Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (117. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.351
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, birkaç gün önce a6000 model makinemin aniden tuşlarının basmaması, kadranlarının çalışmaması gibi bir problemle karşılaşmıştım. Problemi çözdüm... Sizin de başınıza gelebilir diye tecrübelerimi aktaracağım.

Bildiğiniz gibi havalar mevsim normallerinin üzerinde sıcak, bozulmasının sebebini buna bağlıyorum. Çünkü prolemle karşılaşdığım gün yaklaşık 4 saat İzmir/ Efes te 4 saatten fazla yoğun sıcaklarda fotoğraf çektim. 2 bataryam vardı 2 si de bitmişti düşünün artık :) yabancı forumlardan araştırdığım kadarıyla mekanik aksamındaki kaymayı kolaylaştıracak sıvılar (jel) elektronik aksama akıp tuşları sürekli basılı konumda bırakıyormuş. (kaynakları aşağıda). Zaten makina da shutter sürekli yarı basılı (odaklanma modu) halde gibi tepki veriyordu...

Benimle aynı sorunu yaşayan insanları buldum. Şu web sitesinde bu ve buna benzer sorunlar paylaşılmış:
    https://www.ifixit.com/Answers/View/296742/Sony+A6000+is+not+working+properly+all+of+a+sudden

Sorunu yaşayanlar, ya da geçici çözüm bulanlarda aşağısında açıklamalar yapmışlar. Site ingilizce. Özet olarak çözümü şu:
    makinayı sürekli tuşlara basıyor durumundan kurtarmak için elektronik kontak spreyi ile makinenin tuş kısımlarının içini bi güzel temizlemek.

Peki makineyi nasıl açacağız? Onunda eksik yönleri olsa da yine bu web sitesinin farklı kısmında buldum:

https://www.ifixit.com/Guide/Sony+Alpha+6000+Setting+Wheel+Replacement/74089

bu adreste ayar tekerleğinin sökümü anlatılmış, bizim de ihtiyacımız olan şey üst ve arka panelin sökümü.. Oraya kadar yararlansak yeter. söktükten sonra elektronik kontak spreyi (ben yağsız olanını kullandım) sıkarak bi müddet bekleyip, kapakları kapattıktan sonra (vidaları takmadan sadece kapağı tutturarak) pili takarak, makineyi açtıktan sonra tuşlara 5-10 ar defa bastım ve tekrar açıp tekrar sprey sıktım.
    SOnra 2-3 dk bekleyip tekrar test ettim tamamen düzelmişti.

bu web siteden (https://www.ifixit.com ) arama kısmına sony a6000 yazıp aratırsanız paylaşımları görebilirsiniz. Çıkan sonuçları "Guides" kısmından filtreleyerek sadece kılavuzları (söküm / takım) görebilirsiniz. (Resimli anlatım)

Neticede sorunlarla karşılaşıp çözüme ulaşan insanlar için yapılmış bir tür forum sitesi. Söküp takmayı anlatanlar da yine kendileri...

Söküm takım kılavuzlarında küçük eksiklikler var. bazı vidaları sökmeyi göstermemiş. onları siz sökerken farkediyorsunuz, yine de başına gelip takılan olursa yardımcı olurum. Ben problemi çözdüm. son 1 saattir tekrarlamadı. Bazı kullanıcılarda tekrarlamış ve periyodik olarak kontak spreyi sıkmaya devam etmişler.

Şimdilik çözdüğüm için mutluyum. Umarım ilerde tekrarlamaz. İyi günler...

• Merhaba, a6000'imi satacağım. 16-50 kit ile beraber. Sıfır sayılabilir. Kılcal çizik yok üstünde. belki 1000 tane fotoğraf çekmişimdir. Kullanmıyorum. Gopro alacağım için satılık. ilgilenen iletişime geçebilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: a.dll

Merhabalar, birkaç gün önce a6000 model makinemin aniden tuşlarının basmaması, kadranlarının çalışmaması gibi bir problemle karşılaşmıştım. Problemi çözdüm... Sizin de başınıza gelebilir diye tecrübelerimi aktaracağım.

Bildiğiniz gibi havalar mevsim normallerinin üzerinde sıcak, bozulmasının sebebini buna bağlıyorum. Çünkü prolemle karşılaşdığım gün yaklaşık 4 saat İzmir/ Efes te 4 saatten fazla yoğun sıcaklarda fotoğraf çektim. 2 bataryam vardı 2 si de bitmişti düşünün artık :) yabancı forumlardan araştırdığım kadarıyla mekanik aksamındaki kaymayı kolaylaştıracak sıvılar (jel) elektronik aksama akıp tuşları sürekli basılı konumda bırakıyormuş. (kaynakları aşağıda). Zaten makina da shutter sürekli yarı basılı (odaklanma modu) halde gibi tepki veriyordu...

Benimle aynı sorunu yaşayan insanları buldum. Şu web sitesinde bu ve buna benzer sorunlar paylaşılmış:
    https://www.ifixit.com/Answers/View/296742/Sony+A6000+is+not+working+properly+all+of+a+sudden

Sorunu yaşayanlar, ya da geçici çözüm bulanlarda aşağısında açıklamalar yapmışlar. Site ingilizce. Özet olarak çözümü şu:
    makinayı sürekli tuşlara basıyor durumundan kurtarmak için elektronik kontak spreyi ile makinenin tuş kısımlarının içini bi güzel temizlemek.

