Şimdi Ara

SONY A6300 makineye A mount lens takma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar makinem sony a6300 e mount lens
    Kullanılıyor normalde aynasız makinelere bende. A mount minolta AF 75-300mm lens var bunu a6300 de kullanmak istiyorum lens adaptörü olarak af-nex adapter kullansam iş görür mü yardım ederseniz sevinirim fotoğrafını eklicem buraya lensimi ve adaptörünü adaptörü bilgim olmadan almak istemedim uyumlu değilse diye siz ne düşünüyorsunuz alayım mı ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• sony lea4 alırsan otomatik netleyerek de kullanabilirsin. O çevirici ile de manuel kullanabilirsin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Çok teşekkür ederim 😊

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ya da LA-EA3
  • makineniz APSC olduğu için ucuza LA2 adaptör alırsanız sony A mount lensleri makinenizde AF olarak kullanırsınız.
    bir ara ben 250 TL ye satmıştım
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozturert

Ya da LA-EA3
    Ea3 ile 4 arasında ne fark var? Ben sadece video konusunda bir fark diye okumuştum bir yerde
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Ea3 ile 4 arasında ne fark var? Ben sadece video konusunda bir fark diye okumuştum bir yerde

Alıntıları Göster
    EA4'te odak motoru var (A99'daki galiba). Bu sayede A7 (ilk nesil), A6000 gibi gövdelerde A bayonetli lensleri daha düzgün kullanabiliyorsun (faz bazlı noktalar sayesinde). EA3'te odak motoru yok, A6300'deki odak motorunu kullanman lazım ki bu aslında daha iyi çünkü A6300'deki faz bazlı odaklama sistemi çok gelişmiş.
    A6000 ve altındakiler, ilk nesil A7lerin EA4 kullanması daha iyi. Sonrakilerde EA3 daha iyi.

• ozturert kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler detaylı bilgi için
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.