Şimdi Ara

sony aksiyon kamerası hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.049
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    dün sony as30v aksiyon kamerası aldım hd 1080 60p çekim yaptığımda ve çektiğim videoları izlediğimde görüntüdeki sesler 1 saniye farkla geriden geliyor. bu normal bir durum mu ?

• X-Ray // 7 kullanıcısına yanıt
    Selam; Kameranı iyi gülerde kullanmanı dilerim.
    Sony hakkında daha önce böyle bir şey duymadım, yapmaması da gerekli. Aklıma gelen tek şey, kullandığın hafıza kartının yazma hızı ile kameranın yazma hızı arasındaki fark. Normalde bu tarz GoPro, iON gibi üst segment aksiyon kameraların 1 dakikalık video yazma boyutları 200-300 mb ları bulabiliyor. Ve kullanılan kart Class 6 altında bir kart ise bu boyuttaki görüntüleri yazarken sıkıntı çıkarıyor. Bu bazen seste bazen de görüntüde gecikme demek. Kullandığın microSd kartın Class 6 ve üzeri olduğunu kontrol etmende fayda var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sutangac

Selam; Kameranı iyi gülerde kullanmanı dilerim.
    Sony hakkında daha önce böyle bir şey duymadım, yapmaması da gerekli. Aklıma gelen tek şey, kullandığın hafıza kartının yazma hızı ile kameranın yazma hızı arasındaki fark. Normalde bu tarz GoPro, iON gibi üst segment aksiyon kameraların 1 dakikalık video yazma boyutları 200-300 mb ları bulabiliyor. Ve kullanılan kart Class 6 altında bir kart ise bu boyuttaki görüntüleri yazarken sıkıntı çıkarıyor. Bu bazen seste bazen de görüntüde gecikme demek. Kullandığın microSd kartın Class 6 ve üzeri olduğunu kontrol etmende fayda var.

öncelikle cevabınız için çok teşekkür ediyorum. bu durum hafıza kartından kaynaklanıyordur umarım. bugün hepsi buradadan class 10 kingston marka 32 gb yeni kart sipariş ettim. sizce görüntülerin kötü olmasıda hafıza kartından mı kaynaklıdır ? çünkü almadan önce youtubedeki çekimleri izledim. görüntüler gayet iyiydi. şimdi biraz soluk gibi çekiyor. aynı eski telefonların çektiği videolar gibi. neyse yeni kart geldiğinde tekrar deneyeceğim.

teşekkürler.

Selamlar;
    Youtube da ki karşılaştırma videolarının pek çoğu firmalar tarafından ücretli olarak çektirilen prodüksüyonlar, sony'nin aşamadığı bir kontrast ve açı sorunu var. Renkler çok cansız gri mat gibi çıkıyor ve kenarlarda geniş açıdan kaynaklı olarak çok fazla bükülme oluşuyor. Malesef bu Sony'den kaynaklanan bir durum kart ile çözemezsin :( bu segmentte Renk doygunluğu olarak iON ve GoPro çok iyi.

EDIT: IMLA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sutangac -- 27 Temmuz 2015; 11:59:15 >
  • quote:

Selamlar;
    Youtube da ki karşılaştırma videolarının pek çoğu firmalar tarafından ücretli olarak çektirilen prodüksüyonlar, sony'nin aşamadığı bir kontrast ve açı sorunu var. Renkler çok cansız gri mat gibi çıkıyor ve kenarlarda geniş açıdan kaynaklı olarak çok fazla bükülme oluşuyor. Malesef bu Sony'den kaynaklanan bir durum kart ile çözemezsin :( bu segmentte Renk doygunluğu olarak iON ve GoPro çok iyi.

EDIT: IMLA

hmm anladım hocam. neyse aldık artık. bir sonrakine inşallah.
    Sorunun çözülüp çözülmediğini yazarsan çok sevinirim merak ettim ben de, Sony'de böyle bir şey duymadım çünkü hiç.
  • quote:

Sorunun çözülüp çözülmediğini yazarsan çok sevinirim merak ettim ben de, Sony'de böyle bir şey duymadım çünkü hiç.

olur hocam çekince yazarım.
  • quote:

hocam selam tekrar,
    hepsi buradadan yeni clas 10 kingston hafıza kartı aldım. dediğiniz gibi sanırsam yazma hızıyla alakalı bir durummuş. 1080 60p sorunu halloldu. ancak merak ettiğim bir diğer konu ise yavaş çekimde ses kayıdı almıyor mu ? bilginiz var mı bu konuda ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: X-Ray // 7

quote:

hocam selam tekrar,
    hepsi buradadan yeni clas 10 kingston hafıza kartı aldım. dediğiniz gibi sanırsam yazma hızıyla alakalı bir durummuş. 1080 60p sorunu halloldu. ancak merak ettiğim bir diğer konu ise yavaş çekimde ses kayıdı almıyor mu ? bilginiz var mı bu konuda ?

Selamlar günaydın;
    Yavaş çekimde ses kaydı alır fakat sesleri net o anki halleri ile almaz.
    90 larda pili biten walkman lerdeki gibi çıkar sesler sesleri de yavaşlatır yani

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: X-Ray // 7

quote:

hocam selam tekrar,

Selamlar günaydın;
    Yavaş çekimde ses kaydı alır fakat sesleri net o anki halleri ile almaz.
    90 larda pili biten walkman lerdeki gibi çıkar sesler sesleri de yavaşlatır yani

walla almadı ama tekrar denerim. belki ben yapamadım.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.