Şimdi Ara

Sonunda aldık :)) CIVIC ELEGANCE OTOMATİK

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
208
Cevap
0
Favori
10.738
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

yılbaşında kadar bir araç...limitimiz 28.000 TL...Bu paraya alınabilecek en tatminkar aracı almak istiyoruz...her
    arkadaşlar,

her yorumun bizim için önemi var...aracı babam için alacağız, Allah uzun ömür versin henüz 55 yaşında bir delikanlı :) annemle ikisi de emekli...Bize sorunsuz, ekonomik (yakıt, yedek parça, kasko vs), gerektiğinde rampa çıkma performansı iyi, iç hacmi ve bagaj hacmi yeterli bir araç lazım....28000 TLye bu kriterlerde alınabilecek en iyi araba yukarıdakilerden hangisidir sizce ?...başka önerilere açığız elbette ancak, alacak olduğumuz aracın 2005 model ve yukarısı olabilmesi gerekiyor...

saygılarımla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bacey -- 8 Ocak 2011; 16:33:58 >

• Eski kasa lancer'ı incelemeni tavsiye ediyorum.
  • Siz biraz cityye kaymışsınız gibi :)
    2005-2006 Mazda 3'ün comfort ve HB olanını bile 22 bin liraya bulmak zor, bulsanız da kmsi yüksektir.
    Mazda'yı genelde sorunsuzluk isteyen ve az km yapanlar tercih ediyor, saydıklarınızın içinde de en yakışıklı arabadır.
    Kış geldiği için 2. el fiyatlarında bir düşüş var, favorilerime eklediğim 3-4 arabada düşüş olmuş aceleniz yoksa bekleyin derim.
  • Honda iyi tercih gibi görünüyor,
    kia cerato larda gayet geniş ve başarılı araçlar.
    yola tutunması falan gayet güzel arkadaşımda vardı çok memnundu.
    22.000 liraya yüksek model bi cerato bulunabilir.
    Hemde dizel olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: albati

Siz biraz cityye kaymışsınız gibi :)
    2005-2006 Mazda 3'ün comfort ve HB olanını bile 22 bin liraya bulmak zor, bulsanız da kmsi yüksektir.
    Mazda'yı genelde sorunsuzluk isteyen ve az km yapanlar tercih ediyor, saydıklarınızın içinde de en yakışıklı arabadır.
    Kış geldiği için 2. el fiyatlarında bir düşüş var, favorilerime eklediğim 3-4 arabada düşüş olmuş aceleniz yoksa bekleyin derim.

biz de beklemedeyiz...favorilere eklediğimiz ilanlar var bizim de...araba almak için en iyi dönemin önümüzdeki 1 ay olduğunu düşünüyoruz...Mazda 3ler gayet tatminkar 23.500 TL seviyelerinde ilanlar var , ya düşerse diyoruz :)

evet arkadaşlar, katılımlarınızı bekliyoruz... :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: toşu

Honda iyi tercih gibi görünüyor,
    kia cerato larda gayet geniş ve başarılı araçlar.
    yola tutunması falan gayet güzel arkadaşımda vardı çok memnundu.
    22.000 liraya yüksek model bi cerato bulunabilir.
    Hemde dizel olur.

ceratoyu da dikkate alalım inş toşu dostum :)
  • Ben o araçlar içerisinden Mazda 3'ü tercih ederim. Bide tüp taktırır keyfime bakarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ~Trabzon61~

Ben o araçlar içerisinden Mazda 3'ü tercih ederim. Bide tüp taktırır keyfime bakarım :)

2009 model Megane II HB mi Mazda 3 mü?...biri 2009 ama... üstelik parçası ucuz ve 2.el performansı daha iyi :)
  • Mantıken baktığınızda Megane daha cazip duruyor.

Ama binici iseniz aradaki farkı anlarsınız

Ben olsam Mazda 3'ü alır dediğim gibi tüpümüde takar uzun vadeli binerim.

He ama dersenizki 1-2 sene sonra satarım o zaman gidin Megane alın
  • Öncelikle Merhaba.

