Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara

[Silindi]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: blackshow Daha Az
1 Kayıtlı Üye
395
Cevap
6
Favori
25.820
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Son zamanlarda Türklerin giyim tarzı değişti ssli
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
      243 Mesaj
      18 Nisan 2018 11:54:55
      Kimin ne giydiğine giyeceğine ne sen karışabilirsin ne bir başkası herkesin tercihi kendine giyimle avrupadan uzaklaşılıyorsa uzaklaşalım kapalı açık diye insanları ayrıştırmayı bırakın artık isteyen istediğini giyinsin sanane milletin türbanından sanane milletin eteğinden milletin yakasından bir düşün artık.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
      |
      |
    • Yarbay
      22823 Mesaj
      18 Nisan 2018 12:14:12
      Bir insanın her tarafını kapatarak özgürce hareket etmesini, davranabilmesini, düşünemesini engellemek özgürlükmüş. Kadını eve kapatanlarda tam olarak aynı şeyi savunur, aklınca bu bir özgürlüktür.
      |
      |

• Binbaşı
      1687 Mesaj
      18 Nisan 2018 14:38:37
      quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Benim annem de çarşaflı. Gelip o lafları benim yüzüme de söylesene!

Gelip o "saygısızlığı" anneme de yapsana erkeksen!

Klavye delikanlısı, insanların yaşam tarzına, giyimine saygı duymak zorundasın!

Alıntıları Göster
      Ne saygisizligi yapmis? Carsafin neyi temsil ettigini soylemek onu giyen insanlara yapilmis terbiyesizlik mi oluyor simdi?
      Sen de milletin dusuncesine saygi duyacaksin. Orman adami gibi ne oyle gel yuzume soyle gak guk. Insan olan konusarak anlasir. Varsa argumanin savun.
      |
      |

ŞARZ DEĞİL ŞARJ

• Yarbay
      3069 Mesaj
      18 Nisan 2018 15:01:45
      Cumhuriyetimizin 100. yılında devleti ele geçiremezsek "naked" çağdaşlığından çok uzakta bi yerde olucaz.
      |
      |

• Teğmen
      121 Mesaj
      18 Nisan 2018 16:43:18

valla bilader sana ne söylesem o tek hücreli ufak beynin almicağı ve kendini haklı çıkartmak için yazılmayan şeyleri yazıp farklı konulara atlayıp yazılanları çarpıtıcan için sana bir şey demiyorum. hade işine bak yaşa kendi hayal dünyanda
      |
      |
      fthkn kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Çavuş
      98 Mesaj
      18 Nisan 2018 16:52:35
      devlete bağlı kurumlarda var peki hiç lüks avm mağazalarında türbanlı çalışan gördünüz mü ,%99 nın da yoktur.
      Yasak ‘kararı’ alışveriş merkezlerinin yönetimleri tarafından alındı ve hiç taviz verilmeden uygulanıyor. Elbette yazılı bir kural değil ama uygulama böyle.

Ankara’daki Pandora’ya, Angora’ya ve diğerlerine, İstanbul’da Kanyon’a, Akmerkez’e, İstinyePark’a ve benzerlerine gidip bizzat kontrol etsin.Hiçbirinde, hiçbir mağazada türbanlı personel çalıştırılmıyor.
      Gerekçesi şuymuş; “Alışverişe gelenler türbanlı personel görünce içeri girmekten vazgeçiyormuş.”
      İkinci gerekçe ise “türbanlı personel görüntüyü bozuyor.”
      Oysa bu AVM’lerin çoğunun sahipleri AKP’li. Birçok AKP’li önde gelen ismin bu AVM’lerde dükkânları, mağazaları var.
      Bu AKP’lilerin eşleri, çocukları, akrabaları bu AVM’lerden çıkmıyor, bütün alışverişlerini buradan yapıyor.
      Ama sıra türbanlı çalıştırmaya gelince hepsi katı biçimde yasaktan yana.

o yüzden türban siyasi simge sömürdükçe sömürüyorlar, dini inancıyla örtünenlere sözüm yok .

