa bu ay sonunda piyasaya çıkıcaklar sanırım ben alamıcam fazla açıldım lens seti ile uğraşırken a77 ye bütçe kalmadı

• benim babam da istiyor almak da adam sony fanı soruyor bana, heralde a77 alır ve onu da çoğu zaman ben kullanırım
  • O zaman senin için soyn e geçmek biraz farz olmuş yerinde olsam a55 felan alır babanın makinaya çökerdim

Neyse sayfanın ilk dandirik fotosu benden gelsin maksat sayfa fotosuz kalmasın.

• babam sony alırsa benim de geçmem mantıklı olur gerçi canon - sony - olympus olsun farketmez benim için
  • Arkadaşlar, Minolta 50mm f1.7 ve Sony 55-200mm f4-5.6 SAM lenslerimi satmak istiyorum. Link aşağıdadır.

http://forum.donanimhaber.com/m_51499161/tm.htm
  • Yine örnek olması açısından..

Makina : A500
    Lens : Minolta 24 85 RS
    Açıklık :6.3
    Iso : 1600
    Enstantene :1/20
    Odak Uzunluğu : 85(Enstantene 85 in altında olduğundan(1/20) titreşim önlemeye rağmen oluşabilecek sarsıntı söz konusudur)

Resim çekilirken evin tüm perdeleri kapalı açık lamba yok.. Resimde herhangi bir müdahale yok..

Resmin Tam Hali : http://i1228.photobucket.com/albums/ee447/ksamet/GUL.jpg

• @branta

enteresan gerçekten.
    şunun için enteresan; 1600 ASA'da çekilmiş çok A500 karesi inceledim.
    hiçbiri bu seviyede değildi. ellerine sağlık.

bu arada CMOS sensör ile CCD'nin farkı bu işte. ASA (ISO) konusunda ciddi bir istikrar ama öte yandan aynı şartlarda (düşük iso'da) CCD'de daha keskin kareler..
  • @branta
    resimler güzel ve bu sonuçlar normal, ancak bütün aps-c'ler tam boyutta iso 1600'de belirgin kumlama yapar bunu da unutmamak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: basickit

@branta
    resimler güzel ve bu sonuçlar normal, ancak bütün aps-c'ler tam boyutta iso 1600'de belirgin kumlama yapar bunu da unutmamak lazım.

Hocam, D300 kullanıyordum bir ara.
    1600 ISO'da sıfır NOISE üretiyordu.
    APS-C sonuçta..
  • quote:

Orijinalden alıntı: NovariX

quote:

Orijinalden alıntı: basickit

@branta

Hocam, D300 kullanıyordum bir ara.
    1600 ISO'da sıfır NOISE üretiyordu.
    APS-C sonuçta..

a700'deki sensör değil miydi o? nikon yapıyodur bi numaralar
  • D300 sıfır noise üretmiyor ama iso 1600 de kullanılanılabilir sonuç veriyor.
    ışık çok etkiliyor performansı.
  • Hocam yanlış anlamayın ama 1600 de bütün makinalar kumlanma yapar ışık şartlarına göre..

Bir forumda bir arkadaşa yüklenmişlerdi "a230 iso200 de kumlanma yapıyor dedi" diye.. Açıkçası 1-2 Yıldır DSLR kullanan biriyim fakat şu Noise olayını eski makinam A390 dan dolayı çok kafama taktım ve o kadar çok kurcaladım ki şu anda "istediğiniz makina ile istediğiniz iso değerinde kumlanma oluşturabilirim"

Işık şartları ve makina kullanımı çok önemli noise olayında...

Hangi marka olursa olsun,cmos ile günümüz şartlarında 1600 da gayet kullanılabilir sonuçlar verir diye düşünüyorum(Tablo bastırmadığmız sürece)

Bu arada Sony'cilik yapmak gibi olmasın ama şu alttaki linkte a500 ü eos 50d'den daha iyi bulmuşlar(özellikle noise/detay olayında), d90 tabi ki gene klasik..(Sony'yi kit değilde güzel bir lensle deneselerdi sonuçlar çok daha farklı olurdu eminim)

http://www.ephotozine.com/article/canon-eos-50d--nikon-d90---sony-alpha-a500-digital-slr-review-12561

• quote:

Orijinalden alıntı: jamboree

D300 sıfır noise üretmiyor ama iso 1600 de kullanılanılabilir sonuç veriyor.
    ışık çok etkiliyor performansı.

zaten ISO dediğiniz ışığa hassasiyettir.
    D300, kullandığım APS-C sensörlü makineler arasında en iyi ISO başarımı olandı.
    1600'de sıfır gibi, 3200'de de çok rahat kullanılabilecek kareler veriyordu.

---

@branta
    neden yanlış anlayalım?
    doğruyu bulmaya, öğrenmeye çalışıyoruz..

1600 ASA'da tüm makineler kumlanma yapar demek bence doğru değil.
    keza FF makinelerde var 'tüm makineler' sepetinde.
    D700 en basitinden, bıçak gibi kareler verir 1600'de.
  • O kadar efsanevi bir iso performansı yok, gözünde büyütme Novarix.
    ki fiyat/performans ı unutmamak gerek

örneğin:

• quote:

Orijinalden alıntı: jamboree

O kadar efsanevi bir iso performansı yok, gözünde büyütme Novarix.
    ki fiyat/performans ı unutmamak gerek

örneğin:

Karşılaştırmanın kaynağı nedir?
    Şunun için soruyorum; aynı makineleri X sitesi karşılaştırırken A55 en iyisi çıkar; Y sitesi karşılaştırırken D300 ezer, Z sitesinde ise 550D fark atar...
    Burada 550D, 7D'den daha iyi performans göstermiş, A55 hepsini ezmiş.. Sizin aklınıza yatıyormu hakkaten?

Kaldıki gözümde büyüttüğüm yok. Ben sadece yaşadığımı paylaşıyorum.

Keşke forumlarda herkes 'kullandığını - bildiğini - tecrübe ettiğini' paylaşsa. Oradan buradan alıntılarla değil, kendi tecrübeleriyle konuşsa..

Ama ne yazıkki ülkemizdeki gelir dağılımı ve adaletsizliği buna pek imkan vermiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ayı Baba -- 9 Ağustos 2011; 18:27:18 >

• @Novarix hocam
    haklısın kısmen, baktım D700 ÜN resimlerine Pixel-Peeper den(Stüdyo çekimlerine güvenmiyorum, amatör resimlere bakmak bana daha güven veriyor).. Evet D700 mesela iso 1600 da gayet Güzel Sonuçlar iso 3200 de de kullanılabilir sonuçlar vermiş lakin %100 büyüttüğünüzde Noise'i çok rahat farkedebiliyorum..

Ful Frame olmakla da iş bitmiyor aslında..Mesela Alttaki Linke göre sony nin A500'ü FF A900 dan daha iyi sonuçlar vermiş.

http://www.artaphot.ch/dslrs/201-jpg-noise-a500-a700-a900-and-dynax-7d

Bu arada aynı ortamda aynı kareyi Nikon D40 Ve Sony A390 ile çektiğimde, Diğer bütün parametreler aynı iken Nikon'un resimleri daha fazla pozladığını farkettim(aperture priority) Aynı olayı internette gördüğüm Nikon d3000 ve sony karşılaştırmalarında da farkettim..

Malum fazla pozlama Sensörün daha iyi ışık alması demek.. Acaba Nikon ISO performansını bütün makinelerde bu yolla mı arttırıypr sorusu var aklımda..

• 
Sayfa: önceki 143144145146147
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.