Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (85. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.225
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam lens olarak 18 105 f4 bana uygun gibi duruyor, kullanım amacı olarak.

Makineden memnun musunuz peki hocam? Dslr kullanmak şuan bu cihazları görünce biraz hamallık gibi geliyor bana. Zaten çok profesyonel olmadığım için fazla lense ihtiyacımda olmayacak. Aynasızlar içinde bu fiyat bandında sizce en iyi makine bu mudur?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Budur evet hiç tereddütün olmasın

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Elimde temiz 18 105 f4 var ilgilenen olursa eğer

• Merhaba arkadaşlar son yorumları okuduktan sonra acaba 18-105'in yerine daha uygun fiyatlı bir lens ne olabilir yani bu lensin 1000TL'lik olanı diyelim yanlış anlaşılmasın tabiki performans keskinlik gibi manalarda yazmıyorum sadece aynı şekilde hemen her türlü çekimde kullanıcıyı memnun edecek ( Benim gibi fazla amatör olupta stok lens'i yetersiz gelenlere ) bir model ne olur, Sony zor sanırım 16-70 modeli biraz daha uygun diğer markalarda ise sony kadar performans beklenilebilirmi?
  • Lenste tak gez diye bir tabir vardır iyi bir geniş aralıklı lens acemi ve fazla birşey taşımak istemeyenler için iyidir diye düşünüyorum

• Arkadas satıyormuş kaçırma Kasova bu lensi
    2 nci eli 1150 den fazla etmez oda en temizi
    1150 den fazla fiata sıfırını alırsın daha iyi
    Sıfırı 1600 zaten peşin verdinmi 1500 ede veriyorlar

• Hep siz bana yardımcı olacak değilsiniz; biraz da ben size fikir vereyim müsaadenizle.

Ben 18-105'in yetersiz bir lens olduğunu düşünüyorum hocam. Sadece bu lensin değil, bu tarz aralıklara sahip pek çok lensin (tamamı demiyorum, lütfen dikkat)... O yüzden hangi alana daha fazla eğildiğinizi ve ne tarzda fotoğraflar çektiğinizi şöyle geçmişteki kayıtlarınıza bakarak anlayabilirsiniz. Exif değerlerinden, ağırlıklı olarak hangi değerlerde çekimler yaptığınızı tespit edebilirsiniz ve buna uygun bir lens seçimine gidebilirsiniz.

16-70 gibi bir lensi almaktansa;

- Bence portrede 50mm şart. Bütçe varsa f1.4, yoksa f1.8 en iyi seçenek.

- Bir de örneğin Sigma 19mm, 30mm gibi geniş açı lens olursa bence pek çok ihtiyacınız karşılanmış olur. Tele lensler hakkında yorum ve tercihi başka arkadaşlara bırakıyorum.

- 85mm olayı var ki bir de bence geç alışılır, ama zor bırakılır.

Benim fikirlerim bu yönde
  • freedom36 kullanıcısına yanıt
    Benim kafamda iki türlü plan var hocam ya tek lens olsun diyorum tak gez olarak, Hemen her türlü çekimde benim için yeterli gelecektir zaten dağ bayır gezmediğim için, Yada Bir tane yakın çekim için manuel lens alıp ucuz fiyat ikinci lens olarak yeri gelince manzara yeri gelince sokak vede portre konusunda beni memnun edecek bir lens almak olacak o yüzden ara ara yazıyorum böyle fikir almak için
  • freedom36 kullanıcısına yanıt
    zaten prime lens konusunda herkes aynı fikirde. kesinlikle sabit odaklı düşük diyaframlı lense sahip olunmalı ama! sadece 35 yada 50 mm bir lens ile cihaz eksik kalacaktır. 18 - 105 maddi sıkıntısı olan ve yeni başlamış kişiye yetecektir ve makinayı kullanırken de eksiklik yaşamayacaktır. ne zaman ki "ben harika fotoğraf çekmek istiyorum" derse o zaman yanına en çok lazım olan odak aralığında bir prime lens almalı.
  • Ben şahsen tek lens kullanacak olsam 35.mm f 1.8 lensi kullanırım kullandımda zaten

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    oda piyasada yok gibi, 2. elde bile yok. 50mm kadar tutulmadı galiba
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    Tutulmadımı millet elindeki lensi satmıyor saklıyor değerli lens çok keskin

• quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

hocam işin ilginci dxo mark dpreview dan falan baktığımda 35mm f1.8 o kadar da iyi görünmüyor skorları çok düşük; ama herkes övüyor çok ilginç geldi bana. şu an 18-105 ile uzun süre idare etmeyi, 55 f1.8 için para biriktirmeyi düşünüyorum.
  • DonJuan1907 kullanıcısına yanıt
    Sen kullan önce sonra karar ver kendin inanma o palavralara
    Kullanmadan anlayamazsın

• Arkadaşlar selam 6 aydır a6000 sahibiyim. Kit lensle çekim yapıyorum. Fotoğraflarımı seviyorum fakat keskinliği tatmin edici gelmiyor. E-mount lens alacak paramda yok açılcası. Bana uygun fiyatlı adaptörle kullanabileceğim f değeri 1.8 bir lens önerebilirmisiniz? Teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: scetin01

Arkadaşlar selam 6 aydır a6000 sahibiyim. Kit lensle çekim yapıyorum. Fotoğraflarımı seviyorum fakat keskinliği tatmin edici gelmiyor. E-mount lens alacak paramda yok açılcası. Bana uygun fiyatlı adaptörle kullanabileceğim f değeri 1.8 bir lens önerebilirmisiniz? Teşekkürler

Pentax M 50 mm f1,7 kullanıyorum ve çok memnunum. 100 - 150 tl arasına bulursun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: DonJuan1907

quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

hocam işin ilginci dxo mark dpreview dan falan baktığımda 35mm f1.8 o kadar da iyi görünmüyor skorları çok düşük; ama herkes övüyor çok ilginç geldi bana. şu an 18-105 ile uzun süre idare etmeyi, 55 f1.8 için para biriktirmeyi düşünüyorum.

sel 35 1.8 in merkezi diyaframı kısmadan, kenarları da diyaframı bolca kısmadan kendine gelmez.2 sıfır lens getçi elimden sevemedim.

sigma 30 dc dn 1.4 tavsiye ederim 1.4 te bile jilet gibi. Müthiş. Bu lens için sel 35 1.8 deki oss den feragat edilir.

Ben video çekmem işim fotoğraf derseniz hiç düşünmeden sigma. ha video için alıyorsanız sel 35 alın, oss faydalı.
  • Sinan cakmak sayesinde 50mm f1. 8 lens aldim ve 600tl'ye verdi lensi, video cekmek icin cidden inanilmaz iyi geldi bana.. Sinan'a ne kadar teşekkür etsem az gelir.

• Merhaba arkadaşlar haftasonu en az 4 saat video çekimi yapmam gerekmekte bizim makinelerde pil 1 saat 35 dakika filan dayanmakta ben bu süreyi nasıl uzatabilirim.Powerbank baglıyabilirmiyim herhangi bir zararı olurmu
  • sametozelci S kullanıcısına yanıt
    ben hızlı sarjlara bile bağlıyorum. powerbank ile sarj edebilirsin cihazı. bana uyma powerbankın düşük amperli çıkışına bağlaman daha sağlıklı olur. ayrıca okuduğum kadarı ile daha uzun ömürlü bataryaları varmış ek batarya ile çekimine ara vermeden devam edebilirsin.
  • 
Sayfa: önceki 8384858687
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.