Şimdi Ara

Sony 40S4000K İncelemem (Resimler Güncellendi)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
528
Cevap
2
Favori
43.210
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar panel geleli 4-5 gün oluyor bu süre içindeki izlenimlerimin bu tv yi alacak olanlara fikir açısından faydalı olacağını düşündüm. Sony nin orta segmentteki bu tv'si temmuz 2008 tarihinde raflardaki yerini aldı eski serilere nazaran teknolojisindeki Bravia Engine 2 daha gelişmiş bir görüntü performansı sunuyor ve buna ek olarak Advanced Contrast Enhancer adı verilen teknoloji yani gelişmiş kontrast arttırıcı ile daha iyi bir izlenim sunuyor.

Televizyonu kutusundan çıkarıp kurduğumda malzeme kalitesinin daha önce kullandığım samsung lcd tv ye göre daha iyi olduğunu gözlemledim. ayrıca dikkatimi çeken en büyük nokta ise seslerin daha iyi ve renklerin daha doğal olduğuydu.
    Doğru tercih yaptığımı anlamıştım Evet panel 40 inç olmasına rağmen sd yayınlarda çok kötü denecek bir bozulma görmedim fakat bazı tv kanalları elbette çok kötü yayın yapmaktalar yani yayın kaliteleri çok düşük olduğundan tv ye de bu şekilde yansıyor. ama problem tv de değil tabi.
    Full HD bir panel olduğundan çözünürlüğü 1920 ye 1080 piksel tabiki 480 piksele kadar tüm çözünürlükleri destekliyor.

Panelin arkasında 2 adet yan tarafında bir adet olmak üzere toplamda 3 adet HDMI girişi bulunuyor.
    Dikkat çekici özelliklerinden biri de Bravia SYNC denilen ve tüm uyumlu sony aygıtlarını tek bi kumandadan yönetimini sağlabileceğiniz olay.
    Yani bir Sony video kameranız var ve bu tv ye bağladınız yapmanız gereken kumanda dan Bravia Sync tuşuna basıp arkanıza yaslanmak.
    Bu sayede video kameranızın menülerini tv nizin kumandasından yünetebilirsiniz.aynı şey ev sinema sistemleriniz için de geçerli.

Ayrıca film tutkunları için tasarlanmış 24p gerçek sinema modu bulunuyor, bu mod sayesinde filmlerinizi saniyede 24 kare hızında izleyebilmenize imkan sağlıyor.

Tvnin tasarımı gayet sade ve bütünlük içinde çerçeve piano black denilen parlak bir malzemeden yapılmış ben tasarımı beğendim fakat kenarları oval yerine dikdörtgen formda olsa daha iyi olurmuş diye düşündüm ama tabi büyük bir eksik değil.

Hoparlörler panelin altnda konumlandırılmış ve panel boyunca alt kısım iki adet 10Watt hoparlörü barındırıyor. O kısımın tasarımı da gayet hoş olmuş.

Panelin arkasında ayrıca Pc için Vga girişi
    PCMCIA kart yuvası ( Yanda)
    komponent giriş
    kompozit video girişi
    RCA Ses Çıkışı
    RF Girişi
    2 adet scart girişi
    3.5 kulaklık girişi bulunuyor.

33000:1 kontrast oranı bulunan cihaz, kontrast açısından lcd tv lerde gayet iyi bir düzeye sahip.
    Parlaklık oranı ise 450 cd/m2 olarak verilmiş.
    Paneli Ps3 ve bilgisayarda denemedim ( şimdilik ps3 alma gibi bi isteğim yok )
    ama zaten üzerinden çıkan etiketlerde de dikkatimi çekti Blu-ray ready ve playstation 3 ready yazıyordu tahminim kendi teknolojisinde sony kendi ürününün yüzünü kara çıkarmaz.

