Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (139. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.399
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam gövdeden çok lens daha önemli.
    Ben nex 5R kullandım. şimdi a6000 kullanıyorum.
    Nex 5R gayet iş görür güzel bir gövde. Şuan sahibinde'de şöle bir ilan var
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-govde-nex-5r-kutulu-yeni-gibi-718720977/detay

bu fiyata çok çok iyi.
    yanına sigma 30mm alsan mükemmel bir kombinasyon olur. 2000'e rahat bulunur.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-kozmetik-10-10-749886186/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-sigma-30mm-1.4-fiyat-sondur-703144154/detay

gövdenin fiyatı çok iyi. lens alırken pazarlık et.
    Neredesin bilmiyorum, eğer ankara'da oturuyorsan gel benim makineye bak, dene içine sinerse alırsın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Heîsenberg

Herkese merhaba, iPhone 6s kullanıyorum ama artık imaj kalitesi beni tatmin etmiyor 2500 tl max bütçem var, kullanım amacı ise zirve tırmanışları, dağcılık ve yürüyüş rotalarında(300-800 km arası değişen) kullanmak amaçlı bi kamera arıyorum a6000+ kit lensini tavsiye eder misiniz? Yoksa telefonu mu yükseltmem daha mantıklı olur? Yada herhangibi başka bir makine de olur ama büyük olmaması gerekmekte
    Hem canoncu hem sonyci olarak eğer ki fotoğraf çekmek istiyorsanız, canon f/p olarak sony i ezer. Gidin kendinize ufak bir 100d alın, önünüde güzel bir lens, 2bin tl cebinizde kalır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Hocam gövdeden çok lens daha önemli.
    Ben nex 5R kullandım. şimdi a6000 kullanıyorum.
    Nex 5R gayet iş görür güzel bir gövde. Şuan sahibinde'de şöle bir ilan var
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-dijital-fotograf-makinesi-govde-nex-5r-kutulu-yeni-gibi-718720977/detay

bu fiyata çok çok iyi.
    yanına sigma 30mm alsan mükemmel bir kombinasyon olur. 2000'e rahat bulunur.
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-kozmetik-10-10-749886186/detay
    https://www.sahibinden.com/ilan/ikinci-el-ve-sifir-alisveris-fotograf-kamera-lens-filtre-sigma-30mm-1.4-fiyat-sondur-703144154/detay

gövdenin fiyatı çok iyi. lens alırken pazarlık et.
    Neredesin bilmiyorum, eğer ankara'da oturuyorsan gel benim makineye bak, dene içine sinerse alırsın.
    2. El bi rx100 mark 3 yada 4 yada canon g7x mark 2 alsam nasıl olur peki? bu cihazlar beni tatmin edebilir mi? Mesela ekte bi resim var düşül Işık’ta iPhone 6s’e göre ne kadar performans sunar? Alacağım kamerayı 2-3 sene kullanacağım o yüzden baya araştırıyorum, çünkü bütçem çok kısıtlı.
     ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

2. El bi rx100 mark 3 yada 4 yada canon g7x mark 2 alsam nasıl olur peki? bu cihazlar beni tatmin edebilir mi? Mesela ekte bi resim var düşül Işık’ta iPhone 6s’e göre ne kadar performans sunar? Alacağım kamerayı 2-3 sene kullanacağım o yüzden baya araştırıyorum, çünkü bütçem çok kısıtlı.

Alıntıları Göster
    dağ bayır gezmek için aynasız veya kompakt makinelere çok güvenmeyin, şarjları çok dayanmaz. kompakt makine alacaksanız pilli tercih edin. aynalı makineler bekleme anında sensörlerini çalıştırmadıklarından bekleme süreleri ve çekim sayıları fazladır. aynasız bir makineyi elinizde çok tutarsanız 50-100 foto çekebilirsiniz, ekranı hemen açıp çekerseniz belki 150 ye çıkar ama bunun üstünü çok göremezsiniz. giriş seviyesi , nispeten ufak bir aynalıyla bile , vizörü kullanarak 300 fotoğrafın üstüne rahat çıkarsınız. ben 600d ile 500 fotoğrafı çok rahat görüyordum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hugareva -- 7 Kasım 2019; 10:35:7 >