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      18 Nisan 2018 17:09:56 Konu Sahibi
      quote:

Orijinalden alıntı: oozgur16

İnsanlar istediği çoğu seyi giyip sokağa çıkabilir bu herkesin kendi tercihi kapalı olmayan moderndir kapalı olanlar yobazdir demek kimseye düşmez

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
      1 Not
      18 Nisan 2018 17:24:17
      quote:

Orijinalden alıntı: narrator12

Yav kardeşim isteyen başını örtsün isteyen örtmesin isteyen istediği yerini açsın neden bunu sayfalarca tartışıyorsunuz ki ya
      Tartışmanın örtenin mi açalım mı konusu ile ilgisi yok. Mevcut bir durumdan hareketle neden böyle olduğu tartışılıyor. İnsanlar örtünüyor. Bunun nedenlerini görmek istiyorlar. Sen bu tepkiyi kız çocuklarını zorla kapatmaya çalışan yobaz ailelere yapmalısın. Ama yapamazsın çünkü yemez. Sonra da gelip burda alakasız mesajlar yazmasını bilirsiniz çünkü neyin tartışıldığı bile umurunuzda değil

• Binbaşı
      1602 Mesaj
      18 Nisan 2018 19:19:26
      Başlığa Türk kızlarının dersen daha iyi olur. Türkler sadece kızlardan oluşmuyor.

|
      |

• Yüzbaşı
      378 Mesaj
      18 Nisan 2018 19:36:52
      Ülkede ki "Laik Yobazların" kudurduğunu görmek ne güzel :) İsteyen çarşaf da giyer mini etek de giyer SANANE ŞERRRREFSİZ!

• Yarbay
      3007 Mesaj
      18 Nisan 2018 19:38:42
      Eğer bir kıyafet insanın kimliğini gizliyorsa; o, kıyafet olmaz, başka bir şey olur. Insanın insan olma özelliğinin temeli budur.

|
      |

Kadir Has Üniversitesi DH Topluluğu

Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi -Yönetim Bilişim Sistemleri
    • Yüzbaşı
      378 Mesaj
      18 Nisan 2018 19:41:58
      quote:

Orijinalden alıntı: fthkn

Tartışmanın örtenin mi açalım mı konusu ile ilgisi yok. Mevcut bir durumdan hareketle neden böyle olduğu tartışılıyor. İnsanlar örtünüyor. Bunun nedenlerini görmek istiyorlar. Sen bu tepkiyi kız çocuklarını zorla kapatmaya çalışan yobaz ailelere yapmalısın. Ama yapamazsın çünkü yemez. Sonra da gelip burda alakasız mesajlar yazmasını bilirsiniz çünkü neyin tartışıldığı bile umurunuzda değil

Alıntıları Göster
      Sana soruyorum zorla yobaz aileler örttürüyormuş ya kızların başını. Bilmiyorum evladın varmı ama soruyorum sana ;

Sen eğer kız evladın varsa veya olursa karşına alıp "bak kızım bu Allah'ın hanımlara Kur'an'da emrettiği tesettürdür, bu sizlere Allah'ın emridir, onun emirlerine karşı gelmenin şu şu şu sonuçları vardır ama Allah'ın emrini uygulamak yada uygulamamak senin elinde"

Diyecek misin????

• Teğmen
      241 Mesaj
      18 Nisan 2018 19:44:55
      Kurtuluş savaşı sırasında kadınlarımız . . .

|
      |

selametle

• Teğmen
      105 Mesaj
      18 Nisan 2018 20:08:16

Kes köpek herif yok biz ona karşı değiliz yok biz böyle demiyoruz kendi paylaştığın resimler belli sokakta istediğim gibide dolaşırım seninde bir tarafın yemez gelip birşey demeye giydiğin donla boğarım seni duydunmu beni şerefsiz it
      |
      |
      beniyibiriyim kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

• Yarbay
      5520 Mesaj
      18 Nisan 2018 20:09:05
      quote:

Orijinalden alıntı: MehmetNY

Benim annem de çarşaflı. Gelip o lafları benim yüzüme de söylesene!

Gelip o "saygısızlığı" anneme de yapsana erkeksen!

Klavye delikanlısı, insanların yaşam tarzına, giyimine saygı duymak zorundasın!

Alıntıları Göster
      Çarşaf

|
      |

ITU|Manufacturing Engineer
      Lorem ipsum dolor sit amet

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      18 Nisan 2018 20:11:45
      quote:

Orijinalden alıntı: zero fear

Bana göre tespitin çok yanlış, başörtülü insanların sayısında bence artış yok sadece daha serbest oldukları için sana öyle geliyor. Instagram'a gir yada bir AVM'ye.. Başörtülü bayan çok az bulursun muhafazakar bir şehirde yaşamama rağmen sayıları yarı yarıya bile değil.. Öyle olsa bile yadırgamaya hakkın yok.
      Izmirde filan yasiyorsun galiba. Turkiyede basortusuzlerin basortululerden fazla oldugu yek il izmir cunku. Istanbulda yasiyorum basortusuz kadın yok sokakta tabi anadolu yakasi avrupayi bilmem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NoNickMan -- 18 Nisan 2018; 20:12:9 >
      |
      |
    • Yüzbaşı
      696 Mesaj
      18 Nisan 2018 20:14:51
      quote:

Orijinalden alıntı: zordak

devlete bağlı kurumlarda var peki hiç lüks avm mağazalarında türbanlı çalışan gördünüz mü ,%99 nın da yoktur.
      Yasak ‘kararı’ alışveriş merkezlerinin yönetimleri tarafından alındı ve hiç taviz verilmeden uygulanıyor. Elbette yazılı bir kural değil ama uygulama böyle.

