Şimdi Ara

Sony açıkladı: PS5'e inanılmaz ilgi var, rakamlar PS4'ü katladı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
0
Favori
2.156
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Sony'nin yeni nesil oyun konsolu PlayStation 5 beklentilerin de üzerinde inanılmaz bir ilgi görüyor. SIE başkanı Jim Ryan'ın ifadelerine göre PS5 ön siparişleri sadece 12 saatte PS4'ün üç ayda aldığı ön sipariş rakamını geride bırakmayı başarmış. Ryan, çıkış sürecinde stok sıkıntısının yaşanabileceğini belirtti.

Reuters'a konuşan Jim Ryan,"Ön sipariş rakamlarından da anlaşıldığı gibi talep şu ana kadar çok ama çok dikkate değer seviyedeydi. Çıkış gününde PS5 satın almak isteyen herkes için yeterli stok olmayabilir." ifadelerini kullandı. 

Jim Ryan'ın belirttiği rakamlar ABD için geçerli. Dünyanın geri kalanında ön siparişler nasıl seyrediyor şu an için kesin bilgi yok. Ancak Avrupa ve Japonya, Kore, Singapur gibi gelişmiş bölgelerde de benzer rakamların elde edildiğini tahmin edebiliriz. Türkiye'de ise muhtemelen fiyatlar nedeniyle dünyayla ters bir durum var.

Sony, PlayStation 5'in PlayStation 4'ten daha güçlü bir açılış yapacağını zaten tahmin ediyordu. Özellikle de pandemi sürecinde talepte ciddi artış görülmüş. Bu yüksek talebin ardından konsol üretimi %80'e varan oranda artırılmıştı ancak yine de çıkış sürecinde stok sıkıntıları yaşanacak gibi görünüyor. Sony ise Aralık ayı gibi stok problemlerinin çözüleceğini tahmin ediyor. 

Jim Ryan, bu ayın başında yaptığı bir açıklamada PlayStation 5'in Nisan 2021 itibarıyla 7 milyon satış rakamına ulaşacağını tahmin etmişti.  

Kaynak:https://www.reuters.com/article/us-sony-playstation-5/sony-seeing-very-considerable-ps5-demand-ahead-of-launch-idUSKBN27C2P5?il=0&source=news_body_link

• demek ki neymiş ? öyle rtx 3000 serisi gibi kartlarla falan konsolun önünü kesemezlermiş. ya nvidia fena yanıldı, ya da 3000 serisi kartları konsolların çıkışının yakın olmasına bağlayanlar

• Hile yazılımsal olarak konsola karışmadığı sürece konsol bitmez .

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hileden öte konsolda rekabetçi oyunları fare ve klavye ile oynayanlar var. Bunların da hileden farkı yok.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • canguler917 kullanıcısına yanıt
    pc ile konsolu karşılaştırmak bana çok saçma geliyor ama her sene aynı konu açılıyor

• Sipihrz kullanıcısına yanıt
    Ben o noktaya çok takılmıyorum kontrolör ile oynayamayanlar olabilir ve firmalar resmi olarak destek sunmuş .

• Çünkü PS4 beklenen teknik sıçramayı yapamadı. 1080P/60 FPS beklenen konsol bunu sağlayamadı. Şimdi PS5 4K/60 FPS veya 2K/60 FPS teknik olarak sağlayabiliyor görünüyor. Şahsen PS4 almadım ama PS5 almak isterim.

• Firmanın resmi olarak destek sunmadığı epey oyun var R6 ve Overwatch da millet sürekli ağlıyordu fare ve klavyeden dolayı.

• Sipihrz kullanıcısına yanıt
    Dediğim gibi çok takılmıyorum belki de onemsemeyip hırs yapmadığım içindir. Kişiden kişiye değişiklik gösterir elbette.

• Playstation 2 yi 2 haftalık biriktirdiğim para ile almıştım

• Dolar 8'i geçti, bu devirde playstation alınmaz.

• yalan, avrupada bile ilgi yok millet series x pesinde lakin tabiki ps fanlari var onlarda 2021 i beklemek zorunda cünkü makina yok ortalikda ismi var kendi yok

• quote:

Orijinalden alıntı: Sipihrz

Hileden öte konsolda rekabetçi oyunları fare ve klavye ile oynayanlar var. Bunların da hileden farkı yok.

Hile yapmak ile klavye/mouse ile oynamak birbirinden tamamen alakasız çok farklı şeyler. Adam hileyle god moda geçip, kim nerede görüp sıka sıka ilerliyor hilenin kralı PC de.

• Sydney de 1ay once on siparis acildi ve bitti ebay da iki kati fiyatina anca alinabiliyor yeni stok bekliyor cogu insan.bu durum series x icinde gecerli

• Slim modeli çıkınca 2. Elden alırım. Hiç acelem yok. Ps4 canavar gibi halen

• Pandemi ve fiyatının uygun olması sayesinde ilgi çoktur tabi.

Biz ise farklı bir gezegende yaşıyoruz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ceqa -- 28 Ekim 2020; 9:56:29 >
  • Çıkıp da sipariş yerlerde diyecek hali yoktu ya :D

• quote:

Orijinalden alıntı: cceviz

Slim modeli çıkınca 2. Elden alırım. Hiç acelem yok. Ps4 canavar gibi halen

Kesinlikle.Ps3 gbi takozu ilk cktiginda almak mantiksiz.Daha oyunlar oturacak,konsolun pc den ayiran exclisive ler .Daha exclisivelerin ckmasini beklemek en mantiklisi.Ha ben zaten alamiycam o ayri :) 10000 tl olacak yakin zamanda.Bu parayi konsola yatirmam mumkum degil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ltrg -- 28 Ekim 2020; 9:0:56 >
  • Haberin altinda ilgili haberler kisminda daha 6 gun once ps5 on siparise cikti 1 saatte tukendi diye haber cikiyor bugunse tr de fiyat yuzunden satislar dunya ile ters olabilir diyorsun Hasan bir karar ver

• 2016 yılında ps4 yerine GTX 1060 6gb almaya karar verdiğime hiç pişman değilim
    ps5 çıkacak hala aynı kartla son oyunları oynamaya devam ediyorum.

• 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.