Şimdi Ara

Sonu olmayan gökdelen [Zeka Sorusu] 'Cevabı Açıklandı' (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
191
Cevap
1
Favori
7.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: bughug

Yilda kac tane boyle sorularla karsilasiyorum(facebook,twitter). Herkesinki de olimpiyat sorusu(!).

+1
  • Sonsuzuncu kat haricinde her kata yerleşebilir
  • @Çin malı verdi cevabı daha fazla sacmalamayında down olsun konu
  • gökdelendeki yerleşceği herhangibir dairede yaşayan insan müsade ederse yerleşir gibi bi cevap mı acaba mantıklı cevap diyeceğin
  • +1
  • hala doğru cevap gelmedi.. ben gelir sanıyodum çoktan ama
  • Hayır
  • quote:

Orijinalden alıntı: Çin Malı Üye

Cevap veriyorum : Göktelen sonsuza gidiyosa ve her evde birisinin olmasıyla göktelenin dolacağını söyleniyosa herkes orda demektir ve o bi kişininde zaten orda olması gerekir.

en mantıklı cevap buydu bende böyle düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amen-Ra

Sonu olmayan bir gökdelen varmış. Her katında bir daire olmak üzere sonsuz sayıda kattan oluşan bir gökdelenmiş bu. Ve bu gökdelende sonsuz sayıda insan yaşamaktaymış. Yani bir bakıma gökdelen tamamen doluymuş.

Soru şu;

Gökdelene yeni bir kişi geldiğinde ve gökdelenin herhangi bir katındaki, herhangi bir daire'ye yerleşmek istese, gökdelene yerleşebilir mi?

her katta bir daire var. ne yüzsüzmüş o yeni gelecek adamda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Klack -- 17 Aralık 2011; 0:52:51 >
  • dunyada yasayan insanlar sonsuz olmadigi ama kat sayisi sonsuz old icin her halukarda yerlesir
  • quote:

Orijinalden alıntı: İmdat Çekici

quote:

Orijinalden alıntı: Amen-Ra

Sonu olmayan bir gökdelen varmış. Her katında bir daire olmak üzere sonsuz sayıda kattan oluşan bir gökdelenmiş bu. Ve bu gökdelende sonsuz sayıda insan yaşamaktaymış. Yani bir bakıma gökdelen tamamen doluymuş.

Soru şu;

Gökdelene yeni bir kişi geldiğinde ve gökdelenin herhangi bir katındaki, herhangi bir daire'ye yerleşmek istese, gökdelene yerleşebilir mi?

her katta bir daire var. ne yüzsüzmüş o yeni gelecek adamda

biz yok mu dedik??

• Söyle o vakit şu meşhur cevabı artık da biz de öğrenelim
  • her kat dolu ama daire sahipleri insan değil mi? elbet biri ölecek yeni gelen o zaman yerleşir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBoyOfClockwork

Söyle o vakit şu meşhur cevabı artık da biz de öğrenelim

+25478563288
  • quote:

Orijinalden alıntı: to_se

quote:

Orijinalden alıntı: Çin Malı Üye

Cevap veriyorum : Göktelen sonsuza gidiyosa ve her evde birisinin olmasıyla göktelenin dolacağını söyleniyosa herkes orda demektir ve o bi kişininde zaten orda olması gerekir.

en mantıklı cevap buydu bende böyle düşünüyorum

mantıklı ama cevap bu değil.. şöyle düşün. 2 tane gezegen var. bu gezegenlerin birinde sonsuz insan topluluğu var. ve bu sonsuz insan topluluğunun olduğu gezegende sonu olmayan bir gökdelen var. diğer gezegenden gelen bir kişi (dünya diyelim örneğin) bu sonu olmayan gökdelene yerleşebilir mi? umarım izah edebilmişimdir durumu. daha da nasıl yazarım bilemiyorum artık..

• Gökdelen var dediler geldik

Sonu olmayan gökdelen [Zeka Sorusu] 'Cevabı Açıklandı'
  • Bu sonsuzun başlangıcında bir insan ve bir kat olsun.
    İkinci insan geldiğinde ikinci kat çıkılsın...
    ...Böyle sonsuza kadar devam etsin.
    Sonsuza gelindiğinde biri daha gelsin ve bir kat daha çıkılsın.
    Yani cevap, evet.
  • İnsan zekası bazı şeyleri çözümlemeye yetmez. Mesela "Tanrı bizi yarattı ama Tanrı nasıl var oldu?" gibi bir takım soruları cevaplayamaz insan. Bu nedenle bu sorunun mantıklı bir cevabı olamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-6B729B06B -- 17 Aralık 2011; 1:03:45 >
  • diğer gezegendekilerle kavgalılarmış olmaz kanka
  • takip
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.