Şimdi Ara

Son Yaz Balkanlar 1912 | ATV

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir Kullanıcı, 1 Masaüstü Kullanıcı
33
Cevap
0
Favori
1.682
Tıklama
Sayfaya Git:
Sayfa:
Giriş
    3 Not
    quote:

Orijinalden alıntı: ssatiliknick

balkan göçmeni olarak ben bile izlemiyordum diziyi, zaten kaldırmışlar. nedenlerim ise:

1-) şiveleri çok ağır yapmışalr, yani ciddi oranın ağzıyla konuşuyorlar ve bu yüzden bazen ben bile ne dediklerini anlamıyorum.

2-) elveda rumeli dizisinde oynayan herkes farklı rollerde oynuyor. Orada alıştığımız kişiler, burada farklı olunca bir garip oldum.

3-) Balkanlar dizisini o zamanki halkımıza uygulanan zulüm yüzünden ben izleyecektim ama orda da yok bu davet veriyo yok şu şuna bakıyo falan, olmamış.

Zaten izliyorken sıkılmıştım, bitmesi isabetli olmuş..

şive olmamış bence bizim orda yani bulgaristan da nasıl denmez naap denir kaç denmez napçe denir mesela en basitinden ne var denmez ni vaa denir ,iyi denmez islah denir ,konuşmak denmez düvermek denir duymak denmez işitmek denir bunlar çok iyi değil bence,sen nasıl göçmensin de bu şiveye iyi diyosun
    Shameless/Boardwalk Empire/The Sopranos/Sons of Anarchy/The OZ/Breaking Bad/Weeds/South Park/My Name Is Earl/Vikings/Spartacus/RayDonovan/Lillyhammer/Prison Break/Family Guy/Orange is the new Black/The Simpsons/Game Of Thrones/The Wire/The Pacific/Boondocks/The Walking Dead/Jericho/The100/Low Winter Sun/Banshee/Gang Related/Dominion/Costantine/The Leftovers/Power/Hell on Wheels/Z Nation/True Detective/DeadWood/Gotham

TÜRKÜM,TÜRKÇÜYÜM,ATATÜRKÇÜYÜM

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    quote:

Orijinalden alıntı: Karlito Yalaréz

quote:

balkan göçmeni olarak ben bile izlemiyordum diziyi, zaten kaldırmışlar. nedenlerim ise:

1-) şiveleri çok ağır yapmışalr, yani ciddi oranın ağzıyla konuşuyorlar ve bu yüzden bazen ben bile ne dediklerini anlamıyorum.

2-) elveda rumeli dizisinde oynayan herkes farklı rollerde oynuyor. Orada alıştığımız kişiler, burada farklı olunca bir garip oldum.

3-) Balkanlar dizisini o zamanki halkımıza uygulanan zulüm yüzünden ben izleyecektim ama orda da yok bu davet veriyo yok şu şuna bakıyo falan, olmamış.

şive olmamış bence bizim orda yani bulgaristan da nasıl denmez naap denir kaç denmez napçe denir mesela en basitinden ne var denmez ni vaa denir ,iyi denmez islah denir ,konuşmak denmez düvermek denir duymak denmez işitmek denir bunlar çok iyi değil bence,sen nasıl göçmensin de bu şiveye iyi diyosun

anlamadim zaten hocam :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Süresiz olarak uzaklaştırıldı.
    3 Not
    quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Karlito Yalaréz

quote:

anlamadim zaten hocam :D

kardeş iyi diyosun yaptıkları şiveye adamlar düvermeyi konuşmak yapmış başarılı değil yani
    |
    |
    Shameless/Boardwalk Empire/The Sopranos/Sons of Anarchy/The OZ/Breaking Bad/Weeds/South Park/My Name Is Earl/Vikings/Spartacus/RayDonovan/Lillyhammer/Prison Break/Family Guy/Orange is the new Black/The Simpsons/Game Of Thrones/The Wire/The Pacific/Boondocks/The Walking Dead/Jericho/The100/Low Winter Sun/Banshee/Gang Related/Dominion/Costantine/The Leftovers/Power/Hell on Wheels/Z Nation/True Detective/DeadWood/Gotham

TÜRKÜM,TÜRKÇÜYÜM,ATATÜRKÇÜYÜM

• Yarbay
    9857 Mesaj
    Oynayan diziler içinde en silik dizi bu heralde.