Tvnin menüleri çok kullanışlı ve basit kullanma kılavuzunu okumayan biri bile 15 dk içinde tvnin menülerine alışır. menülerde bir çok işlevi basit bir şekilde yönetebiliyorsunuz kumandanın tuş dizimide hoşuma gitti ama biraz uzun olmuş sanki fakat çok şık yapmışlar gerçektende. Tv nin üzerindeki ses açma kapama menü ve kanal değiştirme gibi tuşlar panelin üst tarafında konumlandırılmış.

Teknik verilere izleme açısı olarak 178 derece belirtilmiş
    Tvnin resimlerdende anlaşılacağı üzere siyah üretimi çok başarılı eğer v serisi alacak arkadaşlar 50 candela parlaklık farkı optik ses çıkışı ve kasa sizin için önemli değilse bu tvyi tavsiye ederim.

Açıklamalar:
    - 6.2 megapiksel çözünürlükte üstün High Definition ayrıntılarla televizyon programlarını ve filmleri izleyin, oyunlar oynayın

- Olağanüstü net ve tanımlı görüntüleri BRAVIA ENGINE 2 görüntü geliştirme teknolojisi ve Advanced Contrast Enhancer (Gelişmiş Kontrast Artırıcı) ile yaşayın

- Üç HDMI™ girişi (iki arkada, bir yanda, tümü CEC'li) Blu-ray Disc™ ve PLAYSTATION®3 gibi High Definition kaynaklarına bağlanmayı daha da kolaylaştırır

- BRAVIA Sync sayesinde tüm ev sineması sistemi kurulumunuzu TV uzaktan kumandasındaki tek bir tıklama ile kontrol edin ve Handycam® video kameralar gibi uyumlu çevre aygıtlarının menülerine girin

- Film izlemekten hoşlanıyorsanız bu TV tam size göre - 24p Gerçek Sinema ile filmleri tam olarak yönetmenin kafasında tasarladığı gibi izleyin

- Tümleşik standart tanımlamalı dijital karasal tuner ile dijital TV izleyin (MPEG-2, analog yayınları da alır)

- Tümleşik dijital kablo tuneri ile kablolu TV yayınını izleyin (ülkeye göre değişir ve yalnızca desteklenen operatörlerle izlenebilir)

- Şık Piyano Siyahı kaplamalı BRAVIA S4000, çok yönlü dönme işlevine de sahiptir

- Virtual Dolby® Surround ve BBE® ViVA ses teknolojisi ile yalnızca iki ön hoparlörle dijital surround ses etkisini yaşayın

- İsteğe bağlı SU-WL500 braketi ile duvara monte edilebilir

- Güç tüketimi verileri: Bekleme modunda 0,19W, çalışırken 175W

Aşağıdaki linkte 40S4000K televizyonun sd yayındaki performasını video dosyası halinde indirip seyredebilirsiniz video boyutu 70mb indirirken rapid ile share arasındaki çizgiyi kaldırmanız gerekir.

http://rapid-share.com/files/147984797/S4000.rar.html

Panelin teknik özelliklerine buradan bakabilirsiniz :

http://www.sony.com.tr/product/t32-s-series/kdl-40s4000#pageType=TechnicalSpecs

Şu anda receiver olarak d-smart ve bağlantı olarak scart kablo kullanıyorum ama yakında daha kaliteli bir kablo alacağım altın uçlu olanlardan.

Not: Bazı resimler flaşlı çekildi ekrandaki parlama bu yüzden.

Şimdi de sd yayınlardaki görüntüleri :

Şimdi de siyah performansından bi kaç resim :

Bilgisayara bağlı çekilmiş resimleri

Tvnin yandan resimleri:

Arka ve yan girişler :

Üst kısım:

Ve uzaktan kumanda:

Unuttuklarım olabilir elbette fiyat performans açısından tercih edilebilecek bir model tavsiye ederim.
    Alacak arkadaşlara hayırlı alan arkadaşlara da geçmiş olsun *

*panel seçimi zor iş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanky -- 16 Kasım 2008; 21:16:39 >

