Şimdi Ara

Sonunda Sis Farı da haber oldu. Ceza 108 lira (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
53
Cevap
0
Favori
3.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Father Torque

Hele şükür, trafikte arada güzel şeyler de oluyor artık. Aracımda dönüşlerde aydınlatma yardımcısı var, kısaca ne tarafa dönüyorsan o taraftaki sis farını da yakıyor direksiyonu ortalayana kadar, onu bile kapattım. Millet ne anlıyor şu sis farları açık gezmekten bilmiyorum.
    +

Ben de dönüşe duyarlı sis farlarını kapattım, birinin gözünü alır mı diye. Çok mu hassasız ne?
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

Ön sislere neden yazılmasın ki?

Onları da sis yokken açmak yasak değil mi?

Yoksa arabamı daha güzel gösteriyor diye mi düşünüyorsunuz!
    Cok karanlik çukur olan yollarda mdcbur yakiyorum yeri aydınlatsın diye, yoksa %90 kapalı bende. Ön sisin işlevi yeri aydinlatmaktir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: _conscript_

Cok karanlik çukur olan yollarda mdcbur yakiyorum yeri aydınlatsın diye, yoksa %90 kapalı bende. Ön sisin işlevi yeri aydinlatmaktir

Alıntıları Göster
    Sis farının işlevi sis olunca fark edilmek değil miydi?

Ben karanlık yollarda uzunları açıyorum, karşıdan gelen olunca kapatıyorum. Yakın mesafeyi zaten kısalar gösteriyor. Karşıdan gelen olunca da onun farları ileriyi göstermiş oluyor.

Aç kapa yapmaya üşenmezseniz uzunlar daha faydalı olabilir. 15 senedir araba kullanıyorum hiç sis farı açmadım. Sisli havada kullanmadım hiç. Akdeniz bölgesinde çok sis olmuyor ovalarda.

• quote:

Sis farının işlevi sis olunca fark edilmek değil miydi?

Ben karanlık yollarda uzunları açıyorum, karşıdan gelen olunca kapatıyorum. Yakın mesafeyi zaten kısalar gösteriyor. Karşıdan gelen olunca da onun farları ileriyi göstermiş oluyor.

Aç kapa yapmaya üşenmezseniz uzunlar daha faydalı olabilir. 15 senedir araba kullanıyorum hiç sis farı açmadım. Sisli havada kullanmadım hiç. Akdeniz bölgesinde çok sis olmuyor ovalarda.

Alıntıları Göster
    On sis farinin farkedilmek gibi bir amaci yok. Amaci sis coktugunde kisa mesafeyi aydınlatmak

• quote:

Orijinalden alıntı: arda29

Sis olmayan havada sis farı açan net gerizekalıdır güzel filan göründüğü de yok en gıcık olduğum tiplerden şu trafikte.Buraları okuyupta güzel görünüyor diye düşünüp sis açıp yola çıkanlar varsa size tek sözüm var. Beyinsizsiniz.
    İmzamı atarım.

• _conscript_ kullanıcısına yanıt
    İyi, öğrenmiş oldum.

Ama sisli havada önünü aydınlatmaya yarıyor sonuçta sis farı adı üstünde.

• quote:

Sis farı açmak zevkli bir şey mi oluyor?

O nasıl bir zevk.
    zevk derken genelleme yaptım, sis açmak zevk değil magandalık.
  • quote:

Sis olmayan havada sis farı açan net gerizekalıdır güzel filan göründüğü de yok en gıcık olduğum tiplerden şu trafikte.Buraları okuyupta güzel görünüyor diye düşünüp sis açıp yola çıkanlar varsa size tek sözüm var. Beyinsizsiniz.
    Sen varya adamsın adam, aklımı okudun.Keşke herkes senin gibi olsa !

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu sis ışıkları direk kör ediyor beni, araba kullanırken veya yolda yürürken fark etmiyor.
  • TheCaliph_ kullanıcısına yanıt
    Babaya bak sis farı açıp geziyor hey yavrum hey

Orjinal sis olduğu sürece sorun yok bende ama xenon ampul takanlara ayarım... Geçen akşam biri sis açmış sandım ki uzun selektör çaktım oda bana çaktı baktım ki adam sisleri direk uzuna cevirmis

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

ağzına sağlık

• Geçen 3-4 gün önce arkadaşı durdurmuşlar sis farı yüzünden beni çağırdı gittim çocuk da alkol var filan polis diyor ulan sisleri açmasan seni durdurmayacaktım yazıyorlar artık affetmek yok
  • Şuan izindeyim işe başlıyım sabırsızlanıyorum ceza yazmak için 😅

• Orjinal sis farları göz möz almıyo gözümü alıyo diyen varsa göz doktoruna gitsin sorun vardır.

Gündüz ledleride belki çoğu insanın gözünü alıyo onlarıda yasaklarlar yakında. Para lazım tabi kasada para bitti

• Oleey büyük bir icat yaptık Türk milletine armağan olsun.

• Sisleri sadece park yaparken kullanıyorum. Kısalar duvardan yansıyıp göz alıyor.
  • Bu konuya sis yokken sis farı açanlarla ilgili yaptığım yorum yüzünden ceza puanı yedim ve yorumum da silindi...

Varın gerçek hayatta nasıl sövdüğümü siz tahayyül edin... Hele arka sis yakanlara...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CihangirCanavarı -- 28 Ekim 2018; 11:29:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: crow in cornfield

şu lanet olası led-xenon lara da yazsınlar. nerde bir babası belirsiz adam var gözlerimizi kör ediyor.
    Sorun Xenon'larda değil dostum. Sorun farı takıp ayarını yapmayı bilmeyen usta ya da sürücüde.

Yoksa far ayarı düzgün yapıldıktan sonra hiç bir Xenon rahatsızlık vermez. Aksine görüşü de arttırır.

Biz 2008 senesinden beri ithal ediyoruz dileyene ustamız da takıyor, kısacası işi bilene iyi.
  • Hava atmak için Tofaş’çılar açıyor genelde Sisleri. 😀

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bu sislere neden taktiniz bukadar anlamiyorum orjinal olanlar nasil goz aliyor gozleriniz isiga hassas olmasin ?

Orjinal bi xenon olmayan araclarda benim gozumu aliyor isigi yol disinda dagittiklari icin.

Ozaman bende size disari cikmayin ve ceza yiyin diyebilirim.

Adam orjinal diye en tepeye ayarliyor fari goz moz kalmiyor sonra....

Edit; arka sisi acanlar trafikten men edilmeli

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi x_1 -- 28 Ekim 2018; 17:12:22 >
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.