• Heîsenberg kullanıcısına yanıt
    amaç iphone üstü bir kamera ise zaten model önemli değil bence. ama rahat taşıma, kalite vb. ise sony rx100 çok iyi model. cebe sığıyor. görüntü kalitesi de iyi. bence bütçenize uygun cebe sığan bir model tercih edin.
  • Heîsenberg kullanıcısına yanıt
    a6000+kit lens yerine rx100 gibi bir kompact makine daha iyi olur.
    Ben rx100 kullanmadım ama kullananlar memnun.
    rx100 m4'te 960fps yavaş çekim var. onun haricinde fazla fark yok bildiğim kadarıyla
  • quote:

Orijinalden alıntı: hugareva

dağ bayır gezmek için aynasız veya kompakt makinelere çok güvenmeyin, şarjları çok dayanmaz. kompakt makine alacaksanız pilli tercih edin. aynalı makineler bekleme anında sensörlerini çalıştırmadıklarından bekleme süreleri ve çekim sayıları fazladır. aynasız bir makineyi elinizde çok tutarsanız 50-100 foto çekebilirsiniz, ekranı hemen açıp çekerseniz belki 150 ye çıkar ama bunun üstünü çok göremezsiniz. giriş seviyesi , nispeten ufak bir aynalıyla bile , vizörü kullanarak 300 fotoğrafın üstüne rahat çıkarsınız. ben 600d ile 500 fotoğrafı çok rahat görüyordum.

Alıntıları Göster
    Hocam A6000+ Sigma 30mmf1.4 ile kına, nişan, doğumgünü çekimleri yapıyorum ve tek şarjla tüm çekimi bitiriyorum. Ortalama 2-4 saatlik bir süreç oluyor. Genelde de 300-450 arası çekim yapıyorum vizör-ekran karışık şekilde(toplu oyun çekimlerini ekrandan, dans veya poz verdikleri hatıra çekimlerini vizörden yapmayı tercih ediyorum).
    300-350 çekim yaptığımda çektiğim tüm fotoğrafları gönül rahatlığıyla cep telefonuma aktaracak kadar şarjım oluyor, yaklaşık %30-35 civarı falan yani. 450-500 civarına çıktığımda ise %10 lara düşüyor ve telefona aktarım için kabloyla bağlamayı tercih ediyorum.
    Yani öyle "aynasızla 50-100 foto çekersin" diye bir olay yok, merak etmeyin.

• quote:

Herkese merhaba, iPhone 6s kullanıyorum ama artık imaj kalitesi beni tatmin etmiyor 2500 tl max bütçem var, kullanım amacı ise zirve tırmanışları, dağcılık ve yürüyüş rotalarında(300-800 km arası değişen) kullanmak amaçlı bi kamera arıyorum a6000+ kit lensini tavsiye eder misiniz? Yoksa telefonu mu yükseltmem daha mantıklı olur? Yada herhangibi başka bir makine de olur ama büyük olmaması gerekmekte
    Hocam, bence o fiyatlara ayrı bir makine almaktansa, telefonunuzu değiştirmeyi de düşünüyorsanız Xiaomi Redmi Note 8 Pro gibi bir cihaz alıp geniş açı, portre, makro, 64mp fotoğraf, 4500mah batarya gibi özelliklerle birden çok ihtiyacınızı 2700-2900TL lik bir telefonla halledebilirsiniz.
    Tabiki gece çekimlerinde bir fotoğraf makinesine yaklaşamazsınız kalite olarak ancak gündüz çekimlerinde işinizi görecektir.
    Bir de dslr tarzı bir cihaz malesef bu kullanımlarınızda hantal kalacaktır. Sonuçta dslr+lens en az 1-1,5kg, aynasız+lens 700gr-1kg civarlarında olacak, bunun lensi takması sökmesi çantası vssini de düşünmek lazım.
    Kompakt bir makine işlevsel olabilir belki ancak yeni nesil birçok telefon kamerası kompakt cihazlara yakın performans vermekte. Ayrıca bu aktivitelerinizde özçekimler de yapacaksanız ki bence yapılacaktır, go pro gibi kullanabileceğiniz pratik bir cihaz sizin için daha kullanışlı olacaktır.

Ayrıca bu aktiviteler sırasında filtreleme, düzenleme, sosyal medyada paylaşma gibi bir çok opsiyonu da sağlayacaktır telefonunuzu yükseltmek.

