Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (68. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.175
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Lowepro 120 serisi en ufak dslr çantası var elimde. Bu çantaya a6000 kit lens, 35mm lens, 1.8 canon fd lens ve adaptör, tripot, ıvır zıvır herşey sığıyor. Ön gözüne samsung mikro usb herhangi bir şarj aleti konabilir. Önceden sırt çantası vardı, ne eziyetmiş arkadaş. Özellikle sokak fotoğrafı çekiyorsanız aynasız sizi çok rahatlatır, gezmeyi seviyorsanız, çocuğunuz varsa, fotoğraftan para kazanmıyorsanız, bence sony a6000 çok güzel. Daha çok yanımda taşıyorum daha fazla fotoğraf çekiyorum, çok güzel video da çekiyor.

35mm 1.8 oss lens gerçekten çok başarılı, çok beğendim.

Makinanın sadece ağırlığı değil boyutları da çok ideal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi metalworks -- 19 Haziran 2017; 12:13:40 >

• Lensler biraz uygun olsa tadından yenmez. Bazı lensler makineden pahalı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • lens konusu benim de kafamı kurcalıyor, ama youtube'da technology mafia adlı kullanıcı çok güzel incelemeler yapıyor. bir heves para biriktirip almayı düşündüğüm zeiss lensin kit lensden çok da iyi olmadığına dair bir video izledim ve kafam çok karıştı. keza 18-105 lensin de kit lensle karşılaştırma videosu epey ilginç geldi bana.
  • Belki ihtiyacı olan vardır diye paylaşayım dedim arkadaşlar. 135 mm ler içinde çok iyi bir manuel lenstir. Çevirici ile kullanabilirsiniz.

Pentax K 135 mm f2,5 : 450 tl.

https://www.pentaxforums.com/lensreviews/SMC-Pentax-K-135mm-F2.5-Lens.html

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler hocam yorum için.

Büyüteç var evet ama o biraz zorluyor açıkcası beni yani ellerim titrek zaten birde onu ayarlamaya çalışırken daha çok vakit harcıyorum, Genellikle odak noktasını Esnek seçeneğine alıp el ile belirli bir yere odaklayıp çekiyorum tabi bu tarz yorumlara açığım bilgi bilgiden üstündür
  • Nikon bayonet Sigma 10-20mm lens ile
     ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***
  • https://forum.donanimhaber.com/9-parca-filtre-cevirici--127114639

filtre çevirici ihtiyacı olanlar için, bilginize arkadaşlar.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • 16-50mm kit lens
    ayarlanabilir nd

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi imaginePerest -- 20 Haziran 2017; 14:4:45 >
  • imaginePerest kullanıcısına yanıt
    Ayarlanabilir filtre nasıl hocam tavsiye edermisin, Profesyonel olmayan biri için benim gibi :)
  • Üstad Lowepro 120 dediğiniz çantanın tam modeli nedir acaba?

Edit 120 mi yoksa farklı bir model adı mı var?

Bu detayı paylaşırsanız sevinirim...

• Ben ayarlanabilir filtreyi genellikle video için kullanıyorum. Fotoğraf için nd1000 öneririm.
    Nd1000 örnek çekimim:
    Nd1000 de enstantane süresini arttırmak gerekir sanırım tripod şart bu durumdaki çekimlerde değilmi?
  • Bu arada aldığım çanta elime ulaştı fiyatına göre oldukça iyi bence çok beğendim beklentimin üstünde çıktı diyebilirim
    Çanta bu :http://urun.gittigidiyor.com/fotograf-kamera/emora-scimitar-190-zoom-ucgen-fotograf-makinesi-omuz-cantasi-canon-nikon-sony-olympus-pentax-icin-284339246
    Buda kendi resimleri;

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***

• netleme büyütecini c1 tusuna atadım ancak kullanmak istediğimde af hatası veriyor af yi ne olarak ayarlamam lazım ne tavsiye edersiniz acaba
  • Eğer makineyi koyup açıyı ayarlayabileceğiniz zemin varsa, açınız kısıtlı da olsa zamanlayıcıyla çekimi gerçekleştirebiliyorsunuz. Bu çekimi makineyi göletin kenarında bulunan büyük taşların üzerine koyup yapmıştım. Daha sonra aşağıdaki mini tripodu satın alarak uzun pozlama çekimlerinde açı yönünden biraz rahatladım.
    https://www.aliexpress.com/item-img/Universal-Mini-Tripod-75-Rotation-Desktop-Handle-Stabilizer-For-Mobile-Phone-Camera-With-Cell-Phone-Holder/32651235872.html

Ben el ile yapılabilecek çekimler için sordum aslında hocam tripod ile dediğiniz gibi akarsu kıyısında filan yapılacak çekimlerde iyi olur tabi ama el ile daha düşük bir model almak gerek sanırım.
  • ''düşük model''den kastın düşük değerli bir nd filtre ise ve amaç uzun pozlama ise yine de elde çekim yapmak çok zor. İlla ki makineyi sabitlemek lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.dll

arkadaşlar media markt ta yıne gece kusu ındırımı 1599 tl 16-50 mm lens ile kaçırmayın...
    http://www.mediamarkt.com.tr/tr/product/_sony-a6000-24-3-mp-3-in%C3%A7-16-50-mm-aynas%C4%B1z-sistem-foto%C4%9Fraf-makinesi-1120678.html

edit : resim eklendi ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***

edit2: ürün bitti :) umarım almayı düşünen konu takipçileri almıştır... bir kaç hafta önce de bu şekilde haber vermiştim kaçırmıştınız :)

Ah be aylardır bu makinanın indirime girmesini bekliyordum hazır paramda vardı nasıl kaçırdım ben bunu

• Schwa kullanıcısına yanıt
    media markt in web sayfasina saat 22.00 den sonra göz at... belli araliklarla bu makina kesin indirime giriyo, on onbes dakikada tukeniyo. Ben de gecen sene bu sekilde almistim.

• Arkadaşlar E 20mm f2.8 pancake lens arıyorum, satmak isteyen olursa PM'den görüşelim
  • 
Sayfa: önceki 6667686970
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.