Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (84. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.340
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sabah işten gelirken bir saat kadar oyalandım parkta denemeler yaptım, Yavaş yavaş alışsamda hala çok eksiğim var bazı yaptığım ayarları filan unutabiliyorum iso 2000 ile uzun pozlama yapmışım mesela Neyse bunlar güzel oldu sanırım yorumlarınızı bekliyorum olumlu olumsuz
     ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***
    SB damlalar by tayfn1907, on Flickr
    Turuncu by tayfn1907, on Flickr
    Kimsesiz by tayfn1907, on Flickr
    Sulama by tayfn1907, on Flickr

• Eline sağlık fotolar güzel olmuş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler hocam.
  • Arkadaslar A6000 de cektigimiz fotoya konum etiketi koyabiliyormuyuz.samsung nx lerde telefona bagliyken foto cekince konum etiketi koyuyordu.Bundada yapilabiliyormu acaba.tesekkurler...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar merak ettiğim bir şey var yine
    Şimdi fotoğraf boyutunu 6 mp yaptığımızda objektif 75mm gibi davranıyor diye belirtiyor her yer bu 4.5 optik zoom anlamınamı geliyor yani 24mp = 3, 6mp = 4.5 optik zoom anlamına'mı geliyor?

Ekleme: Birde arkadaşlar capture one programını indiren varmı, İndirme sayfasından illa üyemi olmamız gerekiyor indirmek için?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 8 Eylül 2017; 14:25:59 >
  • aynen öyle. kayıpsız zoom yapmış oluyorsun. bir bakıma resimi pc den açıp kesmek gibi
  • ya arkadaşlar 5 ay önce diyodum ki 1500 lira biriktiriyim de alıyım 1400 lira biriktirdim siteye girdim belki düşmüştür diye 2100 lira olmuş gerçekten artık inanamıyorum ya bu dünyada teknoloji ilerledikçe eski ürünlerin fiyatı artan tek ülke burası galiba lanet olsun allah kahretsin
  • Arkadaslar elimdeki ekipmani satiyorum ilgilenen pm atabilir

Sony nex6 full kutu yurtdisi faturali sifir ayari+50mm f1.8

Sony nex3n body full kutu faturali

Sony nex6+16.50 cihaz ve sarj kitapciklari var tertemiz durumda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar konuyu çok okuyamadım 85 sayfa görünce gözüm korktu

sorum şu, bu makine için 1500 liraya kadar en iyi lens sizce hangisidir?

Edit:Lens seyahatlerde ve günlük çekimlerde kullanılacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kasova -- 17 Eylül 2017; 3:21:32 >
  • kasova kullanıcısına yanıt
    18.105 mm f4 tak gez lens yada 35.mm f1.8 prime lens

Hocam birçok kişi Sigma 30mm f/1.4 önerdi. Siz ne düşünürsünüz A6000 Sigma 30mm f1.4 kiti hakkında? Yukarıdakilerden daha iyi bi tercih midir sigma?

Mor saçaklama oluyor sigmada bazen
    Bende sigma amount 50 mm f 2.8 hemde macro var
    Lea4 adaptörle kullanıyorum harika fotolar alıyorum
    Diğerini kullanmadım

Hocam gezen bi insanım, gezerkende manzara fotoğrafları çekmek istiyorum Sigma 30mm f/1.4'ü bu amaçla kullanabilir miyim uygun mudur? Veya manzara için bu makineye önerebileceğiniz başka bir lens var mı?

manzara için 18 - 105 daha uygun. 30mm de açı sıkıntısıda yaşarsın. 30mm ile düşük ortamda güzel portreler yakalarsın. manzarada ise düşük ışıkta zaten tripoda ihtiyacın olur. portre deseydin sigma derdim ama manzarada iş değişir.
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    Hocam sony 18-105 f4 lens bu makine için uygun mudur sizce? Herhangi bir sıkıntı yaşar mıyım?

https://www.sony.com.tr/electronics/fotograf-makinesi-lensleri/selp18105g#pdp_slideshow_default

Uygundur zaten bu makinalar için üretilmiş takgez lenslerdir
    Herşey çekersin 18.105 le geniş açıda dar açıda manzarada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 18 Eylül 2017; 10:05:45 >
    Çok teşekkür ederim hocam cevaplarınız için çok saolun :)

Ne demek arkadaşım.bir şey değil
    Şimdiden hayırlı olsın ışığın bol olsun

• quote:

Orijinalden alıntı: kasova

Hocam birçok kişi Sigma 30mm f/1.4 önerdi. Siz ne düşünürsünüz A6000 Sigma 30mm f1.4 kiti hakkında? Yukarıdakilerden daha iyi bi tercih midir sigma?

Ben A6000 ile Sigma 30mmm f1,4 kullanıyorum.
    Mor saçaklanma ile pek karşılaşmadım. Lens gayet keskin, özellikle f2.5 f2.8 civarlarında çok daha iyi. Lensten çok memnunum. Özellikle gece flaşsız çekimlerde f1.4 ile gayet başarılı.
    Yalnız bu lens ne tam bir portre lensi ne de manzara lensi. Bu lens genel kullanımda ve sokakta kullanılabilecek A6000 de 30mm(ff 45mm civarı) açıyla normal gözünüzün gördüğü(ff 50mm gözün gördüğü olarak geçer) mesafeye yakın bir görüntü veriyor. Zoom gerektiren durumlarda çok yeterli olmayacaktır. Geniş açı gerektiren manzaralarda da dar gelecektir ff 45mm e denk geldiği için.

Bir de bu lenste titreşim engelleyici çalışmıyor A6000 ile. Bu sebeple video çekimlerinde çok da başarılı diyemem. Video da sizin için önemliyse Sony 35mm f1.8 i tercih etmeniz daha iyi olacaktır 30-35mm civarı lens için.

Genel kullanım içinse benim tavsiyem 18-105 f4 gibi bir lens almanız daha faydalı olacaktır şu aşamada. 18mm ile manzara çekersiniz, zaten manzarada diyaframın çok düşük olmasının anlamı yok. 70-105mm arası çekeceğiniz portrelerde f4 size yeterli olabilecek bokeh i verecektir. 30-50mm civarlarında da sokak fotoğrafları ve genel kullanım için yeterli olacaktır şimdilik.

İlerleyen dönemde sabit diyaframlı ve sabit odak uzunluklu prime lenslere geçebilirsiniz ancak o zamana kadar 18-105 işinizi görecektir.

• herkese tekrar selamlar. tatilde sıkça makineyi kullanma fırsatı yakaladım. 18-105 lens almak verdiğim en iyi kararlardan biri olmuş. özellikle sokak fotoğrafçılığında, özneye yaklaşamıyorsanız müthiş işe yarar. manzara fotoğraflarında da keza çok başarılı. 2 batarya ile idare etmeyi başardım. ilk fırsatta filtre almayı düşünüyorum lense. çünkü lens çok çabuk kirleniyor ve 1-2 sefer kirli lensle güzel fotoğraflar çekip mahvolduğunu görme şokunu yaşadım.

herkese iyi forumlar. fotoğraf başlığına ilk fırsatta çektiklerimden bir kaçını göndereceğim.
  • 
Sayfa: önceki 8283848586
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.