Şimdi Ara

Soner Yalçın, Prof. Mehmet Ceyhan'ı fena bonbaladı

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri
  • Son Yorum 12 ay
  • Cevaplayan Üyeler 6
  • Konu Sahibinin Yazdıkları 5
  • Ortalama Mesaj Aralığı 13 gün 13 saat 38 dakika
  • Haberdar Edildiklerim (Alıntılar) 1
  • Favoriye Eklediklerim 1
  • Konuya En Çok Yazanlar
  • Tuğkan-0153 (5 mesaj) fero01 (5 mesaj) por favor (5 mesaj) _turbo_ (3 mesaj) CSB yazmayan adam (1 mesaj)
  • Konuya Yazanların Platform Dağılımı
  • Masaüstü (8 mesaj) Mobil (4 mesaj) Mini (6 mesaj) (2 mesaj)
  • @
0 oy
Öne Çıkar
Giriş

Kanallar arasında dolaşırken Cnntürk'te Ahmet Hakan'ın “Tarafsız Bölge” programında, Prof. Mehmet Ceyhan'ın sözlerine denk geldim:

-“Ahmet Bey, salgın gerçek mi, değil mi; önlemler gerekli mi, gereksiz mi? Bunu yayında bulunan arkadaşlarınıza sorar mısınız; böyle düşünen var mı?”

Konukların şaşırdığını tahmin ediyorum; her daim olduğu gibi Prof. Ceyhan alınganlık gösteriyordu…

Hakan Bayrakçı, “Hocam sizi dinlemeyeceğiz de kimi dinleyeceğiz” dedi.

Ahmet Hakan, “ben şahsen salgın başladığından beri Mehmet Hoca'nın dediklerine kulak kesiliyorum. Onun dedikleri doğru çıktı…”

Gazeteci Murat Çelik, iltifatlara katıldı.

Gazeteci Şaban Sevinç, “bilim adamı doğruları söyleyince tepki çekiyor; doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar” dedi.

Lokantacılar – Pastacılar başkanı Aykut Yenice aşırı övgüye “ellerinizden öperim” diye devam etti…

İlgi bu kadar yoğun olunca Prof. Ceyhan şunu dedi:

-“Salgınla mücadeleye zarar verecek ifadeler kullanan yayın organları kapatılmalıdır!”

Ahmet Hakan araya girdi: “Adam derse; ‘Korona'ya inanmıyorum bu benim ifade özgürlüğüm'…”

Prof. Ceyhan meseleyi şuraya taşıdı; “Bir ülkeyle savaşa girdik, askerlere savaşa giderken ‘gitmeyin, bu savaş bizim savaşımız değil, bu savaş yalandır' demekten daha da kötüdür bu durum! Buna ne laf yakıştırırsınız?”

Hakan Bayrakçı yanıtı verdi: “Vatan haini!”

Konuşmaları şaşkınlıkla takip ettim…

HATIRLATIRIM

“Bilim” sözcüğünü ağzından düşürmeyen tıp insanlarının, hiç kuşku duymayan kendinden emin olma hali beni hep şaşırtıyor. Prof. Ceyhan pandemide bunun prototipi oldu!

Bu kadar mı toplumsal belleği zayıf/ hafızasız toplum olduk?

“Prof. Ceyhan” deyince aklıma gelen, geçen yıl martta çıktığı NTV ekranındaki sözleri geliyor:

-“Sağlıklı kişinin maske takmasına gerek yok” dedi.

-“Maske güvenilir değildir” dedi.

-“Maskenin ömrü sadece 2 saattir” dedi.

Bugün… “maskesiz sokağa aman adım atmayın” diyor; “evde bile kullanın!”

Bugün… Ekranda hukukçulara soruyor:

“Sosyal medyada kimlikleri belli olup, insanları kışkırtan, ‘maske takmayın, maske zararlı, tedbir almanıza gerek yok' diyen gruplar var. Bunlara karşı bir yaptırım ya da cezai müeyyide olabilir mi?”

Dün dündür…

Bugün bugündür…

Prof. Ceyhan meydanı boş buldu konuşuyor.

Bitmedi…

AYIPTIR AYIP

Prof. Ceyhan'ın önceleri aşıdan hiç umudu yoktu.

