Şimdi Ara

sonunda tam kapanma geldi

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
289
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 2 yıl
  • Cevaplayan Üyeler 7
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 1
  • Ortalama Mesaj Aralığı 1 saat 12 dakika
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Tuğkan-0153 (6 mesaj) _turbo_ (4 mesaj) kuasudba (1 mesaj) TTnetlover (1 mesaj) Radikal ve Sert (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8 mesaj) Mobil (1 mesaj) Mini (6 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

|
    |
  • 18 günlük tam kapanma yetmez. 4 yıl olmalıydı en az

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hiç bir işe yaramayacak.

Virüs zaten havaların ısınmasıyla etkisini yitiriyor, 17 mayısta zaten etkisi azalmış olacak. Yine zamansız ve gereksiz bir hareket. Tabi akıllıca, millet koyun olduğu için kapanma stratejik bir şekilde işi çözdü sanacaklar.

Strateji aslında işi çözdü gibi göstermek.

• Evdekalınturkiye E kullanıcısına yanıt
    4 yıl olmalıydı derken gerçekten mi yoksa ironi mi?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 17 Mayis tarihi cok ilginc Avrupadada daha once 17 Mayista acilma karari alindi. Senkron bir sekilde alinan kararlar bunlar. 17 Mayistan sonra Yesil Oasaport uygulamasiyla asi olanlara serbestlik taninacagini olmayanlara kisitli bir hayat uygulamasi baslatilacak buyuk ihtimal.
  • _turbo_ kullanıcısına yanıt
    Tahminimce aşı olanlara da tam serbestlik sağlanmayacak. Aşı olmak bir kişinin eski normal, serbest yaşantısına dönmesini sağlamayacak.

• Bundan sonra hicbirsey eskisi gibi olmayacak zaten. Kalabalik ortamlara girenlerden Yesil Pasaport denilen bagisiklik kimligi istenecek. Asi olmayanlar bu ortamlara giremeyecekler. Olanlar odullendirilip olmayanlar cezalandirilacak. Bunlar Politik uygulamalar ve ne yazikki herzaman oldugu gibi Politik kararlar hicbirzaman ison ozune yarar saglamadigi gibi isi ozunden koparir. Tipki potitif kadin ayrimciliginda oldugu gibi. Insanlar kadin erkek, asili asisiz, siyah beyaz diye ayirmis politik kutuplastirmalar hicbirzaman insanliga bir yarar saglamaz.

Suan isyerinde asi olmamis azinlik bir grubuz ve asi olun baskisini hissettirmeye basladilar. Isimde olan stratejik konumum ve bazi Projelerin bana bagli olmasindan dolayi uzerimde pek bir baski olusturamazlar ancak ilerde yapilacak asi olmayanlara kuresel kisitlamalardan payimi alacagim kesin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 27 Nisan 2021; 1:20:52 >
    Sağlık kuruluşu olduğu için her çalışanın aşı olmasını istemeleri normal. Benim işyerimde (yazılım firması) henüz öyle bir sorun fakat bazen ciddi ciddi "aşı olacağım" tarzında konuşanlar oluyor tedirginlik duyuyorum.Henüz kimse aşı olmadı. Özelde çalışan veya işyeri olan arkadaşlarım arasında da aşı olan henüz duymadım. Kamuda çalışan memur bir iki arkadaşla covid yaygarası koptuktan sonra hiç görüşemedim telefonda da rahat konuşamayacağım için aramadım, onlar ne yaptı bilmiyorum. Şu ana dek sadece 3 yakın akrabam, 3'ü de 66 ve 75 yaş arasında onlar aşı oldu ve tabi ki büyük hayal kırıklığı oldu. Birisi (66 yaş olan) 2. dozdan sonra büyük enerji düşüklüğü yaşamış ve bütün gün yatmış. Bunu diger akrabamdan öğrendim, bana direkt söylemedi. Aşı yan etkisi cunku, söylese "senin söylediğin şey biraz cıktı" durumu olacaktı. Bu kişiler aşı oldu okey, sonuçta dışarda dolaşmaları 14.00 'ten sonra yine yasak neden cunku 65 yaş üstü, aşı olsa bile yasak uygulanıyor.

• Hocam siz konudan ban mı yediniz ? Fikirlerinize katılmazdım ama düşünce özgürlüğü sonuçta. İnsanlara hakaret de etmiyordunuz.

