Şimdi Ara

SONY 55HX920 +++ SONY 46NX720 +++ SONY 46HX820 3D LED TV İNCELEMELERİ !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.833
Cevap
13
Favori
198.355
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Amerikadaki fiyata bak birde Tr Deki fiyata bak ucurum var serefsizim !!!
  • Arkadaşlar bu tv yi canlı canlı gören oldumu ? :D Pusuda bekliyorum bu tv için,şu an çok iyi fiyata verilen 46HX800 aklımı çelsede bekleme kararı aldım.İstanbulda daha erken koyarlar sanırım teşhire,gördüğünüzde ufak bi ön izleme yazısı yazarsanız sevinirim,merak ediyorum anlatılanlar kadar iyi mi ?Saygılar...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi leonskennedy -- 10 Haziran 2011; 20:07:21 >
  • acaba bu full ledmı bulutlanma fılan yokmu sony bu yenı modelde içinde hd recever varmı bıde 3d sı nı merak edıyorum samsung ve lg gore nasıl acaba ?

• telefonla aradılar beni canyon avm de teşhirdeymiş ürün görmek isteyen varsa gidip baksın.
  • bu urunu alan ınceleyen olursa bızımle ozellıklerını paylasırsa çok sevınırım

• HX9x Serisi;2010 da dünyanın en iyi TFT-LCD paneli idi!!

2011 de ise yine HX9x en iyi panel olarak devam ediyor

Panel Baclit full-array+LD yani FULL-LED+Local-dimming!!!
    Dünyada 4-5 panelde olan sistem

Ancak 2011 HX9x ların hepsi bu şekilde değil ve burada herifler bir kafa karıştırma yapıyorlar gibi geliyor bana!
    USA için HX929/925 FULL-LED+LD ama Avrupa 9x larda Intelligent "Peak LED" gibi yeni bir tanım kullanmışlar!!

Peak-LED diye bir şey yok,ama üreticiler yazınca oluyor tabiki "Peak-LED" ne yaw,neyin piki oluyor yada neye göre pik
    yapıyor!!!

Bunlar benim kafama takılan hileli işler gibi geldi bana!!

46/55 Modüller yine Samsung(SLCD)nin S_PVA sıdır 52/60/65 gibi ebatlar ise yine Sharp UV2a
    Modül işi yine karışık!
    ++
    Panel süper iyi ama tek kötü yanı var o da parası

FULL-LED+LD li panellerin maliyetleri oldukça yüksektir diğer tip Baclitlere göre dolayısıyla buda satış fiyatını
    ciddi tetikliyor!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi albani -- 10 Haziran 2011; 22:37:01 >

• Albani ustam şimdi biraz kafam karıştı,TR'de satılan modeller Full Led değil mi diyorsunuz ? Sony TR sitesinde hiçbir yerde Full-Led ibaresi geçmiyor,dediğiniz gibi Peak Lead yazıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonskennedy

Albani ustam şimdi biraz kafam karıştı,TR'de satılan modeller Full Led değil mi diyorsunuz ? Sony TR sitesinde hiçbir yerde Full-Led ibaresi geçmiyor,dediğiniz gibi Peak Lead yazıyor...

Ben USA vers.XBR929 un CES Fuarından tanıtımını izledim,eleman "full-array baclit with local-dimming" panel olarak tanıttı!!
    Avrupa 920/903/923 v.s gibi ülkelere göre ID kodları biraz değişen ama hep Intellegent Peak-LED filan geçiyor!!!

Bu geçen seneki HX9x larda böyle idi be bizim Sony X45x veya Tosh SV695 gibi FULL-LED+LD filan değil bu paneller!!!

Herifler yine çakallık yapıyor gibi geliyor bana ve rakamlarda özellikle bizde zaten absürt,kimse bu paraya bu panelleri almaz,
    sadece "enayi müşteri" alır ki böyle müşteriler dünyanın her yerinde biraz vardır

++
    ANCAK yinede 2011 Model HX9x lar geneli tibarıyla çok çok iyi panellerdir ve belliki Baclit sistemini "Intellegent" diyerek buna göre
    diğer normal EDGE-LED lere göre daha doğru ve olması gereken seviyede kullanıyorlar!! Siyahlar süper,panel zaten Samsung S_PVA
    Processor çok iyi v.s v.s bana göre tam alınır bir panel,ama ben o paraya hayatta almam!!

FULLLED+LD ye sahip iki panel dışında bu sistem hem kolay değil hemde maliyetli v.s Tosh SV LD işinde en iyisi! aynı şekilde X45x ama Phil 9x
    LGE 8/9 gibi serilerde bu sistem sorunlu!! Sharp ı da geçersem zaten başka bir panelde böyle yok!