• Çok başarılı bir tv ve çok başarılı bir inceleme tebrikler

Tv nin piano black olması bana göre çok güzel,SONY Tv lerin kaba görünüşüne(bana göre) estetik katmış,SAMSUNG M serisine benziyor çerçeve olarak............
  • saglam makina
  • Çaban için teşekkürler. Alım aşamasındaki arkadaşlar için yararlı olacağından eminim...
  • @ JOSEPH_STALin

İncelemeyi beğendiğine sevindim

@ HiGHWAYMOUSE

Ben teşekkür ederim yardımcı olabildiysek ne güzel.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanky -- 20 Eylül 2008; 21:20:34 >
  • Kaça aldın acab? Fiyat yazmamışsın da. Bu arada keşke şu özelliği de olsaydı veya şu özelliğinden memnun kalmadım dediğin şeyler var mı?
  • quote:

Orjinalden alıntı: mysterious_man

Kaça aldın acab? Fiyat yazmamışsın da. Bu arada keşke şu özelliği de olsaydı veya şu özelliğinden memnun kalmadım dediğin şeyler var mı?

teknosadan 12 taksitle 2499ytl ye aldım nakit fiyatı 2299ytl eksik olarak gördüğüm usb girişi olmaması eğer çok kullanacağınız bir özellik değilse kafaya takılacak bişey değil ama olsa iyi olurdu.

http://www.teknosa.com/Cultures/tr-TR/Products/urundetay.htm?CS_ProductID=110010948&CS_Category=_SBA_853_1662_824_3850&CS_Catalog=_SES_VE_GORUNTU&T_Category=_LCD_TV853

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi serkanky -- 27 Eylül 2008; 14:34:21 >

• cok guzel bi tv..ben de samsung m serisi vardi...buna cok benziyor...sirf piano black diye v serisi almistim.heralde aldigim zaman bu tv olsaydi tercihimi bundan yana kullanirdim..iyi gunlerde kullanman dilegiyle....bu arada sunu anladim ki...sony bu adi ustunde d-v-w-x ve de s serisi farketmez like no other.......
  • quote:

Orjinalden alıntı: cinaraktas

cok guzel bi tv..ben de samsung m serisi vardi...buna cok benziyor...sirf piano black diye v serisi almistim.heralde aldigim zaman bu tv olsaydi tercihimi bundan yana kullanirdim..iyi gunlerde kullanman dilegiyle....bu arada sunu anladim ki...sony bu adi ustunde d-v-w-x ve de s serisi farketmez like no other.......

teşekkürler dostum senin tv nde hayırlı olsun
  • güle güle kullan arkadaşım.bende bu tv den almayı düşünüyorum.gerçekten v serisiyle ikisini yanyana inceledim.fark yok denecek kadar az.fakat çok pahalıya almışsın.şuan ankara media markt ta bu tv 1850ytl/10 taksit satılıyor.kredi kartı limitim yeterli olsaydı dün alacaktım.alacak arkadaşlara duyurulur
  • quote:

Orjinalden alıntı: hamsiogli

güle güle kullan arkadaşım.bende bu tv den almayı düşünüyorum.gerçekten v serisiyle ikisini yanyana inceledim.fark yok denecek kadar az.fakat çok pahalıya almışsın.şuan ankara media markt ta bu tv 1850ytl/10 taksit satılıyor.kredi kartı limitim yeterli olsaydı dün alacaktım.alacak arkadaşlara duyurulur

sağol dostum alacaksan kesinlikle verdiğin paraya değecektir v serisiyle bende karşılaştırdım bikaç küçük fark dışında herşey aynı. zaten yeni bir model olduğundan bunu aldım özellikleri de çok iyi. sana şimdiden hayırlı olsun.
  • Bende aldım bu tv yi. Ancak SD de bu resimlerdeki kadar başarılı olamadım halen. SD resimlerin kaç metreden çekildiğini yazarsanız sevinirim. Yoksa kendimden şüphe etmeye başlayacağım.
  • quote:

