Şimdi Ara

SONRADAN RETARDER UYGULAMASI

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
6.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar vito starex caravelle tarzı araçlara sonradan retarder uygulaması yapılabilir mi.. bunu tartışalım istedim yeni midibüslerin bazılarında var bu sistem.. mümkünmüdür böyle birşey..

• Retarder e ne gerek var o araçlarda ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • starex var bizde. 2ton bile atsak uzun inişlerde sorun çıkarmıyor. Gerek yok aslında

• quote:

Orijinalden alıntı: ultiMance

Retarder e ne gerek var o araçlarda ?

retarderin şekli var hemen elinin altında.. çııt çııttt
  • quote:

Orijinalden alıntı: eggys

quote:

Sırf şekli var diye o araclara retarder mi taktırmayı düşünüyosun? Zaten takılmaz orası ayrı mesele. Retarder apayrı bi sistem

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: eggys

quote:

Sırf şekli var diye o araclara retarder mi taktırmayı düşünüyosun? Zaten takılmaz orası ayrı mesele. Retarder apayrı bi sistem

arkadaşlar açarsa bizde bilgileniriz..
  • Retarder sonradan takılamaz..
  • Retarder takacak kadar büyük alan var mı o araçlarda? Otomobilden hallice minibüse retarder.. Enteresan fikir..
  • hacim küçük değilmi.

geneli daha ağır otobüs cemaati bu durumu kullanıyorki mantıklı büyük kütle

küçük minivanın fren neyine yetmiyor.
  • minibüsün şanzumanı ile motorunun arasına retarderi ve kazanını bağlayabilirlerse helal olsun diyorum... ayrıca retarder radyatörünüde nereye sığdıracaklar büyük merak konusu...
  • Olsa ben binek arabaya bile taktırırım

tık tık tık viuuuuuuuuuuv
  • konuyu bilmeyen arkadaşlar için ekleyeyim dedim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi werty_tr -- 19 Temmuz 2012; 9:23:20 >

• Retarder Şanzıman sonrası, şaftın başlangıç bölgesine takılıyor. E retarderi takmak için şanzımanın gerekli vida yuvası ve zemininin hazır olması lazım. Bahsettiğiniz araçlarda Vw önden çekişli olduğu için imkansız, starex, vito arkadan çekişli olduğu için bir ihtimal uygulanabilir ancak Retarderlerin çeşitleri var aracın kapasitesine göre. kimisi 50 tonluk yüke göre tasarlanmıştır kimisi 10 ton yüke göre. aracın yapısına göre küçük bir retarder varsa ve çok iyi bir ustanız varsa yapılmayacak şey değil. Ya şanzımanın çıkış bölgesine, retarderin takılacağı bir muhafaza yapılacak ya da retarder direkt aracın alt tabanına, şanzımanın şaft çıkışı ile retarderin şaft girişi birbirini karşılayacak şekilde monte edilecek, şaft kısaltılacak falan.

Masrafı işlevini geçecek bir uygulama olur. Retarder dediğiniz şey ucuz birşey değil. Retarderin babası da votih firmasıdır.
    Madem öyle birşey düşünüyor egzost freni uygulaması düşünsün :)

Ayrıca elektirikli olanları var, hidrolik yağın mukameveti yerine manyetik alan kullanarak aracı yavaşlatır ve boyutları daha küçüktür, uygulaması daha kolay olabilir ve diferansiyel tarafına takılan cinsleri mevcut.. Ama hidrolik olanların sesi bir ayrı. Otobüste kolu çekince iki üç sn sonra arkadan gelen inleme sesi mükemmel :)

kısacası imkansız değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Du Hast -- 19 Temmuz 2012; 9:55:10 >

• imkansız degıl ama zor bende düşünmüştüm benım meganeye antalyaya giderken aramıstım ne yalan soyleyım :D scanıaya alısınca el az elımı sılecek koluna atmadım :D ama acıkcası gerek var mı yok balata sıstemı eskıde kaldı frene com basınca ısınmalar yanmalar şişmeler :D
  • Retarderi kullanmak zevkli olur sağlayacağı avantajları geçtim.
  • werty_tr ve Du Hast gerekli bilgileri paylaşmış. Arabaya sonradan eklenecek her bir sistem çok masraflı olur. Ve konstrüksiyon anlamında çok problem çıkar.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.