Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (120. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.400
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Glorfindel1907

Lens alamadıktan sonra değmez bu değişime bence 600D ve 50 1.8 ikilisi A6000 ve 16-50 ikilisinden daha iyidir bence.

+1
  • quote:

Orijinalden alıntı: xxSpecter

Elimde Canon 600D ve 50 mm 1.8 lens var. A6000 e geçmek istiyorum ama kafa karışık. A6000 alırsam lens alamam yanında.

ben olsam ne yaparım ama onu da yazayım. Canon 50 mm f1,8 lensi hiç sevmediğim için, öncelikle sonye geçerim. Sonra da kit lensim olduğu için yanına 200 tl harcayarak manuel 50 mm f1,7 lens alırım. Hatta ben bunu yaptım da. 3 tane manuel lens kullanıyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Linkte lens A mount gözüküyor, adaptörle kullanmalısın...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bir iki fotoğraf atalım konuya kimse atmıyor bayadır
     ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***
    love by Tayfn CetnR, on Flickr
    Sel 18-105/4 - 18 by Tayfn CetnR, on Flickr

•  ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** Buda benden olsun :) kit lens
  • Düzenleme var sanırım biraz, Tam instgramlık olmuş
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Var hocam :) Zamanlayıcı ile çektim bunu
  • Helio 77m-4

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luke Cage -- 22 Ağustos 2018; 21:57:0 >
  •  ***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ***

R3 le lea4 adaptörle 100.300 mm minolta apo lensle arnavutköyden Rumeli Hisarı
  • Arkadaşlar merhaba, ilk kez makine alacağım için size sormak istedim biraz araştırma yaptıktan sonra.

Sony A6000'i 16-50mm len ile birlikte ikinci el 1600 e bulabiliyorum

Sony DSC HX90V'yide ikinci el temiz 550 tl ye buldum. bütçemi 1000 tl olarak belirlemiştim ancak biraz daha üstüne koyup A6000 mi alsam yoksa emsalleri 900 civarı bulunabilen ama 550 ye denk geldiğim makineyimi alsam bilemedim.

Çoğunlukla sokak fotoğrafçılığı yapma amacındayım ama videoda çekmeyi çok istiyorum. Görüşlerinizi bekliyorum
  • just one bad day kullanıcısına yanıt
    O zaman 6000 al sıfırı 4000 tl olmuş

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    Dolar fiyatı uçmadan önce ne kadardı peki ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: just one bad day

Arkadaşlar merhaba, ilk kez makine alacağım için size sormak istedim biraz araştırma yaptıktan sonra.

Sony A6000'i 16-50mm len ile birlikte ikinci el 1600 e bulabiliyorum

Sony DSC HX90V'yide ikinci el temiz 550 tl ye buldum. bütçemi 1000 tl olarak belirlemiştim ancak biraz daha üstüne koyup A6000 mi alsam yoksa emsalleri 900 civarı bulunabilen ama 550 ye denk geldiğim makineyimi alsam bilemedim.

Çoğunlukla sokak fotoğrafçılığı yapma amacındayım ama videoda çekmeyi çok istiyorum. Görüşlerinizi bekliyorum

a6000 iyi seçim. Bir de bu paralara Olympus OMD EM10 ii yi araştır. Belki daha çok ilgini çeker.

• bayramtrn kullanıcısına yanıt
    vay be fiyata bak, ing bonus kredi kartı ekstresi duruyordu baktımda 9/12/2014 tarihinde amerika BH fotodan a6000 gövde+sel50f18 lens ile 659 dolar yani 1502,52TL almışım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sFenX_06

vay be fiyata bak, ing bonus kredi kartı ekstresi duruyordu baktımda 9/12/2014 tarihinde amerika BH fotodan a6000 gövde+sel50f18 lens ile 659 dolar yani 1502,52TL almışım.
    Bende geçen sene bu zamanlarda almıştım sanırım 1700TL + 100TL puan ile

Bu arada bu fiyat aralığında Fuji Xt100'de var sanırım tercih edilebilir.
  • Merhabalar,

2017 ocak ayında aldığım sony a6000 cihazımı satmak istiyorum aldığımdan bu yana çok fazla kullanamadım cihazı shutter sayısı eminimki çok azdır.Herhangi bir problemi kesinlikle dahi yoktur.İlgilenenler yazabilir.

Edit:Shutter 1309

Edit:Satıldı..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sametozelci -- 4 Eylül 2018; 13:4:42 >
  • A6000 kullanıyorum. sony 24mm 1,8 lens kullanan var mı? bunu uygun fiyatlı bulamaz mıyız?
  • RauLgs21 R kullanıcısına yanıt
    selam sony 24mm kullanıyorum. ikinci eli bulmak zor. çok tercih edilen bir lens değil.
  • Merhaba, Nikon D3400'den Sony a6000'e geçmeyi düşünüyorum. Daha çok videoyla uğraştığım için, Sony'nin hızlı otomatik odaklanmasını göz önüne alıp böyle bir karar verdim bilmem doğru mudur.

Neyse sizden sony a6000 için lens tavsiyesi isteyeceğim. Daha çok geniş alanlarda video çekiyorum, örneğin ormandaki ağaçlar, şehir meydanı, restoran, otel büfesi gibi.

Çekimleri de genelde gündüz yaptığımı belirteyim, büyük ihtimalle loş ışık veya karanlık ortamda çekim yapmayacağım.

Alacağım lens maddi imkanlardan ötürü ikinci el olacak.

Şu vadede sadece izlediğim videolardan yola çıkarak Sigma 19mm f2.8 almaya karar verdim.

Yabancı kanallardan izlediğim videolarda Sigmanın 30 ve 35 mm lensleri övülmüş fakat ben daha önce hiç kullanmadığım için nasıl bir görüntü elde edeceğimi bilemiyorum. Bundan önce Nikon 50 mm lens ile video çekmeyi denemiş, fakat açısından dolayı zorlanmıştım. Atıyorum bir masayı çekmek için ondan 5 6 metre uzaklaşmam gerekiyordu ve tabii ki bu benim için çok zor.

30 ve 35 mm de de yaklaşık sonuçlar mı alırım ve 19 mm için ne düşünüyorsunuz ?

Teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CLA$IC -- 10 Eylül 2018; 17:11:17 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sindem09

selam sony 24mm kullanıyorum. ikinci eli bulmak zor. çok tercih edilen bir lens değil.
    merhaba. 3bin tl civarında buldum. sizce değer mi bu lense? aldığımıza pişman olur muyuz? ben sokak fotoğrafçısıyım. ya iphone 7 plus alacağım ya da bu lensi kararsızım. mevcut fiyatlara göre zaten FF makine almak benim için imkansız. Yorumlarınızı beklerim.
    teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 118119120121122
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.