Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (127. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.352
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bw iyidir herhangi bir etkisi olacağını sanmıyorum fotoğraflara, Kalitesiz olanlarda odaklama sorunu ve keskinlik kaybı çok oluyormuş, Bw bu konuda en iyi markalardan biri
  • Bu arada bir kaç fotoğraf ekleyeyim bayadır ekleyen yok sanırım
     ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***
    Sel 18-105/4 - 45 by Tayfn, on Flickr
    Sel 18-105/4 - 37 by Tayfn, on Flickr
    Sel 18-105/4 - 41 by Tayfn, on Flickr

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    son fotoğraf süper,elinize sağlık.
  • Emphire kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler
  • Tayfun elıne sağlık fotolar çok güzel

Bu arada lensler satıldı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kafkaslı57 -- 15 Ekim 2018; 23:38:17 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Bw iyidir herhangi bir etkisi olacağını sanmıyorum fotoğraflara, Kalitesiz olanlarda odaklama sorunu ve keskinlik kaybı çok oluyormuş, Bw bu konuda en iyi markalardan biri
    Siz kullanıyor musunuz? Gereksiz para tuzağı bir şey ise ben satayım ihtiyacı olan varsa alsın

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Teşekkürler hocam

Ben uv kullanmıyorum ama ne olur ne olmaz diye kullananlar mevcut tamamen kişişel bir durum, Asıl görevi lensin camını dış etkenlerden korumak iyi bir tak gez lensiniz var ise kullanmak lazım bence.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Glorfindel1907 -- 16 Ekim 2018; 21:24:15 >
  • Ben bütün lenslerime hoya uv lens alıp takarım kullanırken lenslerimi tozdan çarpmadan koruyor

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

siyah beyaz daha güzel oldu sanki

• Merhaba yaklaşık 1 ay önce aldım a6000 2. El şuan çok memnunum. Bi 50mm porte lensi istiyorum ama sonynin kendi lensi çok pahalı. Şuan para biriktiriyorum bakalım zamanı gelincr belki manuel bir lens alırım. Manuel lens tavsiyelerinizi bekliyorum.

• kekum34 K kullanıcısına yanıt
    Siyah beyaz hemen hemen her fotoğrafa yakışmakta zaten ama genel olarak sonradan fazla çevirmiyorum ben öncesinde çekersem daha güzel oluyormuş gibi geliyor bana
    Arada böyle değişik fotoğraflar üzerinde deniyorum tabi iyi oluyor
    Ben de geçen hafta sonu istanbul eminönü tarafında birkaç fotoğraf çektim siyah beyaz çok hoş oldu. İstanbul genel olarak siyah beyaz fotoğrafa çok uygun.

• kekum34 K kullanıcısına yanıt
    Evet siyah beyaz için uygun bir şehir ancak ben hiç sevmem insan fotoğraflarını çekmemde bu güne kadar en fazla 3-4 kere çekmişimdir insan odaklı fotoğraf
  • geniş açı için lens arayanlar olursa bir proje için aldığım yaklaşık 3 aylık sigma 16mm 1.4 lensimi satıyorum. ilgilenenler mesaj gönderebilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi drilldozer -- 21 Ekim 2018; 15:17:12 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: drilldozer

geniş açı için lens arayanlar olursa bir proje için aldığım yaklaşık 3 aylık sigma 16mm 1.4 lensimi satıyorum. ilgilenenler mesaj gönderebilir.
    satılmıştır. kit lens ile devam şimdilik.
  • Selam arkadaslar a6000 kullanıcısıyım lens almaya karar verdım portre sokak vs ıcın uygun bır lens arıyorum

sigma 30mm f 1.4

sony sel 50mm f1.8

samyang 35mm f/1.2 ed as umc cs

samyang 50mm f 1.2

Sızce bunlardan hangısını tercıh etmelıyım samyanglar manuel odaklama sızce ısın keyıflı kısmımı yoksa dezavantajmı? Fıyatları bırbırıne yakın samyanglarda ındırım var tavsıyelerınızı paylasırsanız sevınırım ıyı forumlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: doğukan yoloğlu

Selam arkadaslar a6000 kullanıcısıyım lens almaya karar verdım portre sokak vs ıcın uygun bır lens arıyorum

sigma 30mm f 1.4

sony sel 50mm f1.8

samyang 50mm f 1.2

Sızce bunlardan hangısını tercıh etmelıyım samyanglar manuel odaklama sızce ısın keyıflı kısmımı yoksa dezavantajmı? Fıyatları bırbırıne yakın samyanglarda ındırım var tavsıyelerınızı paylasırsanız sevınırım ıyı forumlar.
    merhaba, 50mm çok dar kalır kesinlikle önermem, bahsettiğiniz lenslerin fiyatları da oldukça yüksek.
    sigma 19mm 2.8 ve 30 2.8e bir bakın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kekum34

Merhaba yaklaşık 1 ay önce aldım a6000 2. El şuan çok memnunum. Bi 50mm porte lensi istiyorum ama sonynin kendi lensi çok pahalı. Şuan para biriktiriyorum bakalım zamanı gelincr belki manuel bir lens alırım. Manuel lens tavsiyelerinizi bekliyorum.
    Ne kadara aldın? Garantisi, kutu ve kutu içeriği tam mıydı? Ne zaman satın alınmış bir makineydi?

Elimde A6000 ve birkaç lens var, makul bir fiyat belirleyebilmek açısından soruyorum. Yanlış anlaşılmasın :)

• quote:

Orijinalden alıntı: T.Blackeye.

Cevabınız için teşekkür ediyorum. Evet sesli çalışan bir lenstir malesef. Bugün 60D + 17-50 mi sattım. Artık aynasıza geçmem için hiçbir engel kalmadı :)
    Şimdi; bana önerebileceğiniz aynasız modelleri nelerdir ? DSLR makineler konusunda bilgiliyim fakat aynasızları hiç bilmiyorum. Maksimum 2500TL olacak şekilde marka model fark etmeksizin önerilerinizi bekliyorum.
    Elimde ikinci el A6000 var kit lensi ile beraber. Taşıma çantası ve Transcend'in 16gb'lık uhs1 kartı da var.

2015 yaz aylarında sanırım temmuz yada ağustos ayında almıştım. 3-4 ay süresince hobi amaçlı fotoğraflar çekmiştim, gerisinde hep çantasındaydı. Fazla kullanılmadı. Arabistan'dan Medine şehrinden almıştım ve çoğunlukla Medine'de kullandım.

Flickr'da çekmiş olduğum fotoğraflar var:https://www.flickr.com/photos/122080107@N03/

Fd mount manuel lensler de almıştım. Eğer istersen hepsi için bir fiyat belirleyebiliriz.

Sony E 30mm F3.5 macro

Canon 100-200mm F5.6 fd mount

Tamron 28-80 sp fd mount

FD to E mount lens adaptörü

• quote:

Orijinalden alıntı: doğukan yoloğlu

Selam arkadaslar a6000 kullanıcısıyım lens almaya karar verdım portre sokak vs ıcın uygun bır lens arıyorum

sigma 30mm f 1.4

sony sel 50mm f1.8

samyang 50mm f 1.2

crop faktörünü de eklediğinizde bu lensler sokak için çok dar. sigma 16mm ve 19mm kullandım sokak için çok iyi fakat portrede modelin dibine girmeniz gerekiyor. 18 -105 (boyut büyük ) ya da daha taşınabilir 16 - 50 kit lens tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: önceki 125126127128129
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.