Şimdi Ara

Sonu mutsuz bitmeyen kitaplar

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
293
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bence yazarin kitabini kotu bitirmesi, kolayciliga kactigini gosterir. Ya da en azindan baya buyulemesi gerekir bir Anna Karenina gibi alengirli isler, belirsizlik falan olacak ki oyle o boslugu doldursun. Ne diyorum ben de bilmiyorum ama neyse. Kisacasi, mesela Kurk mantolu madonna kotuydu bence. Acayip derecede mutsuzluga gomuyor insani gereksiz yere. Zaten gunluk hayatta yeterince dramaya maruz kaliyoruz. İlle polyannaciliga da gerek yok, ne bileyim boyle pastoral bir kitap ariyorum ben, ya da siz soyleyin.
    Mesela metro 2033 serisi, cok karanlik bir ortamda gecmesine ragmen, mutsuz bir havasi olan kitaplar degillerdi. Hep bir umut vardi mucadele vardi kardeslik vardi dostluk vardi, tipki oyunlarindaki gibi. Doom 3 un kitaplari varmis mesela o da cok sevebilecegim bir sey gibi geldi bana. Boyle korkunclu kitaplar da olabilir. Lovecraft diye bir adam vardi onun kitaplari nasildir mesela okumali miyim?
    Onun disinda bilimsel kitap okumaktan cok sıkıldım konussam iki kelime edemiyorum boyle beni hayata dondurecek abuk subuk kitaplar ariyorum
    Not:Siir kitabi filan da olabilir aslinda

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam aradigin seylerin hepsi yuzuklerin efendisi serisinde var. Hatta fantastik edebiyat tamamen dedigin olaylar uzerine kurulu; umut, yolculuk, iyi-kotu savasi ve iyinin kazanmasi, kardeslik, yoldaslik, inanc vs vs..

Stephen king kitaplari gerilimi boldur, sonu mutlu olmayabilir, korku ogeleri vardir ama asla karamsar hale sokmaz insani, surukleyicidir. Okuyunca insani mutsuz etmez zihni acar.

Kafam dagilsin vakit gecsin dersen dan brown un ve clive cusslerin kitaplari bicilmis kaftan. Sherlock holmes de guzel bi aday.

Metro serisini begendiysen h.g.wells in zaman makinesi ve dunyalar savasina bakabilirsin. Bilimkurgunun babasidir bu adam kitaplari 100 yasindan fazla.

Türk ve Rus edebiyatinda-şiirinde cok fazla karamsarlik/yoksulluk/üzüntü vs var dikkatli sec buralarda devam edeceksen.

Seni hayata dondurcek abuk subuk kitaplar bilimkurgu-korku-fantastik-aksiyon-gerilim-polisiye bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Diskdünya serisine veya Otostopçunun Galaksi Rehberi'ne başlayabilirsiniz. İkisinin de çok ince bir mizahı var, son derece eğlenceli kitaplardır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: alptekin111

Hocam aradigin seylerin hepsi yuzuklerin efendisi serisinde var. Hatta fantastik edebiyat tamamen dedigin olaylar uzerine kurulu; umut, yolculuk, iyi-kotu savasi ve iyinin kazanmasi, kardeslik, yoldaslik, inanc vs vs..

Stephen king kitaplari gerilimi boldur, sonu mutlu olmayabilir, korku ogeleri vardir ama asla karamsar hale sokmaz insani, surukleyicidir. Okuyunca insani mutsuz etmez zihni acar.

Kafam dagilsin vakit gecsin dersen dan brown un ve clive cusslerin kitaplari bicilmis kaftan. Sherlock holmes de guzel bi aday.

Metro serisini begendiysen h.g.wells in zaman makinesi ve dunyalar savasina bakabilirsin. Bilimkurgunun babasidir bu adam kitaplari 100 yasindan fazla.

Türk ve Rus edebiyatinda-şiirinde cok fazla karamsarlik/yoksulluk/üzüntü vs var dikkatli sec buralarda devam edeceksen.

Seni hayata dondurcek abuk subuk kitaplar bilimkurgu-korku-fantastik-aksiyon-gerilim-polisiye bence

Bir tane cok abuk bir kitap vardi okudugum, Suriyeli bir kadin yazar yazmis, ben boyle abuk bir kitap gormemistim. Kalem ishali olmus komple mantiksiz kelimeleri yan yana yazmis. Yani soyle, iste kopegim lavabonun duvarlarinda cicek seciyordu misal, boyle absurt absurt seyler geciyor icinde. Ben o kitapta emegi gecen herkesin.. Yani İsmini hatirlarsam yazarim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Sevmediğiniz özelikle bu ise HP Lovecraft okumanızı tavsiye etmiyorum.

Ben sizin tam tersinizim;sonu iyi biten kitaplardan,kahramanların kazandığı ve hikayesi siyah ve beyazdan oluşan kitaplardan nefret ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Guest-7581748F8 G kullanıcısına yanıt
    Bittersweet bir son da olabilir mesela son okuduğum bir kitapta, 2 aşık insan vardı, bunlar hayat boyu kavuşamıyorlar, ta yaşlanınca kavuşuyorlar, ama sonuçta yaşlanmışlar.
  • Kendime Yeni Bir Ben Lazım - Miranda Dickinson ... Sonu kötü bitmeyen ve herkese hitap eden bir kitap/Roman..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.