Orjinalden alıntı: atobaba

Bende aldım bu tv yi. Ancak SD de bu resimlerdeki kadar başarılı olamadım halen. SD resimlerin kaç metreden çekildiğini yazarsanız sevinirim. Yoksa kendimden şüphe etmeye başlayacağım.

dostum resimler 1.5-2 metre yakından çekilmiştir. acaba sizdeki yayın kablo tv mi ?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serkanky

quote:

Orjinalden alıntı: atobaba

Bende aldım bu tv yi. Ancak SD de bu resimlerdeki kadar başarılı olamadım halen. SD resimlerin kaç metreden çekildiğini yazarsanız sevinirim. Yoksa kendimden şüphe etmeye başlayacağım.

dostum resimler 1.5-2 metre yakından çekilmiştir. acaba sizdeki yayın kablo tv mi ?

Hayır bendede uydu receiver var. Ancak şu an dandik scart kablosu ile bağlı Bu akşam yine dandik olduğuna inandığım ancak sırf ucu altın renginde boyalı diye 15 liraya aldığım kabloyla deneyeceğim.

@serkany
    Renk ayarlarınızıda yazarsanız belki faydası olu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi atobaba -- 21 Eylül 2008; 16:18:54 >
  • şu anda kullandığım ayarlar bunlar.

bunların haricinde

gürültü azaltma: orta
    mpeg gürültü azaltma: düşük

gelişmiş kontrast zenginleştirici: orta
    canlı renkler: orta

olarak ayarlı.
  • güzel bi inceleme olmuş. bende bu modelden almayı düşünüyorum, ama sd kalitesi beni düşündürüyor.
  • kardeşim serkan cumartesi verdigim sipariş aynı gün içinde geldi ve kullanmaya başladım daha sd yayaınlara bakamadım cünkü digiturkümde sorun var teknik servsi bekliyorum ama dvd performansı güzel blu-ray ve blurayripplere zaten bişe demiyorum olanüstü. şimdi benim sormak istedigim olay

1- şuanda kullandıgın ayarlar tv nin en iyi sd ayarlarımı _?
    2- ben ayarları resim modu -sinema- yanılmıyorsam
    gürültü azaltma: yüksek
    mpeg gürültü azaltma: yüksek

gelişmiş kontrast zenginleştirici: yüksek
    canlı renkler: yüksek
    bilinçsiz olarak ayarladım. herhangi bir sorun olurmu yada senin kullandıgın ayarlarımı seçim en iyi ayarlar ise?
    3- Pc bagladıgımda maxsimum çözünürlük 1366x768 yanılmıyorsam bu ama ben çözünürlüğü 1920 x 1080 yaptoıgımda lcd tv de desteklenmeyen çözünürlük diyor.bu konuda bilgin varmı ekran kartı sapphire 2600tx Bu kart inceleme

iyi çalışamalar tşk ederim.

Not: Ses mükemmel, çok begendim arkadaşlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Tui -- 22 Eylül 2008; 8:35:31 >

• bende babamların eve aldım bu tv den ama henuz kurulumunu yaptırmadık fiyat performans olarak bence süper bir ürün ps3 bağlayıp incelemeyide ben yaparım eline sağlık dostum çok güzel bir inceleme olmuş.

birşey sorucam ben ps3 ü tv ye bağlamak için 1.3 olan hdmi lardanmı alıcam
  • quote:

Orjinalden alıntı: okko

bende babamların eve aldım bu tv den ama henuz kurulumunu yaptırmadık fiyat performans olarak bence süper bir ürün ps3 bağlayıp incelemeyide ben yaparım eline sağlık dostum çok güzel bir inceleme olmuş.

birşey sorucam ben ps3 ü tv ye bağlamak için 1.3 olan hdmi lardanmı alıcam

nerden ve ne kadara aldın acaba?
  • http://www.gedikgross.com/Product.aspx?_pid=2241779&_catid=1798

bahsettiğiniz ürün bumu arkadaşlar?
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.