Şimdi Ara

Sony a6000 kampanyası (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
65
Cevap
1
Favori
2.734
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Adam 700-800 liraya nx300 alıyor. 137 liraya 30mm f/2 lens alıyor.

3 sene sonra satsa zararı 400-500 olur. Şu anda en çok tutulan makineyi 3 sene sonra satsan zararın 500den az olur mu? Samsung alan kişiler satmayı düşünmeyenler. 900 liraya nx30 aldı millet mesela. Bu makine en azından 4-5 sene götürür. Sonra çöpe atsan bile zararın yok.

Ben toplamda 900 liraya 30mm f/2, 45mm f/1.8, 60mm macro ve 50-200mm lens aldım. Başka markadan toplamaya çalışsam rahatlıkla 3000 lirayı geçer. Bunları çöpe atsam zararım 900. Aynı lensleri Sony'den alsan ve birkaç sene sonra satmaya kalksan zararın kaç olur?

1500 liraya NX1 alanları söylemiyorum bile. Çıkalı 2 sene olmasına rağmen a6300 dahil her crop makineye tur bindirir NX1.

O yüzden Nx alanlara giydirmeye çalışmayın çünkü saçma oluyor. A6000 her açıdan NX300den daha iyi bir makinedir. Ona şüphe yok. İsteyen kişi özelliklerine bakar ve kararını verir Kar/zarar işlerine girilecekse Samsung piyasadan çekilmiş bile olsa ülkemizdeki fiyatlara göre Samsung geride kalmıyor. Yurtdışında Sony-Samsung fiyatları yakın olduğu için Sony tercih etmek mantıklı fakat üçte bir fiyatına alınabilen üründe zarardan bahsetmek bana göre çok saçma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VYC Majoris -- 5 Şubat 2016; 14:59:24 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: VYC Majoris

Adam 700-800 liraya nx300 alıyor. 137 liraya 30mm f/2 lens alıyor.

3 sene sonra satsa zararı 400-500 olur. Şu anda en çok tutulan makineyi 3 sene sonra satsan zararın 500den az olur mu? Samsung alan kişiler satmayı düşünmeyenler. 900 liraya nx30 aldı millet mesela. Bu makine en azından 4-5 sene götürür. Sonra çöpe atsan bile zararın yok.

Ben toplamda 900 liraya 30mm f/2, 45mm f/1.8, 60mm macro ve 50-200mm lens aldım. Başka markadan toplamaya çalışsam rahatlıkla 3000 lirayı geçer. Bunları çöpe atsam zararım 900. Aynı lensleri Sony'den alsan ve birkaç sene sonra satmaya kalksan zararın kaç olur?

1500 liraya NX1 alanları söylemiyorum bile. Çıkalı 2 sene olmasına rağmen a6300 dahil her crop makineye tur bindirir NX1.

O yüzden Nx alanlara giydirmeye çalışmayın çünkü saçma oluyor. A6000 her açıdan NX300den daha iyi bir makinedir. Ona şüphe yok. İsteyen kişi özelliklerine bakar ve kararını verir Kar/zarar işlerine girilecekse Samsung piyasadan çekilmiş bile olsa ülkemizdeki fiyatlara göre Samsung geride kalmıyor. Yurtdışında Sony-Samsung fiyatları yakın olduğu için Sony tercih etmek mantıklı fakat üçte bir fiyatına alınabilen üründe zarardan bahsetmek bana göre çok saçma.

dediklerinizin yarısına katılmıyorum. Ayrıca nx alanlara bişey söylediğimiz yok. Bende nx alıcaktım ama elime alınca farklarını açık ve net anldım.

Burdaki konu birinin çıkıp a6000 almayın nx300 alın deyip a6000 i çok çok pahalı bulması Türkiye de. Eski mesajları okuyun bir cevap yazmadan önce.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    a6000 satışlarını baltalamamak için a6300'ü böyle pahalı çıkardılar bence. Avrupa için 1250 avrodan bahsediliyor. Bizde 4000 lirayı bulacak herhalde. A6000i baltalamamak güzel ama a6300'ün fiyatları anca 2 sene içinde falan alınabilir seviyelere iner. O zamana kadar da teknoloji ilerleyecek ve başka makineler de çıkacak tabi. O yüzden bence bu fiyat çok yanlış. İyi bir indirim gelmezse a6000'in sattığından çok daha az satar.
  • quote:

a6000 satışlarını baltalamamak için a6300'ü böyle pahalı çıkardılar bence. Avrupa için 1250 avrodan bahsediliyor. Bizde 4000 lirayı bulacak herhalde. A6000i baltalamamak güzel ama a6300'ün fiyatları anca 2 sene içinde falan alınabilir seviyelere iner. O zamana kadar da teknoloji ilerleyecek ve başka makineler de çıkacak tabi. O yüzden bence bu fiyat çok yanlış. İyi bir indirim gelmezse a6000'in sattığından çok daha az satar.