-“Oldukça zor iştir aşı. Benim düşündüğüm; aşının uygulanabilir hale gelip uygulanması yüzde 5 olasılık!”

Aşı bulununca “tünelin ucundaki ışık göründü” dedi…

Sonra…

Sinovac aşısıyla ilgili, “60 yaşın üzerinde etkisi olduğuna dair veri yok. Bu gruba aşı yapmak açıkçası tamamen kumar” dedi…

Çok geçmedi; “Aşı olalım mı olmayalım mı diye bir tartışmaya gerek yok” diye konuştu…

Hangisini yazayım?

Bir örnek daha vereyim:

Önce, “mutasyon” diyenlere dudak büktü.

Sonra, “mutasyonu” dilinden düşürmez oldu.

“COV 19 mutasyona uğrarsa ne olacak” sorusuna şu yanıtı verdi:

-“Kötü bir mutasyon da olabilir mi, düşüncesi olabilir. Bu tabii binlerce kat daha düşük bir ihtimal. Virüsün özelliğini kaybedip daha az bulaşır hale gelmesi için o dikensi yapısında herhangi değişiklik yeterli olabilir. Ama daha kötü hale gelmesi için çok özel değişiklik olması lazım, o çok daha düşük bir ihtimal…”

Şunu da söyledi:

-“Eğer gerçekten orijinal virüsten daha hızlı yayılıyor ise, salgının bitmesi için beklediğimiz mutasyonun başlangıcı olabilir.”

Dediklerinin tam tersi çıktı!

Bugün diyor ki:

-“Tam kapanma şart… Buna karşı çıkanlar vatan hainidir!”

Karşımızda böyle “bilim insanı” var!

Ekrana ilk çıktığı günlerde alt yazılarda adının önünde “Bilim Kurulu Üyesi” yazılıyordu; hiç sesini çıkarmadı. Sonra, olmadığı ortaya çıktı…

Yine bir Ahmet Hakan programında, “Allah neden virüsleri yaratmış? Çünkü insanların belli bir sayının üzerinde çoğalmaması gerekir. Yoksa insanlar yiyecek ekmek bulamaz” dedi…

Prof. Ceyhan'ın ekrana çıkmasının yasaklanmasını isteyecek değilim. Aksine. Daha da çok çıksın ki, “bilim dünyamızın” ibretlik hali görülsün.

https://odatv4.com/yazar/soner-yalcin/ekran-sohreti-30042147.html

|
    |

• Soner Yalçın bey az bile söylemiş, şunu hala dinleyen söylediklerine inanan var mı acaba?

• Güzel konu. Medyayı takip etmeyen benim gibiler için özet bir bilgilendirme, o yüzden iyi konu.

Hızlı bir not: Bu tür güzel konular silinebiliyor. Umarım bu konu silinmez. Silen kişi sadece kendi bacağına değil, toplumun bilgilenme ve bilinçlenme bacağına da sıkmış olur.

TV'de medyada bu covid olayı ilk cıktığında olayın abartı / çakma salgın olduğunu Türkiye'de söyleyen 2 ünlü kişi vardı, Yavuz Dizdar ve Canan Karatay. Ne oldu ise bu 2 kişi önce ortadan kayboldu aylar sonra ortaya cıktılar fakat adeta beyinlerine yeni format atılmışçasına covid çakma salgınından hiç bahsetmediler. zorla sakinleştirici hap mı verdiler banka hesaplarına birer milyon dolar mı yatırdılar artık ne oldu bilemiyoruz fakat bu kişiler covid konusunda bambaşka birer kişi oldular. Dedim acaba y.dışındaki doktorlar da mı böyle oldu kontrol etmek için Alman doktor Claus Köhnlein'ın güncel röportajlarına baktım, Köhnlein aynı, covid çakma salgın demeye devam ediyordu.

