Şimdi Ara

Sony 2020’nin ilk çeyreğinde yarım milyondan az telefon sattı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
360
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Sony tarafından yayınlanan ekonomik verilere göre firma, 2020 yılının ilk çeyreğinde 35,45 milyar yen kâr elde etti. Geçen yılın aynı çeyreğinde firmanın ettiği kâr 82,73 milyar dolar seviyesindeydi. Sony, açıklamasında bu düşüşü koronavirüsün vurduğu gezegende tüketici elektroniklerinin satışlarındaki azalmaya bağladı. Firma, bazı tesislerindeki üretimi de virüs nedeniyle askıya almıştı.

İçinde olduğumuz yılın sonunda Sony, toplam kâr seviyesinin en az yüzde 30 gerileyeceğini tahmin ediyor. Firmanın oyun departmanı her ne kadar iyi iş yapsa da kamera sensör departmanı üst seviye telefonlara olan talebin düşüşüyle büyük bir darbe alacak.

Ayrıca Bkz.Apple Store uygulamasına karanlık mod geldi

Bu çeyrekte Sony’nin toplam 400 bin adet Xperia modeli satabildiği verisi paylaşıldı ve bu değer, geçen yılın aynı periyoduna kıyasla yüzde 63,7 bir düşüşe işaret ediyor. Sony’nin hedefi ise 700 bin seviyesindeydi.

• umarım diğer telefon üreticilerine ders olması için tamamen batar. çünkü batmak için ellerinden gelen her şeyi ısrarla yapıyorlar. özellikle telefonlarında da kullandıkları kamera ve ses çipi ve yazılım seçimlerindeki muazzam stratejileri ödülü hak ediyor.

• telefonlar hiçbir ülkede yok ki. ve telefon çeşidi yok.

• Yine de iyi satmis

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bloody02 -- 14 Mayıs 2020; 13:54:3 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adamlar koronaya rağmen 700 düşünüp 400 sattilarsa bu şartlarda iyi. Almanya'da Xperia 5 bulamadım . Var ama üretim yok diye adamlar 800 Euro'ya satiyor

Normal bu satışlar .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mipa90 -- 14 Mayıs 2020; 14:59:30 >
  • Ya telefon kısmı kapatılsın yada bu bölüme ağırlık verilsin. Bu şekilde bir arpa boyu yol alamıyor sony

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aslında telefon piyasasının ne kadar saçma bir hal aldığını görüyoruz bu şekilde. Müşteriler Sony marka telefon bulunmuyor diyor (bu haklı bir durum, kendi yanlış stratejilerinin bir sonucu) bunun yanında ise farklı modeller yok diyor, bu tamamen piyasanın ne hale geldiğini anlatıyor. Artık her markanın neredeyse her ay iki yeni telefon tanıttığı bir dönemdeyiz. Bu sebeple sony'nin az model olması garipseniyor ve kötü bir markaymış izlenimi yaratıyor bilmeyen müşteri kesimi için. Zamanında senede bir telefon tanıtan Apple bile senede dört farklı telefon tanıtır hale geldi. Piyasa saçma sapan bir hal aldı. Tüketim çılgınlığının bir sonucu, bana göre çok üzücü bir durum.

• MPT-76 kullanıcısına yanıt
    model farklılığı iyidir. herkes amiral gemisi alamıyor biliyorsunuz ki. hindistanda, çinde, endonezyada yada gelişmiş avrupa ülkelerinin hepsinde, durumu yetersiz olan insanlar var. markalar sadece amiral gemisi telefon satarsa alamayanlar olacak. o yüzden samsung a10 a50 en çok satılan telefonlar listesinde. ve tabi applein ucuz telefonları xr, iphone 11 gibi listenin en başında
  • Sony ve HTC potansiyellerini harcadılar. Piyasa Çinlilere kaldı.
  • Hocam haklısın model farklılığı iyidir ama bunu her marka yapmaz. Dediğim gibi zamanında Apple sadece bir model çıkardığı halde en çok satan telefondu. Bunun yanında Samsung'da S serisi ve Note serisinde birer model çıkarırdı ve yine en çok satan modeller olurdu. O zamanlarda bile Çin ve Hindistan markaları ucuza farklı modelleri amiral gemisi katili sıfatını hakkıyla veren rekabetçi fiyat ve donanımla çıkarırdı. Durumu olmayanlar onları alırdı. Birkaç sene öncesine kadar döneminin son model Snapdragon işlemcili (sd820-835-845) telefonları yarı fiyata çıkardı. Şu anda piyasada ucuza sd865 içeren telefon yok denebilir. Çin ve Hindistan markaları dahil olmak üzere. Şöyle bir örnek vereyim poco f1 sd845 işlemciyle çıkmıştı, zamanının son model işlemcisi idi ve yanlış hatırlamıyorsam 300$ fiyatla çıkmıştı. Poco f2 ise sd865 içeriyor ve 500$ fiyatla satışa çıktı.

