Şimdi Ara

sony a6000 mi olympus m10 mark 2 mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
1
Favori
1.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar ikisi arasinda kaldim fotografa ara vermistim yeniden baslamak istiyorum 2. el alinacak video ile işim yok soyle tak gez tarzı düşünüyorum çoluk çocuk fotoğrafi çekilecek üstündeki lensler yeter diye dusunuyorum yinede tavsiyelere açığım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• M10 Mark II + 12-50 = 24-100mm. gibi bir seçenek sanırım Sony'de çok daha pahalıya gelecektir. Zaten 18-105mm. var benim bildiğim sony kanadında. Sırf bu lens 2.elde sanırım 1.200 - 1.400 TL. arasında.

O ise 12-50'nin 2.eli 550-650 TL. aralığında.

Bu arkadaşımız sanırım 1 yıl önce aldı M10 Mark II + 12-50 kit. Şurada fotoğraflarını görebilirsiniz :http://m43turkiye.com/viewtopic.php?f=10&t=1978
    Tabi son fotoları farklı lensle olabilir.
  • Olympus M10 Mark II + Olympus 45 mm f1,8 lensi takıp öyle bir güzel gezerim ki, o gezide de çoluk çocuk eş dost fotoğrafları çekerim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ciddi hocam ve akın hocam sizin sayenizde m10 makina aldım forumdan bir arkadaşdan yanında 40-150 ile şimdi gelelim sizden gelen lens tavsiyesi kafamı karıştırdı bütçem kısıtlı ve az 12-50 almayı düşünüyordum ama 14-42 ile çektiğiniz fotoğrafları inceledim karar veremedim 14-42 ile 12-50 arasında 250 ₺ fark var değermi 4mm geniş 16mm dar açıya çünkü tek fark bu gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: SaNsAe

Ciddi hocam ve akın hocam sizin sayenizde m10 makina aldım forumdan bir arkadaşdan yanında 40-150 ile şimdi gelelim sizden gelen lens tavsiyesi kafamı karıştırdı bütçem kısıtlı ve az 12-50 almayı düşünüyordum ama 14-42 ile çektiğiniz fotoğrafları inceledim karar veremedim 14-42 ile 12-50 arasında 250 ₺ fark var değermi 4mm geniş 16mm dar açıya çünkü tek fark bu gibi.

Hayırlı olsun, umarım sizi memnun eder
    12-50 kullanmadım amma kullananların çektiği fotolara göre + o milimetre farkı + makro yeteneği + su-toz yalıtımlı lens olması vs. sebepleri ile bence bütçenizi çok zorlamıyor ise alın. Bir de fiziksel olarak 12-50 biraz daha uzun tabi. 2.elde de 12-50'nin gideri 14-42'den 200-250 TL. yukarıdadır. Optik olarak aralarında fark yok desek yeridir.

• quote:

Orijinalden alıntı: jiddi

quote:

Orijinalden alıntı: SaNsAe

Ciddi hocam ve akın hocam sizin sayenizde m10 makina aldım forumdan bir arkadaşdan yanında 40-150 ile şimdi gelelim sizden gelen lens tavsiyesi kafamı karıştırdı bütçem kısıtlı ve az 12-50 almayı düşünüyordum ama 14-42 ile çektiğiniz fotoğrafları inceledim karar veremedim 14-42 ile 12-50 arasında 250 ₺ fark var değermi 4mm geniş 16mm dar açıya çünkü tek fark bu gibi.

Hayırlı olsun, umarım sizi memnun eder
    12-50 kullanmadım amma kullananların çektiği fotolara göre + o milimetre farkı + makro yeteneği + su-toz yalıtımlı lens olması vs. sebepleri ile bence bütçenizi çok zorlamıyor ise alın. Bir de fiziksel olarak 12-50 biraz daha uzun tabi. 2.elde de 12-50'nin gideri 14-42'den 200-250 TL. yukarıdadır. Optik olarak aralarında fark yok desek yeridir.

hocam benim icin tek + makro özelliği optik olarak size katılıyorum cok foto inceledim onemli olan kadraj haklisiniz satmak isteyen olursa iletisime gecsin benimle 😊

• SaNsAe kullanıcısına yanıt
    İyi tercih, güzel günlerde kullanın. Şöyle bir yazı yazmıştım zamanında belki fikir verir.

Olympus objektiflerinin ikinci el piyasası çok hareketli.

Çok bütçe yok ise 14 ile başlayın toparlanınca 12-50 yi denersiniz.

https://ilkelifoto.wordpress.com/2017/05/29/olympus-12-50mm-ez-mi-14-42mm-ez-mi/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi biuu -- 31 Ekim 2017; 7:30:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: biuu

İyi tercih, güzel günlerde kullanın. Şöyle bir yazı yazmıştım zamanında belki fikir verir.

Olympus objektiflerinin ikinci el piyasası çok hareketli.

Çok bütçe yok ise 14 ile başlayın toparlanınca 12-50 yi denersiniz.

14-42 aldım yarın elimde olur kullanıp bakalım incelediğim fotoğraflardan gayet yeterli gördüm dediğiniz gibi kullanıma göre artık değiştiririz hoşuma giderse makro için 60mm sete katıp yola devam ederiz artık.

• Merhaba, Ben de a6000, olympus m10 mark 2, fujifilm xt10 arasında kaldım.

Benim için keskin fotoğraflar, portre ve taşınabilirlik önemli. Neden a6000 seçmediğinizi sormak istedim?
  • quote:

Orijinalden alıntı: allroad

Merhaba, Ben de a6000, olympus m10 mark 2, fujifilm xt10 arasında kaldım.

Benim için keskin fotoğraflar, portre ve taşınabilirlik önemli. Neden a6000 seçmediğinizi sormak istedim?

Çok inceledim fotoğraflarına baktım inceleme videosu izledim inceleme yorumları okudum a6000 çok daha tercih edilmiş crop sensör ve Sony marka etkisi sadece olympus lensleri hem ucuz hem daha keskin daha çok lens çeşiti var birde olympus retro tarz ve olympus un 12-50 lensinde bir çok özellik var ve ucuz ben tercih etmedim bütçeden dolayı bütçeyi artırıp bende almak istiyorum o ayrı. A6000 in de bir çok artısı var en büyüğü video benim video ile işim yok olsaydı a6000 tercihimdi oda ayrı size tavsiyem fotoğraflara bakın her lensin farklı keskinliği var size uygun olanı bulursunuz

• quote:

Orijinalden alıntı: allroad

Merhaba, Ben de a6000, olympus m10 mark 2, fujifilm xt10 arasında kaldım.

olympus m10 mark 2 nin gövde de 5 yönlü titreşim önleyici bence çok önemli bir fark bu modeller arasında.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.