kesinlikle çok fazla olmuş ama video özellikleri yüksek makinlerin hepsi çok yüksek fiyatlara satılıyor. Samsung olsa aynı konumda 700 avrodan çıkarır a6000 i de 300 avro yapardı. Bence sony nin fiyat politakası eski meüşterilerini koruması ve a6000 satıpşını devam ettirmesi için gayet başarılı olmuş

• quote:

size katılmıyorum çünkü video özellikleri yüksek olan her makine çok pahalı. Ayrıca sony a6000 in satışlarını baltalamamak için fiyatı yüksek tutmuş demişsiniz de sony böyle bir hassasiyette olsa a6300 in tanıtım videosunda a6000 ile karşılaştırma yapmaz idi, tanıtım videosunda a6000 i kusurlu göstermiş pazarlama stratejisi açısından böyle bir saçmalığa imza atmış ki . şu videodan bahsediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozbey08 -- 5 Şubat 2016; 17:31:39 >

• eediz kullanıcısına yanıt
    Samsung hiçbir zaman söylediğiniz gibi bir politika izlemedi. NX500 ile NX300 arasında az fiyat farkı var. 500 dolara NX500 alınabiliyor mesela. NX300 de 400-500 arasında. Ya da nx1000, nx2000, nx3000, nx300 arasında da fiyatlar çok benzer. Her birinin birbirine göre eksiği veya fazlası var ve fiyatlar da çok yakın. Müşterinin aklı karışsın genelde fiyat politikası böyle yapılır zaten. Aralarından belirgin şekilde ayrılan tek model 1500$ fiyatıyla NX1. Gerçi onu da 1300 civarına bulmak mümkün. Bizde bulunabilen fiyatları duyunca çıldırıyor yurtdışındakiler. 150 liraya alabildiğimiz Samsung lensleri 200 dolara alınca büyük avantaj yakalamış sayıyorlar kendilerini.

A6000 satışını devam ettirmek için yeni çıkan modelini feda etmesi bana pek mantıklı gelmedi. 1250 avrodan kaç kişi alır bu makineyi? 700-800 civarına düşüne kadar da 2 sene geçer ve o zaman daha ne makineler çıkacak. 4K iyice yaygınlaşacak, otofokus nokta sayıları her markada coşacak vb. Tamamen kusursuz bir makine olsaydı tamam ama sabitleyici ve dokunmatik ekran yok hala. Neye bu kadar fiyat istiyor onu anlamadım ben. Video özelliklerine bağlasak bile A6000in 2 katı fiyata satılmasını mantıklı yapmaz bence.

• quote:

Samsung hiçbir zaman söylediğiniz gibi bir politika izlemedi. NX500 ile NX300 arasında az fiyat farkı var. 500 dolara NX500 alınabiliyor mesela. NX300 de 400-500 arasında. Ya da nx1000, nx2000, nx3000, nx300 arasında da fiyatlar çok benzer. Her birinin birbirine göre eksiği veya fazlası var ve fiyatlar da çok yakın. Müşterinin aklı karışsın genelde fiyat politikası böyle yapılır zaten. Aralarından belirgin şekilde ayrılan tek model 1500$ fiyatıyla NX1. Gerçi onu da 1300 civarına bulmak mümkün. Bizde bulunabilen fiyatları duyunca çıldırıyor yurtdışındakiler. 150 liraya alabildiğimiz Samsung lensleri 200 dolara alınca büyük avantaj yakalamış sayıyorlar kendilerini.

A6000 satışını devam ettirmek için yeni çıkan modelini feda etmesi bana pek mantıklı gelmedi. 1250 avrodan kaç kişi alır bu makineyi? 700-800 civarına düşüne kadar da 2 sene geçer ve o zaman daha ne makineler çıkacak. 4K iyice yaygınlaşacak, otofokus nokta sayıları her markada coşacak vb. Tamamen kusursuz bir makine olsaydı tamam ama sabitleyici ve dokunmatik ekran yok hala. Neye bu kadar fiyat istiyor onu anlamadım ben. Video özelliklerine bağlasak bile A6000in 2 katı fiyata satılmasını mantıklı yapmaz bence.

fiyatin yuksek olmasina katiliyorum, bu makinanin ederi bence de 850 civari idi 1000 degil, ama aynali dslr lara resmen af hizinda ve spor fotografciliginda kafa tuttugunu soyleyen iddiali bi soylemden oturu. yani mevzuyu sadece 4k ya indirgemek yanlis olur. bir de weather sealing var tabi. o da fiyat arttirici etken