Bir tek geriye CEVOEngine kalıyor Tosh tan ve bu panel FULLLED+LD işinde son durak ama fiyat yine absürt € 5.000(Avrupa için böyle ilan edildi 55" için)
    SV başlığında bazı bilgiler ve resimler veriyorum CEVOEngine için,bu panel 2 sene öncesinin CELL-TV nin kırpılmış halidir o panel Araba parasına idi
    satamadılar doğal olarak ve şimdi kırpıp CEVOEngine yaptılar buda satılmazsa yine kırpıp ToshEngine filan yapabilirler

Bende aslında CEVOEngine bekliyorum,bakalım ne olacak++

• Anladım üstat,o zaman hx9x leri tam anlamıyla performans netleşene ve fiyatlar düşene kadar beklemekte yarar var.Dediğiniz gibi Tosh cevo larıda görmek lazım,ama cep sağlamsa tabi :) Elimde Phil 9603 ve Pany pv70 var onlarla bir süre daha idare edebilirim.

Aslında şu sıralar çok iyi fiyata satılan Hx800 lerde aklımı çelmiyor değil ancak 3D benim için ikinci planda kalsada yinede ilk jenerasyondan bir 3D tv almak istemiyorum.

İşin aslı evdekiler artık kesmiyor ve Spva panelli siyah ları iyi bir tv almak istiyorum.Malum Pany Pv70 ve Ips panelli philips siyah konusunda iyi değil.Aslında 2,3 ay önce almıştım da;Hatırlarsınız belki Albani üstat 46 Sv almıştım Bursadan sizinle de mail leşmiştik,ancak panelde motion konusunda sıkıntı vardı,ilk etapta panel ile ilgili olduğunu düşünmüştüm ancak bimeks e ps3 götürüp orada başka bir 46 SV de denemiştim ancak onda da aynı şeyi gözlemlemiştim.Herkesin ve özellikle sizin çok övdüğünüz bir panelde bu sıkıntıyı yaşamam çok şaşırtmıştı da beni.Sorun tam olarak neydi derseniz:Yatay veya dikey kamera hareketlerinde akıcı bir görüntü olmaması artefact lar oluşmasıydı.

Bilirsiniz Phil de Natural Motion var ve kamera hareketlerinde çok büyük bir akıcılık sağlıyor,ha ondada artefact olmuyor mu oluyor tabi ancak akıcılık çok iyi.Benzer şekilde sony lerde Motionflow var,oda keyifli bir akıcılık sağlıyor filme.Benim tosh larda gördüğüm bunun eksikliğiydi.Ben de biraz şanssız bedevilik vardır bu elektronik aletlerde belkide denediğim teşhir ürününde de arıza vardı bilemiyorum.

Velhasıl görüntünün süper olmasına karşın bu olay yüzünden tv yi iade etmiştim.Şimdi de aldığım tv nin en az 46 Sv kadar iyi picture vermesini istiyorum.Ve açıkçası Sony Hi-end modeller de beni fena cezbediyor... Saygılar...

• Leon,senin SV olayını hatırladım ama bunu bir tek yaşamışsın,çünkü 2500 kadar kişi SV kullanıyor TR de ve sıfır hatalı gidiyoruz(dikkatini çekerim!!)

Bu panelde böyle bir sıkıntı kesinlikle yoktur,zaten olsa idi bana değil onlarca yüzlerce kişi gelirdi!
    Başlığıda bakarsan bir Allahın kulu yok! Motionhandling sorunu olan zaten panelin Game mode hızı 0-18ms ki bu piyasadaki
    en hızlı panel demektir!!standard mod hızı ise 43-48ms gibi ki buda en hızlı panel olduğunu gösterir(ZF355 den sonra tabiki!!)

ANCAK,benim bildiğim kadarıyla bazı Mağazalarda ve TNB elinde bazı panellerde Motion sorunu olan Processor lerde çıktı!!
    Ancak kullanıcı bazında bir tek sende çıktı!
    Bazı panellerde bu sebbeten TNB ye döndü diye biliyorum ama bunlar neredeyse sıfır hata demektir diğer markalar ile mukayese edince!
    Hele hele Phil veya diğer bazı Markalarda dahil!
    Neticede tüm paneller hatasız olmaz vede olamaz zaten,SV bile olsa,dolayısıyla bizde "oranlara" bakarız konuşurken ve 2000/2500 kişi ile
    ben bir şekilde zaten görüştüm v.s başlıktada sorun sıfır olduğuna göre durum ortada!