• tuzunuz kuru galiba biz ne yapacağız iş güç yok para yok?

para vermeden kapanma hainliktir. turist gelsin diye kendi vatandaşına kazık atmaktır.

bunu destekleyen de ya memurdur ya baba parası yiyendir ya da zengindir.

• Saglik kurulusunda calissamda yaptigim is bilisimcilik, yani dogrudan saglik isi degil. Suan tum saglik personelleri asilanmak zorunda simdi ise market calisanlarina ayni zorunluluk geldi. Yani biz yine iyiyiz. Biontech asilarindada cesitli sorunlar cikti aslinda ama ne hikmetse AstraZeneca gibi dillendirilmiyor medyada. Bunlar ilk hasarlar bunun daha uzun sure sonra cikacak hasarlari olacak ve kimse bunlarin neler oldugunu kestiremiyor. Buna asiyi uretenlerde dahil. Toplumca insanlar deneme yanilma tahtasi oldular. Asi olanlara ozgurluk hissi vermenin on calismalari yapiliyor ilerde bunu daha yakindan hissedecek herkes, suan ellerinde yeterince asi olmadigi icin ve sistem altyapisi henuz oturmadigi icin uygulamasa konmadi henuz.
  • Kerem5466 K kullanıcısına yanıt
    Konudan ban yemek derken, hangi konudan?

Ban yemedim ancak birçok nizami legal yorumum silindi. Sadece ben deil bircok farklı kişi daha bu sekilde yorumunun silindiğini söyledi.

Benim gönderiler aslında fikirden cok orjinal kaynağından, belgesi ile fikir iletmek. Örneğin 19.yy. biyoloji deney ve çalışmalarını iletmek. Veya, Romanya, Almanya ve Slovakya başta olmak üzere çeşitli ülkelerde insanların Covid test pamuklarını Bluetooth mikroskopla 1000x büyüterek yaptığı çekimleri iletmek. Ancak Covid olayı ilk patladığında (türkiyede başlangıç tarihi 12.Mart.2020 diyelim) sağlıgın bahane edilerek insanlara baskı uygulanacağını , sıkıyönetim ilan edileceğini tahmin etmiştim yani onlar fikirdi ve hepsi cıktı. O tahminleri Çin'de dezenfekte ekibi görüntüsü altında gğvenlik güçleri yolda sokakta evde rasgele kişileri yüzüne maske ellerine kelepçe geçirerek hapishane mahkumları taşımakta kullanılan arkası tecrit edilmiş özel kamyonete bindirme görüntülerinden yola çıkarak yapmıştım. Veya dünya tek dünya hükümeti tarafından yönetiliyor, covid adı altında anlamsız yeni uygulamalar tüm ülkelerde birer birer devreye aınacak dediğimde sadece yığınsal medyayı (cnn, trt, face, tviter, sosyal medya vs) veya kitlesel bilimi (johns hopkins üni, bilim kurulları, vs) takip coğu kişi "biz virüsten öleceğiz canımızın derdine düştük sen saçma sapan şeylerden bahsediyorsun sen cahilsin, gram beyin yok sende vs" şeklinde tepki gösteriyordu. Ne var ki zaman, tahminlerin isabetli olduğunu gösterdi.

quote:

Biontech asilarindada cesitli sorunlar cikti aslinda ama ne hikmetse AstraZeneca gibi dillendirilmiyor medyada.

"tüm aşılar aynı sadece ambalajları farklı" iddiasını doğrular nitelikte.

AZ aşı ambalajında Ingredients kısmında ChAdOx1-S rDNA geçiyor. Hiç araştırmadan dahi bu şeyin DNA üzerine oynadığı DNA ile ilgili bişeyler yaptığı zaten anlaşılabilir. rDNA recombinant DNA kısaltması, recombinant (sadece İngilizce den giderek) yeniden birleştirici demek. "yeniden birleştirici DNA" daha fazla söze gerek yok.

Bugün market çalışanları yarın başka başka gerekçelerle herkes :)

• AZ de digerleri gibi Genetik asidir. Avrupada uygulanan asilarin hepsi genetik asidir. Biontech asisinda inmenin yani sira Miyokardit gibi baska bir yan etkide var.

aşıların içerdiği maddelerin potansiyel tehlikeleri üzerine araştırma yapmıştım o konuda 2017-2018'den kalma birçok gönderilerim var. O dönemde bana neler söylenmedi ki: cahil, geri zekalı, bilim düşmanı vs :) Bana onları söyleyenlerin bir kısmı sanırım artık biraz uyanmıştır tabi ki aşı vurdurup beyinleri hasar almadıysa

- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.