Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
Şimdi Ara

Son zamanlarda artan kyk karşıtlığı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
28
Cevap
0
Favori
770
Tıklama
Tüm Forumlar >> Konu Dışı / Off Topic >> Konu Dışı >> Son zamanlarda artan kyk karşıtlığı
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    58 Mesaj
    Son zamanlarda dikkatimi çok çekti. Kyk’da kalan biri olarak gözlemlerimi anlatayım size. Öncelikle ben yurttan son derece memnunum. Eniştem bana gel bizim dubleksin üst dairesinde kal dedi ama direk yurda geldim ben. Çünkü o dairede yaşasaydım özgürce takılamazdım. Günlük yemek hakkım var. 9,5-4,5 bazen üstüne ek para versende boğazından ev yemeği geçiyor. Temizlik vb. derdin yok. Odada sıkıntılı tipler neredeyse hiç yok. Herkes birbirine gayet saygılı. 8 kişilik bir odada kalıyorum. Odada sadece 1 kişi sıkıntılı o kadar. Güzel bir ortam var. Okulda olmayan samimiyet yurtta fazlasıyla var. Etüt odası var. Rahatça etüt odasında ders çalışabiliyorum. Ucuza konaklama imkanı sunması ayrı bir artısıdır. Dikkatimi çeken bir detay var, sizinle onu da paylaşayım. Her odada en az bir kürt(hiçbir şekilde ırkçılık yoktur.) var. 5 yıllık üniversite hayatımın sonuna kadar kyk’da kalıcam. İnsan profili en çok eleştirilen konulardan birisi. Yurtta 1 milyon yapan adamda var 10 bin yapan da ama herkes saygılı. Tabi boş beleş kitle de var ama onlar yurtta azınlık durumda. Ayrıca kyk’da sosyal devlet ilkesini açıkça yaşıyorsunuz. Aylık 200-400 arası bir ücret ödeyip( yurda göre değişir) karşılığında aylık 420 tl yemek yardımı alıyorsunuz. Şu anlık bu kadar. Kyk iyidir diyerek yazımı bitiriyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |

• 1- Memnunsan, yurtta nasıl tiplemelerden olduğun az çok kafamda şekillendi.
    2- Özgürlük-kyk? Ne alaka. Özgürlük KYK ya özel bir şey değil. Gidip ev de tutabilirsin, özel yurtta da kalabilirsin. 11 den sonra dışarı çıkamadığin yere fazla özgür de deme istersen.
    4- Günlük yemek: Evet bu konuda güzel Allah'tan. Tabi yurduna denk gelen yemek işletmesi de önemli.
    5- Temizlik: Tuvaletleri sildiği paspasla odaları da siliyorlar ve Viledadan sonra odaya leş bir koku hakim. Bazalarin altı ise bakalım ne durumda. Temizlik yaptık mı yaptık işte.
    6- Odada sıkıntılı tipler genelde olur, hadi hayattaki tüm şansını kullandın ve öyle bir şey olmadı diyelim. Yan odada kesin bir hayvan olur. Hoplayan, zıplayan, hayvansal sesler çıkaran, borozan gibi konuşan vs.
    7- Etüt odası yurttan yurda değişir. Yarı özel diye bildiğiniz yüksek standartli yurtlarda (en yükseği değil, zira en yükseklerinde ders çalışma yeri ayrı olur oda içinde) etüt odası olur ama çok küçük oda şeklinde. İçine 3-4 masa belki girer. Bina 5 katlı ise en fazla 10 tane olur bu odadan. Neden diye sorarsanız odadaki masalar yüzünden. Odasında çalışsın mantığı. Tabi odada ne kadar çalışabilirseniz.
    8- Ucuza konaklama konusunda artık o özelliğini de yitirmeye başladı. Arkadaslarinla 3 kişi eve çıksan çok da bir fark olmuyor. 100-200 fazla verirsin en fazla yemek dahil.

Evet şimdi gelelim asıl mevzuya. İNTERNET
    Eskiden berbat da olsa iyi kötü bir internet varken şimdi artık o da yok. Çünkü günlük 500 MB falan hakkın var. Azıcık hesabı kitabı olan bir adam bunu düşünse ne kadar saçma olduğunun farkına varırdi. Nasıl böyle bir şey yapabilirler aklım almıyor hala. Neti fazla abartmayan biri için bile aylık en az 60-70 gb gerekir.
    İkinci olarak aile terbiyesi almamış, insan içinde nasil davranacagini bilmeyen yüzlerce insanla dolu. Daha az önce birini uyardım. Etüt odasında ders çalışıyorum, gelmiş bir oğlanla konuşuyor. Sessiz falan da değil direkt. Bak bu sadece ve sadece son bir saatlik zaman diliminde gerçekleşti. Yani sürekli düşüncesiz, embesil tiplerin davranışlarına maruz kaliyorsun.