Uzun lafın kısası marka model çoğalmasına rağmen uygun fiyata son seviye işlemcili telefona ulaşamaz hale geldik. (Dolar kurundan bahsetmiyorum, telefon fiyatlarının genel olarak yükselmesi)

İş açgözlülüğe döndü firmalarda artık. Samsung s20 serisinde üç farklı model çıkardı ve satış rakamlarına bakarsan en çok satan modeli s20 ultra çünkü aralarındaki fiyat farkını düşünerek s20 alacağına 2 fazla veririm s20+ alırım sonrasında s20+ alacağıma s20 ultra alırım düşüncesiyle hareket ediyor müşteriler.

Çok uzattım gibi oldu. Biraz içimi dökmüş oldum. Okuyan herkese teşekkür ederim.

• Esas soru, 3 ayda 400.000 Xperia telefonu kim satın almış?
  • çok ülede yok, telefon çeşidi de az
  • Kendini batırmaya çalışan bi şirket için gayet iyi sonuçlar bence
  • Bir çok modelini kullanmış biri olarak, ülkemizde satılsa başka markaya bakmam bile ama adamlar koskoca mobil tarafı el birliğiyle batırdılar. Büyük başarı tebrik etmek lazım.
  • w700, w810, w890, t700, k790i, Arc S, Ion, Go, z2, z3c kullanmış biri olarak hep sevmiştim. Ama kendini bitirdi Sony.

Kullanıcıları bilir, k790i 3.2 mp kamera ve gerçek xenon flaş ile dehşet fotoğraflar çekerdi. Şu anda bile bir çok tepe modelle yarışır gece çekimleri.

Z ile su geçirmezlik getirdi, herkes tek hoperlör sunarken HTC ile birlikte çift hoperlör verdi, z2 ile bataryası en iyi tepe modeldi.

Ama inatla kendini bitirmeyi seçti. Piyasadaki neredeyse tüm tepe modellere sensör sağladı kendi telefonları bir türlü iyi çekimler yapamadı. Millet OIS koydu cayır cayır video çekti, inatla EIS dayattı.

Herkes her alanda en iyi olacak diye bir şey yok. Sony mobile ekibi sıvamıştır son yıllarda. Bu saatten sonra da 1200 1300 avro çıkış fiyatlarıyla cihaz satacağını hayal etmeye devam etmesi sadece zararı artırır.

• türkiye pazarından çıkarsa az satar tabiki geri döneceği zamanı bekliyorum xperia mı kibar kibar kullanıyorum kapaklı ekran kılıflı şekilde.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gcb1903

w700, w810, w890, t700, k790i, Arc S, Ion, Go, z2, z3c kullanmış biri olarak hep sevmiştim. Ama kendini bitirdi Sony.

Kullanıcıları bilir, k790i 3.2 mp kamera ve gerçek xenon flaş ile dehşet fotoğraflar çekerdi. Şu anda bile bir çok tepe modelle yarışır gece çekimleri.

Z ile su geçirmezlik getirdi, herkes tek hoperlör sunarken HTC ile birlikte çift hoperlör verdi, z2 ile bataryası en iyi tepe modeldi.

Ama inatla kendini bitirmeyi seçti. Piyasadaki neredeyse tüm tepe modellere sensör sağladı kendi telefonları bir türlü iyi çekimler yapamadı. Millet OIS koydu cayır cayır video çekti, inatla EIS dayattı.

Herkes her alanda en iyi olacak diye bir şey yok. Sony mobile ekibi sıvamıştır son yıllarda. Bu saatten sonra da 1200 1300 avro çıkış fiyatlarıyla cihaz satacağını hayal etmeye devam etmesi sadece zararı artırır.
    Sony bence Z2 modeline kadar çok çok iyiydi ondan sonra bozmaya başladı, W ve K serisi özellikle çok sevdiğim modellerdi

• Sonynin yeni telefonları ülkemize neden gelmiyor

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.