Şimdi Ara

Sonic wall engellemeli sitelere erişim????

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
19.470
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bir üniversite öğrencisi olarak devlet yurdunda kalıyorum ve bu yıl yurtlara internet servisi verilmeye başlandı ama baş belası bir sonic wall engeliyle. Yurda ait kablosuz internet üzerinden bazı sitelere girmeye çalıştığımda "Bu site erişimi SİTE YÖNETİMİ tarafından engellenmiştir. URL:http://www.*****.com. Reason for restriction: Forbidden Category "********" ." benzeri engelleme uyarıları alıyorum.SonicWALL' u aşmak için ne gibi yöntemler kullanmalıyım?

• iyi configre edilmisse asamassin hic ugrasma...
  • Kesin yok mu yolu bi de okuldaki eduroam web hizmetinde torrent e girince netten düşüyorsun veya rapid gibi paylaşım sitelerine girince sayfa açılmıyor bunları nasıl aşacağım...
  • Buna benzer bir sistemi kendi ağımda kullanıyorum daha aşabilen çıkmadı, kaldı ki aşsan bile sonicwall kullanabilen bir sistem yöneticisi en geç 24 saat geçmeden önlemini alır açığı kapatır. Torrent ile ilgili de önlem alımıştır mesela bendeki önlem çok basit P2P türü program tesbit edildiğinde o IP nin tüm trafiği 3 Dk bloke oluyor ve her tekrarda 3'er Dk şeklinde devam ediyor programı kapatmadığın sürece internete çıkamıyorsun.
  • Proxy sitelerinin hepsi engellenmiş durumdamı?
  • www.vtunnel.com -www.ktunnel.com denediniz mi ? ayrıca local dns kullanıyorsanız oradan da blok olabilir open dns iplerini kullanabilirsiniz.
  • hotspot shield programını dene
  • spotflux die bir program var ... kyk da lol engeli içinde kullanılabilir.. denedim ..başarılı oldu..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.