• Uzaklaştırılmış 4 gün cezanın, 3 gün 5 saat 46 dakika kadarı kaldı.
    Geçen sene 3 hafta misafir olarak kalmıştım. Yemek konusunda harikaydı. 5-6 çeşit alternatif vardı ve misafir olmama rağmen 7-8 tl ye güzelce karnımı doyuruyordum. Kantinde lig tv vardı istediğin maçı izle, kahveye gidip sigara dumanına boğulacağıma orda temizce maçımı izliyordum. Misafirhanede kalmama rağman şehirdışından gelen arkadaşlarla tanıştım. Hepsi çok iyi adamlar hala rehberimde var arada konuşuyoruz. Odada derin dondurucu var misgibi istediğini koy içeceğini ilacını falan. Ben özel vakıf yurdundayım yemek kötü ücret kykya oranla pahalı. İnsanlar soğuk arkadaşlık sıfır. Çamaşır bile beş lira. Yemek tek çeşit beğenmedin mi açlığa talimsin. Yurt görevlileriyle sorunun oldu mu sıkıntı oluyor. Eski öğrencileri herzaman kayırıyorlar falan fistan işte. Özel yurda göre kat ve kat iyidir (İzmir inciraltı Atatürk kyk)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Zatı Muhterem -- 7 Kasım 2019; 1:36:34 >

Evden bile daha konforlu hocam. Yurda geldiğimden beri sebze yemedim. Ya nohut, kuru fasülye vb. ya da et yemeği yiyorum hocam. Yurduna göre değişir ama çok şükür şu anlık bir sıkıntı yok.

|
    |
    Zatı Muhterem kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Arada 1-2 sıkıntı olabiliyor ama onlarada kyk’nın tuzu biberi diyelim :)

|
    |
    ubi Panis ibi Patria kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: GenelKültürAbidesi

Arada 1-2 sıkıntı olabiliyor ama onlarada kyk’nın tuzu biberi diyelim :)
    Sevdim bakış açını,hep böyle ol kardeşim. İnan çok şey kazanacaksın,hadi sağlıcakla...

İyi geceler hocam.

|
    |
    ubi Panis ibi Patria kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Orijinalden alıntı: GenelKültürAbidesi

İyi geceler hocam.
    İyi geceler...
    |
    |
    Ben kyk da kalırken gece iyi şartlarda 00.00-01.00 civarlarında kötü şartlarda 03.00-04.00 civarlarında koridorda sigara içip sesli sohbet ediyolardı. Sabah 6.30 da kalkıp derse gitmem gerekiyordu. Gece uykumu alamadığım için okuldaki derslerde uyuyup gelip yurtta uyuyordum. Sonra kulaklıkla ders çalışmaya çalışıyordum çünkü gürültü eksik olmuyordu. Ayrıca yurtta etüt odası yoktu. 4 kişi kalıyorduk kafam sadece birisiyle uyuyordu. Yemekhaneyi severdim yemekler güzel oluyordu ama son zamanlarda midem kaldırmamaya başladı. Masa böcek görmüştüm birkaç hafta sonra da gider boruları patladı yemekhanenin üstünde. Ondan sonra da çıktım kurtuldum. Çamaşılar yıkarken hep sıra oluyodu. İnternet gerçekten berbattı. Wp ten mesajın gitmediği zamanlar oluyodu. Fiyat ve yemeğin hazır olması dışında bence bir artısı yok. Birbirini tanımayan insanların aynı ortamda uyuması bence mantıklı bir olay değil. 1-2 gecelik bir şey olsa belki ama yaşamak için uygun değil. En azından paravanla/tül ile bir şeyle bölünebilir olsaydı belki kabul edeblirdim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Uzaklaştırılmış 1 gün cezanın, 12 saat 16 dakika kadarı kaldı.
    İnternetten nasibini alsa fena değil denebilir
    ileride arayacağımı/özleyeceğimi şimdiden biliyorum..