Sağlık sisteminin nasıl işlediğini, yıllar önce 2010'da Robert Catalano sade İngilizce ile cok güzel anlatmış.Merak edenler için The Great White Hoax adlı 2010 basımı PDF belgesi ekte:

https://disk.yandex.com/i/yD9ILzmFVO-Liw

Robert Catalano 1930'larda doğmuş ve 1950'lerden beri sağlık sektörünün içinde biri olarak, sistemin işleyişini cok cok iyi biliyor ve bildiği herşeyi cok iyi anlatıyor. Oradaki white, hap , hastane binaları ve sağlık personelinin üniforma rengi olan White. Son zamanlarda Amerika'da başlatılan White Supremacy propangadası karışıklık yapmasın :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Virusu Allah insanlar cogalmasin diyemi yaratmis. Boyle sacma bir sozu bir Bilimadami milyonlarin onundemi demis? Bu adami ekrandan alip bir dahada Medya onune cikarilmasi yasaklansin. Yoksa bilim dogma olmak yolunda emin adimlarla ilerler.
  • https://www.cumhuriyet.com.tr/haber/prof-dr-mehmet-ceyhandan-dorduncu-dalga-aciklamasi-kacinmak-mumkun-degil-1832687

Korkutmaya devam...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fero01 -- 1 Mayıs 2021; 20:42:31 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fero01 kullanıcısına yanıt
    Haberden alıntı: Prof Ceyhan:

quote:

Biz kesinlikle bir dördüncü dalga göreceğiz. Bundan kaçınma mümkün değil. Bu dalganın büyük mü küçük mü olacağı, bizim alacağımız tedbirler ve onlara uyumla alakalı. Kısıtlamadan önce yaşanan göç sebebiyle özellikle yazlık bölgelerde artış bekliyorum. Kısıtlama başlamadan önceki gün, seyahat yasağından beklediğimiz yararı kaybettik. İnsanlar bunu tatil gibi algıladı. Hindistan mutantı dahil tüm mutantları Türkiye’ye yaydık artık. İşimiz zorlaştı.

Bu prof bilimciden cok siyasetçi gibi konuşuyor. 4. dalga, yılda 1 aşılanma, tüm mutantlar. Biraz bilim de var ama, hakkını yemeyelim :)

• _turbo_ kullanıcısına yanıt
    bilim dedikleri bu işte. Corona yaygarası ilk koptugu sırada bilimi eleştirince "sen bilim insanından daha iyi mi bilecen" şeklinde linç ediliyordum :)

• Mehmet Ceyhan ı ekranda görmediğim gece yok. Bazen bir kaç kanal dolaşıyor. Bu adamın işi, özel yaşamı filan yok mu ? Hep aynı cümleler, şeyler. İnsan kendisinden sıkılır yahu. Bu adam ve 3-5 tip her gün kanal kanal dolaşıyor. Ülkede başka değerli hocalar yok mu ?

• Mehmet Ceyhan ne kadar tahammülsüz olduğunu göstermiş. Seviyeyi de düşürmüş.

Bunlar yırtık çoraptaki kirli ayak. Komplo teorilerine İlgi azalınca, bağlı oldukları otçulardan fırça yiyorlar. yırtıktan kafa çıkarmaya çalışıyorlar." demiş.

https://odatv4.com/hadi-kaba-uslubunuzu-birakalim-bagli-oldugu-otcular-kim-01052117.html

• quote:

Orijinalden alıntı: Tuğkan-0153

Haberden alıntı: Prof Ceyhan:

quote:

Biz kesinlikle bir dördüncü dalga göreceğiz. Bundan kaçınma mümkün değil. Bu dalganın büyük mü küçük mü olacağı, bizim alacağımız tedbirler ve onlara uyumla alakalı. Kısıtlamadan önce yaşanan göç sebebiyle özellikle yazlık bölgelerde artış bekliyorum. Kısıtlama başlamadan önceki gün, seyahat yasağından beklediğimiz yararı kaybettik. İnsanlar bunu tatil gibi algıladı. Hindistan mutantı dahil tüm mutantları Türkiye’ye yaydık artık. İşimiz zorlaştı.

Bu prof bilimciden cok siyasetçi gibi konuşuyor. 4. dalga, yılda 1 aşılanma, tüm mutantlar. Biraz bilim de var ama, hakkını yemeyelim :)

2006 da Kuş gribinde tüm tavukları imha ettirip yerine Almanyadan antibiyotikle beslenmiş tavukları getiren kişi. Arkadas fena yer değiştirmecidir. Oğlunun nerde çalıştığına bir bak istersen. Pfizer Güney afrika bölge sorumlusu🤣

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Bugün, Hilal Kaplan da çakmış Mehmet Ceyhan'a.

