Şimdi Ara

***SONY A6000 KULLANICI İNCELEMESİ*** (100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.884
Cevap
64
Favori
159.228
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Amatörler için fazla bile hocam A7R2 modelleri gerçekten çok iyi.
  • Aynen tayfun kardeşim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kafkaslı57

Aynen valla r3 dede okadar fiat farkına değecek
    Bir fark göremiyorum
    En iyisi r2 bizim gibi amatör kullanıcılara yeter fazlasıyla

kısa olympus odm deneyiminiz nasıldı , hocam?
    tek anladığım hızlıca geri dönüşünüz.
  • digi555 D kullanıcısına yanıt
    Olimpus zoom ticaretde gittim gördüm elimde oyuncak gibi kaldı
    Fullframeden sonra cropunda cropuymuş hiç alıp kullanmadım bile

• A6000 Den nikona geçmiş biri olarak a6000 video olarak kullanışlıymış.
    yalnız nikonun bir özelliğini çok sevdim.

örnek ile
    diyafram önceliğinde kullanıyorum, iso 200 olmasını istiyorum ve otomatik iso ayarını açıp max 1600 e çıkmasını istiyorum. ayrıca Enstantane hızınında 1/60 dan aşağı düşmesini istemiyorum.
    bu özellikleri seçtikten sonra dışarı çıktım f2.8 de makine direk 200 iso ya kitlenip Enstantane hızını olabilecek en hızlı konuma getiriyor. ışık azaldıkça Enstantane düşüyor ama iso 200 de kalmaya devam ediyor. eğer ki iyice ışık azalmışsa 1/60 a kadar düşmüş ise bu sefer 1/60 da kalıp isoyu arttırmaya başlıyor. oda 1600 e dayanırsa iso 1600 de kalıp Enstantane düşmeye devam ediyor.

ben bu olayı çok sevdim, çok kullanışlı.

birde lensin üzerinde af/mf seçme fiziksel tuşuda gayet kullanışlı. fn ye atayıp seçmekde kolay olsa benim gibi af mf arasında sürekli geçiş yapmak isteyen için kullanışlı.
  • MetalWave kullanıcısına yanıt
    Nikon gövdede oss yok lenslerde varmı lensdede yoksa
    Sıkıntı olmuyormu gerçi enstanteneyi yükseltirsen elde titremiyorsa
    Sorun olmaz

• Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    nikon gövdeye oss koymuyor lenslerinde var.
    olan lenslerdede fiziksel tuş var vr yi aç kapat olarak. 1/60 da titrek elli olduğum halde güzel çekimler yaptı. lensimde güzel sigma 17-50 sabit 2,8 diyaframlı.

nikon gövdeye AF koyuyor. oda 7000 serisinde. bunu yeni öğrendim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 7 Şubat 2018; 23:0:14 >
    Nikon gövdeyi çok merak ediyorum bilhassa D 7200 ü
    İkinci makina olarak bi alıp denemek istiyorum
    Temiz bir ikinci el alıp bakalım

• quote:

Orijinalden alıntı: MetalWave

nikon gövdeye oss koymuyor lenslerinde var.
    olan lenslerdede fiziksel tuş var vr yi aç kapat olarak. 1/60 da titrek elli olduğum halde güzel çekimler yaptı. lensimde güzel sigma 17-50 sabit 2,8 diyaframlı.

nikon gövdeye AF koyuyor. oda 7000 serisinde. bunu yeni öğrendim. manual lens alıp af li olarak kullanabiliyorsun.

Manuel lensi af li kullanmak diye birsey yok hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • AKINLASINN A kullanıcısına yanıt
    edit: biraz araştırdım ve anladığım aslında doğru ama genellemem yanlışmış. nikon af yi gövdeye koyup afsiz manuel lensler üretmiş. buda lenslere af motoru koymadığı için maliyeti düşmüş. gövdede af motoru olmayan slr makineler içinde af motorlu lensler üretmiş tabi buda maliyete yansımış. bu demek oluyor ki donanımı olmayan bir konventor ile bağlanmış bir lense af yaptıramaz :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 8 Şubat 2018; 7:20:6 >
  • Kafkaslı57 kullanıcısına yanıt
    7200 bir arkadaşımda var ama çok inceleme fırsatı bulamadım. kendiside otomatiğe alıp çeken biri. bana çok pahallı geldi. onun maliyetine a7ii tercih ederdim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MetalWave -- 7 Şubat 2018; 23:12:39 >
    Otomatiğe alıp çekiyorsa gidip herhangi bir compack makina
    Alp kullansaymış keşke

• Merhabalar
    Bir sorum olacak epey kararsız kaldım ama Sigma 30mm f/1.4 DC DN ile Somy 35mm f/1.8 arasında gidip geliyorum ,Sony A6000 makina için Sigma son günlerde biraz daha ağır basmaya başladı kafamda ne dersiniz?
  • agfd A kullanıcısına yanıt
    Sigma alma derim mor saçaklamalar çok oluyor

• teşekkürler choromatic abbrevation denen şey mi bahsettiğiniz ?
  • agfd A kullanıcısına yanıt
    Bilmiyorum o dediğinmi değilmi
    Lakin sigmayı ben şahsen almam 35. Mm 1.8 sony den şaşmam

• quote:

Orijinalden alıntı: agfd

Merhabalar
    Bir sorum olacak epey kararsız kaldım ama Sigma 30mm f/1.4 DC DN ile Somy 35mm f/1.8 arasında gidip geliyorum ,Sony A6000 makina için Sigma son günlerde biraz daha ağır basmaya başladı kafamda ne dersiniz?

Sigma 30mm f1.4 DC DN bende var kullaniyorum ,cok kaliteli ve keskin bir lens.
    35mm sony hic kullanmadim, bu yuzden yorum yapamayacagim.
    youtube da bircok karsilastirma videousu var.
    karar vermenizde yardimci olacaktir.
  • Bende de sigma 30mm var.E mount için en iyilerden şuan.Bir de 16mmsi var.

Sigma 18-250 var bende.Onda mor saçaklanma var.
    https://www.dxomark.com/sigma-30mm-f-1-4-dc-dn-c-lens-review-sony-e-top-ranking-prime/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emphire -- 9 Şubat 2018; 17:50:52 >
  • Hoya Pro1 polarize filtre aldım, Ayar halkasını çevirdiğimde fazla bir fark göremedim sanırım akşamüstü olduğu içindi daha önce D7200 ile başka bir marka denemiştim daha belirgin olarak hissetmiştim halkayı çevirdiğimde farkı fotoğrafı çekmeden önce sanırım ışık koşullarından dolayı zamanla daha çok denerim dün akşama doğru güzel bulutlar vardı onu çektim görünce filtre ile birlikte herhangi bir oynama filan yok.
    181052 (1) by tayfn1907 - İnstagram: tayfncetiner, on Flickr
  • Merhaba arkadaşlar, ben de bir a6000 alarak aranıza katılmak istiyorum. Ancak fiyatlar düşeceğine gitgide yükselmiş. Gördüğüm kadarıyla gittigidiyor veya n11'de daha uygun fiyatlara bulunabiliyor. Oralardan alışveriş yaptığınız ve memnun olduğunuz bir a6000 satıcısı var mı? Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.
  • 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.