Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (57. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • nex-6 mı a6000 mi tavsiye edersiniz ilk edapta 16-50 kit lens ile işimi görebilir miyim birde ikinci el ile sıfırı arasında 300 tl fark var bu farka değermi 0 mı almamı tavsiye edersiniz
  • quote:

Orijinalden alıntı: hanedantr

nex-6 mı a6000 mi tavsiye edersiniz ilk edapta 16-50 kit lens ile işimi görebilir miyim birde ikinci el ile sıfırı arasında 300 tl fark var bu farka değermi 0 mı almamı tavsiye edersiniz

Para kısıtlı ise sıfır kit lens ile almaktansa, ikinci el ama iyi bir lensle almayı tercih ederim. Para çoksa tabi ki sıfır olsun hepsi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kaanair

1699 TL'ye sony a6000 sahibi oldum bende.Bataryayı harici olarakmı yoksa cihaza takarakmı şarj etmemi önerirsiniz?

Şarj aleti olarak önerebileceğiniz uygun fiyatlı bir ürün varmı ?

Hayırlı olsun. Nereden aldınız acaba?
  • Gittigidiyor geçen hfta başladı aslında kampanya ama gene fiyatları yukarı çekmişler.Ne yaptıkları belli değil.

Bende daha önce canon 600d ve 50mm 1.8 vardı.Sattım bunu aldım.Kit lens çokda kötü değil.Ama sonradan bir prime lens yakışır.Makina ise hakikaten çok iyi.

50mm 1.8 lens karanlık ortamda süperdir.Yıllardan beri kullanırım.Fakat dar açı olduğu için her yerde kullanılmıyor.

Bu 16-50 kit lens gündüz çekimleri şahane sony a6000 ile.

Eğer direk prime lens istiyorsanız sakın 50mm almayın dediğim gibi dar açı.Onun yerine 30mm 1.8 değeri olan lens alırsanız işinizi görücektir.

Başka bir not ise.Bu makinaya 2015 yılında XAVC-S adlı bir codec gelmiş yani 50fps yada 60 fps hızında video çekliyor ve daha keskin.Bunu çekmek için hafıza kartınız 64 gb tür olarak 10 olması lazım.Daha gelmedi gelsin takıp deniyicem.

Örnek video;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi GunslingerofMoon -- 8 Nisan 2017; 16:39:26 >

• mbs1905 kullanıcısına yanıt
    Alabilirsen ilk etapda 35 mm 1.8 prime lens al çok keskin
    Manzaradan portreye kadar herşeyi çekiyorsun
    Daha sonra ilerdede 18/105 zoomlu lens alırsın çiçek olur
    Lenslerde steadyshoot var yani titremeyi önlüyor oss da diyolar

• cihaz şu an en uygun nerede yada yakında kampanya olur mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.R.W.

Arkadaşlar merhaba,buralar pek ıssız ama yine de sorayım dedim.
    Youtube da gezerken sony 50 mm f1.8 la çekilen fotoğrafları görünce 16-50 nin çöp olduğunu düşünmeye başladım ancak malum e-mount lenslerin fiyatları pahalı.
    Adaptör alıp canon 50 mm kullansam yakın performans alır mıyım sizce?

16-50 ile memnun kalamayan biriyim ben de.
    Canon fd 50mm f1,4 lens aldım makinama. Adaptörü de Aliexpress ten aldım 7usd gibi bir fiyata. Sensör çarpanından dolayı 75mm gibi oluyor ve biraz dar gelebiliyor. Ancak portre çekimler için gerçekten çok başarılı ve ışık konusunda da gayet tatminkar benim için. 275TL ye almıştım. Açıkcası manuel kullanım için tavsiye edebileceğim bir lens. Tek sıkıntım f1,4 diyaframla çekim yaparken bazen manuel odaklamayı 1-2 cm yanlış yere ayarlamak bile modelin flu çıkmasına sebep olabiliyor. Özellikle 2-3 mt den uzak bir yere odaklanıyorsanız yardımlı odaklamanın kullanılamıyor oluşu sıkıntı yaratıyor.

• CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Merhabalar Neewer marka e-mount uyumlu 35 mm f 1.7 lens satın almıştım aliexpressten,bugün elime geçti.
    Manuel evet biraz sıkıntılı ancak 35 mm sony nin fiyatı makinenin fiyatı kadar,deneyimleri ileri de yazarım.Şimdilik lensin keskin kalite de fotoğraf verdiğini söyleyebilirim.
  • E.R.W. kullanıcısına yanıt
    hocam deneyimlerinizi yazarken benide etiketlerseniz sevinirim çünkü önümüzdeki hafta almayı düşünüyorum :)
  • kod adı çökertme K kullanıcısına yanıt
    youtube da bir kıyaslama var bu konuda. ama tabi ki birinci elden dinlemek isteriz :)

Ultra Budget 35mm for Sony E-Mount: Neewer 35mm F1.7
    https://www.youtube.com/watch?v=RNxTGQqZygY

Sony SEL35F18 vs Neewer 35mm F1.7 Lens
    https://www.youtube.com/watch?v=SOXhRcp1ICc
  • ahmocek kullanıcısına yanıt
    hocam onları seyrettim de birinci ağızdan ve sorabilceğim sorulara yanıt bulmak :D
  • bazı sitelerde Sony ILCE-A6000/S APS-C Sensörlü E Adaptörlü Fotoğraf Makinesi bazılarında ise Sony A6000L Değiştirilebilir Objektifli Fotoğraf Makinesi bazılarınad ise direk sony a6000 diye satılıyor bunlar arasında bir fark varmı acaba var ise nedir bugun alacağım cevap verebilirseniz sevinirim
  • hanedantr kullanıcısına yanıt
    Hepsi aynı makina
    Sony alfa A6000 ilce emount aynasız crop fotoğraf makinası alabilirsin fark yok

• Ben de bugün sipariş verdim. 1582 liraya geldi. Sıfır kapalı kutu 24 ay garantili olarak. Bataryadan çok şikayet duyuyorum, yedek batarya için ne önerirsiniz?
  • CekomastikSilikon kullanıcısına yanıt
    Fiyat çok iyiymiş nereden temin ettiniz?
  • N11'de 1762.80 TL idi. SOn 1 ürün yazıyordu 133 liralık çek + 50 TL de banka puanı verdi bu fiyata geldi bana.
  • CekomastikSilikon kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun güle güle kullan bende almayı düşünüyorum ama en fazla 1700TL kadar bulabildim şimdiye kadar
  • Ozelden yazin daha uyguna almaniza yardimci olayim :)
  • Yeni alanlara hayırlı olsun

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Sabırsızlıkla gelmesini bekliyorum. Bir de tripod ve çanta eksiğimi tamamladım mı mis gibi olcak.
  • 
Sayfa: önceki 5556575859
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.