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    4000 tl'ye a6300 almak nasıl olur bilmem 16-50 kit lensi ile birlikte hem de. değişen birşey olmayacak sonuçta. zamanında a6000 de uçuk fiyattan satılmıştı. ben a6000 sahibi olsam kesinikle bunu almam.
  • VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Ben şöyle düşünüyorum otofokus noktası ne kadar yüksek olursa olsun a6000/6300, nikon d5200/5300 kadar iyi af yeteneğine sahip değil. Üstelik düşük ışık odaklaması da yine canikon gövdeler kadar iyi,olmayacak ve değil de. Ki bahsettiğim gövdeler çok büyük de değil . Mesele ilk odaklama ise aynaszlarda olympus çok çok iyi. en az giriş dslr kadar iyi. a6000 de öyle ama a6000 ışık azalınca odaklamada çok çok zorlanıyor. olympuslar öyle değil. ama iş odağı takip etmek ise dslr her zaman üstün. Yani demek istediğim a6300 1.si fiyatından kaybediyor, 2.cisi de a6000'nin üstüne fazla birşey koymamışlar ve titreşim önleme hala yok. ve düşük ışık odaklama problemini düzeltmedilerse hiç alınası bir makine değil.
  • eyozgurluk kullanıcısına yanıt
    zaten almıyoruz, gövdede 5 eksenli görüntü sabitleme olsaydı alıabilirdi, çünkü eski manuel lensler bile bu 5 yönlü sabitlemeden yararlanacaktı ve böyece pahalı görüntü sabitleme özelliği olan lenslerin her birine extradan para vermemiş olacaktık.
    şimdi olympus omd 5 te 5 yyönlü saitleme var,albuna Helios 44-6 58mm f/2 lensi tak görüntü sabitleme özelliğinden faydalanır.
    o yüzden diyorumya Sony a6300 de 5 yönlü sabitleme olmaması hayal kırıklığı yarattı.
  • Ozbey08 elinde patlamis a6000. Sen hala fiyat dusmesin diye kasiyorsun. Rahat ol. Kibar davranirsan belki bikac aya 750 ye alirim senden. (Ne adamlar var ya)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bloodfish83

Ozbey08 elinde patlamis a6000. Sen hala fiyat dusmesin diye kasiyorsun. Rahat ol. Kibar davranirsan belki bikac aya 750 ye alirim senden. (Ne adamlar var ya)

elimde nasıl patlamışmış onu bir izah etsene ne içiyorsunuz arkadaş siz. a6300 3000tl ye satılacak. ben a6000 i satmak için almadım canım kullanmak için aldım üstelik öyle yüksek bir fiyata da almamıştım 2.el el olarak almıştım. yani zarar ettiğim falan yok. ha satacak olsamda lensiyle beraber 1300tl den 1 kuruş aşağıya satmam. 750tl ye sen git marketten süt al iç
    buyur a6000 in ikinci el piyasasına bak, ondan sonra konuş.
    http://www.sahibinden.com/alisveris?condition=used&query_text=sony+a6000

• 1899 olmuş sitede bende bakınıyordum ama 1699 olsa hemen alacaktım hatta :D
  • Sony a6000 in fiyatı 2100tl olmuş.
    https://www.fotopazar.com/sony-alpha-a6000-16-50mm-aynasiz-dijital-fotograf-makinesi

Ya bana sırf muhalet olsun diye vakti zamanında bu fırsatı kaşırmayın bir daha bulamazsınız dediğim de bu kameranın ederi 1200tl falandır. bundan 5 kuruş daha yukarı fiyat verilmez diyenler vardı.
    ben ne demişim bu makinenin fiyatı 1500tl den aşağı kesinlikle düşmez,artabilir de demişim sonuç olarak ne kadar iyi bir öngörüde bulunduğumun en kanıtı.
    a6000 den sonra a6300 çıktı,a6500 çıktı ama bu makinin fiyatı düşmedi. değerini hiç kaybetmedi.
    1450tl tl almış olduğum sony a6000 makine mi şuan gene 2.el olarak 1400tl rahatlıkla satabilirim.

• ozbey08 kullanıcısına yanıt
    Zor satarsin. Sadece gövde için 2. El piyasa değeri 1000 liradır. 1100 dersen satılmaz 1000 dersen satılır , yeni 2. El a6000 aldım oradan biliyorum, 3 4 aydır piyasasını takip ettim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: çekomastik

Zor satarsin. Sadece gövde için 2. El piyasa değeri 1000 liradır. 1100 dersen satılmaz 1000 dersen satılır , yeni 2. El a6000 aldım oradan biliyorum, 3 4 aydır piyasasını takip ettim.

+1 . Ayrıca sıfır fiyatlar a6300 ve a6500 ' ün yüksek fiyatlarından ötürü bir miktar arttı . Kimse sıfırı 1500 lere kadar düşen makineye 2100 vermez bu saatten sonra . 2. elde de kitli 1250 gövde olarak 1000 satılabilmesi için gereken fiyat . 1400-1500 fiyatlı ilanlar aylardır bekliyor .
  • çekomastik kullanıcısına yanıt
    ne kadara aldınız? ben de a6000 gövde alma arefesindeyim. fd bayonet manuel lenslerle kullaacağım.
  • Film Bu Ya kullanıcısına yanıt
    Cevabı yazmıştım aslında , 1000 TL 😊
  • çekomastik kullanıcısına yanıt
    teşekkürler, vallahi dikkatten kaçmış malesef
  • Fiyat normal gibi geldi bana da
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.