Şimdi Ara

#SONDAKİKA:Özel Halk Otobüslerinde tüm Türkiye’de, 65 yaş üstü ücretsiz ulaşım Ekim'de kaldırılıyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
100
Cevap
0
Favori
6.650
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
27 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    “🔴#SONDAKİKA | Özel Halk Otobüsleri tüm Türkiye’de, 65 yaş üstü ücretsiz hizmetini ekim ayında durdurma kararı aldı. İlk olarak Ankara için duyurulmuştu ancak Ankara Belediyesi ile görüştüm. Tüm Türkiye için alındığını söylediler. Karar belediyelerden bağımsız olarak alındı.”
    https://twitter.com/haskologlu/status/1692111344303026310?t=rscrCMM6ClxcaYw6AoEG6A&s=19

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lirikal Militan -- 17 Ağustos 2023; 13:29:8 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Kalksın tabi. Parasıyla ayakta kalıyorsun. Oturanlar bedava binenler. 3-5 kişi olsa neyse ama otobüsün yarısı bedava biniyor. Otobüs su yakıyor sanki. Yazlığına bedava diye otobüsle gidip gelen dolu.

Hiç yaşlı, emekli güzellemesi yapmayın. Zamanında boş arazilere gecekondu dikip seçim zamanı tapuyu alan, yıllar sonra gecekondusuna daireler alıp müteahhide veren ben değilim. 40 yaşında 3600 günle emekli olanda ben değilim. Lise mezununa kamuda müdürlük, ilkokul bitirenin polis olduğu yıllarda birşey olamadıysan sorumlusu ben değilim. İçlerinde 30 senedir emekli maaşı alan var. Ben 60 yaşında emekli olacağım 90 yaşına kadar yaşayacağımı hiç sanmıyorum.

Çoğunun emeklisi de yüksek. Bizim emekli olunca alacağımızın 2 katı kadar. Bizim neslin hatta benden 10 yaş küçüklerin sırtından bizden kat kat zenginlerin finanse edilmesi zoruma gidiyor.

En azından mesai saatleri ücretli olsaydı ama diğer saatler ücretsiz olsaydı, sabah 8de tıkış tıkış otobüse binen yaşlı ile öğlen saati boş otobüse binen yaşlıyı bir tutmamak lazım,
    yaşlılarla birlikte bir sürü gereksiz yere ücretsiz ve ya indirimli binen var, sırf ucuz diye açık öğretime yazılıp öğrenci kartı alan var adamlar 170 liraya aylık yapıyor, ha bedava binmiş ha 170 lira vermiş 6 euro bile etmiyor
    Uzun süredir duyduğum en iyi haber. Umarım tüm toplu taşımalar ücretli olur.

Emek vermiş salatası yapanları sallamayın, emek verseler ülke bu halde olmazdı. Çoğu sıfır katma değer üretmiş, 10 sene çalışma ile emekli olmuş işe yaramaz sürüsü.

Emek vermiş kazanmış adam zaten Akbil’e tenezzül etmez, o yaşında kendi arabasına biner. Emekli maaşlarının düşük olması yine bu neslin suçu, ehonomi çok iyi ağlama oynamaya devam et.

İşine ve okuluna yetişmeye çalışan insanların saatinde Kadıköy’e simit almaya ekmek almaya giden akılsızlardan kurtulmalı trafik.
  • Çok şükür sonunda Aladağ-Adana seferi yapan Halk otobüsleri rahatlayacak desene.

Adam iki ekmek almak için Aladağ'dan Adana'ya gidiyordu. Nihayet.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Richard Parker -- 17 Ağustos 2023; 13:35:34 >
  • Yetmez. 25 yaş altı öğrenciler dışında indirimli ücretler de kaldırılmalı.

• En azından mesai saatleri ücretli olsaydı ama diğer saatler ücretsiz olsaydı, sabah 8de tıkış tıkış otobüse binen yaşlı ile öğlen saati boş otobüse binen yaşlıyı bir tutmamak lazım,
    yaşlılarla birlikte bir sürü gereksiz yere ücretsiz ve ya indirimli binen var, sırf ucuz diye açık öğretime yazılıp öğrenci kartı alan var adamlar 170 liraya aylık yapıyor, ha bedava binmiş ha 170 lira vermiş 6 euro bile etmiyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • önce kaldırıp isyan ettirip

yerel seçimlerden önce tekrar bedava yapıp coşturmak lazım... ahahahhaha

• Toplu taşıma otobüs metro zaten hep dolu, ihtiyarlar bütün gün gezemeyince toplu taşıma ve trafik biraz rahatlar; ama bu işin bir de diğer yüzü var. Bütün gün evde tıkılı kalınca sürekli karı dırdırı dinleyip en sonunda patlayacak. 65+ kadın cinayetlerini yakında medyadan okumaya başlarız. Gerçi 3 kuruş emekli maaşıyla zaten geçinemeyen emekliler artık hastaneye gitmekte bile sıkıntı çekecekler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hitokiri_johndoesai -- 17 Ağustos 2023; 17:5:53 >
  • Belediye otobüsleride dahil mi?

• Niye Ekim ayı Eylül değil de hatta 1 hafta içinde kaldırılsın

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ehmet34 -- 17 Ağustos 2023; 14:23:9 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Hayırlı olsun. Suistimale açık bir alandı. Aynı karar belediye otobüsleri için de alınmalı. Bedava olmamalı. Niye? Market poşetleri 25 kuruş olduğu ilk zamanları hatırlıyorum da öncesinde bir sürü poşet alıyorduk hepimiz sonrasında 1-2, kalsın demeye başladık. 25 kuruş etkisine bakın:) Belediye otobüslerine +65 yaş üstü %50 indirimle binmelidir. Ve eminim çoğu kişi de böyle düşünüyordur

• emeklilerin tabutuna son çiviyi de çakmışlar. 

ama olsun onlar yine gider ampule basar...sorun yok.

• Ohhhh Ohhhhh Ohhhhh :))

• 29 olmalı o. Yüksek lisans, doktora öğrencileri de var.

• Biri benden 35 yil önce doğdu diye niye otobüsle bedavaya turlayabiliyor. Zaten akıl tutulmasi bur uygulamaydı. Ögrenci para veriyor maaş alan vermiyor.

Ha maaş azdir vs. Otobuslerin sorunu degik hukumetin sorunu

• realitych R kullanıcısına yanıt

35 yıl önce doğanlar hayatı boyunca çalıştı , emek verdi , vergilerini ödedi

Senin ise tek vasfın forumda millete sallamak

• Bunlar yüzünden 65i göremeyecek insanlar derin bir ohh ama yetmez çekti

• bence yanlış karar.

7500 tl ye geçim savaşı veriyor çoğu. + bir sürü hastalıkları var. neredeyse her gün çoğu hastanelere gidip geliyor.

• Bedava olmasa bile sembolik bir rakam alınmalı. 5 TL gibi.

• Yerinde karar

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • kamu hizmetlerinde beleşçilik görmek istemiyorum, geç bile kalındı bu karar için.

• kader

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.