Ankara’daki Pandora’ya, Angora’ya ve diğerlerine, İstanbul’da Kanyon’a, Akmerkez’e, İstinyePark’a ve benzerlerine gidip bizzat kontrol etsin.Hiçbirinde, hiçbir mağazada türbanlı personel çalıştırılmıyor.
      Gerekçesi şuymuş; “Alışverişe gelenler türbanlı personel görünce içeri girmekten vazgeçiyormuş.”
      İkinci gerekçe ise “türbanlı personel görüntüyü bozuyor.”
      Oysa bu AVM’lerin çoğunun sahipleri AKP’li. Birçok AKP’li önde gelen ismin bu AVM’lerde dükkânları, mağazaları var.
      Bu AKP’lilerin eşleri, çocukları, akrabaları bu AVM’lerden çıkmıyor, bütün alışverişlerini buradan yapıyor.
      Ama sıra türbanlı çalıştırmaya gelince hepsi katı biçimde yasaktan yana.

o yüzden türban siyasi simge sömürdükçe sömürüyorlar, dini inancıyla örtünenlere sözüm yok .
      Turbanli gorunce magazaya girilmedigi dogru. Mecbur degilse girmiyor insanlar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

The universe is made of protons neutrons electrons and morons.

• Yüzbaşı
      696 Mesaj
      18 Nisan 2018 20:17:40
      quote:

Orijinalden alıntı: Guest-F16513DF7

Ey Anadolu çomarı! Mini etek sadece senin fantazin. Ben nerede mini etek lafı kullandım?

Ey bu zihniyetteki diğer çomarlar! Burada mini etek giysinler diyen yok. Biz çarşafa karşıyız. Bunu sizin küçük akıllarınız bir türlü algılayamıyor. Normal, çağdaş,ve medeni giyim nedir bir ilk önce onu öğrenin.

Ha şunu da belirteyim. Bu konu sadece kızlar için değil erkekler de dahil. Cübbe giyip sokakta dolaşamazsınız!

Ben giyerim, ben dolaşırım. Hadi dolaşta göreyim!
      Memlekette kılık kıyafet kanunu var. Burası laik bir ülke ve öyle kalacak. Bunu da 2019 seçimlerinde göreceksiniz. Tabi şimdi tutuştular, erken seçimden bahsediyorlar. Neden? Çünkü ülke ekonomisi çöktü. 1 sene daha götürmez. Uyanın artık! Ben de açık söylüyorum bundan sonra AKP'ye oy vermeyeceğim. Çünkü bu ülkede yaşamak zorundayım gidecek başka bir yerim yok. O zaman yönetim değişecek. Nokta.

Alıntıları Göster
      Nerede yasiyorsun hocam? Isvicre filan galiba? Anadolu yakasinda her gun en az 2 tane cubbeli gorurum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

The universe is made of protons neutrons electrons and morons.

• Yarbay
      3415 Mesaj
      18 Nisan 2018 20:40:43
      Üsttekiler Ermeni ve Rum dönmelerine, alttakiler tam olmasa da müslüman Türklere benziyorlar.

|
      |

• Yüzbaşı
      342 Mesaj
      18 Nisan 2018 20:42:04
      Ben bu ülkeden umudu kestim ne yazık ki , hainciler boş yapmasın ben bu ülkeyi seviyorum ama sorun farklı . İnsanlar gerçekten kendini kaybetti kimse kimseye saygı duymuyor tahammül sıfır , biri diğerine açık giymiş kafir diyor diğeri şu ninjaya bak hahaha diyor gerçekten komedi azıcık beyin kullanıp herkes herkesi görmezden gelse de azıcık gelişiversek artık .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi F1rST22 -- 18 Nisan 2018; 20:42:55 >
      |
      |

Hızlı Cevap

Reklamlar
web tasarım
web tasarım
#0850 Numara Tahsisi;#0850 Hat;#IP Santral;#Toplu
son dakika
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,328
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.