Şimdi Ara

SONY 55inç FHD mi 55inç LG,PHİLİPS,SAMSUNG 4K tv mi?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir (1 Mobil) - 1 Masaüstü1 Mobil
5 sn
22
Cevap
2
Favori
1.404
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 5 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 4
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 11
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 5 dakika
  • Son 1 Saatteki Mesajlar 2
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 3
  • Favoriye Eklediklerim 2
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • benkimim50 (11 mesaj) Red_devil33 (5 mesaj) drowen (4 mesaj) bianconera (2 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Mobil (6 mesaj) Mini (9 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Tüm Forumlar >> Ev Elektroniği ve Elektrikli Ev Aletleri >> Televizyonlar >> TV Tavsiyeleri >> SONY 55inç FHD mi 55inç LG,PHİLİPS,SAMSUNG 4K tv mi?
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    2987 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    hepinize iyi akşamlar televizyon almayı düşünüyorum bütçem 3200tl sony televizyonlar çok hoşuma gitti ama aynı fiyata rakipleri 4k özellikte hatta daha ucuza bu kafamı çok karıştırıyor siz ne tavsiye edersiniz başka cihaz olarak yada sizce bunlardan hangisini tercih etmeliyim.

Sony KDL-55W805C Full HD 3D Android LED TV 3189tl

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/sony-kdl-55w805c-full-hd-3d-android-led-tv-196177295?aff_id=21&ggap_s=Gelirortaklari&ggap_m=aff&ggap_n=21&ggap_c=&mpch=ads&ggap_s=Gelirortaklari&ggap_m=aff&scxid=14489-197538-2357-0

PHILIPS 55PUK4900 4K Ultra HD LED TV 2600tl (neden bu kadar ucuz)

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/philips-55puk4900-4k-ultra-hd-led-tv-195966462?aff_id=21&ggap_s=Gelirortaklari&ggap_m=aff&ggap_n=21&ggap_c=&mpch=ads&ggap_s=Gelirortaklari&ggap_m=aff&scxid=14489-197538-2357-0#product-information

PHILIPS LED TV 55" 55PUK6400 3100tl

http://www.bilisimport.com/urun/philips-led-tv-55-139cm-uhd-4xhdmi-usb-smart-dvb-s-wifi-android-55puk6400?utm_source=epey.com&utm_medium=fiyat&utm_content=ucretsiz_link&utm_campaign=genel

Samsung 55JU6470 55 inç 139 cm Quad-Core 4K UHD Tizen Smart Led Tv 3118tl

http://www.istanbulbilisim.com.tr/samsung-55ju6470-55-inc-139-cm-quad-core-4k-uhd-tizen-smart-led-fiyati,185184.html?utm_source=epey.com&utm_medium=fiyat&utm_content=ucretsiz_link&utm_campaign=genel

LG 55UF6807 55" 4K Ultra HD SMART WEBOS LED TV 3100tl

http://urun.gittigidiyor.com/ses-goruntu/lg-55uf6807-55-4k-ultra-hd-smart-webos-led-tv-195522810?aff_id=21&ggap_s=Gelirortaklari&ggap_m=aff&ggap_n=21&ggap_c=&mpch=ads&ggap_s=Gelirortaklari&ggap_m=aff&scxid=14489-197538-2357-0#product-information

yani işin özeti 4k mı tercih etmeliyim full hd mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 21 Kasım 2015; 19:47:11 >

|
    |

• Binbaşı
    1275 Mesaj
    4K tercih edecekseniz H.265/HEVC ve 4K/60p destekli HDMI ve dahili uydu alıcılı olanlarına bakmalısınız. Bu özelliklere sahip Samsung 55JU7000 iyi bir 4K TV ancak 4.000-TL civarında. En iyisi 4K için 2016 veya 2017'yi beklemek. Yukarıda bahsettiğim özellikler orta ve alt seviye TV'lerde standart olacaktır. Full HD için Sony'nin TV'leri görüntü kalitesi olarak oldukça iyi ancak smart özellikleri yönünden pek tavsiye edilmiyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    2987 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: drowen

4K tercih edecekseniz H.265/HEVC ve 4K/60p destekli HDMI ve dahili uydu alıcılı olanlarına bakmalısınız. Bu özelliklere sahip Samsung 55JU7000 iyi bir 4K TV ancak 4.000-TL civarında. En iyisi 4K için 2016 veya 2017'yi beklemek. Yukarıda bahsettiğim özellikler orta ve alt seviye TV'lerde standart olacaktır. Full HD için Sony'nin TV'leri görüntü kalitesi olarak oldukça iyi ancak smart özellikleri yönünden pek tavsiye edilmiyor.