Orijinalden alıntı: maviyolcu

Oynayan diziler içinde en silik dizi bu heralde.

Aynen öyle, reytingler de yerlerde zaten. Atv fazla dayanmaz, yakında şutlar bu diziyi
    |
    |
    |
    |
    Tuğçe Kazaz Uzun Hikaye'de iyi iş çıkardı,çok tanındık olmamasına rahmen iyi rol yapıyor ama o Hazal Kaya var iken bu dizi izlenmez,berbat oyuncu.
    |
    |

Cesaret insanı zafere, kararsızlık tehlikeye, korkaklık ise ölüme götürür.
  • Yarbay
    3319 Mesaj
    Tutmadı.
    |
    |

Orijinalden alıntı: inexo

6. bölümde final yapacakmış

6. bölümü bile göremedi.
    |
    |
    AMD Athlon 64 X2 4600+ AM2(2400mhz-default)- ABIT FATAL1TY AN9 32X-200Gb.Seagate 7200*10 16Mb cache-Samsung Sata2 200gb 16mb cache-XFX 7600GT Extreme Edition(680/1880)-2*1 GB.CORSAIR Value Select DDR2 667-Thermaltake Mambo VNS2000-ENERMAX EG365AX-VD 350W PSU-BENQ 1650DVDRW-52X32X52 ASUS CDRW-AZTECH DSL 305EU
  • Yarbay
    9857 Mesaj
    Desenize Hazal Kaya zombi Feriha olarak geri dönüyor diziye.
    |
    |

+ Senaryo'nun kalitesizligini de eklemek lazım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi McCarty -- 14 Kasım 2012; 13:29:51 >
    |
    |
    Bitmesinin sebebi bence senaryodan çok itici oyuncular. Tamam bir senaryo sıkıntısı olduğu ortada ama Tuğçe Kazaz ve Hazal Kaya tercihi tam anlamıyla fiyasko.

Bilhassa Tuğçe Kazaz gibi, insanımızın en hassas olduğu inanç konusu ile gündem yapmaya çalışmış bir zatı oynatmak, hangi akla hizmet anlayabilmiş değilim. Kaldı ki oyunculuğuda cidden çok sırıtıyor. Burnu kabak gibi estetik bağıran birini dönem dizisinde oynatan mantığı sorgulamak lazım biraz. Hazal Kaya'da bana kalırsa çok şişirilmiş bir oyuncu.

Bu iki isim yerine yeni keşfedilmiş iki iyi oyuncu yerleştirilse ve senaryo biraz elden geçirilseydi bir aksaklık çıkmazdı. Dizide en olumlu tercih Tardu Flordun'du bence. Diziyi kurtarabilecek bu ismin yanına bir iki yetenekli isim daha eklenseydi bu dizi yürürdü. Elveda Rumeli örneğinde olduğu gibi. Orada da Erdal Özyağcılar gibi güçlü bir ismin yanına, şebnem Sönmez, Gülçin Santırcıoğlu, Elyesa Kaso, Orhan Mete ve Tuna Orhan gibi tiyatro kökenli oyuncular yerleştirilmiş akabinde Ertan Saban, Luran Ahmeti vs. gibi sağlam genç oyuncularla ve tabi ki eğlenceli bir senaryo ile dizi vazgeçilmezler arasına girmişti.

Son olarak şu Manastır takıntısını anlayamıyorum. Manastır Balkan Savaşlarında en sorunsuz düşmüş bölgelerden biridir. Çünkü Manastır Makedon ve Bulgar ağırlıklı bir nüfusa sahiptir. Üsküp, Gostivar, Tetova, Prizren gibi bölgeleri anlatmak varken bu Manastır takıntısı nedir çözemiyorum arkadaş. Mesela Balkan Savaşlarında müslümkan nüfusun ağırlıklı olduğu(ki halen müslüman nüfusu daha fazla) Gostivar'da, dağlık köylerinde bebekler öldürülmüş, müslüman kadınlara tecavüzler edilmiştir.
    |
    |

• Teğmen
    114 Mesaj
    tarihi gün yüzüne çıkarak bir iş
    |
    |
Reklamlar
haberler
Canlı Tv izle
Bey Azura
SEO
üniversite
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR3
0,516
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.