----------------------------------------------------------------------

Ekran düşkünü doktorlar

Pandemi, doktorlarımız dahil canla başla, fedakârca çalışan tüm sağlık çalışanlarımızın kıymetini bizlere bir kez daha gösterdi. Ancak bazı isimler var ki gerçekten mesleğin saygınlığını taşıyabiliyorlar mı; hiç emin değilim.

Bunlardan birisi Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan.

Titrini yazmaya bile iki satır yetmeyen Ceyhan, pandemi başından bu yana "o ekran benim, şu ekran da benim" şeklinde koşturuyor ve tüm çelişkilerine rağmen el üstünde tutuluyor.

Ceyhan, pandeminin ilk aylarında "Sağlıklı kişinin maske takmasına gerek yok" diyordu; bugünse nerdeyse maske takmayana "vatan haini" diyecek noktaya geldi.

Koronavirüsün mutasyonlu halinin daha da kötü olması ihtimaliyle ilgili olarak önce, "binlerce kat daha düşük bir ihtimal" dedi. Bugünlerdeyse hem çocuklarda hem de hamile kadınlarda mutant virüsün ölümcül etkileri üzerinden halka korku salmakla meşgul.

Bu arada pandeminin ilk döneminde kendisine yanlışlıkla "Bilim Kurulu Üyesi" titri yazılmıştı ve itiraz etmemişti. Biz, kendisinin Bilim Kurulu Üyesi olmadığını hatırlatarak devam edelim.

Sosyal medya hesabına girin bakın, ya "bugün falanca kanaldayım" duyuruları ya da "bugün röportaj verdiğim gazeteler" diye kupür paylaşımları var. Kovid üzerine akademik bir yayını oldu mu bu süreçte bilmiyorum ama dört koldan devam ettirdiği "korku yayınına" biraz ara verse fena olmayacak. En azından kendisiyle daha az çelişir...

https://www.sabah.com.tr/yazarlar/hilalkaplan/2021/05/03/ekran-duskunu-doktorlar

• por favor kullanıcısına yanıt

Gecen Derya hocayla konusuyordu. Adam dediki asi harika maske mesefe vs gerek yok asimi yaptirdim gelince anneme sarilicam dedi. Bu cildirdi olur mu oyle sey felan diyor. Adam Cdc rapor yayinladi asi olanin normal hayata gecmesinde sikinti yok diyor. Iyice delirdi bu...

• Koronavirüs sürecindeki çelişkileri açıklamalarıyla tanınan ve kamuoyunda "rüzgar gülü" olarak nitelendirilen Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, şimdi de 'favipiravir’ uyarısı yaparak gündeme gelmeye çalıştı.

Pandemi döneminde önce kendisini Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi olarak tanıtan, ancak daha sonra geri adım atıp, "Ben Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi değilim. Açıklamalarım Sağlık Bakanlığı'nı bağlamaz" diyerek çark eden, Kovid-19 ilk çıktığında "Maske koruyucu değil" ifadesini kullanan, birkaç ay sonra ise "Maskesiz sokağa çıkanlar cezalandırılmalı" diyecek kadar yön değiştiren "rüzgar gülü" Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, son olarak "Favipiravir çocukların COVID 19 tedavi rehberinden çıkarılmalıdır" dedi.

Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Enfeksiyon Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ceyhan, koronavirüs salgınıyla ilgili sosyal medya hesabından bazı paylaşımlarda bulundu.