Hocam sony olanda android tv varmış ona iyi diyorlar genelde sizce nasıl

Hocam bende o tam 4k için dikkat ettim ona zaten bütün linkini koyduğum 4k lar dediğiniz formatlara standartlara sahip.

Peki siz şuan ne yapmamı önerirsiniz tv konusunda sizin bir tavsiyeniz varmı tv olarak.

Ayrıca hocam linkteki samsung 3118tl attığım linkte ama.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 21 Kasım 2015; 22:00:20 >
    |
    |

• Binbaşı
    1275 Mesaj
    Ben de uzun zamandır TV arayışındayım. Forumdaki kullanıcı yorumlarına bakarsanız Sony ve Philips'in TV'leri android işletim sistemleri ve Smart özellikleri yönünden tavsiye edilmiyor. Ancak Smart özelliklerinden çok görüntü kalitesine önem veriyorsanız Sony TV'ler tavsiye ediliyor. Sony'nin yukarıda bahsettiğim özelliklerde 4K TV'leri ise 9 ile başlayan serilerinde mevcut ve oldukça pahalı. Ben 4K TV için 1-2 sene bekleme taraftarıyım.

• Yarbay
    2987 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Ben de uzun zamandır TV arayışındayım. Forumdaki kullanıcı yorumlarına bakarsanız Sony ve Philips'in TV'leri android işletim sistemleri ve Smart özellikleri yönünden tavsiye edilmiyor. Ancak Smart özelliklerinden çok görüntü kalitesine önem veriyorsanız Sony TV'ler tavsiye ediliyor. Sony'nin yukarıda bahsettiğim özelliklerde 4K TV'leri ise 9 ile başlayan serilerinde mevcut ve oldukça pahalı. Ben 4K TV için 1-2 sene bekleme taraftarıyım.

Hocam 9000serisine iyi diyorsunda o fiyatlar biraz iyimiş yani :D

Yani siz diyorsunuz ki tv alma bekle 4k yaygınlaşıp ucuzlasın öyle al doğru mu anladım.

• Binbaşı
    1275 Mesaj
    Aynen. Hem 4K yayın da yok, iyice yaygınlaşsın, teknolojisinin eksikleri giderilsin ondan sonra almak daha mantıklı.

• Yarbay
    2987 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Aynen. Hem 4K yayın da yok, iyice yaygınlaşsın, teknolojisinin eksikleri giderilsin ondan sonra almak daha mantıklı.

Peki şuan alacak olsan ne alırdınız.

|
    |
  • Binbaşı
    1275 Mesaj
    Ben Sony KDL-50W807C Full hd TV alırdım. 55" ve üzerisi için 4K'lara bakardım. 55JU7000 olabilir, indirime girmesini beklerdim.

• Yarbay
    2987 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Ben Sony KDL-50W807C Full hd TV alırdım. 55" ve üzerisi için 4K'lara bakardım. 55JU7000 olabilir, indirime girmesini beklerdim.

Hocam o modeli buldum 2750tl ye sizce fiyat nasıldır.birdd hocam 30metrakare oda için 55inç mi daha iyi olur 50 li mi?

