Şimdi Ara

SONY A6300 CIKTI! Ultimate 4K machine * * * paylasim anasayfasi * * * (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
75
Cevap
2
Favori
3.455
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: doctor_bey

4K 15fps değil hocam görünce söylemek istedim :) Harici kayıt cihazına gerek olmadan 30fps de çekebiliyor diye kalmış aklımda

4K için 30 kabul edilebilir gerçi 4K çekim kim yapar ne amaçlı yapar sonucta tam prof. biz cihaz değil, onun yerine dokunmatık ekran ve AF olsa ve herşeyi gectım bu batarya konusunda iyileştirme yapsalar cok daha ıyı olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jackhammer

4K için 30 kabul edilebilir gerçi 4K çekim kim yapar ne amaçlı yapar sonucta tam prof. biz cihaz değil, onun yerine dokunmatık ekran ve AF olsa ve herşeyi gectım bu batarya konusunda iyileştirme yapsalar cok daha ıyı olurdu.

Ben yapıyorum mesela :)
    Sabit kamera ile 4K çekip video içinde full hd olarak hareketlendirebilmek büyük kolaylık sağlıyor.
  • Bu fiyat bu makine için çok abartılı olmuş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AhmetSelçuk

Bu fiyat bu makine için çok abartılı olmuş.

hiç te abartı değil, niye? çünkü bu makinenin eş değerleri kaça satılıyor ona bakmak gerek.
    1) pasanonic gh4 : 1500$
    2)Olympus OM-D E-M5 Mark II : 900$
    3)Fujifilm X-T1: 1000$
    4)Canon EOS 70D:1000$

fiyatlar ABD satış fiyatıdır.

Yani görürdüğü üzere mevcut rakipleri bu fiyata satıyorsa hiç de abartı değil, ki bu a6300 ün video özellikleri de düşününce az bile.
  • https://www.youtube.com/watch?v=6Mn9vYi7M40

sar'da paylaşılmış inceleme . netlik anlamında 4K izleyebileceğim cihaz olmadığından bişey diyemiyorum ama renk anlamında bu kadar solgun olmasını anlayamadım a6300'ün .
  • Sony a6300 incelemeleri

• iso test

Gh4 ile karşılaştırma

Tatlı makine ama TR fiyatı biraz tuzlu geldi bana

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asarhaddon -- 5 Mart 2016; 20:53:46 >

• Asarhaddon kullanıcısına yanıt
    karşılaştırmayı panasonic gh4 ile yaptpyorsunuz,ama gh4 ün Türkiye satış fiyatı sadece gövde olarak 5600tl ,
    sony a6300 in tuzlu evet, ama gh4 extra tuzlu
  • Ben yaptırmadım başkası yaptırmış :) ki genel olarak Aps-c makineleri (aynalı aynasız) ve m43 sistemi pahalı buluyorum. Başka bir konuda bahsettim Fuji Xpro II 1698 dolar'dan çıkıyor (A7 II de 1698 dolar )Ki Fujide 4K yok İBİS yok ona bakınca bu fiyat ucuz (yine BH'de A6300 998 dolar) ama Tr'de 3600-4000 arası bir fiyatı var ki bence azımsanmayacak bir fiyat

2500 bandına düşünce kesinlikle düşünülebilecek bir makine ama A6000 ikinci elde 1000 tl civarıyken ben bu makineyi en azından şu an için almazdım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Asarhaddon -- 5 Mart 2016; 21:44:47 >
    şahsen ben şuan kullandığım sony a6000 makinemi bu fiyatları görünce 2.el olarak kitlensiyle beraber 1350tl den aşağı satmam. yok bilmem nerde sıfırı kaça satılıyormuş hiç umrumda olmaz. bunu satıp daha iyisini almak için fazladan 2500tl vermek hiç akıl karı iş değil.
    ben 2 sene daha bekleyeceğim o zamana kadar da a6000 beni fazlasıyla idare eder.
  • Makine iyi olmaya iyi de biz A7000 beklerken ister istemez biraz hayal kırıklığı oldu :)
  • Sony apsc aynasızları için titreşim koymaz gövdeye bence, çoğu lensinde oss var çünkü .
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

Sony apsc aynasızları için titreşim koymaz gövdeye bence, çoğu lensinde oss var çünkü .

eee ona bakarsak FF aynasız makineleri için de OSS lensleri vardı. zaten e monunt olup da oss olmayan lens yok. aynasız FF lerin ilk temsilcisi a7 de titreşim engelleme özelliği yok,ama sonra çıkan sony a7 m2 de 5 yönlü engelleme sistemi kullanılmış. yani sony istese aps-c sensöre de 5 yönlü sabitleme sistemini koyar. büyük ihtimalle sonraki çıkartacağı modele sakladı.
  • Bu makinenin iki eksiği İBİS ve dokunmatik bunlar dışında bir eksiğini göremedim Piyasadaki en iyi F/P makinesi olacak A6000 gibi (Tabi bana göre fiyat olarak US fiyatı makul ama tr olarak tuzlu ancak tüm makineler için durum bu bir tek yeni çıkan Pentax FF fiyat olarak uygun ) ancak İBİS olursa boyut olarak bu makineyi bulamayız elimde 7r , A7 II ve A6000 var 7R ile A7 II farkı 7R-A6000 farkını aratmıyır belki daha fazla ki İBİS gelirse elimizdeki makine 7R boyutunda olacak

İBİS için değer mi bence değer :)
    Gövde fiyatı 3500 küsür hocam nasıl oluyor f/p :)) A6000 şu anda f/p bence. Ama o da şu anda ilk çıktığına 2800'den gidiyordu. Bana göre şu anda nx500, sony a6000 en iyileri. Nx500 sensörü a6000'den daha iyi.
  • Sana göre olan sanadır bana göre olan bana Hatta en iyisi Pentax FF
    Hocam işte tek başına tam kare bir anlam ifade etmiyor , a7'si olup da m43'e geçen bir sürü arkadaşım var. :) m43'ü begenmeyip de apsc'ye geçen vs. Bana göre değil doğru olan bu en iyi apsc sensör nx500'de :P
  • sony a6300'ün dpreview incelemsini merakla bekliyorum bence altın madalya alamayacak :))
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    ornek ben.
    olympus omd em10-->sony a6000
    im happy
  • quote:

Orijinalden alıntı: eyozgurluk

sony a6300'ün dpreview incelemsini merakla bekliyorum bence altın madalya alamayacak :))

bu nedir ya!? ZALIM sony
    Bu mesaja eklenen görseller:

SONY A6300 CIKTI! Ultimate 4K machine * * * paylasim anasayfasi * * *

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.