Şimdi Ara

sony 40w5500 + LG HT 904 + Digitürk + Wii Doğru Bağlantı Nedir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
990
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bağlantı da bir türlü çözemediğim çıkmaz sokak.

Komşuma yardımcı olmak için bayadır araştırdığım ses sistemi konusunda sizlerden yardım istiyorum.

Soru 1- Markalar arası uyumsuzluk olabilir mi?
    (Ki bende samsung lcd tv için sony ses sistemi almayı dusunurken sonucu gorunce canım sıkıldı, cozmem lazım)

Soru 2- Nerdeyse her türlü varyasyonu denememize rağmen, ses sistemi ile tv nin hoparlorunden aynı anda ses gelmesini engelleyemiyoruz.
    optik bağlantıda yaptık, hdmi da yaptık. bir tek scart denemedik fakat bu sisteme heralde abes olur scart la denemek....

Hangisinin hangi kablosunun digerinin neresine takmalıyız ki, tv açıkken ses sistemine yol verdiğimizde tv sesi kesip, sadece ses sisteminden gelsin..
    Aksi takdirde gayet konforsuz ve bir eko sesi ile senkronsuz bir dalga sesi alınıyor.. rahatsız edici...

Wii ' nin bağlantısı belki acil değil fakat, tv+digiturk+ses sistemi bunları dogru durust baglayabilecegim yegane yontem nedir?

(( kendime sistem aramaya hala devam edıyorum, acaba uyumsuzluktan dolayı sadece samsung a mı yonelmelıyım -bass lardaki yetersizlige ragmen- ))

------------------------------------------------------------
    İlave:
    tv lerin ARC veya passthrough denen bir ozelligi mi olmalı illa?
    alel acele fazlaca sayfa okudum, beynim bunaldı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi C_e_R_k_H_a_N_n -- 22 Eylül 2012; 10:22:30 >

• Beyler su baglantiyi dogru yonlendirecek tecrubede bir arkadasimiz yokmudur ? :(

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • arkadasım 40w5500 kullanıcısıyım sony 730 avr ile kullanıyorum. bu şekilde çözersin diyemesemde önerim; sony tv deki ayar menusu içindeki ayar başlığına bir bakman. burada hdmi ayarı var. hdmı bağlantı ve uyumlu cihaz yakaladığında diğer cihaza uyuyor televizyon. benim avr cihazdaki box ve tv / box ayarı ile sesi yanlızca avr cihazından bu modda alabiliyorum. tv sesi kapanıyor. kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.