Ve hocam belirttiğiniz samsungun satış sitesi bulamadım rica etsem atabilirmisiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi benkimim50 -- 22 Kasım 2015; 10:15:07 >
    |
    |
  • Yarbay
    11110 Mesaj
    aman ha philips ten uzakdur cakma 4k.
    samsung 55"4k tv kullaniyorum internette gezmek harika oluyor. 2 ay oldu alalitizen os 4 defa guncellendi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 22 Kasım 2015; 13:06:51 >
  • Yarbay
    11110 Mesaj
    bence hic dusunme samsung yada lg 4k tv al 1080p mi kaldi. artik 1080p standart oldu 2016 da 4k yayginlasir hele 4k filimler torrente dussun ozaman gor
    42 " desen olur 1080p tv sorun olmaz ama 55"te 4k muthis oluyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 22 Kasım 2015; 13:19:16 >
  • Yarbay
    2987 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: Red_Devil33

aman ha philips ten uzakdur cakma 4k.
    samsung 55"4k tv kullaniyorum internette gezmek harika oluyor. 2 ay oldu alalitizen os 4 defa guncellendi.

hocam philipsin sitesinde 4k 60p desteklediği yazıyor. ama içindeki uydu 4k açabilecek konumda değilmiş bildiğim kadarı ile.
    |
    |
  • Yarbay
    2987 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

bence hic dusunme samsung yada lg 4k tv al 1080p mi kaldi. artik 1080p standart oldu 2016 da 4k yayginlasir hele 4k filimler torrente dussun ozaman gor
    42 " desen olur 1080p tv sorun olmaz ama 55"te 4k muthis oluyor

işte kafamı karıştıran kısım o kimisi ne gerek var 4k yayın bile yok diyor,kimisi düzgün olsa bile türkiyedeki televizyon altyapısı,internet alt yapısı yetersiz diyor.kimisi de şimdi pahalı tv almayın ucuz bişey alıp pusuya yatın diyor ne yapacağımı tam çözemiyorum sony kaliteli ama fiyatlar yüksek 4k lı modellerde de.
    |
    |
  • Yarbay
    11110 Mesaj
    55" te full hd buyuk yanlış olur. Yinede sen bilirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    2987 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

hocam bazı kişilerde forumda 55inç 4k için yetersiz(küçük) diyor 4k için 65inç tavsiye ediyorlar.
  • Yarbay
    11110 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: benkimim50

quote:

hocam bazı kişilerde forumda 55inç 4k için yetersiz(küçük) diyor 4k için 65inç tavsiye ediyorlar.

Min 55" dedim tabikide yeterli finansın varsa 65" 4k için daha uygundur.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yarbay
    2987 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

quote:

quote:

Min 55" dedim tabikide yeterli finansın varsa 65" 4k için daha uygundur.

minium demedinizde neyse 4k alacağız herhalde bu gidişle çünkü tv yi uzun yıllar kullanmak istiyorum ama bu 4k nın da önünde uzun yıllar var standartlaşmasın da.
    |
    |

• Yarbay
    8758 Mesaj
    quote:

quote:

Yani siz diyorsunuz ki tv alma bekle 4k yaygınlaşıp ucuzlasın öyle al doğru mu anladım.

1 sene beklemek nedir yahu ev değil araba değil, Tv alıcaksınz bütçenizde iyiymiş güzel Tv ler mevcut.55 7500 ju alabilirsinz mesela gayet başarılı bir cihaz 4k da..

• Yarbay
    2987 Mesaj
    Konu Sahibine Özel
    quote:

Orijinalden alıntı: bianconera

quote:

quote:

1 sene beklemek nedir yahu ev değil araba değil, Tv alıcaksınz bütçenizde iyiymiş güzel Tv ler mevcut.55 7500 ju alabilirsinz mesela gayet başarılı bir cihaz 4k da..

hocam bütçem maksimum 3200tl bahsettiğiniz cihaz en ucuz 4600tl malesef onu alabilecek bütçem yok.başka ne önerirsiniz.

• Yarbay
    11110 Mesaj
    Ben a101 den samsung 55" 4k tv yi 2800 e aldım.http://mobile.donanimhaber.com/showTopic.asp?m=108785475&p=1#108785475 Çok müthiş bir tv degil ama yinede iyidir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Red_devil33 -- 22 Kasım 2015; 16:48:59 >
    |
    |
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Radyo Dinle
Pubg mobile uc
Masal Oku
Google Play Kodu, LOL RP, Oyun Satış Sitesi
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
1,016
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.