Peki makineyi nasıl açacağız? Onunda eksik yönleri olsa da yine bu web sitesinin farklı kısmında buldum:

bu adreste ayar tekerleğinin sökümü anlatılmış, bizim de ihtiyacımız olan şey üst ve arka panelin sökümü.. Oraya kadar yararlansak yeter. söktükten sonra elektronik kontak spreyi (ben yağsız olanını kullandım) sıkarak bi müddet bekleyip, kapakları kapattıktan sonra (vidaları takmadan sadece kapağı tutturarak) pili takarak, makineyi açtıktan sonra tuşlara 5-10 ar defa bastım ve tekrar açıp tekrar sprey sıktım.

bu web siteden (https://www.ifixit.com ) arama kısmına sony a6000 yazıp aratırsanız paylaşımları görebilirsiniz. Çıkan sonuçları "Guides" kısmından filtreleyerek sadece kılavuzları (söküm / takım) görebilirsiniz. (Resimli anlatım)

Neticede sorunlarla karşılaşıp çözüme ulaşan insanlar için yapılmış bir tür forum sitesi. Söküp takmayı anlatanlar da yine kendileri...

Söküm takım kılavuzlarında küçük eksiklikler var. bazı vidaları sökmeyi göstermemiş. onları siz sökerken farkediyorsunuz, yine de başına gelip takılan olursa yardımcı olurum. Ben problemi çözdüm. son 1 saattir tekrarlamadı. Bazı kullanıcılarda tekrarlamış ve periyodik olarak kontak spreyi sıkmaya devam etmişler.

geçmiş olsun diyelim o zaman.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: a.dll

Merhabalar, birkaç gün önce a6000 model makinemin aniden tuşlarının basmaması, kadranlarının çalışmaması gibi bir problemle karşılaşmıştım. Problemi çözdüm... Sizin de başınıza gelebilir diye tecrübelerimi aktaracağım.

Geçmiş olsun, Çok güzel ve ayrıntılı bir şekilde anlatmışsın teşekkürler, Bu arada kullandığın yedek batarya nedir?

• duracell kullaniyorum. Yedekte de powerbank bulunduruyorum...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Usta bu makinenin fiyatları ne olmuş 2016da 1600tl şuan 2600 tl falan şarap mı bu bekledikçe değerleniyor nasıl alacaz şimdi

• 2600 buna vereceğinize üzerine 200-300 daha koyup temiz bir ikinci el
    A7 1 bulup alın hem FUL FRAME gövde almış olursunuz hemde tam bir
    Fiat performans canavarı bir gövde

• quote:

Orijinalden alıntı: SkeletorQ

Usta bu makinenin fiyatları ne olmuş 2016da 1600tl şuan 2600 tl falan şarap mı bu bekledikçe değerleniyor nasıl alacaz şimdi
    Git gide dahada kötüleşiyor durum tabi sadece bu değil her sektör maalesef bu şekilde elinizdeki ürünlerin değerini bilin bu saatten sonra, 2600TL çok fazla temiz ikinci el alınmasını tavsiye ederim ben.
  • Tertemiz a6000 var satılık ilgilenenler mesaj atabilir

• Merhaba,
    Elimde 2 ay önce sattığım A6000 den kalma Sanger marka yedek pil + şarj aleti var.
    Orjinal pilide şarj ediyor ve araç şarj kitide var.
    İhtiyacı olan varsa PM göndersin çok uygun fiyattan vereceğim.

Ayrıca elimde son kalan tek lensim sony 30mm macro f3,5 de duruyor.
    Onuda ederinin altında vereceğim çünkü boşta yatıyor.
  • emrecinal07 E kullanıcısına yanıt
    İkisini de kullanan biri olarak,10-18 sadece ultra geniş açıya yönelik güzel bir lens;16-70 Zeiss ise gerçek bir efsane full frame nikon 610 ve kaliteli nikon lenslerim olmasına rağmen iki yıldır 16-70 ile a6000 kullanıyorum.16-70 Zeiss tüm gereksinimlerinizi çözecek çok pratik kullanımlı süper keskin çok güzel renk dengesi veren bir optik,hiç pişman olmazsınız..Şu an fiyatları çok avantajlı..

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • derin07 D kullanıcısına yanıt
    Fotoğrafları paylaştığınız bir yer varmı?
  • İnstigram/sakkemer

• Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Bakabildiniz mi oradaki fotoğrafların büyük çoğunluğu 16-70 Zeiss ben a6000 imi artık eşime verdim o kullanıyor,beb başka makine kullanıyorum.Ama a6000 ve 16-70 efsanedir...

Hocam zaten 16-70 ve 18-105 var önerilen tak gez olarak bende bu iki lens arasında kalmıştım arada 1000TL fark olunca tercihimi 18-105'den yana kullandım.
  • Glorfindel1907 kullanıcısına yanıt
    Oda fena değil ama 16-70 zeiss kadar keskin değil, ikincisi kullanımı o kadar pratik değil.Özellikle kenar keskinliği açısından..Neyse güle güle kullanınız..

Normal hocam aradaki farka bakınca :) Biraz büyük olmasının dışında bir sorunu yok.
  • 18.105. mm daha avantajlı bence 35 mm daha fazla yakınlık var
    Benimde şahsi fikrim alsam 18.105 alırdım

• a6000 ile a6300 a6500 arasında ne gibi farklar var.
  • 6000 düz full hd video çeker
    6300 4 K video çeker
    6500 dokunmatik ekran ve 5 yönlü titreşim önleme var

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.