Kötü bir deneyim olmuş sizin için hocam.

|
    |
    Yeni_kullanıcı kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Haklısınız hocam. Bazen hiçbir şey açmaz ama youtubeda 720p izleyebilirsiniz.

|
    |
    Zodion kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Bende hocam. Birçok insanla tanıştım ve bazıları buradaki ailem oldu.

|
    |
    BenVarım kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Puantum -- 7 Kasım 2019; 2:32:1 >
    bberatt

1- Memnunsan, yurtta nasıl tiplemelerden olduğun az çok kafamda şekillendi.
    2- Özgürlük-kyk? Ne alaka. Özgürlük KYK ya özel bir şey değil. Gidip ev de tutabilirsin, özel yurtta da kalabilirsin. 11 den sonra dışarı çıkamadığin yere fazla özgür de deme istersen.
    4- Günlük yemek: Evet bu konuda güzel Allah'tan. Tabi yurduna denk gelen yemek işletmesi de önemli.
    5- Temizlik: Tuvaletleri sildiği paspasla odaları da siliyorlar ve Viledadan sonra odaya leş bir koku hakim. Bazalarin altı ise bakalım ne durumda. Temizlik yaptık mı yaptık işte.
    6- Odada sıkıntılı tipler genelde olur, hadi hayattaki tüm şansını kullandın ve öyle bir şey olmadı diyelim. Yan odada kesin bir hayvan olur. Hoplayan, zıplayan, hayvansal sesler çıkaran, borozan gibi konuşan vs.
    7- Etüt odası yurttan yurda değişir. Yarı özel diye bildiğiniz yüksek standartli yurtlarda (en yükseği değil, zira en yükseklerinde ders çalışma yeri ayrı olur oda içinde) etüt odası olur ama çok küçük oda şeklinde. İçine 3-4 masa belki girer. Bina 5 katlı ise en fazla 10 tane olur bu odadan. Neden diye sorarsanız odadaki masalar yüzünden. Odasında çalışsın mantığı. Tabi odada ne kadar çalışabilirseniz.
    8- Ucuza konaklama konusunda artık o özelliğini de yitirmeye başladı. Arkadaslarinla 3 kişi eve çıksan çok da bir fark olmuyor. 100-200 fazla verirsin en fazla yemek dahil.

Evet şimdi gelelim asıl mevzuya. İNTERNET
    Eskiden berbat da olsa iyi kötü bir internet varken şimdi artık o da yok. Çünkü günlük 500 MB falan hakkın var. Azıcık hesabı kitabı olan bir adam bunu düşünse ne kadar saçma olduğunun farkına varırdi. Nasıl böyle bir şey yapabilirler aklım almıyor hala. Neti fazla abartmayan biri için bile aylık en az 60-70 gb gerekir.
    İkinci olarak aile terbiyesi almamış, insan içinde nasil davranacagini bilmeyen yüzlerce insanla dolu. Daha az önce birini uyardım. Etüt odasında ders çalışıyorum, gelmiş bir oğlanla konuşuyor. Sessiz falan da değil direkt. Bak bu sadece ve sadece son bir saatlik zaman diliminde gerçekleşti. Yani sürekli düşüncesiz, embesil tiplerin davranışlarına maruz kaliyorsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• Çavuş
    58 Mesaj

Eğer eniştemin üst katında kalsaydım daha kötü bir şekilde yaşardım.

|
    |
    Puantum kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

Genelleme yapmanla kafamda biraz şekillendin sen de. İzin aldığın taktirde bir sıkıntı olmuyor. Özgürlük konusunda eniştemin üst katında kalsaydım eniştem tarafında kısıtlanırdım. Ailem arkadaşlarla eve çıkmama izin vermiyor. Ayriyetten gece 12’den sonra yurt sessizleşiyor zaten. Bence siz aklınızda bir şey oluşturmuşsunuz. Ön yargılısınız. Bu zamana kadar hiçbir embesile rastlamadım. Bence sizin yurt kötü.

|
    |
    BF.Skinner kullanıcısının, bahsedilen mesajını gör

|
    |
    [21 Kasım 2019 17:20:11 tarihine dek bölüme mesaj atamaz]
    Kyk da sehirde en az kalabalik yurdu tercih edin, internet hizli olur, yemek sirasi az olur, bir suru avantaji var. Düzce de kalıcı konutlar kyk sı çok iyiydi mesela internette youtube her zaman aciyordu en azindan. Ders calismak icin idealdi bu da.

|
    |
    Vodafone smart 6 kullanıcısı(2015 ten beri)||PC: Anakart Asus m5a87||cpu amd phenom 2 x2 565|||GPU Amd radeon sapphire r9270x 2GB 256 bit gddr5||PSU 450W bir psu işte||Tablet:Acer bir şey 1 gb ramli ekranı kırık ama idare ediyor
HızlıCevap
Sayfaya Git:
Sayfa:
Reklamlar
Kurumsal Web Tasarım Şirketi
haberler
Bey Azura
SEO
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,492
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.