• quote:

Orijinalden alıntı: CanKartaL84

Hocam, bence o fiyatlara ayrı bir makine almaktansa, telefonunuzu değiştirmeyi de düşünüyorsanız Xiaomi Redmi Note 8 Pro gibi bir cihaz alıp geniş açı, portre, makro, 64mp fotoğraf, 4500mah batarya gibi özelliklerle birden çok ihtiyacınızı 2700-2900TL lik bir telefonla halledebilirsiniz.
    Tabiki gece çekimlerinde bir fotoğraf makinesine yaklaşamazsınız kalite olarak ancak gündüz çekimlerinde işinizi görecektir.
    Bir de dslr tarzı bir cihaz malesef bu kullanımlarınızda hantal kalacaktır. Sonuçta dslr+lens en az 1-1,5kg, aynasız+lens 700gr-1kg civarlarında olacak, bunun lensi takması sökmesi çantası vssini de düşünmek lazım.
    Kompakt bir makine işlevsel olabilir belki ancak yeni nesil birçok telefon kamerası kompakt cihazlara yakın performans vermekte. Ayrıca bu aktivitelerinizde özçekimler de yapacaksanız ki bence yapılacaktır, go pro gibi kullanabileceğiniz pratik bir cihaz sizin için daha kullanışlı olacaktır.

Ayrıca bu aktiviteler sırasında filtreleme, düzenleme, sosyal medyada paylaşma gibi bir çok opsiyonu da sağlayacaktır telefonunuzu yükseltmek.

Alıntıları Göster
    +1

• Herkese merhaba arkadaşlar. Kısa film çekimi için bu makine iyi midir? Yanın hangi lensi almak gerekir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-0CCF51958 -- 21 Kasım 2019; 20:37:24 >
  • Kısa filmden kastınız nedir?

A6000 video özellikleri öne çıkan bir cihaz değil. Sony mikrofon girişi bile koyma zahmetinde bulunmamış,ona göre değerlendirebilirsiniz.

A6300 ve üzeri modellerin video özellikleri iyi.Fuji xt3 ve Panasonic GH5 almaya bütçeniz yetiyorsa araştırabilirsiniz.
  • Hocam ben video çekmiyorum ama sigma 16mm f1.4 veya 30mm f1.4 işinizi görür. Ancak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi video özelliği daha iyi olan bir makine alabilirsin.

• Teşekkürler arkadaşlar. A6300 düşünüyordum ama bütçe kısıtlı. O zaman acele etmeyip para biriktirerek daha iyi bir model bakayım. A6000 fiyat seviyesinde iyi gelmişti ama istediğimi tam olarak veremeyebilir dediğiniz gibi.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar forum yeni açıldı herkesi bekleriz. Destekleriniz değerlidir.

www.sonyturk.com
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Tek markaya yönelik forum pek ilgi görmez hocam bence başlangıç olarak, Genel aynasız sistem için yapsaymışsınız daha iyi olurmuş bence yinede başarılar, Ben Fuji'ye geçtim bu arada
  • lonely warrior kullanıcısına yanıt
    Umarım uzun soluklu bir forum olur :)

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    sony alfa forumu yoktu onu açtım. kenarda dursun

daha proje çok gerisi gelecek :)
  • Arkadaşlar lütfen fikrinizi esirgemeyin, a6000+sel 50mm f1.8 lens ekipmanları icin gimbal bakiyorum, butceme en uygun olan zhiyun crane m2 idi ancak malesef wifi uzerinden video record isini yapmıyor mecburen video kaydini cihazdan başlatmak gerekiyormus.. 1478 bandina bulmuştum ancak kampanya bitti 1499 civarına bulunabiliyor.. sizlerin tavsiyesi ne olur sizler hangi gimbali kullanıyorsunuz.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fenomenon

Hocam ben video çekmiyorum ama sigma 16mm f1.4 veya 30mm f1.4 işinizi görür. Ancak yukarıdaki arkadaşın dediği gibi video özelliği daha iyi olan bir makine alabilirsin.
    Hocam bahsettiğiniz 2 lenste de titreşim önleme yok diye biliyorum. Video çekimi sıkıntılı oluyor 30mm f1.4 ile. Bu setle gimbal kullanmak şart veya titreşim önlemeli bir cihaz ve lens bakılması daha mantıklı olur gibi geliyor bana.
  • CanKartaL84 kullanıcısına yanıt
    Hocam bence gimbal her halükarda gerekli video için. Bende sony 35mm var. OSS var. Fotoğrafta gerçekten faydası oluyor. Ancak elle çekimde gimbal şart.
  • 
Sayfa: önceki 137138139140141
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.