Şimdi Ara

sony 55x8505C Mİ YOKSA samsung 55ju7000 mi (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
3
Favori
6.262
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: MarioGomez

JU7000TXTK - 8bit - 100hz
    X8505C -100hz - 10bit ve triliminous bence önemli bir fark.

Panel kalitesi olarak x8505c bir tık öndedir.
    bu sene samsung hep 8 bit kullanıyor, sony 10 bit

yaptığınız yorumdan olaya hakim olduğunuzu anlıyorum. ben samsung 55JU7000 ile LG 55UF8507 arasında kaldım.. LG nin panel hızları da 100 hz midir, tavsiye eder misiniz? saygılar
  • 2 aydır inceliyorum.görüntü kalitesini gordukten sonra kesinlikle sony 55x8505C diyorum.bende almayı düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhabalar

evet HDMI de 4k da 50p/60p olarak gözüküyor resmi sitesinde. acaba kendi üzrindeki receiverda mı 30p?

Sony BRAVIA® televizyonlarda bulunan en fazla dört HDMI bağlantı noktası sayesinde 4K 50/60p çözünürlük dahil olmak üzere tüm içeriğinizi kolayca oynatabilirsiniz. Ses Dönüş Kanalı (ARC) ve Tüketici Elektroniği Kontrolü (CEC) gibi gelişmiş HDMI özellikleri, büyük ev sineması sistemlerinin kolayca kullanılmasını sağlar.
  • Hdmi 2.0 desteği var sony 55x8505c de harici bluray film 4K/60fps oynatması lazım diye biliyorum yanlışsam düzeltin beni arkadaşlar digiturk kullanıyorum sanıyorum Haziran da 4K yayına gececek digiturk bireysel üyelere bu hizmeti sunacak Ocak ayında da ise kurumsal üyelerine ise maç yayını vermeye başlıyor.Demek istediğim harici uydu ve bluray player da 4k 50/60 fps desteğinin olması gerekir çünkü hdmi 2.0 desteğinin açılımı budur internetten film izleyen biri değilim bu konuda detaylı bilgi sahibi olan arkadaşlar paylaşsınlar lütfen bende 55x8505c almak istiyorum teşekkür ederim şimdiden

• bende samsung 7000 serisinden aldım. Bugun kurmaya geldiler ancak ekranda mavi noktalar çok belirgin olduğu için tv'yi alıp gittiler. TVsiz kaldık..
    Servisin yaptıgı çok saçma. çunku ürünü yenı alıyorsunuz sorunlu bır urun oldugu ortaya çıkıyor ama yine bakıma servise giriyor cevap beklıyorsunuz vs. Yenı aldıgın urun arızalı ise hemen değişim yapılması gerekmez mi anlamıyorum..
  • Merhaba,
    Geçen hafta internetten Sony 55X8505C aldım. Cihazdan genel olarak çok memnunum, interneti hızlı, renkler ve görüntüler çok güzel. 4K test yayınını da açıyor. Fakat TV'de ciddi bir ışık saçılması var. Acaba diğer 55X8505C modellerde de var mı, yoksa benimkine özel bir durum mu?
  • ikisinin arasında kalanlardan birisi de benim, büyük ihtimalle de yarın alacağım tv yi, aralarında 400 TL lik fark var tab Samsung ekstra tablet te veriyor, onu da sayarsak 750-800 TL ye denk geliyor.
  • Ju7500 aldım kafam rahat bence 7500 alın en iyisi
  • Ju7000 aldım

• Bu TV.yı 7000 değil de 7500 ile kıyaslamak daha doğru olur. Karanlıkta film izlemeyi sevenler Sony alsın, konsol ağırlıklı kullanmak isteyenler Samsung. Saygılar.

• quote:

Orijinalden alıntı: kanmet

Bu TV.yı 7000 değil de 7500 ile kıyaslamak daha doğru olur. Karanlıkta film izlemeyi sevenler Sony alsın, konsol ağırlıklı kullanmak isteyenler Samsung. Saygılar.

ju 7000 4230 tl idi 8505 4.000-Tl sizce hangisini almalıyım ?
  • iki tv arasından x8505 i tercih ettim memnunum. hatta tavsiye ederim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: benicio

iki tv arasından x8505 i tercih ettim memnunum. hatta tavsiye ederim :)

ışık sızması mevcutmu bulutlanma
  • 65x8505d aldım, şimdilik ışık hüzmesi problemi ile karşılaşmadım.
  • Açıkçası forumu takip ettiğim için o konuda endişelerim vardı ancak hiçbir sorun çıkmadı.clouding banding yahut homojenite ya da ışık sızması gibi problemlerle karşılaşmadım yaptığım testler neticesinde.8505c nin renk derinliği ve siyah seviyesi tatminkar düzeyde.android işletim sistemini de beğendim. Webos a göre daha kullanışlı geldi.dahili uydu kanal geçiş hızı yavaş. Oyun performansı da beklediğimin üzerinde. Umarım herhangi bir sorunla karşılaşmazsınız

• ju 7000 de yansıma daha az oluyormus sonyde biraz daha fazla birde ben parlak goruntulu ekranları seviyorum ama sony nin kaliteside bos degil çok kararsızm
  • Samsung clear panel kullanıyor, parlama az olmaz. 7000 in paneli 8 bit mi 10 bit mi, gerçek panel hızı nedir hatırlamıyorum. Sony JS serisinde kullanılan 10 bit Quantum dots 100 Hz VA panel kullanıyor.

Üstün olduğu konu input lag ama 50 ms. altı fark etmez,7000 siyahları karanlık odada tatmin etmez. Işık olan odada farkı anlamazsınız. Tv,leri yanyana koydurup aynı görüntüyü oynatın.

Vatan da satıcı burada tv leri yarıştırırlar ama sony ye bulaşmazlar demişti. Yalnız şu da bir gerçek, Samsung 2015 serileri de boş, kötü tv.ler değiller kesinlikle. Karar sizin Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanmet -- 19 Nisan 2016; 20:45:23 >
  • Çocuklugumuzdan kalma bir sony sevdamız var.Yine kararım sony oldu gözüm ilk başta xd850 serisinde kaldı ama onda da 3d yokmus.Dün ju7000 aldım teknosadan içime sinmedi açmadan iade ettim vardır bir hikmet bakalım gelsin deneyeceğim
  • http://www.rtings.com/tv/tools/compare

burdan karşılaştırma yapabilirsin rting en güvenilir sitedir bu konuda .
  • 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.