Ben Olsam Mazda 3'ü alırdım onümüzdeki 2-3 yıl içerisinde ülkemizde mazda markası'nın 2'ci elinin ciddi anlamda artacağını düşünüyorum.Zaten Mazda Sorunsuzluğuyla ün yapmış bi marka.City'ye gelirsek city'de mazda 3 kadar başarılı sorunsuz ve 2'ci eli kuvvetli bi model ayrıca en az mazda kadar sorunsuzda.Megane Tercih Etmezdim Neden.Babanıza Alıcağınızı söylemişsiniz bence megane babanızın konfor beklentisini bek karşılamaz.Neden Mazdayı Seçerdim;Megane'a ve City'ye göre daha şık bi tasarıma Sahip bana göre.Tabi renkler,zevkler göreceli bi kavramdır.

Edit;Babanıza uzun ömürler diliyorum Saygılarımı Sunarım Şimdiden Hayırlı Olsun.
  • iyi niyetleriniz ve tavsiyeleriniz için çok teşekkür ediyorum arkadaşlar...araç vadeli alınacak yani 4 yıl taksit ödenecek bu sebeple 4 yıl zaten satılmadan binecek (Allah hepimizi türlü belalardan korusun)...hoş, babamız önceki aracı R21e de 13 yıl bindi...bu bakımdan mazda 3 aslında benim de aklıma yatmıyor değil...bana kalsa zaten mazda 3 ama işte empati yapmaya çalışıyorum...Meganeyi öne çıkaran en önemli özelliği 2009 model oluşu...Citynin Honda menşei olması...gel gitlere devamm :) Astra için n buyurursunuz?
  • Türkiye deki mantaliteyi anlamıyorum
    forumlara bakılırsa mazda nın kalitesinin herkes farkında
    fiyatına göre çok cazip olduğunuda herkes biliyor
    insanlar birbirine hep mazda tavsiye ediyor.

Fakat şu anda Türkiye de Mazdanın 2.eli yerlerde sürünüyor.

kısaca malesef arabanın ne kadar iyi olduğu değil 2.elinin ne kadar iyi olduğu önemli.

Zaten 4yıl satmam diyorsan ve 23-24 binlere çıkarsan Mazda3 al babanda bu yaşından sonra rahat etsin.

ama cerato larıda incele.
  • hocam mazdaya en iyi marka lpg yi takmak gerekebilir,
    birçok yerde lpg ile uyumsuz olduğu yazılıp çizilmiş te
    saygılar
  • sıfır era
  • quote:

Orijinalden alıntı: rozek

hocam mazdaya en iyi marka lpg yi takmak gerekebilir,
    birçok yerde lpg ile uyumsuz olduğu yazılıp çizilmiş te
    saygılar

evet bir de o var...nissan için de aynı şeyleri okumuştum aslında Hondada çalışan bir teknik servis arkadaşımız dediğine göre LPGli Hondalarda da sorun var diyormuş...teferruatını öğrenemedim gerçi...öte yandan LPGnin sübap başlarını erittiği vs de yazılanlar arasında...kendimde Colt var, aslında az yakıyor ama daha da ekonomi yapmak için LPGye n zaman niyetlensem bu tarz spekülatif şeyler geri adım attırıyor bana...yok mu mazda ya da nissan araçlarında LPG kullanan acaba burada?
  • 307 xt preminum bulunur o fiyatlara donanım olarak yazdığınız araçlardan çok daha zengindir deri koltuk ısıtma sunroof vs gibi incelemenizde fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: tergen

sıfır era

ABS yok havayastığı yok o yok bu yok :) klima var mıydı :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: Warrıor Sako

307 xt preminum bulunur o fiyatlara donanım olarak yazdığınız araçlardan çok daha zengindir deri koltuk ısıtma sunroof vs gibi incelemenizde fayda var

teşekkür ederim...307 hiç düşünmemiştik...bu aracın kronik bir sorunu var mıdır acaba?
  • Mazda 3 derim ben
  • bacey

megane ların arka tarafı sınıfına göre biraz dar kaçıyor bunu göz önüne almalısınız eğer geniş bir araç istiyorsanız.onun dışında megane lardaki bence en hoş kasa.

honda city bir önceki kasa'nın otomatik vitesini de birkaç kez kullandım,ondaki izlenimim araç içi hoş,uzun yol için 7 ileriydi sanırım vites modu,

direksiyon arkası vites kulakçıkları falan fena bir araç değil ancak araç 100-110 km den sonra sadece bağırıyor.tabi babanız için ne kadar sorun olur bilmem :)

diğer araçlar hakkında pek bir bilgim yok sürüş olarak.

kia cerato yu da merak ediyorum açıkçası f/p olarak gayet uygun gözüküyor.

kolay gelsin
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.