Şimdi Ara

SONY A6300 CIKTI! Ultimate 4K machine * * * paylasim anasayfasi * * * (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
2
Favori
3.457
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş
    Dinamik aralığı kötü hocam, bir de dar kalıyor lensinin açısı çoğu yerde. Onun haricinde asıl mesela şu ki uzun pozlama yapmak istediğinde gündüz ışığın çok olduğu ortamlarda, ND filtre takamadığın için ve maksimum diyafram kısıklığı da 11 olduğu için fotoğraflar patlıyor, gündüz uzun pozlama yapma şansın olmuyor. Şelale, su, deniz çekimleri yapamıyorsunuz uzun pozlama ile.

Ama onun dışında boyuna göre çook iyi bir makine asla bu yazdıklarımdan makineyi kötülediğimi düşünmeyin. 2 buçuk yıl boyunca bana arkadaşlık etti. Şimdi önümüzdeki hafta A7 ii alıyorum. Ama bu ufaklık da yardımcı olarak benimle kalacak.
  • Nd filtre takılmıyor mu şimdi ? A6300 e

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • eyoruk E kullanıcısına yanıt
    RX100'den bahsediyoruz hocam. A6300'e tabi ki filtre takılabiliyor.
  • Curimo kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler cevap için

Bildiğim kadariyla rx100 de dahili ND filtre var. Ayrica magfilter ile harici filtreler de takilabiliyor makineye.

Ama tabi 27 mm için herhangi bir çözüm yok. Nikon DL 18-50 çıkarmış ama daha satışı yok. Muhtemelen o genişlikte bir objektif iş görecektir. Aynısını RX100 M5 ile de yaparlar umarım :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cicihost -- 29 Ağustos 2016; 9:23:24 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cicihost C kullanıcısına yanıt
    Hım evet son versiyonda varmış dahili ND. Ben 2. versiyonu kullanıyorum hocam. Şu Nikon'a bakayım bakalım, neymiş :) Ben 5. versiyonda sensör boyutunu M43'e çıkarmalarını çok isterdim. Bir de dokunmatik ekran koyup lens açısını da düzelttiler mi bendekini satıp onu da alabilirim sonra Ama bunların çok azı olur elbette, hayalden ibaret.
  • Curimo kullanıcısına yanıt
    Ben sensörü değiseceklerini düşünmüyorum. Gene 1 inch olarak kalacaktır. Dokunmatik ekran da zor ama 4k ve focus konusunda iyilestirmeler yapip objektifi de degiseceklerini dusunuyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Cicihost C kullanıcısına yanıt
    Dokunmatik ekran odaklama konusunda inanılmaz kolaylık sağlıyor, keşke gelse. Geliştirilecek çok şey var, tabi ki adamlar bunları birer birer sunuyorlar her yeni modelde. Ama sensör büyümesi ISO başarımı konusunda büyük bir avantaj sağlar diye düşünüyorum. Konuyu dağıtmayalım daha fazla :) RX100 konusu olmasın. Zaten A6300 hakkında konuşan yok denecek kadar az....
  • quote:

Orijinalden alıntı: Curimo

RX100'den bahsediyoruz hocam. A6300'e tabi ki filtre takılabiliyor.

Anladım yanlış görmüşüm de hemen panik ile mesaj atmışım..Alacağım da A6300..bir de filtre falan takılmaz ise olmaz.

• eyoruk E kullanıcısına yanıt
    Hocam A6300 değiştirilebilir lensli bir makina. Yani makinayla alakalı bir durum değil, lenslere filtre takılabiliyor sonuçta.
  • A6000 almak istiyorum kısa filme yonelik 4k cekiyor diyorlar doğrumu acaba birde profesyonel film kamerası olarak hani üst seviye sony mi daha iyi canon mu acaba merakımdan soruyorum tesekkurler

• quote:

Orijinalden alıntı: gknshn1453

A6000 almak istiyorum kısa filme yonelik 4k cekiyor diyorlar doğrumu acaba birde profesyonel film kamerası olarak hani üst seviye sony mi daha iyi canon mu acaba merakımdan soruyorum tesekkurler

Bildiğim kadarıyla 4K video çekme A6300 ve A6500 modellerinde var.
  • s-gamut3 cine4 çekimi muhteşem olan cihaz. özellikle kısa video ve cınematik tarzı video çeken ve bunu premierde editleyenler için.
    ana konu bu mu yav??
    yalnız şu var ki; 30 mm f/1.4 olmadan kit lensi ile bi boka yaramaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soylu -- 9 Mart 2018; 10:40:54 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • pahalı geldi herhalde konu durgun kalmış..

enim için de rüyalık şu an zaten bu alet..
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.