Bilim Kurulu, salgının başından beri yanlış yapıyormuş

“Favipiravir çocukların COVID 19 tedavi rehberinden çıkarılmalıdır” diyen Ceyhan, “Salgının başından beri hidroksiklorokin adlı sıtma ilacı dahil pek çok ilaç yetersiz veriye rağmen, bilim kurulunun çocuk tedavi rehberinde yer aldı. Son olarak favipiravir önerildi ve hâlâ rehberde duruyor” ifadelerini kullandı. Ceyhan, uyarılarını şu şekilde sürdürdü:

"Biz salgının başından beri çocuklara hiç bir antiviral ilaç kullanmadık. Çocuk enfeksiyon uzmanı arkadaşlar da bazı arkadaşların kullanmanız gerekir önerisine rağmen, genellikle kullanmadılar. Çünkü çocuklarda yeterli veri yoktu. Bizim ulaşamadığımız çok sayıda hekim rehbere bakarak tedavi uyguladığı için, çocuklara hala kullanıyorlar. Bir toplantıda kurul üyelerinden bir arkadaş rehberlerden çıkarıldığını, zaten rehberlere de ulaşılamadığını söyledi, ancak erişiliyor ve favipiravir de orada duruyor. Yetişkinlerde bile etkinliği olmadığı için önerilmeyen bu ilacın çocuk rehberlerinden hemen çıkarılması gerekir."

Soner Yalçın, Prof. Mehmet Ceyhan'ı fena bonbaladıwww.yeniakit.com.tr
    "Rüzgar gülü" Mehmet Ceyhan, utanmadan yine konuştu - Yeni Akit
    https://www.yeniakit.com.tr/haber/ruzgar-gulu-mehmet-ceyhan-utanmadan-yine-konustu-1606740.html

• Alingan adamdan Bilimadamimi olur? Adam yorum yapsin diye moderatorler 5 takla ve 15 yikama yaglama yapiyor. Asi tuccarlarinin atadigi milimadamlari bunlar, biraz para koklatinca bulbul gibi ellerine verilenleri okuyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _turbo_ -- 18 Aralık 2021; 2:21:28 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Güzel anlatım. Ancak alıngan erkek dediğin kim, M.Ceyhan mı? Bu arada M.Ceyhan sağlıkçı olmasına ragmen kendisi sağlıksız görünüyor. Deri altı dokuları (kolajen) erimiş, ten rengi de koyulaşmış. İlki hayvansal yağ protein kıkırdak içeren besinleri eksik almaktan ikincisi ise kandaki bozulmadan kaynaklı. Bunları kendisi bilmiyordur :)

• Alingan ve ruzgar gibi her yonden esen bir tipe sorular soruyorlar, baska soracak uzmanmi yok? Asilamalar baslayali 1 yil olacak, asilamalardan sonra vaka sayilari azalacagi yerde dahada artiyor ama uygulanan Politika Turkiyenin ekonomi Politikasi gibi bir cikmazin icinde ve ters yonde. Ben buyuk bir ayaklanma bekliyorum ozellikle bati Avrupada Almanyada. Hergun yuruyusler var yollar kapatilmakta gostericiler tarafindan. Cok buyuk olaylar olacak durum oyle boyle degil, zorunlu asi uygulamasi uygulamaya konarsa ayda bir hukumet dusecek, buyuk bir kaosa dogru gidiliyor.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    TV'ye çıkarılan, soru sorulacak kişiler özel seçilir. Salgın öyküsüne inanan, inanmış ya da önceden türlü biçimlerde cebi parayla doldurulmuş, doğal olarak porofosor doktor gibi önekleri olan kişilere Covid soruları soruluyor. Ben TV izlemediğimden M. Ceyhan'ın daha nası konuştuğunu bile bilmem. M.Ceyhan benim için TV'de çıkan şovmen şaklabanlardan yalnızca bi başkası. Alıngan biriydi demek :)

Avrupa'da zorunlu aşı uygulamasının uygulamaya geçerse bu yönetimlerin kesinlikle kaos istediğini, kaos ile beslendiğini gösterecektir. Bu arada sezinlediysen her yıl plan kendisini daha belli ediyor. Önce Çin Wuhan videoları, yolda yere düşen adam klipleri, dışarı çıkma yasağı dışarda açıkta tek başına bile maske takma zorunluluğu saçmalığı, 2 doz aşı kurtarıyor diye önce müjdeler, sonra varyantlar TV dizisi, 2 doz varyantlara karşı korumuyor ayakları. Planı hala daha seçemeyenler var, bilim adında propaganda altında beyni yıkanmış kişi neyi ne denli seçebilr, görebilir ki :)

Mehmet Ceyhan temsili:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi CSB yazmayan adam -- 18 Aralık 2021; 2:21:8 >
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.