SV Serisi "FILM" işlemede çok iddia ediyorum dünyanın en iyi panelidir!!!bunuda orana bakarak çok rahat anlıyoruz
    FILM işleme çok farklıdır ve SV nin rakibi X45x ve Pany Z1 dir sadece!! diğer çok iyi panellerde var(ama sayıları azdır!)hiç birisi özellikle FILM işinde
    SV/Z1/X45x gibi değildir!!! bizimde işimiz FILM olduğuna göre buna uygun paneli bulmakta bizim işimiz oluyor doğal olarak

++

• Haklısınız Albani hocam ihtimal çok düşük de olsa gidip elimle koymuş gibi problemli panellere denk geldim sanırım :) Ne yapalım kısmet değilmiş bu tv bize,ancak her zaman her işte bir hayır vardır derim.Kuro,Z1,x4500,SV bu efsane panellerin hiçbiri nasip olmadı,bakalım bundan sonra böyle bir panel denk getirebilecekmiyim.Bakalım hx920 den umutluyuz şimdilik ama neler olacak,takibe devam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: leonskennedy

Haklısınız Albani hocam ihtimal çok düşük de olsa gidip elimle koymuş gibi problemli panellere denk geldim sanırım :) Ne yapalım kısmet değilmiş bu tv bize,ancak her zaman her işte bir hayır vardır derim.Kuro,Z1,x4500,SV bu efsane panellerin hiçbiri nasip olmadı,bakalım bundan sonra böyle bir panel denk getirebilecekmiyim.Bakalım hx920 den umutluyuz şimdilik ama neler olacak,takibe devam.

-Pany PDP 46Z1;bildiğim kadarıyla İzmir Egemende en son 2 adet kalmıştı(3,9 kağıt),bak Sitelerinden ve varsa bence alabilirsin;tam bir "FILM" panelidir,bir çok
    kişiye aldırdım!! ama sanırım vividçi filan değilsin değilmi??? yoksa unut böyle panelleri ve Samy/LGE filan al o zaman

-Kuro 5090 yine bildiğim kadarıyla 1 veya 2 kişide 2.el bulunuyor(birisi sanırım satmaktan vazgeçti;diğerini bilemiyorum!)buda sanırım 5 kağıda biter!

-X45x ise unut

++

• Bu herifler Hi-End panellerde indirim pek yapmazlar,en son 2 sene evvel X45x de yapmışlardı ve alanlar çok ciddi şanslı idi!

2010 Model HX9 bile şuanda ciddi pahalı!

2011 leri hiç düşünmüyorum bile ne zaman düşer diye!!

Sony-Eurasia bu işlerde çok kurnaz ve bazı panellerde fiyat düşüşleri yapsada zaten Hi-End leride çok az TR ye getirip
    onlarıda bir şekilde satabiliyor,ancak bu rakamlar aşırı yüksek,ne bu yaw Pio mu alıyoruz kardeşim

ülen Pio ben ne diyeyim sana,sen çekildin piyasadan çakallara fırsat doğdu

Bir umut Pio Sharp ile LCD işine dönüyor ama henüz net bir yol haritası v.s çıkmadı;ilk etapta USA için bunlar çıkacak
    sonrası yine meçhul!!

• istedıklerı kadar pahalı yapsınlar TURKIYEDE benım gorusum samsung ve lg satıs rekorları kırıyolar farkında degılmı bu sony bu fıyata çok zor ıslerı bence bide ben tam anlamadım full led degılmı yanı tr dekı sony

•  SONY 55HX920 +++ SONY 46NX720 +++ SONY 46HX820 3D LED TV İNCELEMELERİ !!!

SONY 55HX920 +++ SONY 46NX720 +++ SONY 46HX820 3D LED TV İNCELEMELERİ !!!

• Yusuf Miroğlu HAYIRLI olsun çok guzel duruyor bızımle urunun +larını - lerını paylasırsan çok sevınırız
  • daha almadım beyler.

bunları yabancı forumlardan bulup ekliyorum.
  • Ben yemedim zaten

XBR USA/Canada ID sidir!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: Say Goodbye

hocam hayırlı olsun

buarada modele bi göz attım. led özelliğinin 2sinde de aynı olması garibime gitti

Bunların hiç birisi full-array+Local-dimming baclit panel değildir!!!

EDGE-LED lerin farklı çalışma sistemidir!! "Intellegent" veya "Peak" tanımları ise "slogandır"

Akıllı-arka aydınlatma ile bu işler o kadar basit değil,çünkü daba full-led+LD ile bile bazı sorunları varken!!!

"Peak" tamamen palavra bir tanım,hesapta LED lerin ışık şiddetinin arttırılması ile ne akıllı nede pik seviyeler yapar

Bu sistemin günümüz tekniğinde en başarılı örneğin FULL-LED(Direct-LED)+Local-dimming yapabilmesi gerekiyor ve Cluster(Zone=bölge)
    fazla olması+LED sayısının fazla olması gerekiyor,şuanda 512Zone+3072 LED ile bu işte en iyisi Tosh CEVOEngine paneldir ama buda
    henüz ortalıkta yok,olsada fiyatı € 5000 kağıt!!
    +

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.